2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Aynen bir kac tane dokuntusu kocaman kocaman. Ama genel anlamda isilige benziyor popis etrafindakiler. Dun sabah ben altini degistirdim hic bisey yoktu, oglen aradi bakici biseyler dokuyo oglan diye..

Esimle hala kendimize kiziyoruz, nasil anlamadik 2 gun diye.. bi de ikinci yolda, artik nasil bakacaksak ikisine birden..
Geçmiş olsun canım. Neyseki geçici bir durummuş. İnsan anlamıyor çok normal hiç kızma kendine diğer belirtiler diş gibi gerçekten nereden bileceksin ki
Sen kendinde dikkat et malum hamilesin sanada bulaşmasın.

Aynen bir kac tane dokuntusu kocaman kocaman. Ama genel anlamda isilige benziyor popis etrafindakiler. Dun sabah ben altini degistirdim hic bisey yoktu, oglen aradi bakici biseyler dokuyo oglan diye..

Esimle hala kendimize kiziyoruz, nasil anlamadik 2 gun diye.. bi de ikinci yolda, artik nasil bakacaksak ikisine birden..
Anlasirmiyorki canım bı ateş derken pes peşe bizim drumuzda ilk popisine bakmisti sordu da sanırım ilk popo kısmında başlıyor

Kızlar oğlum diş çıkarıyor sandık iki gündür ama meğer sıkıntısı diş değilmiş. Dün döküntüler başlayınca doktora gittik, el ayak ağız hastalığıymış. Virütik olduğu için yapılacak birşey de yok. Hastalığın döngüsünü tamamlamasını bekliyoruz. Bugün az biraz yemeye başladı. Dün gece de güzel uyumuştu.

Bugün öksürük başladı, ishal takip edecek. İnşallah ağrısız atlatırız.
çok geçmiş olsun. yan komşunun kızında oldu. gelmeyin bize dediler. çok bulaşıcı bir hastalık. sadece ağızda, ellerde ve ayaklarda oluyo. ilk kez duymuştum ondan. çok acaip bir hastalık :KK43: ağzının içinde de çıktığı için yemek yemesi imkansız gibi brşey oluyo. kız hep ağladı, bebeği için. yemek yemiyor, sürekli ağlıyor. bir de ishal olmadı, kabız oldu 10 gün kaka yapamadı geçene kadar öyle söyledi. yemek yiyemediği için zorlandılar, hastaneye götürüp lama yaptırdı. çok ağlamış ve sonra rahatlamış yapınca.

Canım senin kararın çocuğunu senden iyi kimse tanıyamaz ama bana erken geldi. Uzmanlar başlamak için uygun zamanın iki yaş olduğunu söylüyor. Ben o yüzden hiç düşünmüyorum şimdilik. Poposu hava alsın diye arada bir sadece şort giydiriyorum altını bağlamadan önce. Biraz öyle dolaşıyor altını kirletmeden tekrar bağlıyorum.
ben de erken olduğunu biliyorum. haklısın. ama en azından artık görsün vücudundan çıkan şeylerden korkmasın diye sabah ilk uyandığında oturması gerektiğini anlasın istiyorum. erkek çocukları kız çocuklarından çok farklı kız çocuklarının çoğu 2 yaşına kadar öğreniyor. erkekler ise çok geç 3 yaşı buluyor. böyle böyle denemeler yaparak anlamalı en azından diye düşünüyorum. evde gündüzleri kayınvalidem poposunu açık bırakıp bahçede toprakla oynuyorlar. çok hoşuna gidiyor çıplak gezmek :) bakalım şimdilik ters bir tepki vermedi, inş zorlanmayız.

