2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
benim oğlum da konuşamıyor henüz ama kaka yaptığı zaman poposunu çok kötü kaşıyor bir haftadır. işaret parmağıyla kapıyı gösteriyo kalk kıçımı yıka diyor. çiş yapınca da ııh deyip pipisini avuçluyor, biz de aferin oğluma çiş yapmış diyoruz alkış yapıyo :) konuşsa keşke. Allah artık ne zaman izin verirse. bir aydır oğlum kendi odasında oyun oynuyor tek başına. yeni mobilyalar aldığımızdan beri, tek başına uyumaya başladığından beri yani. özgüven geldi sanki. şu günlerde demir para ile oynamaya dadandı. kaydırağından sürekli para kaydırıyor. yarım saate yakın oynuyo böyle. anlam veremedik.

Canım maşallah uyku kunusunuda halletmişsiniz biz hala sallanmaya devam. Uyuması gece 11-12 yi buluyor çözemedik bir türlü.
Kendi kendine oyun kurması güzel tabi ama bozuk para yerine başka birşey koymayı denesen daha iyi olur sanki. Biraz tehlikeli çocuk bu neticede ağzına falan atmaya Kalkarlar korusun. Araba yada ağzına sığmayacak bir top falan koyun onu kaydırsın kaydıraktan para için birkaç gün ağlar unutur sonra. Hiç değilse önlem almış olursun

Yaa ben buna da razıyım. Benimki pis popişiyle bütün gün dolaşsa rahatsız olmaz. Kokusunu almasam hayatta anlamam yani.

Dönem dönem bir oyuna takılıyorlar işte. Bozuk paralara aman dikkat, kaşla göz arasına ellerinde ne varsa ağızlarına atıveriyorlar.

çok doğru, çocuğa güven olmaz. kriz geçiriyo parayı aldığımızda oğlumu kandırmak biraz zor. top araba vs istemiyo. parayı aldığımızda arkaca yere atıyo kendini. napcaz bilmiyorum. bugün şu saate kadar istememiş hiç.

bizimkinde tuvalet eğitimi için başlamak adına bir çok belirti var, pipisini tutuyor, kaka yapınca poposunu kaşıyo ve kapıyı gösteriyo. annenin çişi gelmiş nereye yapsın dediğimde koşarak banyoya gidiyo vs. daha bir çok şey var da, işte maalesef konuşamıyor. hiç bebekçe konuşmadık hep büyük bir insanmış gibi diyaloglar kuruldu, ki kayınvalidem bakıyor. çocuk bakıcılığı yapmıştır yıllarca nasıl eğitim verilmesi ve konuşulması gerektiğini benden daha iyi biliyor ama işte tık yok.

Algıları yerinde ya onunda zamanı gelir bir bakmışsın konuşuvermiş belli olmaz.
Doktorunuz takip ediyor nasıl olsa bir sıkıntı farketse uyarırdı zaten

Selam kızlar yoğun bir iş temposu yeni bir ev uğraşı ikinci hamilelik sikintisi ve 2 yaş sendromunda uyumak istemiyor artik ağzında bir kendim lafı müsade ediyorum kendisi yapmasına eğer zorlanacaksa yardım istermisin diyorum tuvalet konusunda bayram sonu artık baya zor bir donemden geçiyoruz çünkü

ço
Algıları yerinde ya onunda zamanı gelir bir bakmışsın konuşuvermiş belli olmaz.
Doktorunuz takip ediyor nasıl olsa bir sıkıntı farketse uyarırdı zaten
çok şükür o konuda bir sıkıntımız yok. herşeyi anlıyor. üşengeç işte konuşmaya. doktor erken yürümeye bağlıyor biraz. İnşallah konuşacak en yakın zamanda sürekli dua ediyorum.

