2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba canlar ve tatlı cananlarııııı
işten ayrıldığımdan beri ev işinden başımı alamıyorum.işte daha çok takılıyodum buralara :KK9:

bir şey sormak istiyorum arkadaşım 7 aylık hamile ve hamilelik alerjisi olmuş :44: kızcağız çok zor durumda vücudu hep dökmüş ve kaşıntıdan duramıyo,özellikle geceleri.böyle bişey duyan ya da yaşayan var mı aranızda rica ediyorum bi ses edin ben ilk kez duyuyorum.dr krem sür soğuk duş al başka yapcak bişey yok demiş..yardıma çok ihtiyacı var:KK28:

Canım korkma... Bende de oldu, kanama olmazsa hiç sıkıntı yok demektir. Ki 16. haftada rahim yeni yeni kalça kemerinden dışarı yani o leğen kemiklerinin oluşturduğu pelvis boşluğundan dışarı çıkıyor. Geçmiş olsun ama, haklı olarak bu kadar endişelenmiş olmana üzüldüm..

canım haklısın ufak kazalardan bişey olmaz dedi doktor. içim rahat etsin diye ultrasonlada gösterdi... kıpır kıpırdı kerata:))

inşallah bir şey yoktur. bu konuyla alakalı birebir bir fikrim yok ama tesadüfen kk'da bir konu görmüştüm bir hamile hanım, karnına darbe almış bir kavgada o sormuştu bir şey olmuş mudur diye çoğunluk olmaz dedi. nitekim aynı hamile hanım doktoruna gittiğinde bebeğinin iyi olduğunu gördüğünü de yazmış sonradan. yüreğinizi ferah tutun, inşallah bir şey yoktur..

teşekkür ederim canım cevapladığın için. doktora gittim bebeğim gayet iyiydi çok şükür çok mutlu oldum... annelik işte endişe ettim yinede ...

İyi akşamlar. Bende geçenlerde okulda karnıma darbe yedim ve sancılarım başladı. Dr gittim. Bebeğim iyi ok şükür. Dr dedi ki herhangi bir tehlike olsa 24 saat içinde ortaya çıkarmış. Kanama başlarmış. Ama yine de dikkat etmek lazım. Özellikle teneffüste.
Gelelim benim sancılar on sebebine benim de doğum sancıları başlamış kesmek için iğne bürünüyorum. Daha iyiyim ama yine de kesilmedi sancılarım sadece hafifledi. Bakalım ne olacak.

kızlar size bir şey danışmak istiyorum. ben anaokulunda çalışıyorum ve 16 haftalık hamileyim. dün bir öğrencim koşarak koridordan geliyormuş. ben tam kapıdan çıkınca birden karnıma çarptı.. çok acı hissetmedim. ama kızardı karnım biraz. daha önce böyle bir durum yaşayanınız var mı?? bir şey olmuş mudur bebeğime??? daha doktorada perşembe gitmiştik..

cnm benimde 2 gün önce buna benzer bi durum başıma geldi sonra kasıklarımda kasılmalar olmaya başladı dr a gittim çok şükür bişey yokmuş bence bişey yoktur ama yinede emin olmak için bi dr una danış istersen diyecekti yeni gördüm gittiğini geçmiş olsun dikkat etmek lazım yinede

Son düzenleme:
günaydın arkadslar,fena halde grıbım,atlatamıyorum,hapşırık oksuruk hepsı var,hatta hapsrrken kasıklarıma agrı vuruyor,hap da ıcemıyrum,ıhlamur ddeıler ıctık,bır adım ıyılesme olmadı,benım gbı grıp gecıren arkadaşlarım onerılerınızı beklıyrum:emir_bebek:

Bnde cuma gunu okulda mudur 20 dk konusunca dondum ve beklenen son grip hapdirik burun akintisi cok fenayim bide oglum yeni iyilesti ona gecmeden atlatsam yaaa

Arkadaslar merhaba 17+4 haftalik hamileyim dun aksam baslayan sol kaburgamin sirt bolgesinin altinda agrilarim basladi bu durumu baska yasayan var mi. Acaba dahiliye ile mi ilgili yoksa gebeligimden mi anlamadim. Sanki bebegimin baski yapmasi icin erkenmis gibi geldi.

slm çoğunluk öğrenmiş cinsiyeti yaw ben daha öğrenemedim 16. haftadayım korkuyorum gitmeye ben hep oğluşum diye seviyorum ayrıca başıma ağrı girdi bugün çok fena bide hala bulantı sı olan varmi benim arada oly
:18:

slm çoğunluk öğrenmiş cinsiyeti yaw ben daha öğrenemedim 16. haftadayım korkuyorum gitmeye ben hep oğluşum diye seviyorum ayrıca başıma ağrı girdi bugün çok fena bide hala bulantı sı olan varmi benim arada oly
:18:

Genelde doktorlar 16. haftada cinsiyeti kesin olarak söylerler. Bu haftadan itibaren hiç korkmadan gidebilir cinsiyet öğrenebilirsin tabi bebeğin gösterirse :) Baş ağrısı genelde susuzluktanda olabiliyor. Ben 18. haftamın içindeyim bulantılarım arada sırada devam ediyor hatta arada istifra bile ediyorum. Bakalım cinsiyetin ne oiacak :)

kızlar ben pek sayfaya gireiyorum ama sizi takip edenlerdenim,bizimde kızımz olaak inşaallah,yeni öğrendik,bir oğlum vardı şimdi kız olduğunu öğrenince daha farklı hissediyorum kendimi,duanızı bekliyorum,RABBİM herkese sağlıklı.sıhhatli,kolay bir doğumla kucağına almayı nasip etsin:KK49::KK49:

Arkadaslar merhaba 17+4 haftalik hamileyim dun aksam baslayan sol kaburgamin sirt bolgesinin altinda agrilarim basladi bu durumu baska yasayan var mi. Acaba dahiliye ile mi ilgili yoksa gebeligimden mi anlamadim. Sanki bebegimin baski yapmasi icin erkenmis gibi geldi.

Öncelikle geçmiş olsun. Ben de kızıma hamileyken tam bu haftada başlamıştı. Maalesef ben doğuma kadar çektim bu sırt ağrısını. Dr iğnesi var kortizonlu filan dedi. Bende vurunmafıö. Çevremdekiler iyi bilir. Ayakta dururdum ağrı girince uzanırdım. Geçerdi. İnşallah seninki geçer. 7 yıl oldu bana. Bu bebeğim de de doğum sancıları başlamış bakalım nolcak

Kizlar selam
size bir sorum olucak
benim tosunum dun bir suru tekme atdi haraketlerini bol bol hiss etdim ama bugun yok hala bekliyorum bir tekme atmadi
sizce bu tekme hergunmu olur
yoksa biz henuz minik oldugumuz icin 2-3gunde birmi olur...
insallah oglum iyidir opdum hepinizi

Kizlar selam
size bir sorum olucak
benim tosunum dun bir suru tekme atdi haraketlerini bol bol hiss etdim ama bugun yok hala bekliyorum bir tekme atmadi
sizce bu tekme hergunmu olur
yoksa biz henuz minik oldugumuz icin 2-3gunde birmi olur...
insallah oglum iyidir opdum hepinizi

Canim uzan biraz konuş dokun en çok bebekler anneleri dinlenirken tekmelermis..uyuyo belkide ..

Hafta sonu herkes gezmelerde ya da dinlenmelerde sanirim benim temizligim yeni bitti simdi oturdum. Dun kontrolumuz vardi kizlar oglusum cok hizli buyuyor bdt 10 agustostu 6 sina dustu cok hizli buyuyoruz :nazar: hersey iyi sukur sadece artik buyudugu icin usg de cok net gorunmuyo bi de bizim pasa hem elleriyle hem ayaklariyla yuzunu kapatmisti nasil bi durus sekliyse o tam goremedik doktor cok usrasti ama cekmedi yaramaz :-) tek sorunumuz hala hateketlerini hissedemiyorum kipirtilar disinda ya da anlamiyorum bilmiyorum :-( neyse saglikli olsun da ... bizden bu kadar insallah sizin melekler de iyilerdir kizlar...:nazar::emir_bebek:

Aaa hakkaten ayni imzadaki bebis gibi duruyodu eller ayaklat birbirine dolanmis vaziyette :KK1::KK1::KK1:
slm sizin oğluş çok atletik bi vücuda sahipmiş... oğluş mu dedim cinsiyeti neydiki okuduğumu hatırlayamadım bi an.) bizim kız da çayda çıra oynuyordu sanki eller bi sağa sola gidiyordu.))) hareketleri henüz bende çok çok az hissediyorum bdt miz 8 ağustos ama doktorumuz kilo yada boyla ilgili biey demedi daha erken olduğu içinmi acaba sizde durmlar nedir.....

kızlar ankarada da olup ta tıp fakültesine gideniniz var mı gittiğim hastane kapatılacağı için arayışa girdim ve artık devlet hastanesine gitmek istiyorum bi düzen tutturamadık.........

Genelde doktorlar 16. haftada cinsiyeti kesin olarak söylerler. Bu haftadan itibaren hiç korkmadan gidebilir cinsiyet öğrenebilirsin tabi bebeğin gösterirse :) Baş ağrısı genelde susuzluktanda olabiliyor. Ben 18. haftamın içindeyim bulantılarım arada sırada devam ediyor hatta arada istifra bile ediyorum. Bakalım cinsiyetin ne oiacak :)

bakalım canım inş gösterir pipiyi:KK17:ayrıca susuzluk veya açlık olabilir haklısın şuan iyiyim yemek falan yiyince geçti biraz bu hafta gitçem bakalım

X