2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
cnm ben oğluma kullandım ama ishal için değil boğaz enfeksiyonu olmuştu, direndim kullanmamak için geçmeyince mecbur verdim. ben ishal oldum ayıptır söylemesi geçen gün 21 kez yaptım, dün 15 kez, bugün 5 oldu. doktora gitmek te zor geldi. işten izin alamıyorum bir türlü bakalım yarın ne olcak :KK43:
geçmiş olsun canım.

Ya arkadaşlar insanı zorla asosyal yapacaklar eve kapatacaklar dün bir düğüne gittik kızım babamın kucağındayken adamın TEki geldi kızımı kolundan ısırdı durduk yere çoçuğumu ağlattı zaten kızım çok huzursuzdu yakın düğünü olduğu işin gittik yoksa gitmezdim :/

Babama kızgınım adama engel olmadı diye çünkü adam ısırayım mı seni ha ısırayım mı diye sırıta sırıta ısırdı yani birden yapmadı babam engel olabilirdi

Adama etmediğim beddua kalmadı manyak mıdır nedir keşke yüzüne karşı da kızsaydım içimde kalmazdı

Kendime kızdım Ne bileyim çocuğumu koruyamıyorum diye Of of

Resmen çocuğumu eve kapatasım var bıktım artık insanların çocuğumu ağlatmaısndan

Bebek bu, her hali bir olmuyor bazen çok keyifsiz oluyor keyiflensin diye çıkarıyoruz misal biri geliyor illa kucağına almak işin uğraşıyor Hey Allahım bir uzak dur çocuk Zaten sıkıntılı zaten huzursuz bir rahat bırakın

Ya da çocuk çok keyiflidir ama illa biri gelir keyfini bozar

Ya Ne alıp veremediği var milletin bebeklerden :KK43:

Asosyal olacağım :KK43:

Kızlar sıcaklardan mıdır bebeğim son günlerde gece hiç rahat değil çok uyanıyor. Akşam yattıktan gece 12 ye kadar falan kaç kere uyanıyor sayamıyorum. Üstü başı su içinde terliyor buz gibi oluyor sonra. Ne yapacağımı şaşırdım daha mı ince giydirmeliyim daha mı kalın. Atlet ve kısa bacaklı tulumla yatıyor üst örttürmez zinhar. Hasta olmasa bari. Ama havalar da öyle böyle sıcak değil ya evin içi bile 32 derece gündüz :KK43:

Ya arkadaşlar insanı zorla asosyal yapacaklar eve kapatacaklar dün bir düğüne gittik kızım babamın kucağındayken adamın TEki geldi kızımı kolundan ısırdı durduk yere çoçuğumu ağlattı zaten kızım çok huzursuzdu yakın düğünü olduğu işin gittik yoksa gitmezdim :/

Babama kızgınım adama engel olmadı diye çünkü adam ısırayım mı seni ha ısırayım mı diye sırıta sırıta ısırdı yani birden yapmadı babam engel olabilirdi

Adama etmediğim beddua kalmadı manyak mıdır nedir keşke yüzüne karşı da kızsaydım içimde kalmazdı

Resmen çocuğumu eve kapatasım var bıktım artık insanların çocuğumu ağlatmaısndan

Bebek bu, her hali bir olmuyor bazen çok keyifsiz oluyor keyiflensin diye çıkarıyoruz misal biri geliyor illa kucağına almak işin uğraşıyor Hey Allahım bir uzak dur çocuk Zaten sıkıntılı zaten huzursuz bir rahat bırakın

İnsanlarımız alışmış hırpalayarak çocuk sevmeye canım anlamıyorlar bir türlü. Çocuğu ısırarak sevmek nedir yani. Sıkma canını sen engel olamıyor insan bazen

