2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Herşeyin yolunda olmasına çok sevindim canım sağlıkla büyüt çocuklarını inşallah

Valla canım, ben hep diyorum seni takdir ediyorum diye. En azından emziremiyorum diye vazgeçmedin, oğlunu anne sütüyle büyütüyorsun çok şükür. Onun için çok önemli bu.

İki çocukla hayat, o geçiş süreci nasıl olacak gözüm korkuyor ama sen anlatınca sevimli geliyor kulağa :) tabi bir de yaşayana sormak lazım değil mi :)))

Bakalım, sağlıkla gelsin kızçem, geri sayımda bekliyoruz artık.

Masallah canım sabır en zoru başarmak gibi büyüdükçe daha zevkli olacaktir illaki zorlukları vardır zaman zaman olacakta ama anın tadını çıkarmak gerek rabbim sağlık versin iki yavrunada

Herşeyin yolunda olmasına çok sevindim canım sağlıkla büyüt çocuklarını inşallah

Amin canım sağolasın :) oğlun nasıl ? 3 gün sonra 21 aylık oluyorlar

Sağol canım benim. Evet anne sütü ile geldim şu güne mama yok şükür hiç değilse. Ameliyattan sonra emer belki sonuçta sütüm var hala, süt oldukça umut da var :)

Dedim ya daha önce çok düşünme hayal edilecek şey değil :)

Masallah canım sabır en zoru başarmak gibi büyüdükçe daha zevkli olacaktir illaki zorlukları vardır zaman zaman olacakta ama anın tadını çıkarmak gerek rabbim sağlık versin iki yavrunada

Amin canım teşekkür ederim şimdiden bile beraber gülüşmeleri çok zevkli :)

kızlar aranızda emzirdiği için adet düzensizliği yaşan var mı?

1 kere adet olup tekrar hamile kaldım ya farkettim de uzun zamandır yaşamıyorum o şeyi eheh o yüzden benim cevabım yok bu soruya :)

Maşallah size. Kız çocuk bambaşka bir şey. Emin ol zorluklarda hep sirinligi yetecek. Büyüdükce de daha şirin oluyor. Allah her kadına nasip etsin.

Benim de olsaydı şimdi doğmaya yakın olacaktı :) şuanda o fikir uyice uzaklaştı. Kariyer planları one çıkti

PembeLokum oğlum iyi canım çok şükür
Bıcır bıcır herşeyi konuşuyor, türlü yaramazlıklar ama çok şükür söz dinleyen bir çocuk. Güzellikle anlatınca yapma dediğimi yapmıyor.
Hayır demeye alıştı yemek istemiyorsa yada yapmak istemediği birşey varsa ııhh diyor. Sorarak yapıyoruz herşeyi bu yüzden yoksa kabul etmiyor. Havalar azıcık ısınsın misal en geç bir aya kadar tuvalet eğitimine başlayacağız inşallah sinyalleri veriyor çünkü bakalım nasıl olacak

İyi canım sevindim nasıl sinyaller veriyor acaba ? Benim kız da Bezi bağlamamı istemiyor ve tuvalete oturuyor mesela (kapağı kapalı iken çıkıp üstüne oturuyor) bunlar sinyal mi oluyor küçük bir bebeğim daha varken hiç tuvalet eğitimine başlayasım yok aslında gözümde çok büyüyor :/

Çişini kakasını söylüyor canım , hemen bezi değiştirmeyi istiyor, çoğu sabah altı kuru yada çok az ıslak kalkıyor sinyal olarak aldım bunları. Tuvalete oturmayada çok meraklı ama henüz adaptör almadım ve konuşuyoruz yakında bez bağlamayacağız oğlum çişini tuvalete yapacak diyorum kaka diyor onuda tuvalete yapacağız diyorum tamam diyor bakalım bi deneme yapacağım. Senin evet sıkıntı biraz kız çiş diyecek oğlun o arada ağlarsa fena neyse biraz ağırdan alır babasının izin yaptığı evde olduğu bir döneme denk getirirsin artık

