2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam hanımlar...ne zamandır yorgunluktan giremiyordum. bugün kontrolümüz vardı. aslında pazartesiydi ama ben dayanamadım bugün sabah gittim. minik kuzumu ve minik kalp atışlarını da gördüm. işte bugün farkına vardım hamileliğimin :) Allah henüz kalp atışlarını bekleyenlerin de yüzünü tez zamanda güldürsün inşallah.. böyle bir mutluluk yok.. yine iğne, corasprin ve progestan kullanıcam.. olsun ama bebişim sağlıkla olsunda hepsi unutuluyor...bu arada sat a göre 6+5 olmam lazım ama ultrasonda 7+1 çıktı .. herkese güzel bir diliyorum.. bugün kontrole gidecek çok kişi varmış.. hepiniz güzel haberlerle dönün inşallah..

kuzenimin eşi ve kayınvalidesi konuşmuyorlardı birbirleriyle ,kuzen eşi doğum yaptı 25 gün önce ,kayınvalidesi yanında ve gelin diyorki allah razı olsun 1000 kere ,geceleri bile ağlayınca o kalkıyor ilk ,bebeği alıp yanıma getiriyor ,emzirince götürüyor ,uyuyana kadar yanında duruyor ,bende geceleri rahat uyuyorum diyor .vallahi kaynanalar arasında fark var ,benimki olsa döner totoyu uyur,bu kaynana nöbet tutuyor resmen ..
ama her halukarda ana olan sensin ve sen bakacaksın mecbur ,ilk 1 hafta 10 gün kadar lazım olurda sonrası kuru kalabalık ..:KK9:
ahh be cnm ne kaynanalar var duyuyorum ne edepsız gelınlere ne ıyıler dusuyo bızede boylesı oglum kolıktı benım 1 yasına kadar gece gunduz agladı ne ıse kaynanam bızde kalırken sabaha kadar morarıyodu cocugum resmen odasından cıkıpta kızım neyı var bu bebenın demedı demedıgı gıbı koca gece horul horul horluyodu sabah 9 da kuzum anca sakınleyıp uyumak ıcın yattıgında az bende uzanayım dıye kafamı yataga koymadan kaynana mı var kaynata mı var devırıp gotunu yatıo allahın cezası dıe ıcerden bagrım bagrım bagrıyodu cıktım dedım kı ınsaf anne sabaha kadar gozumu kırpmadım cocuk agladı duyuyorsun dımı logusayım ben uyuycam dınlencem kı sutlerım olsun moralım olsun kı bı dahakı geceye takatım kalsın onların hızmetını kım gorcekmıs dedım senınde kız evlatların var onlarda dogurdular benden bu durumda hızmet beklemeye geldıysen cok ayıp ettın bıraz merhamet ama yok hergun gelen mısafırlerıme kadar sıkayet ettı emın ol sımdı dusununce damarlarım cekılıo o zaman o psıkolojıyle nasıl dayanmısım bılemıyorum....hadı hodrı meydan gelsınlerde gorım doguma ben ne zaman toparlanırım gelsınler 2 gun kalıp gıtsınler konusmuyorum hıcbırıyle ınsanlıktan yoksun ınsanlar o halımle yatak yorgan acık bırakıp sabah bı cıkıyolardı aksamın 9-10 a kadar ıst. turluyolardı o halımle yatak dosek topla kaldır cocuga bak ustune evı temızle sıl supur yemek yap acaba ne ıcın geldıler cok merak edıyorum hıcbırıne hakkımı helal etmıyorum..... olan kuzuma oldu bana oldu bıldıgın kan sagdım sutumden gogus cerrahına gıttım tedavı verdı gectıkten sonrada oglum emmeyı reddettı .....hepsının vebalı onların :KK47:

ahh be cnm ne kaynanalar var duyuyorum ne edepsız gelınlere ne ıyıler dusuyo bızede boylesı oglum kolıktı benım 1 yasına kadar gece gunduz agladı ne ıse kaynanam bızde kalırken sabaha kadar morarıyodu cocugum resmen odasından cıkıpta kızım neyı var bu bebenın demedı demedıgı gıbı koca gece horul horul horluyodu sabah 9 da kuzum anca sakınleyıp uyumak ıcın yattıgında az bende uzanayım dıye kafamı yataga koymadan kaynana mı var kaynata mı var devırıp gotunu yatıo allahın cezası dıe ıcerden bagrım bagrım bagrıyodu cıktım dedım kı ınsaf anne sabaha kadar gozumu kırpmadım cocuk agladı duyuyorsun dımı logusayım ben uyuycam dınlencem kı sutlerım olsun moralım olsun kı bı dahakı geceye takatım kalsın onların hızmetını kım gorcekmıs dedım senınde kız evlatların var onlarda dogurdular benden bu durumda hızmet beklemeye geldıysen cok ayıp ettın bıraz merhamet ama yok hergun gelen mısafırlerıme kadar sıkayet ettı emın ol sımdı dusununce damarlarım cekılıo o zaman o psıkolojıyle nasıl dayanmısım bılemıyorum....hadı hodrı meydan gelsınlerde gorım doguma ben ne zaman toparlanırım gelsınler 2 gun kalıp gıtsınler konusmuyorum hıcbırıyle ınsanlıktan yoksun ınsanlar o halımle yatak yorgan acık bırakıp sabah bı cıkıyolardı aksamın 9-10 a kadar ıst. turluyolardı o halımle yatak dosek topla kaldır cocuga bak ustune evı temızle sıl supur yemek yap acaba ne ıcın geldıler cok merak edıyorum hıcbırıne hakkımı helal etmıyorum..... olan kuzuma oldu bana oldu bıldıgın kan sagdım sutumden gogus cerrahına gıttım tedavı verdı gectıkten sonrada oglum emmeyı reddettı .....hepsının vebalı onların :KK47:

ahhh canım yaaa ,inan bana senin yerine koydum kendimi de ,çekilir dert değilmiş be kuzum ,nasıl def etmedin onları evden allah kahretsin bu zihniyetteki insanları ..:KK47::KK47::KK47:

ahhh canım yaaa ,inan bana senin yerine koydum kendimi de ,çekilir dert değilmiş be kuzum ,nasıl def etmedin onları evden allah kahretsin bu zihniyetteki insanları ..:KK47::KK47::KK47:
def etmedıgım gıbı gule oynaya yolcu ettım cumbur cemaat hepsını arkasından telefonlarda surat yaptılar onlara guler yuz gostermemısım bılmem neymıs ddım kı yapmayın allahtan korkun suratım sıze degıldı uykusuz yorgun gunde 1 saat uyumadan koca gun ayakta dolandım ustune ıyı kotu onunuze bısıler koydum hakverın normalmıydı yasadıklarım....??? agzıma ettıler ne anam kaldı ne babam sıvanmadık :KK53: onlara elı masalı bı gelın lasımdı ya ne ıse dusunup germek ıstemıyorum yuvamı bıle dagıttılar pıs gunahları boynuna buyuden suphelenıyorum kocam su anda onların yanında ızmırde :KK14:

yemege cıkıyorum guseller operım sızı hakkınızı helal edın gusel seyler paylaşacagıma kapanmamıs yaralarımı desıp duruyorum sızden baska kımsem yok kı ne edım tek basıma bır evladımla karnımdakı sabıyı ıdare edıp can sıkmamaya calıssamda durum bu :KK14:

merhabalar,

bende yeni hamile olduğu öğrendim, kadınlak klubüne üye oldum ama ağustos 2014'e nasıl dahil oluyorum, yönlendirebilir misiniz?