Kızlar sıcaklardan mıdır bebeğim son günlerde gece hiç rahat değil çok uyanıyor. Akşam yattıktan gece 12 ye kadar falan kaç kere uyanıyor sayamıyorum. Üstü başı su içinde terliyor buz gibi oluyor sonra. Ne yapacağımı şaşırdım daha mı ince giydirmeliyim daha mı kalın. Atlet ve kısa bacaklı tulumla yatıyor üst örttürmez zinhar. Hasta olmasa bari. Ama havalar da öyle böyle sıcak değil ya evin içi bile 32 derece gündüz :KK43:
Evin yüksekteyse yatak odalarınıza uzak odanın camını açık bırak canım. Ben öyle yapıyorum

Benim kızımda ayni. Ben zibinla uyutuyorum. Ona rağmen su gibi terliyor. Yatak odasının cami ve kapı açık bizim. Bu da çare değil. İstanbul bu sıralar cok sıcak.

Artı uyanıp duruyor. Uykusuzluk cok zor geliyor. Gece 2 kere uyansa razıyım. Memeden ayrılmak istemiyor. Azı dişi o kadar şişmis ki, patlasa da rahatlasak...

Maalesef canım insanlara anlatamıyorsun ben dışarıda tanımadıklarımı geçtim kendi kuzenlermiz babaanemiz sırtına vurur sever çocuklar yüzünü eller sevmiyoruz sıkıştırılmayı ben uyarıyorum anlamazlarsa kızıyorum açık açık artık dışarıdaki insanlardan da kaçtığı zaman sıkı sıkı sarılıyorum yok benim kızım diyorum sevmiyoruz sıkıyı biraz huysuz uykusuz bi bahane bulup kimseye vermiyorum kıskanıyor desinler görmemiş desinler umrumda değil korumazsam geceleri ağlıyor korkuyor herşeyin küçüğü sevilir anlarım ama gönülsüz ağlayan huysuz bebek sevilmezki

Ah canım sorma!!! Benim kız tontis ya bir de kız bebek malum ayrı bir tatlılığı oluyor. Gören ayy tam ısırıp hirpalayarak sevilecek bebek diyor. Niyet ediyorlar ama. Kızım babası ve benden başka kimseye gitmiyor Allah'tan. Zorla almak istediklerinde öyle bi ağlıyor ki vazgeciyorlar :))

En sinir olduğum izin almadan dokunan yabancılar!

Allah miniklerimizi korusun!

Kızlar oğlum 15 ayını doldurdu. erkek çocuklarının tuvalet eğitimi 3 yaşını bulduğunu biliyorum, ama bizimki öğrensin korkmasın diye yavaş yavaş sadece sabah uyandığında lazımlığa oturtuyoruz. Gerçi anlamasa bile en azından görsün istiyodum. Müzik açtığımızda oturuyor ama kapattığımız zaman korkuyor ve kalkmak istiyor, gözümün içine bakıyor alayım onu diye, ama kararlı ve ısrarcı olduğumu anlamaya başladı, dün sabah kakasını yaptı. bu sabah ta kakasını ve çişini yaptı. 20 dakika oturdu. yapınca kalkıp baktık içine anlattım ona bak annecim bunu eymen yaptı aferin alkış. az kalsın kakasını alıyodu çığlık çığlığa, hayır diyene kadar dokundu tırnakları değdi. Ama bugün daha rahattı, sabahları sadece kaka yapıyor benim oğlum doğduğu zamandan beri öğlen de gece de hiç yapmadı diyebilirim. en azından kakasını oturup yapması gerektiğini anlaması için çabalıyorum. ama yalnız bıraksam kendini baştan ayağı sıvayacak :) pipisi küçük olduğunu için içine tam girmiyo ve çiş yaparken dışarı çıktı :) vücudundan birşey çıktığını kendi gözüyle gördüğü için ağzını açıp gözlerini kırparak bakıyo :)

