2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

iyi akşamlar kızlar..
pıt pıtları duyanlar hayıırlı olsun..
henüz duymamış olanlarda bir an evvel duysun inş.. sağlıkla :KK49:

6+4 te karından duyamadı kalp atışını doktorum. Sanırım göbek yağlanmasından görünmedi. bu ikinci bebeğim .ilk gebeliğimden kalan 5-6 kilo fazlamla başladım bu gebeliğe ondandır napalım artık dikkat edicez yapacak bişey yok. Vajinal usg ile göründü kalp atışlarımız .Bir problem yokmuş. Şimdi gerçekten gebe gibi hissetmeye başladım nihayet. umarım sıkıntısız güzel bir günler bekliyordur hepimizi..

Arkadaslar bebeklere ozel butik sabunlar yapiyorum yeni dogumda misafirlerinize dagitmak veya 40 mevludunde :) instgram veya facebook sayfamdan sabunevimi takip edebilirsniz sevgilerle:)
Canim aratip bulabilecegimiz net bir isim yazarsan guzel olur.

ya kizlar kabizliktan dolayi benim hemoroit azdi yirtildi kor olmaya sica her sabah kan golu oluyor tuvalet canimda yaniyo :KK43: kantoron suruyorum zamanla geciriyor ama sizde varsa bu sıkıntı cozum buldunuzmuu :KK43: bu kantoron yagini cok severim herseye iyi gelir bilginiz olsun ama alternatifleride degerlendireym dedim ..

Kızlar ateşim 37,5 stresten uyuyamıyorum ya ateşim yükselirde bebeğime bir şey olursa diye normale göre 1 derece yüksek ateşim Allahım sen koru bebeğimi çok korkuyorum :KK43:

ya kizlar kabizliktan dolayi benim hemoroit azdi yirtildi kor olmaya sica her sabah kan golu oluyor tuvalet canimda yaniyo :KK43: kantoron suruyorum zamanla geciriyor ama sizde varsa bu sıkıntı cozum buldunuzmuu :KK43: bu kantoron yagini cok severim herseye iyi gelir bilginiz olsun ama alternatifleride degerlendireym dedim ..

Canım çok geçmiş olsun. Eşimde var aynı problem. Her sabah 3 kayısı yiyor aç karnına üstüne de bir bardak ılık su. Şu an çok iyi Allah a şükür. 4.dereceydi onunki. Sen de bi dene muhakkak. Ama kayısı sarı değil gün kurusu olacak. Tanıdığınız varsa Malatya dan getirebilirsin büyük şehirlere göre oldukça ucuz ve en güzel kayısı orada.

Kızlar ateşim 37,5 stresten uyuyamıyorum ya ateşim yükselirde bebeğime bir şey olursa diye normale göre 1 derece yüksek ateşim Allahım sen koru bebeğimi çok korkuyorum :KK43:

Bişeyler olmaz Allah ın izniyle canım stres yapma esas o zararlı miniklere. 38 olursa dr a git. Arkadasimda da oldu aynı durum bebeğim zararı olmayan ilaçlar verdi dr. Şimdi çok iyi maşallah. O yüzden hıc canını sıkma :KK34:

İnternetten araştırdım gebelikte yüksek ateş 38.3 yada 38.9 dan sonrası olarak kabul ediliyormuş 6. Haftaya kadar çok önemliymiş bebek üzerinde bür çok olumsuz etkisi olabliyormuş kızlar bütün gece uyumadım 2 saatte bir ateş ölçtüm sürekli koltuk altıma alnıma enseme ıslak mendiller koydum ılık duş aldım üstümü fazla örtmedim çok şükür ki çok yükselmedi ateşim ama anne olmanın ne kadar zor bir şey olduğunu bir kez daha anladım daha karnımın içindeki minnacık fasulyeniçin bu kadsr çırpınırken doğduktan sonra yavrumun ateşi olsa başından 1 dakika bile ayrılmam herhalde :KK43:

İnternetten araştırdım gebelikte yüksek ateş 38.3 yada 38.9 dan sonrası olarak kabul ediliyormuş 6. Haftaya kadar çok önemliymiş bebek üzerinde bür çok olumsuz etkisi olabliyormuş kızlar bütün gece uyumadım 2 saatte bir ateş ölçtüm sürekli koltuk altıma alnıma enseme ıslak mendiller koydum ılık duş aldım üstümü fazla örtmedim çok şükür ki çok yükselmedi ateşim ama anne olmanın ne kadar zor bir şey olduğunu bir kez daha anladım daha karnımın içindeki minnacık fasulyeniçin bu kadsr çırpınırken doğduktan sonra yavrumun ateşi olsa başından 1 dakika bile ayrılmam herhalde :KK43:

Stres yapma tatlım sen neleri atlattin bebişin seni bırakmadı. Sağlıkla doğacak inşallah. Ilık duş çok iyi yapmışsın. Nemli bezleri de eklem yerlerine koy.:KK34:

Canım, valla çok zor ben de çok çektim, çekiyorum kabızlık. kupkuru günlerdir içim kuru sanki. hem de günde 3 litre su içmeme rağmen. bence önce kabızlığa çare bulmak lazım. dün sanırım çare buldum, kuru üryani eriği 10 tane yedim, yerken de iki üç bardak su içtim. çok şükür çıktım tuvalete. benim bu 4.gebelik. 3 tane düşüğüm oldu. hepsinde de aynı muhabbet acayip bi kabızlık. ilaç vs de kullandım öncekilerde ama bu seferkinde ilaç kullanmak istemiyorum. artık kayısı, erik, kuru incir ne varsa asılmak lazım. çünkü çok ıkınmak da doğru bişi değil..

kızlar daha çok erken ama bebişleriniz için almayı düşündügünüz yatakları falan paylaşırmısınız ne önerirsiniz özelliklede önceden anne olan arkadaşlar bizlerin ilk bebişleri oldugu için yardımınıza ihtiyacımız var ... fikirlerinizi paylaşırmısınız:122:
canım ben ılk zamanlar yatması ıcın odama sepet besık almıstım cokda ıyı oldu hem sallanıyo hemde cok sık uyandıgı ıcın uykunu bolmuyrsun odasınada buyuyen mobılya besıkten aldım bırazda normal olcuye gore buyuk yaptırtım besık halınde bıle 5 yasına kadar rahat kullanır :)kardesı gelıyo sımdı bıraz zorda... 1 yasından sonra ayaga kalktıklarında korkuluk boyunu yuksek alın buna cogu arkadasım dıkkat etmemıstı cocuklar bı kac kez dusmusler sarkarken oglum 2 yasında haa ayagada kalksa korkulugu ıkıncı kademedeyken gogus kafesıne gelıyo ...dıyebılecegım bu ılk 3 ay aynı odada yattık sonra odasını ayırdım cunku 3 aydan sonra ayırmak gerekıyormus anne baba nefesıne hem cok alısıyormus hemde bızım nefesımızın cocuga zararı oldugunu okudum ıyıde oldu hala bırlıkte yatamıyoruz yatagını arıyo:))

Bugun pek girmedim kızlar laptop ucagıma alıyorum icim rahat etmiyor kotu bi etkisi olur diye...

Hemen hemen herkesin cuma kontrolü var.İnsallah herkes kalbinin atıslarını patır patır duyarlar :KK16:

Benimde c.tesi randevum var gunler gecmek bilmiyor:44::26:

Doktora gidipte kalp atısını duyan arkadaslar Allah askına yaszsınlar vajinal ultrasonla mı gorduler yoksa karındanmı :18::18:
benım karından goruldu cnm ama 0,4mm oldugu ıcın bebıs makıne sesı dısarı veremedı sadece ekranda yanıp sonen kalp atısını gorebıldm cok sukur bunada en azından ıyı oldugunu bılmek bıle yettı

bizde bu gun duyduk gup guplarimizi aslinda yarindi randevumuz ama doktorun ameliyati cikmis :)) bebegimin kucucuk kalbi atiyor:)) esimle once ekranda atan kalbini gorduk sonra bir anda sesi geldi esim dopdolu gozlerle bakinca kendimi cok zor tuttum :)) hepimiz saglikla bebeklerimizi kucagimiza alalim insallah :nazar:bbaska bisey istemiyorum :KK49:

Ay masallah masallahhh insallah bizde babamızla yarın goruruz duyarız içimiz rahatlar :)))

Biz 6+4 te karından gördük canım :nazar: sizler de duyacaksınız inşallah gönlünü ferah tut..

insallah tesekkur ederim ama gormeden insanın ici rahatlamıyo iste:KK52::KK52::KK52:

6+4 te karından duyamadı kalp atışını doktorum. Sanırım göbek yağlanmasından görünmedi. bu ikinci bebeğim .ilk gebeliğimden kalan 5-6 kilo fazlamla başladım bu gebeliğe ondandır napalım artık dikkat edicez yapacak bişey yok. Vajinal usg ile göründü kalp atışlarımız .Bir problem yokmuş. Şimdi gerçekten gebe gibi hissetmeye başladım nihayet. umarım sıkıntısız güzel bir günler bekliyordur hepimizi..