bazı arkadaşlar neler cekmişler yazık yaaa benimki yakın degil allahdan yakın olsa bende aynı durumda olurum
gerci eşim izin vermez benden hizmet bekliyemezler ben bişe demen eşim evden kibarca kovar anne ve babasını buna emminim
zaten kendi annemin yanına gitmeyi düşünüyoruz eşim ve ben dogum orda olsun diyoruz kısmet artık
şuan hamile oldugumu bile bilmiyor kaynanamlar sadece benim ailem biliyor eşim gerek yok diyo haziranda hamile kalmıştım hayırlı olsun diye bir kez aramadılar beni ilk torunları olucak sözde sonra agustos da bebegimi kaybettim kalbi durdu kürtaj oldum ondan da heberi olmadı arayıp sormuyorki hic nasıl haberi olsun 2 ay gecti biz aradık bayarmda o zaman söyledik sanki köpek yavrusunu kaybetmiş gibi
hiic gecmiş olsun bile demediler eşime ve bana morel vermediler aa haberimiz yook bizim dediler aramazsan olmaz dedim bende
şuanki hamileligimide bilmesine gerek yokmuş eşim öyle diyor

yemege cıkıyorum guseller operım sızı hakkınızı helal edın gusel seyler paylaşacagıma kapanmamıs yaralarımı desıp duruyorum sızden baska kımsem yok kı ne edım tek basıma bır evladımla karnımdakı sabıyı ıdare edıp can sıkmamaya calıssamda durum bu :KK14:

hiç açmayalım o defterleri o zaman canım ,can sıkmaya gerek yok ,burda güle oynaya bekleyelim bebeklerimizi ..
merhabalar,

bende yeni hamile olduğu öğrendim, kadınlak klubüne üye oldum ama ağustos 2014'e nasıl dahil oluyorum, yönlendirebilir misiniz?

hoşgeldin canım ,dahil olmuşsun bile işte ,buraya devam edersen burda olursun ..

bazı arkadaşlar neler cekmişler yazık yaaa benimki yakın degil allahdan yakın olsa bende aynı durumda olurum
gerci eşim izin vermez benden hizmet bekliyemezler ben bişe demen eşim evden kibarca kovar anne ve babasını buna emminim
zaten kendi annemin yanına gitmeyi düşünüyoruz eşim ve ben dogum orda olsun diyoruz kısmet artık
şuan hamile oldugumu bile bilmiyor kaynanamlar sadece benim ailem biliyor eşim gerek yok diyo haziranda hamile kalmıştım hayırlı olsun diye bir kez aramadılar beni ilk torunları olucak sözde sonra agustos da bebegimi kaybettim kalbi durdu kürtaj oldum ondan da heberi olmadı arayıp sormuyorki hic nasıl haberi olsun 2 ay gecti biz aradık bayarmda o zaman söyledik sanki köpek yavrusunu kaybetmiş gibi
hiic gecmiş olsun bile demediler eşime ve bana morel vermediler aa haberimiz yook bizim dediler aramazsan olmaz dedim bende
şuanki hamileligimide bilmesine gerek yokmuş eşim öyle diyor

bencede eğer böyle insanlarsa bilmelerine gerek yok ,
ben kaynanama dün söyledim ,aaa ben anlamıştım diyo :KK9: ahaha ben anlamadım sen nasıl anlıyosun kadın ya :KK9:
kimseye söyleme daha yayma hemen diye tembihledim ,ağzı durmaz onun ,heryere yayın yapar ,dedim dr a filan bi gideyim ondan sonra söylersin biraz dayan dedim ,ay o kadar dayanırım diyo ..bebek sevmeyide özlemişiz diyo :emir_bebek:

hiç açmayalım o defterleri o zaman canım ,can sıkmaya gerek yok ,burda güle oynaya bekleyelim bebeklerimizi ..

hoşgeldin canım ,dahil olmuşsun bile işte ,buraya devam edersen burda olursun ..

