2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
merhaba kızlar bi sorum olcaktı. Hamileliğimin 5.haftasındayım. geçen hafta beta hcg 366 çıktı. o halde bile progestan verdi doktorum bana. düşük tehlikesi olduğundan mı verdı bunu kanamam olmadığı halde.. bi bilgisi olan yazsın lutfeeeen
banada verdi. cumartesi keseyı gorduk sorun yok dedı. onlem olarak progestan verıyorum dedı. 3 hafta sonra kontrole cagırdı. bende de kanama yok. ıcın rahat olsun bu aralar doktorlar cogu kısıye verıyor. acıkcası cok uyku yapıor ama kullanıyorum:):)3 haftada kullanacagım.ıcını rahat tut bende ılk uzulmustum nıye verdı dıe:)

bağırsaklar gebelikte çok yavaş çalışırmış :KK43: sabahları aç karnına kuru kayısı incir falan ye..hatta ılık suyun içine at suyunu da iç.şeftali yerine armut tercih et.bol su iç. benim doktorum duphalac kullanabileceğimi söylemişti kabızlık durumlarında.direk bağırsaktan atıldığı için zararı yokmuş
Ay neler yapmadm canim gunde 400mg progestanda iciorm etkisibuyuk bide hemoraid sorunm var cektgm azabi dusnun

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 01-06-2016

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla

:nazar::nazar::nazar: 2016 HAZİRAN ANNE ADAYLARI :nazar::nazar::nazar:

ANNE ADAYIYAŞŞEHİRSATÇOCUKKALP ATIŞICİNSİYETBEBİŞİN İSMİ
@tweety23
24
Gaziantep20.08.2015
-
:KK200:-:nazar:
@hevinroza
24
Mersin24.08.2015
-
@kalbiminsahibio
23
İstanbul25.08.2015
:emir_bebek::emir_bebek:
:KK200:-:nazar:Deniz
@esmeya
30
İstanbul26.08.2015
-
moonlight2010 moonlight2010
31
İzmir
27.08.2015
:emir_bebek:
@mutlubekleyis
28
Malatya26.08.2015
@bebegim_01
30
Adana27.08.2015
@gofredo
25
İzmir
28.08.2015
-
@Fidaan34
25
İstanbul
28.08.2015
-
newmoon142 newmoon142
25
İstanbul
28.08.2015
-
@zynp2313
22
Aydın
28.08.2015
-
@lola_a
27
İstanbul
29.08.2015
-
@elhaga
30
Çin
29.08.2015
@crocus55
28
Samsun
29.08.2015
@waitingforyou
32
İstanbul
30.08.2015
-
@ozzi08
35
Alanya
30.08.2015
@ozleMehmet03
25
Hatay
31.08.2015
-
@oltu1
25
İzmir
01.09.2015
-
@yesilla
27
Konya
01.09.2015
deeplydisturbed deeplydisturbed
33
İstanbul
02.09.2015
-
L limoncicegi00
23
Edirne
02.09.2015
-
@Mandalinam07
32
Antalya
03.09.2015
-
@yasmin5846
27
Sivas
03.09.2015
-
@AsliveHayati
25
Almanya
04.09.2015
-
@mylittleknight
29
İstanbul
06.09.2015
-
@eLfcLk__
22
Antalya
07.09.2015
-
@zeyzey3428
23
İstanbul
09.09.2015
-

[tr]

[/tr]
[tr][/tr]
Ben de hamileyim. Bugun ogrendim. Nasil olacak bilmiyorum. Kafam karmakarisil.

banada verdi. cumartesi keseyı gorduk sorun yok dedı. onlem olarak progestan verıyorum dedı. 3 hafta sonra kontrole cagırdı. bende de kanama yok. ıcın rahat olsun bu aralar doktorlar cogu kısıye verıyor. acıkcası cok uyku yapıor ama kullanıyorum:):)3 haftada kullanacagım.ıcını rahat tut bende ılk uzulmustum nıye verdı dıe:)
içimi ferahlattın canım saol :)). evet bende de cok uyku yapıyor. eşim araç kullanırken bile uyyorum 30 dklık bi yol mesafesinde o derece oldum yaanii.

Ben atasehirdeyim :) afiyet hastanesine gidicez cnm sonrasinda degistirebiliriz ama ilk oraya gidelim dedik. Progestan neden veriyorlar. Ben henuz folik asit de kullanmiyorum ondan da dra bi an once gitmek istedim. Bu arada bende de pek bi belirti yok arada kasik batmasi yasiyorum o kadar.
canım yavaş yavaş belirtiler çıkmaya başlar :anneadayı:

Kızlar folik asidi kullanmamazlık yapmayın. Şu markayı kullanın demiyorum ama mutlaka günde 1 tane için. Doktorlar bebeğin gelişimi için ilk 3 ay çok önemli diyor. Lütfen unutmayın doktorunuza danışın.