Kızlar oğlum 15 ayını doldurdu. erkek çocuklarının tuvalet eğitimi 3 yaşını bulduğunu biliyorum, ama bizimki öğrensin korkmasın diye yavaş yavaş sadece sabah uyandığında lazımlığa oturtuyoruz. Gerçi anlamasa bile en azından görsün istiyodum. Müzik açtığımızda oturuyor ama kapattığımız zaman korkuyor ve kalkmak istiyor, gözümün içine bakıyor alayım onu diye, ama kararlı ve ısrarcı olduğumu anlamaya başladı, dün sabah kakasını yaptı. bu sabah ta kakasını ve çişini yaptı. 20 dakika oturdu. yapınca kalkıp baktık içine anlattım ona bak annecim bunu eymen yaptı aferin alkış. az kalsın kakasını alıyodu çığlık çığlığa, hayır diyene kadar dokundu tırnakları değdi. Ama bugün daha rahattı, sabahları sadece kaka yapıyor benim oğlum doğduğu zamandan beri öğlen de gece de hiç yapmadı diyebilirim. en azından kakasını oturup yapması gerektiğini anlaması için çabalıyorum. ama yalnız bıraksam kendini baştan ayağı sıvayacak :) pipisi küçük olduğunu için içine tam girmiyo ve çiş yaparken dışarı çıktı :) vücudundan birşey çıktığını kendi gözüyle gördüğü için ağzını açıp gözlerini kırparak bakıyo :)
Canım senin kararın çocuğunu senden iyi kimse tanıyamaz ama bana erken geldi. Uzmanlar başlamak için uygun zamanın iki yaş olduğunu söylüyor. Ben o yüzden hiç düşünmüyorum şimdilik. Poposu hava alsın diye arada bir sadece şort giydiriyorum altını bağlamadan önce. Biraz öyle dolaşıyor altını kirletmeden tekrar bağlıyorum.

Kızlar oğlum diş çıkarıyor sandık iki gündür ama meğer sıkıntısı diş değilmiş. Dün döküntüler başlayınca doktora gittik, el ayak ağız hastalığıymış. Virütik olduğu için yapılacak birşey de yok. Hastalığın döngüsünü tamamlamasını bekliyoruz. Bugün az biraz yemeye başladı. Dün gece de güzel uyumuştu.

Bugün öksürük başladı, ishal takip edecek. İnşallah ağrısız atlatırız.

Kızlar oğlum diş çıkarıyor sandık iki gündür ama meğer sıkıntısı diş değilmiş. Dün döküntüler başlayınca doktora gittik, el ayak ağız hastalığıymış. Virütik olduğu için yapılacak birşey de yok. Hastalığın döngüsünü tamamlamasını bekliyoruz. Bugün az biraz yemeye başladı. Dün gece de güzel uyumuştu.

Geçmiş olsun. Acaba benimki de mi öyle bir şey ki. Nasıl anlayabilirim?

Geçmiş olsun canım dikkat edin bulaşıcı bir hastalikmis benim bı arkadaşımin çocuğunda gecirdi babasına da bulaşmış Dr 10 gün kimseyle görüşmek yok demiş bayramda bile dışarıya çıkmadı misafirde kabul etmedi tedavisinde yokmuş bende korkuyorum bu aralar sebepsiz ateşi çıkıyor sonra geçiyor

Geçmiş olsun. Acaba benimki de mi öyle bir şey ki. Nasıl anlayabilirim?
Valla canim biz dokuntuyle beraber anladik. Iki gun kuru ates, bol salya, istahsizlik., huysuzluk ve uykusuzluk vardi. Dis sandik.

3.gun dokuntu baslayinca doktora goturdum ( oncesine telefonla konusmustum doktoruyla), malum teshis. Cok nadiren yetiskinlere bulasiyor ama ben su an baya tehlike altindayim. Bagisikligim her zamankinden zayif gebelikten dolayi.

Şu çiçeğine benziyor biraz daha büyüğumus
Aynen bir kac tane dokuntusu kocaman kocaman. Ama genel anlamda isilige benziyor popis etrafindakiler. Dun sabah ben altini degistirdim hic bisey yoktu, oglen aradi bakici biseyler dokuyo oglan diye..

Esimle hala kendimize kiziyoruz, nasil anlamadik 2 gun diye.. bi de ikinci yolda, artik nasil bakacaksak ikisine birden..

X