Ya bazı okuyorum vajinal dusuge sebep diyolar bazen degil diyolar sıkıntı yok baktırabilirsiniz diyolar.keseye bakmak icin vajinadan baktık zaten bir daha simdi kalbini de duymak baktırmak istemiyorum.İnsan emin olamıyor.Allah korusun bisey olursa sebebini buna baglamak istemem :KK25:

Atesin bebege zararlı oldugunu bilmiyordum.Dikkat et kendine gecmis olsun canım :KK34:

benım karından goruldu cnm ama 0,4mm oldugu ıcın bebıs makıne sesı dısarı veremedı sadece ekranda yanıp sonen kalp atısını gorebıldm cok sukur bunada en azından ıyı oldugunu bılmek bıle yettı[/QUOTE]

ay atsında duymamaya da razıyım :))):KK9:

herkese mutlu sabahlar ,hayırlı cumalar olsun ..

dün kan testimi tekrarladım ,artış güzel gidiyormuş ,doktorum haftaya gel keseyi görürüz dedi ,hayırlısıyla bir görseydim ...:18:

önümüzdeki haftaya almıştım randevuyu ama dayanamadım yarına çektim :21:

çok heyecanlıyım inşallah duyarız mercimeğin kalp atışlarını :emir_bebek:

ya ben zaten sinirli bi insanım, hamilelikle birlikte 2ye katlandı, eşime üzülüyorum gerçekten bide her defasında alttan alınca başlıyorum vicdan yapmaya naapsamki bilemedim :KK53:

Günaydın canım erkenciyiz :)

evet canm sabah 8 de işbaaşı oluncaaa :KK51:
Canım, valla çok zor ben de çok çektim, çekiyorum kabızlık. kupkuru günlerdir içim kuru sanki. hem de günde 3 litre su içmeme rağmen. bence önce kabızlığa çare bulmak lazım. dün sanırım çare buldum, kuru üryani eriği 10 tane yedim, yerken de iki üç bardak su içtim. çok şükür çıktım tuvalete. benim bu 4.gebelik. 3 tane düşüğüm oldu. hepsinde de aynı muhabbet acayip bi kabızlık. ilaç vs de kullandım öncekilerde ama bu seferkinde ilaç kullanmak istemiyorum. artık kayısı, erik, kuru incir ne varsa asılmak lazım. çünkü çok ıkınmak da doğru bişi değil..
bacım aynı dertten ben de muzdaribim,zaten o bakımdan sıkıntılıydım,şimdi daha bi garip oldu,biün öyle,bi gün böyle :KK50:

herkese mutlu sabahlar ,hayırlı cumalar olsun ..
dün kan testimi tekrarladım ,artış güzel gidiyormuş ,doktorum haftaya gel keseyi görürüz dedi ,hayırlısıyla bir görseydim ...:18:

sana da hayırlı cumalar eylülcümm nasılsın :KK3:

günaydın arkadaşlar
keseyi gördük, fakat ilk doktorum iki güne bir kana gerek olmadığını söylediği için kendilerine burdan neler ilettiğimi anlarsınız.. Eki Görüntüle 910186
günaydın canm,Allah cümlemizin bebeğini sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin :) güzel telaşlar ,sıkıntılı zzamanlarr :44:

günaydın canm,Allah cümlemizin bebeğini sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin :) güzel telaşlar ,sıkıntılı zzamanlarr :44:

aminn canımm
evet stres ve heyecan hep bi arada bu dönemde $hıhıevet.gif

Canim korkma onu etkilemez suan.
ama artik sunu kafandan cikar
bebegime bisey olurmu korkuyorum
Bunu herkese soylemek istiyorum
evet hayatta tedbirli olmak lazim dikkat etmek lazim
Ama surekli endiseylede yasamamak lazim
Su an bebege tek verebildigimiz sey vücuttaki besinler ve bizim psikolojimiz eeeee biz onu surekli bozuyoruz arkadaslar
Yengem bana dediki sen neyaparsan yap bu bebegin omru varsa su hayatta herseye ragmen dogucak ve tam tersi yoksada tutamazsin dedi .
boyle dusununce rahatladim aslinda ve allaha emanet ettim kendimi oldu bitti.rutin gunluk neseli olun kizlar hepsi bu insanlar guzel moralle kanseri yeniyor biz bebislwrimizimi buyutemiycez :)

X