2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

cok sevindim canım keseyi görmüşsün cok güzel yakında pıt pıt kalbinede duyarsın inşallah
aa kirpik dökülmesini yeni duydum ilgic geldi bu bana
doktorun sormuştur gögüslerinde degişim başladımı diye benim sormuştu dolgunluk var demiştim
birde bazılarında hemen belirtiller olmazmış senden onlardan birisin sanırım
bende 2 gündür kusuyorum canım sabahları ögüre ögüre bir hal oluyorum kusmalarım başladı sanırım
akşam eşim karabiberli limonlu sıcak su hazırladı o iyi geldi bogazıma bu gün daha iyim onun dışında bişe yok şuan icin
ne zaman icin gel dedi sana kalbini duymak icin söyledimi bişe birde kan vermişsin ne icin verdin

inşallah kuzummm
kirpik dökülmesi bana has olabiler,başka sebebi vardır belki
kalp atışları için 10 gün sonra gel dedi, bana çok uzun gibi geldi
ahh kuzumm beslenmene dikkat et,c vitamini al, sıcak süte az tarçın atıp içebilirsin boğazlarına o da iyi gelir
Allah şifa versin hemen toparlanda bebişine iyi bak :KK16:

canım merhaba,biz oğluma oda takımı aldık ama şimdiye kadar bir kere bile yatağında yatırmadım.ayak ucumuzda park yatağı var, hep onu kullandık.çoğuda bizle yatar.oğlum ocak 18de 3,5 yaşına girecek ve odasını şimdiye kadar hiç kullanmadı.ev kaloriferli olduğu için heryer sıcak oluyor ama ben biraz pimpirikli olduğum için odasında hiç yatırmadım.allah nasip ederde 2. kuzucuğumuz geldiğinde bu olayı nasıl çözeriz bilmiyorum ama şimdilik durum böyle...

ah be canım neden bu kadar uzun süre yanında yatırdın ,odasına alışmalıydı şimdiye kadar çoktan ,çok problem yaşarsın ,bir an önce ayır ..

kizlar benim 2-3 gundur mideme agri giriyor sanki, hani spora yeni baslayan birinde karin kaslarinda agrilar olur ya mekik cekince fln onun gbi agrilar kasilmalar oluo, sizce bu neden olur, normal mi?:44:

Kayınvalideden bi dertli ben değilmişim. Bizimki de bebeğin olacağını duyduğunda onlar korunmuyomuydu demiş kayınıma . Artık ne kadar sevindiğini siz düşünün :) zaten biz çok resmiyiz kayınvalide ve kayınpederle. Ben anlatsam benden de bi roman ve Türk filmi olur yani evlenebilmek için 6 yıl bekledik sonunda evlenebildik yani

kizlar benim 2-3 gundur mideme agri giriyor sanki, hani spora yeni baslayan birinde karin kaslarinda agrilar olur ya mekik cekince fln onun gbi agrilar kasilmalar oluo, sizce bu neden olur, normal mi?:44:

o karın kası ağrısı bende de oluyor canım, özellikle yatakta gerindiğimde - ki tam anlamıyla da gerinemiyorum bebeğe zarar verir diye - Bebeğin bulunduğu yerden baya yukarda, mideye yakın bir ağrı. Ama neden olur ben de bilmiyorum...

Günaydın kızlar 9 da uyudum sabah daha yeni gün aydı bana :) ağzım burnum biririnde bugün randevu aldık ya o enteresan doktora ilaç isteyeym mi sizce gebelikte ilaç kullanan var mı bademciklerim çok şiş ve burnum akıyor???
Gecmis olsun guzelim ..
burun icin tonimer okyanus suyu verdi bana
bogazin icin su yolu dene bana cok iyi geliyor
2 elmayi ocak uzerinde isit tulbente parcala yay dayanabilecegin sicaklikta bogazina sar 1 2 saat kalsin gunde 2 kez yap umarim iyi gelir sanada

Kizlar kaynana konulariniza cok uzuldum allah size sabir versin onlarida islah etsin merhamet versin..
Benim kv bir melek birbirimizi cok severiz
Bende ilk kv den cok cektim malesef
Simdiki ailem bana armagan resmen :nazar:

:nazar::nazar::nazar::KK49::KK49::KK16::KK16:Bende yeni öğrendim hamile olduğumu ilk bebeğim olacak çok heycanlıyım allah hayırlısıyla kucağımıza almayı sağlıkla hamile olan herkeze nasip eder inşallah..:KK16::KK16::nazar::nazar::nazar:

Kizlar kaynana konulariniza cok uzuldum allah size sabir versin onlarida islah etsin merhamet versin..

