2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar
keseyi gördük, fakat ilk doktorum iki güne bir kana gerek olmadığını söylediği için kendilerine burdan neler ilettiğimi anlarsınız.. Eki Görüntüle 910186

tebrikler aşkitom :nazar: ,allah hepimizin sağlık sıhhatli devamını getirsin inşallah ..

sana da hayırlı cumalar eylülcümm nasılsın :KK3:

iyiyim tatlım allaha şükür ,dua ile geçiyo vaktim ,dilimde hep allahım sen koru lafı .:18:

Canim korkma onu etkilemez suan.
ama artik sunu kafandan cikar
bebegime bisey olurmu korkuyorum
Bunu herkese soylemek istiyorum
evet hayatta tedbirli olmak lazim dikkat etmek lazim
Ama surekli endiseylede yasamamak lazim
Su an bebege tek verebildigimiz sey vücuttaki besinler ve bizim psikolojimiz eeeee biz onu surekli bozuyoruz arkadaslar
Yengem bana dediki sen neyaparsan yap bu bebegin omru varsa su hayatta herseye ragmen dogucak ve tam tersi yoksada tutamazsin dedi .
boyle dusununce rahatladim aslinda ve allaha emanet ettim kendimi oldu bitti.rutin gunluk neseli olun kizlar hepsi bu insanlar guzel moralle kanseri yeniyor biz bebislwrimizimi buyutemiycez :)

Aynen senin gibi düşünüyorum. Moralimi yüksek tutuyorum ve yediklerime dikkat ediyorum bunun dışında sadece dua edebilirim :)))) . Bu arada herkes kabızlıktan muzdarip ben tam tersinden :KK43:( zaten problemli bağırsaklarım hamilelikte düzelir diyordum umut ediyordum ama pek birşey değişmedi. :KK43:(

Aynen senin gibi düşünüyorum. Moralimi yüksek tutuyorum ve yediklerime dikkat ediyorum bunun dışında sadece dua edebilirim :)))) . Bu arada herkes kabızlıktan muzdarip ben tam tersinden :KK43:( zaten problemli bağırsaklarım hamilelikte düzelir diyordum umut ediyordum ama pek birşey değişmedi. :KK43:(
bende ılk gebelıgımden once ınanılmaz sorun yasıyodum haftada 1 kez anca wc ye cıkardım kayısılarla ıncırlerle fılan oda....
ogluma hamıle kaldım allaha sukur herseyım duzene gırdı gunde 2-3 cıkıyorum o gun bugun sıldı vucudum herseyımı dogumdan sonra mıgrenım resmen sılındı normal dogum nelere kadır yarabbı adet sancılarım olurdu hastanelık olurdum fenalasırdım o bıttı vucudumda degısık yaralar cıkıyodu o bıttı en onemlısı kansızlık vardı bende hat safada vucudum onu dengeledı bılmıyorum ıyıkı hamıle kalmısım ıyıkıde rabbım normal dogumu bana nasıp etmıs dıyorum ınsan anadan dogmus gıbı oluyo dıyolardıda ınanmıyordum gercekten dogruymus :KK16: bebekle beraber bızlerde doguyoruz

tebrikler aşkitom :nazar: ,allah hepimizin sağlık sıhhatli devamını getirsin inşallah ..

iyiyim tatlım allaha şükür ,dua ile geçiyo vaktim ,dilimde hep allahım sen koru lafı .:18:

sağol kuzumm, amin inşallah sağlıklı adımlarla sorunsuz ilerler hepimizin gebeliği...
ben ilk öğrendiğimden beri sağ elimi karnıma koyup salavat getiriyorum
sana da tavsiye ederim canım, rahatlatıyo Allah a emanet etmek :KK16:

kalp atışı duyanların gözü aydın:nazar:
biz görmekle yetındık ama yarın doktora gittiğimde o muhtesem sesı duyarsam dünyalar bizim olur..:KK76:

kızlar hepınızden dua ıstıyorum hamıle kalmasını cok ıstedıgım bır arkadasım var ısmı marlı uyelerımızden hepınız canı gonulden dua edermsıınız tez zamanda bebek haberını versın bızlere :KK24:

sağol kuzumm, amin inşallah sağlıklı adımlarla sorunsuz ilerler hepimizin gebeliği...
ben ilk öğrendiğimden beri sağ elimi karnıma koyup salavat getiriyorum
sana da tavsiye ederim canım, rahatlatıyo Allah a emanet etmek :KK16:

aynen cnm her sabah elim karnımda 41 ayetel kursi okuyorum. elimizden başka birsey gelmiyor şuan.
Allaha emanet kuzucuklarımız:emir_bebek:

Canım çok geçmiş olsun. Eşimde var aynı problem. Her sabah 3 kayısı yiyor aç karnına üstüne de bir bardak ılık su. Şu an çok iyi Allah a şükür. 4.dereceydi onunki. Sen de bi dene muhakkak. Ama kayısı sarı değil gün kurusu olacak. Tanıdığınız varsa Malatya dan getirebilirsin büyük şehirlere göre oldukça ucuz ve en güzel kayısı orada.