bugün izinliyim. oğlumla temizlik yaptık erkenden kalkıp. hadi anneye yardım et işimiz bitsin hemen parka gidelim tamam mı dedim ıh dedi. eline verdim ıslak bezi hadi kapıyı sil annem dedim. kapıdan başladı duvar boyunca silmeye devam etti. gördü kendi bezimi yıkadığımı elindeki bezi uzatıp uhuh diyo benimkini de yıka diyo :) hadi masayı sil dedim gitti orta sehpayı ovaladı. halıyı sildi. çok güzel geçti zaman. ilk kez hayır elleme yapma demeden 4 saat geçti :)

bizdede var iki yaş sendromu hep kendisi yapıcak ve herşeye takık sürekli mızmız

Temizlik yaparken çok tatlı oluyorlar ya. Benimki bezi alıyor eline ben nereyi silersem oda siliyor siliyoyum diyor birde. Temizlikte temiz demek bizde arada öyle eser ister bende veriyorum kuru bezi öyle öyle dakikalar geçiyor.
Çiş ve uyku hariç her şeyi kendisi yapmak istiyor. Tuvalet konusu garip oldu iyice. Oturmaktan korkmuyor güle güle gidiyoruz ama sonrasında çamaşır giydirince çekiştirip çıkar bez bağla diye ağlıyor. Kapasite var ama istek yok anlayacağın gönlünü yapmaya uğraşıyorum

Bu tuvalet konusu bizde baya stresli.söyle ki bizim kız Kakasi gelince biraz bezine yapıyor hemen tuvalete koşup adaptörü koyuyor ve yetişmezsem peşinden kendi indiriyor bezini.(geçen gun ben giden kadar pis bezini indirmişti) gerisini de tuvalete yapıyor. temizledikten sonra da bezi zorla bagliyorum:))) evet zorla.ben hqzir degilim henuz:))
tuvalete gitmese de yapar yapmaz kakaamm diyip bezini açmam için mizmizlaniyo.aslında bayadir tuvalete hazır gibi duruyor.dediğim gibi ben hazır değilim.ablasından göre göre kendiliğinden öğrenmiş oldu tuvaleti.ramazandan sonra bsliyacaz inşallah bakalım.

Merhaba güzel anneler Allah’a şükür oğlumuzu ameliyat ettirdik iyileşme süreci 3 ay sürecek inşallah yapılan damağı kaynaşır ve tekrar açılma yarılma olmaz da bir daha ameliyata gerek kalmaz

1 hafta oldu ameliyat olalı 1 haftadır çektiğimiz zorluğu anlatmam mümkün değil Allah tüm hastaların ve ailelerinin yardımcısı olsun bizim tedavimiz vardı ölümcül bir durum yoktu bin şükür

Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum

Çok geçmiş olsun rabbim kimseye dermansız dert vermesin Allah yardımcın olsun canım rabbim şafi ismi hürmetine tez zamanda şifa versin bian önce toparlansin kuzun insallah

Geçmiş olsun. Maşallah size , mesajini okuyunca gülümsedim :) Hayırlı ramazanlar canım...

Canım çok geçmiş olsun. Dediğin gibi çaresiz dert değildi neyseki. Inşallahhh bırdaha gerek kalmayacak. Iyi haberlerini brkliyoruz

çok geçmiş olsun. Atlatmışsınız şükür. şimdi toparlanma zamanı. Allah dermansız dert vermesin.

Çok geçmiş olsun canım, hadi bakalım inşallah bu dönemi de sağ salim, kolaycacık atlatırsınız :) Dediğin gibi Allah çaresiz dert vermesin, en kötüsü bu olsun.

Çok geçmiş olsun rabbim kimseye dermansız dert vermesin Allah yardımcın olsun canım rabbim şafi ismi hürmetine tez zamanda şifa versin bian önce toparlansin kuzun insallah

Geçmiş olsun. Maşallah size , mesajini okuyunca gülümsedim :) Hayırlı ramazanlar canım...

Canım çok geçmiş olsun. Dediğin gibi çaresiz dert değildi neyseki. Inşallahhh bırdaha gerek kalmayacak. Iyi haberlerini brkliyoruz

çok geçmiş olsun. Atlatmışsınız şükür. şimdi toparlanma zamanı. Allah dermansız dert vermesin.

Çok geçmiş olsun canım, hadi bakalım inşallah bu dönemi de sağ salim, kolaycacık atlatırsınız :) Dediğin gibi Allah çaresiz dert vermesin, en kötüsü bu olsun.

Allah razı olsun teşekkür ederim sevgili 2016 haziran annelerinden kalanlar

Benim için en mutluluk verici şey oğlumun emmeye başlaması oldu Normal bir bebek gibi kuvvetli emmiyor bu şekilde doymuyor ama olsun biraz emiyor ya o bana yeter belki zamanla kuvvetlenir emmesi

Tabi kızımın kardeşine meme benim! Diye isyanları altında emzirme mücadelesi veriyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…