ne güzel çok şanslısın canım ,benimkide iyidir ,gittiği yerde duramaz ,kalamaz ,bende bile kalamaz mecburi 1-2 saat anca ,kurtlu biraz :KK9: işime geliyo aaa anne kalsaydın diyorum ayy yok kızım yok gideyim eve der :KK55:
ama habire alsın ister üstüme başıma ,saçma sapan şeylere para verir ayy gelin sana aldım kız giy bakayım der,bişeye benzemez aldıkları :KK9: zoraki giydirir ...oğlunu kötüler habire :KK53: beni savunur bu huyunu pek seviyorum ,bazen bir oluruz kocama yükleniriz adam kaçar :KK23: ahahhaha iyi böyle yuvarlanıp gidiyoruz işte

o karın kası ağrısı bende de oluyor canım, özellikle yatakta gerindiğimde - ki tam anlamıyla da gerinemiyorum bebeğe zarar verir diye - Bebeğin bulunduğu yerden baya yukarda, mideye yakın bir ağrı. Ama neden olur ben de bilmiyorum...

aynen aynen, ayni agri iste bendeki de ve dedigin gbi yatarken oluyor daha cok, gerinince falan...bnde ozen gosteriyorum fazla gerinmemeye ama yine de oluyor bazen iste...bir sorun olmaz insallah ya... :s

ah be canım neden bu kadar uzun süre yanında yatırdın ,odasına alışmalıydı şimdiye kadar çoktan ,çok problem yaşarsın ,bir an önce ayır ..

canım, benim oğlum 2 yaşına kadar emdi, banada ayrı odaya getir götür zor geldi, birde oğlum üstünü hiç örttürmez. ben, çok dalınca örterim, bir müddet sonra yine üstünü açar, normalde ev sıcak oluyor ama uyuyan insan üşür muhhabbetine yinede üstünü incede olsa örtmek istiyorum(uyku tulumunuda giymek istemiyor).evet canım bu aralarda ayırmam lazım artık:KK34:.biz yatağımızı hiç kullanmadığımız için, halen daha sallanmalı posizyonda (yatağımız büyüyen yataklardan).

aynen aynen, ayni agri iste bendeki de ve dedigin gbi yatarken oluyor daha cok, gerinince falan...bnde ozen gosteriyorum fazla gerinmemeye ama yine de oluyor bazen iste...bir sorun olmaz insallah ya... :s

yarın doktora gidince sorarım unutmazsam. çok rahatsız edici bir şey değil ama garip bi ağrı..

inşallah kuzummm
kirpik dökülmesi bana has olabiler,başka sebebi vardır belki
kalp atışları için 10 gün sonra gel dedi, bana çok uzun gibi geldi
ahh kuzumm beslenmene dikkat et,c vitamini al, sıcak süte az tarçın atıp içebilirsin boğazlarına o da iyi gelir
Allah şifa versin hemen toparlanda bebişine iyi bak :KK16:

dikkat ediyorum biliyorsun hergün eşim portakal suyu sıkıyor bana sagolsun badem kuru üzüm ceviz koyuyor yiyor iciyorum
daha agır gecirirdim aslında ben bu biraz daha hafif geciyor C vitamini günlük düzenli aldıgımdan daha iyim bu gün
süt mide bulantısı yapıyor icemiyorum oonun yerine salep iciyorum tarcınlı ara sıra
ben sana demiştim tatlım 2 hafta beklemiş olsan topdan görücekdin benim gibi ama siz sabredemiyorsunuz
birde başka bir sıkıntı olur korkusu sarıyor sanırım şafak 10 gün az canım cok degil beni 1 ay sonra gel dedi yine testler yapılacak
gittigimde kan testti falan hayırlısıyla bi atlatsak şu 9 ayı bi kavuşsak miniklerimize

canım, benim oğlum 2 yaşına kadar emdi, banada ayrı odaya getir götür zor geldi, birde oğlum üstünü hiç örttürmez. ben, çok dalınca örterim, bir müddet sonra yine üstünü açar, normalde ev sıcak oluyor ama uyuyan insan üşür muhhabbetine yinede üstünü incede olsa örtmek istiyorum(uyku tulumunuda giymek istemiyor).evet canım bu aralarda ayırmam lazım artık:KK34:.biz yatağımızı hiç kullanmadığımız için, halen daha sallanmalı posizyonda (yatağımız büyüyen yataklardan).

ah şu üst açma derdi ,tulum giymek istememeler filan ,benim kızda da vardı ,hala da üstü açık uyur ,gecede 2-3 kez kalkarım üst örtmeye ,ne yaptıysam giymedi o tulumu küçükken ,şimdi de yorgan istemez üstüne ,battaniyeyi açar .:KK20:
yatağının pozisyonunun değiştir ,büyüyen yataksa büyüt ,odayı cezbedici hale getir ,duvarlarına srtickerlar filan yapıştır arabalı belki sever o zaman ...:KK34:

kızlar özellikle de aramıza yeni katılanlar mutlaka tiroidinizi kontrol ettirin.. benim tiroidim vardı hamile kalmadan önce düzene girmişti ama hamilelikte hormonlar değiştiği için hamileli testiyle birlikte ölçtürdük tsh 25e yükselmişti.. yeni yeni düşürebildik.. bebek için çok önemliymiş tsh.. bebeğime bir zararı olmuştur diye çok korkuyorum.. ama napayım dua ediyorum sadece.. siz de dua edin lütfen.. ve kontrolü ihmal etmeyin..

Çok şanslısın canım Allah bir ömür ana kız olmayı nasip etsin:))

X