Maalesef canım insanlara anlatamıyorsun ben dışarıda tanımadıklarımı geçtim kendi kuzenlermiz babaanemiz sırtına vurur sever çocuklar yüzünü eller sevmiyoruz sıkıştırılmayı ben uyarıyorum anlamazlarsa kızıyorum açık açık artık dışarıdaki insanlardan da kaçtığı zaman sıkı sıkı sarılıyorum yok benim kızım diyorum sevmiyoruz sıkıyı biraz huysuz uykusuz bi bahane bulup kimseye vermiyorum kıskanıyor desinler görmemiş desinler umrumda değil korumazsam geceleri ağlıyor korkuyor herşeyin küçüğü sevilir anlarım ama gönülsüz ağlayan huysuz bebek sevilmezki

Bana da Ne derlerse desinler ben direkt yabancıların kucağına vermiyoruz diyorum yaklaşan garsonlara filan da lütfen dokunmayın öpmeyin şurda bi ağız tadıyla oturalım diyorum ama işte bu sefer babamdaydı kızım o engel olamıyor insanlara hayır diyemiyor ben vallahi çatır çutur hayır diyorum elin adamı yani bir daha nerde göreceğim

Ah canım sorma!!! Benim kız tontis ya bir de kız bebek malum ayrı bir tatlılığı oluyor. Gören ayy tam ısırıp hirpalayarak sevilecek bebek diyor. Niyet ediyorlar ama. Kızım babası ve benden başka kimseye gitmiyor Allah'tan. Zorla almak istediklerinde öyle bi ağlıyor ki vazgeciyorlar :))

En sinir olduğum izin almadan dokunan yabancılar!

Allah miniklerimizi korusun!

Kız çocuklarına daha bir saldırıyor millet sanki düğünde aynı masada bir de erkek bebek vardı 6 aylık kimse ona dönüp bakmadı hep benim kızı sıkıştırmaya çalıştılar

Benim kız da kimseye gitmezdi iyi oluyordu artık gidiyor ağlamıyor o nedenle ben kimseye gitmez diyemiyorum yabancılar vermiyoruz kusura bakmayın diyorum

Kızlar oğlum diş çıkarıyor sandık iki gündür ama meğer sıkıntısı diş değilmiş. Dün döküntüler başlayınca doktora gittik, el ayak ağız hastalığıymış. Virütik olduğu için yapılacak birşey de yok. Hastalığın döngüsünü tamamlamasını bekliyoruz. Bugün az biraz yemeye başladı. Dün gece de güzel uyumuştu.

Ah canım geçmiş olsun o kadar çok bebek görüyorum Ki el ayak hastalığına yakalanan grip gibi oldu Ya çok yaygın :/

Valla canim biz dokuntuyle beraber anladik. Iki gun kuru ates, bol salya, istahsizlik., huysuzluk ve uykusuzluk vardi. Dis sandik.

3.gun dokuntu baslayinca doktora goturdum ( oncesine telefonla konusmustum doktoruyla), malum teshis. Cok nadiren yetiskinlere bulasiyor ama ben su an baya tehlike altindayim. Bagisikligim her zamankinden zayif gebelikten dolayi.
Cok geçmiş olsun. Seni de bebeklerini de Allah korusun. İnşallah bizim huzursuzluk diştir.

Geçmiş olsun canım. Bu ara o kadar çok duydum ki bu hastalığı. Özellikle Antalya taraflarında bu hastalık salginmis ordan gelen herkes hasta! İnşallah bir an önce iyileşir kuzun.

Geçmiş olsun canım. Bu ara o kadar çok duydum ki bu hastalığı. Özellikle Antalya taraflarında bu hastalık salginmis ordan gelen herkes hasta! İnşallah bir an önce iyileşir kuzun.
Amin canim..da sipa bana bulastirdi hastaligi.. geceden beri ates ve bogaz agrisiyla ben yatiyorum simdi.. saka gibi :)) iki uc gune de dokuntulerim baslar, tam senlik olur :)

Insallah cok kasinmam, ogluma hamileyken de kurdese dokup 2 ay kasinmistim tedavi olamadigim icin. Her gebelikte bisey dokmezsem rahat edemiyorum galiba.