Canim gebelikten once duzene girmis atlatmistim her sabah uyaninca muhakkak cikardim tuvalete birde caremi buldum beni aci biber ve sicak sut bozuyor oyle hallediyidum ama gebe olunca hafta sonlari sabah kahvaltiya kv ye gidiyoruz kalk hazirlan cik yapiyorduk ben baska yerdede yapamiyorum bekletincede ogun yapamiyorum onlar beni mahvetti cikti bikere simdi yine cikiyorum ama o hasari duzeltemiyorum iste :KK43:
Gebelikten once hat safhada bir durum yasadim aklinda bulunsun aktarda bir kavanoz karisim var onunla atlatmistim ne guzel ama simdi kullanamam on7 bitkisel karisim ne olur ne olmaz kullanamam.cevresinde boyle sorunu olan varsa msj atsin o karisim adini vereyim bir kavanozdan sonra kesip atiyor super bisey

bende kabızlık çok çektim ilk gebeliğimde ,duphalac şurup vermişti doktorum ,o iyi geliyordu ,kayısı mayısı hiçbişey in faydası yoktu ..yoksa bitkisel yolla çözmek isterdim ama hamileykende korkularım oldu bitkisel şeylere karşı ,adaçayı maydonoz filan düşük sebebi diye ,dedim en iyisi ben dr u dinliyim..
şimdi sanki yine başlıyo gibi ,2 gündür çıkmadım :18:

aynen cnm her sabah elim karnımda 41 ayetel kursi okuyorum. elimizden başka birsey gelmiyor şuan.
Allaha emanet kuzucuklarımız:emir_bebek:
kesinlikle canım. hem hayırlı evlat olması içinde ,elim geldiğince abdestli yemek yemeye çalışıyorum..
bende kabızlık çok çektim ilk gebeliğimde ,duphalac şurup vermişti doktorum ,o iyi geliyordu ,kayısı mayısı hiçbişey in faydası yoktu ..yoksa bitkisel yolla çözmek isterdim ama hamileykende korkularım oldu bitkisel şeylere karşı ,adaçayı maydonoz filan düşük sebebi diye ,dedim en iyisi ben dr u dinliyim..
şimdi sanki yine başlıyo gibi ,2 gündür çıkmadım :18:

bende de var, çok şişkinlik yapıyor, görsen 4 aylık gibi oluyor karnım.
pantolonlarımı giyemiyorum :KK53:

kesinlikle canım. hem hayırlı evlat olması içinde ,elim geldiğince abdestli yemek yemeye çalışıyorum..

bende de var, çok şişkinlik yapıyor, görsen 4 aylık gibi oluyor karnım.
pantolonlarımı giyemiyorum :KK53:

benim karnım zaten normal standartlarda biraz yemeği fazla kaçırayım, bugün doğuma gidecekmişim gibi :KK49::KK1::KK1:

kizlar merhaba,

gidilecek hastanelere ve doktorlara karar verildi mi? ben hala veremedim de, kafayi yicem, herkes bisey soyluo... onerileriniz var mi? ben sefakoyde oturuyorum, evime cok uzak olmasini istemiyorum. bir de rumeli hospital ile ilgili bilgisi olanlar paylasirsa cok sevinirim.

bi de kizlar yaa sizde de bazen dogum korkusu oluyor mu? bende bazen cok oluyor, dogurabilecek miyim? nasil dogurucam? normal mi, sezeryan mi olacak kaygilarini cok yasiyorum...dusunmemeye calisiyorum ama nafile...elde degil...:18:

kizlar merhaba,

gidilecek hastanelere ve doktorlara karar verildi mi? ben hala veremedim de, kafayi yicem, herkes bisey soyluo... onerileriniz var mi? ben sefakoyde oturuyorum, evime cok uzak olmasini istemiyorum. bir de rumeli hospital ile ilgili bilgisi olanlar paylasirsa cok sevinirim.