bencede eğer böyle insanlarsa bilmelerine gerek yok ,
ben kaynanama dün söyledim ,aaa ben anlamıştım diyo :KK9: ahaha ben anlamadım sen nasıl anlıyosun kadın ya :KK9:
kimseye söyleme daha yayma hemen diye tembihledim ,ağzı durmaz onun ,heryere yayın yapar ,dedim dr a filan bi gideyim ondan sonra söylersin biraz dayan dedim ,ay o kadar dayanırım diyo ..bebek sevmeyide özlemişiz diyo :emir_bebek:

bencede gerek yok ne insanlar var 1 oglu var onuda ben almışım 1 tanede torunu olucak beni istememe gibi bir problemimiz de olmadı
neden se hic merak etmezler bizi ama biz gidince oraya ellerimize bakarlar ne getirdiler diye bizi hic evine kabul etmedi 1 gece yatırmadı daha neler neler bende analtsam roman olur gercekden eşim ve ben hep benim annemin evinde kalırız tek kapısını acan benim ailem kaynanamlar ellerinizdekini bırakın gidin diye gözüm icine bakar buyur etmez ellimizdeki paraları alana kadarmış aldılar soydular bizi resmen ama bir kez olsun cıtımı cıkartmadım saygımı korudum onlar eşimi ve beni benim ailemi cok üzdüler o yüzden sadece mesafe koyuyoruz araya bize gelmek cok istiyorlar eşim bir kez bile kabul etmedi siz bizi 1 gece yatırmadınız evinizde o yüzden kabul etmiyorum oturun eviniz de dedi en sonunda hic evimi görmedi kaynanamlar bir kez bile bir cay kaşıgı bile almadıki hepsini biz kendimiz yaptık ne yüzle gelicekler bende onu anlamam durumlarıda iyi aslında arabası evi var yani neden hep bizden beklerler anlamam

canım benım çocuk odası yapacagım yer neden bilmiyorum az ısınıyor onümüzdeki ay baktıracagız lojman oldugu için ısınmam güzel aslında ben hep ilk günden sonra bile odasına alıştırmak istiyorum ama eger oda ısınmazsa mecbur yanımda kalacak bende onu çok istemiyorum daha 7 ay var ama şimdiden düşünürken uykularım kaçıyor birde kayınvalıde unsuru var eşim geldiklerinde 5-6 ay kalsınlar istiyor o yüzden sanırım ilk 9 ay yanımda tutacagım park yatakları önerdiler ama senınde önerini dikkate alacagım

canım eşlerimiz aynı meslekte mi bilmem (lojman felan dediğin için) ama aynı huyda oldukları kesin
benim annem 65 yaşında, saymakla bitmez rahatsızlıkları var, bu durumda annem gelemez
ve ben kayınvalideye mecburum, pişirdiğini yiyemiyorum, temizlediğine içim sinmez.
normalde de midem bulanır bazı şeylerini gördükçe
tezgah bezleriyle yere sıçrayan yemeği silmeler felan ayrıntılar beter $kus.gif
çok üstüme düşeceğine düşünüyorum ama eminim lokmaları çiğnemeden yutucam o yemek yaptığında $kus.gif

Son düzenleme:
nasılsın hayatım doktora gittinmi durumlar nasıl vüdunda degişim başladımı anlat gülümmmm

canımmm sabah gittim kan verdim, keseyi gördüm, 3 gibi sonuçları alıcam
doktor iki güne bi kan vermedim diye kızdı,ama benim ihmalim değil.
vücudumda hiç bir değişim yok, ne göğüsler, ne bulantı, ne baş dönmesi
henüz erken olduğu içinmiş sanırım
ama kirpiklerim dökülmeye başladı çok korkuyorum anormalleşecek diye, kirpiklerim benim için her şeyim diyebilirim :KK52:
sen nasıl oldun iyileştin mi biraz kuzum? maşallah eşin iyi bakıyor ne mutlu size Eki Görüntüle 910348

seninle muhtemel doğum tarihlerimiz aynı canım...yazdıklarını okuyorum da maaşallah ne kadar güçlüsün pozitifsin... Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah..bebeğin kaderini güzelleştirsin...hepimizin bebişleri uğurumuz olur inşallah... :emir_bebek:

kızlar daha çok erken ama bebişleriniz için almayı düşündügünüz yatakları falan paylaşırmısınız ne önerirsiniz özelliklede önceden anne olan arkadaşlar bizlerin ilk bebişleri oldugu için yardımınıza ihtiyacımız var ... fikirlerinizi paylaşırmısınız:122:

canım merhaba,biz oğluma oda takımı aldık ama şimdiye kadar bir kere bile yatağında yatırmadım.ayak ucumuzda park yatağı var, hep onu kullandık.çoğuda bizle yatar.oğlum ocak 18de 3,5 yaşına girecek ve odasını şimdiye kadar hiç kullanmadı.ev kaloriferli olduğu için heryer sıcak oluyor ama ben biraz pimpirikli olduğum için odasında hiç yatırmadım.allah nasip ederde 2. kuzucuğumuz geldiğinde bu olayı nasıl çözeriz bilmiyorum ama şimdilik durum böyle...

canımmm sabah gittim kan verdim, keseyi gördüm, 3 gibi sonuçları alıcam
doktor iki güne bi kan vermedim diye kızdı,ama benim ihmalim değil.
vücudumda hiç bir değişim yok, ne göğüsler, ne bulantı, ne baş dönmesi
henüz erken olduğu içinmiş sanırım
ama kirpiklerim dökülmeye başladı çok korkuyorum anormalleşecek diye, kirpiklerim benim için her şeyim diyebilirim :KK52:
sen nasıl oldun iyileştin mi biraz kuzum? maşallah eşin iyi bakıyor ne mutlu size Eki Görüntüle 910348

cok sevindim canım keseyi görmüşsün cok güzel yakında pıt pıt kalbinede duyarsın inşallah
aa kirpik dökülmesini yeni duydum ilgic geldi bu bana
doktorun sormuştur gögüslerinde degişim başladımı diye benim sormuştu dolgunluk var demiştim
birde bazılarında hemen belirtiller olmazmış senden onlardan birisin sanırım
bende 2 gündür kusuyorum canım sabahları ögüre ögüre bir hal oluyorum kusmalarım başladı sanırım
akşam eşim karabiberli limonlu sıcak su hazırladı o iyi geldi bogazıma bu gün daha iyim onun dışında bişe yok şuan icin
ne zaman icin gel dedi sana kalbini duymak icin söyledimi bişe birde kan vermişsin ne icin verdin

seninle muhtemel doğum tarihlerimiz aynı canım...yazdıklarını okuyorum da maaşallah ne kadar güçlüsün pozitifsin... Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah..bebeğin kaderini güzelleştirsin...hepimizin bebişleri uğurumuz olur inşallah... :emir_bebek:
elimden geldiğince kendimi telkin edip allaha sıgınmaya calısıyorum durumlar duzelsın dıye....
hepınızden ozur dılerım sık sık bu sıkıntılarımı dıle getırdıgım ıcın acmak ıstemıyorum bur daha ıyı dıleklerınız ıcın sagolun
ayy super bıde joker arkasasımız bızımle aynı yehu 3 olduk

bebeklerın keselrını kalp atıslarını duyan arkadaşlar gozunuz aydın rabbım meleklerımızı korusun

kızlar bugün sağ kasığıma şiddetli ağrı girdi hiç böyle olmuyordu korktum neden olabilir? bir problem olabilimi ? tecrübeli anne adaylrı ikinc bebeğini bekleyeler bi yardım istiyoum sizden ...

ilk başlarda kasık ağrıları normal .zaten adet belirtileri ilk haftalarda devam ediyor. son dönemlerde kasık ağrıları ve kramplar önemli olacak.
Bir de yorgunluk, fazla ayakta kalmak , ayakları üşütmek ve cinsel ilişki de kasık ağrısı yapabilir.

Bir arkadaşımız bebek yataklarını sormuş ..ben 6 ay yatak odamda aldığım bambu beşikte yatırdım.6 aydan sonra odasına geçirdim. aklı ermeye başlayınca odasına almak lazım diye düşünüyorum sonra yalnız yatamama sorunu olabiliyor çocuklarda..

X