Hmm anladım canım ben bir de bu yazı rahat geçirmek istiyordum açıkçası dışarı zaten süt sağma Makinesi ile çıkacağım bir de kızı sürekli wc ye götürmeye mi uğraşayım bu yaz geçsin ekim gibi wc eğitimi versem olmaz mı ki ya

Sen eğitimi başarırsan bana da anlat olur mu

vorones canım kuzular nasıl
Çok şükr pembem ya 3 aylık oldu kuzum . Şükr bugüne . Yarın ise başlıcam. K.v. dede geldi. Onlar bakacak. Nasıl olacak ya vik endişeliyim. Sut sagacam şimdi inşallah çıkar bakalım sen hep böyle devam ettin valla hakkın odenmez. Ikİ katı zor bişi. . Mama vermiiosun ne güzel . Oğlun iyidir iinşallah ?
Şu tuvalet eğitimi olsa yapsam süper olur ama bizim oğlan bugün 5 6 kez kakali bez aldım . Yani zırt pırt hadiii onu wc oturt uğraş. Böyle en azından minnak memedeyken falan pat die kalkmiurum bekler azıcık totosu

Burada debeyimlerimizi yazalım zaten canım hepimize katkı olur

seda222008 PembeLokum bizimki bı ara belirti verdi tuvalete gitmek istedi üzerine düşmeyince bıraktı k.valide ramazan çıkınca başlarız diyor malum altına kasirisa ramazanda temizlemek zor olacak onun için hem gece hemde buyuk cisimizde problem yasayacak gibiyiz pek söylemiyor altını da değiştirmek istemiyor

Kv baktığı için yapacak birşey yok canım malum bakan kişininde sakin kalması gerekiyor eğitim döneminde. O yüzden kendini iyi hissettiği zaman başlayacak ona uçacaksın mecburen

Kv baktığı için yapacak birşey yok canım malum bakan kişininde sakin kalması gerekiyor eğitim döneminde. O yüzden kendini iyi hissettiği zaman başlayacak ona uçacaksın mecburen
Yok uyuyorum cnm hem havalarda ısınır hemde şuan gıdalara alışma dönemine geçtik sırayla gideriz insallah

Merhaba ben Allah kısmet ederse 2018 haziran annesi olacağım. Bebek odası için size bikaç şey danışmak istiyorum.
Oda bakarken çilek ve ikea nın büyüyen beşiklerinin derinliği diğer markalara göre daha fazla. Diğer firmaların beşik derinliği sanki bebek ayaklanınca dışarı düşebilir hissi yarattı. Derinlikleri içindeki yatakların kalınlığı yüzünden benim mi gözüm yanılmıştır?
Diğer markaların büyüyen yataklarını kullanan anneler bebekler ayaklanınca tehlike yaşadınız mı?
Şimdiden teşekkürler sevgiler...

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Büyüyen beşik kullanmadım ama beşiği daha doğrusu park yatağı en derinde olmasına rağmen tırmanıp attı kendini 7 yada 8 aylıktı neyseki birşey olmadı.
Şimdi kendisi kalkıp gelebilsen yanıma diye yer yatağı kullanıyorum düşme riski yok.
Tavsiyem şimdilik anne yanı beşik yada oyun parkı alman. Ayaklanınca yere yakın birbyatak mesela montessori alıp oda yapabilirsin. Biraz incele beğenirsin belki

Anne yanı aldım fakat odasını da hazırlamak zorundayım anneanne babanne baskısı büyük. Park yataktan bile tırmandı demek 3-4 yaşına gelmeden evde benim gözetimim dışında dolaşması fikri de bana pek sıcak gelmiyor biraz evhamlıyım sanırsam.

Annelik hepimizi evhamlı yapıyor zaten merak etme. Sen eğer çalışmıyorsan zaten gözün hep üzerinde olacak ama uyurken her daim başında bekleyemiyorsun uyanıyor ve sessizce yapıyor yaramazlıkları :) o yüzden evi güvenli hale getirip özgür bırakmalısın ki daha az kaza yapsın hafif atlatsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…