Amin canim..da sipa bana bulastirdi hastaligi.. geceden beri ates ve bogaz agrisiyla ben yatiyorum simdi.. saka gibi :)) iki uc gune de dokuntulerim baslar, tam senlik olur :)

Insallah cok kasinmam, ogluma hamileyken de kurdese dokup 2 ay kasinmistim tedavi olamadigim icin. Her gebelikte bisey dokmezsem rahat edemiyorum galiba.
Ayyy canım ya çok geçmiş olsun Rabbim kolaylık versin tez zamanda geçer inşallah benim kizimda dün akşam kafasında sıcaklık vardı dış diye düşünüyorum sabaha karşı 39 derece ateşle kalktı görünürde ateş dışında bişey yok gibi

Ayyy canım ya çok geçmiş olsun Rabbim kolaylık versin tez zamanda geçer inşallah benim kizimda dün akşam kafasında sıcaklık vardı dış diye düşünüyorum sabaha karşı 39 derece ateşle kalktı görünürde ateş dışında bişey yok gibi
Insallah distir canim ya. Yemesine icmesine yutkunmasina dikkat et. Yutkunmakta problem var gibiyse gotur doktora, dis deyip bizim gibi 2 gun bekleme.

Insallah distir canim ya. Yemesine icmesine yutkunmasina dikkat et. Yutkunmakta problem var gibiyse gotur doktora, dis deyip bizim gibi 2 gun bekleme.
bayramin 3. günüde ateşlendi akşama kadar kustu gece uyudu sabah normal kalktı simdide görünürde burun akıntısı falan yok Çok yemedi dediler normalde ağzı boş kalan bir çocuk değil gozlemleyip duruma göre götürürum Dr

Çok geçmiş olsun tatlım... Umarım çok sıkıntı çekmeden atlatırsınız..

Ateş dolven ve parola karşı dirençli ilaca rağmen ateşini 38 den aşağı dusuremedim sabah hop Dr boğazlar kızarmış dedi antibiyotik yazdı şimdi düşürdüm ateşini ve ise gidiyorum

Ateş dolven ve parola karşı dirençli ilaca rağmen ateşini 38 den aşağı dusuremedim sabah hop Dr boğazlar kızarmış dedi antibiyotik yazdı şimdi düşürdüm ateşini ve ise gidiyorum
Demek ki sizde mikrobik biseyden suphelenmis doktor. Dokuntuleri takip et sen yine, ya da kim bakiyorsa dikkatli olsun. Cunku bu hastalikta ilac tedavisi yok malesef, sureci atlatmaya bakiyorsun sadece.

Demek ki sizde mikrobik biseyden suphelenmis doktor. Dokuntuleri takip et sen yine, ya da kim bakiyorsa dikkatli olsun. Cunku bu hastalikta ilac tedavisi yok malesef, sureci atlatmaya bakiyorsun sadece.
Evet canım çok tedirginim bu bölgede salgın halinde kimi görsem bı geçirdik o hastalığı diyor şuanda evde teyzesiyle onada anlattım takip ediyor şuan için herhangi bişey yok vücudun da yemiyor emiyor sadece ishal gibi ama sık yapmıyor normale göre şu gibi midesi bulanıyor sanırım öğüruyor

benim oğlum da aynı hasta oldu. 2 azı dişi bir köpek dişi aynı aynda çıktı. 39 oldu ateşi hiç düimeyince doktora gittik. dişte en fazla 38 olur ve doktora gelmenize gerek duyulmaz, ama 39 derece kesinlikle dişten olmaz diş ile birlikte anlayamadığınız farklı bir sebep muhakkak vardır diye yorum yaptı. meğersem boğaz enfeksiyonu başlangıç aşamasında dedi, serum bağladılar ve antibiyotik verdi. ilk kez oğlumda ilaç kullandım mecbur verdik. bir hafta önce de diğer azı dişi çıktı ve hiç anlamadım ateş de yapmadı. demek ki doğru teşhis. olmuş. çok geçmiş olsun cnm

kızlar oğlumu yaklaşık bir haftadır sabahları kaka için oturtup bırakıyorum. bu sabah da aynı şekilde oturtup bıraktım giyinmek için odaya gittim ve geri geldiğimde lazımlığın üzerinden kalkıp kakası ile oynamış. o kadar çok oynamış ki anlatamam. çok zor yıkadım. ovala ovala çıkmıyor. :)

X