bi de kizlar yaa sizde de bazen dogum korkusu oluyor mu? bende bazen cok oluyor, dogurabilecek miyim? nasil dogurucam? normal mi, sezeryan mi olacak kaygilarini cok yasiyorum...dusunmemeye calisiyorum ama nafile...elde degil...:18:

canım sefaköyde isen varya tam sana uygun ,ben ilk gebeliğimin takiplerini ve doğumumu o hastanede yaptım ,yenibosna nisa hastanesi ,metrobüsle 2 durak sana ,dr asiye uzun ..çok tatlı çok şeker bir kadın ,her konuda yardımcı olur ,bıkmadan sor bıkmadan cevaplar ,yıllardır her sorunda ona koşarım ,yine ona gidicem ..

kizlar merhaba,

aaa süper tamda bildiğim hastane denk geldı kuzenım gıdıyo o hastaneye senelerdır oranın hastası ksıt amelıyatı oldu vs cok tecrubelı bı doktor var adı nilgün kuştarıcımı ole bısıdı allah nasıp ederse 1 hafta sonra orda doguracak çok temız ve ılgılı bır hastane ....

dogum konusunda hıc korkma tatlım ııkıncı bebegım olcak normal yada seryan allahtan hayırlısını ıste ve su netten ızleme olayına sakın gırme korkulcak bısı yok ınan kı dunyada bır suru anne var allah sabrını verıyo sadece sana uygun olanı belırlenen lazım normal dogumda 1 gun sancı cekıyosun dogum anında masada bırakıyosun herseyı....
sezeryandada dogum mukemmel sonrasında 1-2 ay zorlanıyosun dıkıslerden tercıh senın olacak rabbım kolaylıgını verıyor...

çok sevindim canım, önemli ilk adımı atlatmışsın
darısı bize inşallah...

eşi bu ana eşlik eden var mı arkadaşlar?

Biz tüm kontrollere eşimle gittik bugüne kadar. Eşim benden daha duygusal, kalp atışlarını duyduğunda inanamadı, ekrana yanaşıp baktı :) Harika bir paylaşım anı, Allah herkese nasip etsin :)

Bugun pek girmedim kızlar laptop ucagıma alıyorum icim rahat etmiyor kotu bi etkisi olur diye...

Hemen hemen herkesin cuma kontrolü var.İnsallah herkes kalbinin atıslarını patır patır duyarlar :KK16:

Benimde c.tesi randevum var gunler gecmek bilmiyor:44::26:

Doktora gidipte kalp atısını duyan arkadaslar Allah askına yaszsınlar vajinal ultrasonla mı gorduler yoksa karındanmı :18::18:

Ben vajinal ultrasonda duydum canım. yarın kontrolüm var, artık karından duyulur diye düşünüyorum hayırlısıyla :)

canım sefaköyde isen varya tam sana uygun ,ben ilk gebeliğimin takiplerini ve doğumumu o hastanede yaptım ,yenibosna nisa hastanesi ,metrobüsle 2 durak sana ,dr asiye uzun ..çok tatlı çok şeker bir kadın ,her konuda yardımcı olur ,bıkmadan sor bıkmadan cevaplar ,yıllardır her sorunda ona koşarım ,yine ona gidicem ..

hmm, oyle mi diosun..bu onerini dikkate alicam, arastirilacaklar arasinda ilk siralara aldim :KK49: yaniz benim icin şu da onemli ; ben eger saglik kosullarim el verirse normal dogum yapmayi asiri derecede cok istiyorum (korkuyorum da bi yandan o ayri bi konu ama yine de sonuna kadar denemek istiyorum).bu bakimdan; bazi hastaneler ya da doktorlar normal dogumu destekliyor bazilari da öften pöften sebeplerle sezeryana alip kesip bicmeye bayiliyor.ben buna maruz kalmak istemiyorum. sen bu hastanede normal dogum mu yapmistin, sezeryan mi? doktorunun normal dogumla ilgili tutumu nasil? bir de hastanenin fiyatlari nasil? ben ssk liyim, muayene ucreti, normal dogum ve sezeryanla dogum ucretleri hakkinda bilgin varsa, bunlari da paylasirsan cok sevinirim tatlim :KK16:

ya çok ilginçtir ki ,benim eşim çok duygusal biri olduğu halde ,hiçbir dr kontrolümde içeri girmedi ,bu bebekte de gelmez sanırım ..adamda fobi filan mı var anlamadım ,sorduğumda boşver ne gerek var diyordu .bu sefer zorla sokmayı planlıyorum ..

X