Valence haklisin cnm isyerindeki bi abla da bir iki aya gorursun belirtileri diyor :) bu arada gaz sorunu olan var mi. Benim regl donemlerinde gaz sorunu olurdu ztn hamilelikte de var ne yazik ki :KK43:

ben haslanmis yumurtayi normalde her sabah yerim cokta severim ama bu aralar yiyemiyorum.. is icin soguk sandwic en mantiklisi.. ben sabahlari 1 veya 2 dilim uno denge light (siyah olan ekmege) 1 cay kasigi zeytinyag ve 1 cay kasik biber salcasi karistirip suruyorum. uzerine kasar bazen yumurta bir dilim domates az kekik sonra firinliyorum.. cok guzel oluyor hem saglikli.. tokta tutuyor. hamileligimi ogrendigimde guya her sabah bol sogus ve haslanmis yumurta yicektim ama midem almiyor
kasık ağrısı ve bel ağrısı da var mı

Kızlar merhaba dün sancım var demiştim doktora gittim tahliller için falan geldi doktorasa benzemiyo ne bileyim ben girdim muayene etti 5 haftalık çok küçük gebeliğin var dedi fetüs ve kalp atısı izlenemedi dedi. Moralimi bozdu ben de başka bi özel doktora gidiyorum onun yazdığı tahlilleri uzattım başladı bana bağırmaya bunlar para tuzağı özele gidiyosun demi diyor ya beni 10 dk muayene ettin neden sana geleyim biliyorum ben de hemşireyim dddim neden buraya gelmedin diyor tedavi ile olduğu için dedim. Ha hepsini gireşim kızımıza falan deyip elimi omuzuma koyuyor sonra da. Ya ben sağlıkçı olduğumu söylemesem orada kapıyı da açmış hastaların önünde rezil etcekti beni. Hayır hiç bir ağrımı söyleyemedim diyeceklerimi falan. Sonrada niye buraya gelmezsiniz. İnsanlara bu kadar cahil gözüyle bakmaları ne kadar kötü. Utanıyorum bu insanlarla aynı sektörde olmaktan.

Hayır o değilde benim moralim bozuldu daha çok küçük gebeliğiniz dedi benim gibi bu durumla karşılaşan var mı acaba kalp atışı falan bebek gözükmedi dedi. :KK43: :KK43: :KK43: ama 4 gün önce vajinal bakmıştı bu karından baktığı halde gördü bi gelişme var mıdır. Gördüğünden emin miyiz acaba töbe töbe. Yalnızlık çok zor paylaşacağın kimsenin olmaması.

Kızlar merhaba dün sancım var demiştim doktora gittim tahliller için falan geldi doktorasa benzemiyo ne bileyim ben girdim muayene etti 5 haftalık çok küçük gebeliğin var dedi fetüs ve kalp atısı izlenemedi dedi. Moralimi bozdu ben de başka bi özel doktora gidiyorum onun yazdığı tahlilleri uzattım başladı bana bağırmaya bunlar para tuzağı özele gidiyosun demi diyor ya beni 10 dk muayene ettin neden sana geleyim biliyorum ben de hemşireyim dddim neden buraya gelmedin diyor tedavi ile olduğu için dedim. Ha hepsini gireşim kızımıza falan deyip elimi omuzuma koyuyor sonra da. Ya ben sağlıkçı olduğumu söylemesem orada kapıyı da açmış hastaların önünde rezil etcekti beni. Hayır hiç bir ağrımı söyleyemedim diyeceklerimi falan. Sonrada niye buraya gelmezsiniz. İnsanlara bu kadar cahil gözüyle bakmaları ne kadar kötü. Utanıyorum bu insanlarla aynı sektörde olmaktan.

Hayır o değilde benim moralim bozuldu daha çok küçük gebeliğiniz dedi benim gibi bu durumla karşılaşan var mı acaba kalp atışı falan bebek gözükmedi dedi. :KK43: :KK43: :KK43: ama 4 gün önce vajinal bakmıştı bu karından baktığı halde gördü bi gelişme var mıdır. Gördüğünden emin miyiz acaba töbe töbe. Yalnızlık çok zor paylaşacağın kimsenin olmaması.
canım sağlıkçı olduğun için de bişey diyemiyor ki insan :) hem daha bebiş çok küçük normal kalp atışının görülmemesi, bu bir sorun var anlamına gelmiyor ki, rapor yazdırmıştır

canım sağlıkçı olduğun için de bişey diyemiyor ki insan :) hem daha bebiş çok küçük normal kalp atışının görülmemesi, bu bir sorun var anlamına gelmiyor ki, rapor yazdırmıştır
Valla canım terzi kendi söküğünü dikemezmiş aile hekimliğinde çalıştım kaç tane gebeye baktım insan başına gelince sıfır yani. Basen o kadar ihtiyacı oluyor ki iyi şeyler duymaya burada ki arkadaşlara çok katılıyorum. İnsan zaten endişeleniyor panik oluyos küçücük bir şeyi bile önemsiyormuş.

Kızlar benim de cuma 530du hcg, kese görülmedi. Çarşamba çağırdı, sizce görebilecek miyiz bu defa?
canım bende de 450 iken görülmedi, doktor dış gebelik dedi .. iki gün sonra gel beta hcg ne bakalım dedi, ben 1 hafta sonra gittim kan tahliline bile gerek kalmadı muayene ile kese oluşumu başlamış dedi, :nazar::nazar:sıkma canını :anneadayı:

Ay neler yapmadm canim gunde 400mg progestanda iciorm etkisibuyuk bide hemoraid sorunm var cektgm azabi dusnun

kıyamam yaa..belki duphalac işe yarar doktoruna bi sor.

Kızlar kan tahlılı yaptırıp TSH baktıran var mı? sonuclarınız nasıl cıktı?

henüz baktırmadım.

ya canım sıkma canını.gerçekten devlette böyle artık ne yazık ki :KK43:özel doktor ne dedi tam anlayamadım

X