2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar bugün doktora gittim kese gelişimini görecektik çünkü bir hafta geriydi o yüzden eşim gelmemişti.Bebişim bana süpriz yaptı.Kalbi pıt pıt atıyordu.Doktorum uzun dinletmedi kalbine zarar veriyo diye.Ve tam haftasında çıktı.Çok mutlu oldum.Rahat rahat yatıyo meleğim.allah devam ettirsin inş.Darısı duymayanların başına inş :KK70:

Canım hayırlı olsun darısı başımıza inşalllah karnından mı gördünüz bebişi ? ay bizde yarın gitcez keşke bizim bebişimizde sürpriz yapsa bize :)

Merhaba güzel anneler :)
Bulantısı olmadığı için tedirgin olan arkadaşlarım hiç sıkmayın canınızı. Benim 7.haftada başladı. 8 de coştu :) hala artarak devam ediyor.
Bulantı gecirmek için fikir soran arkadaşlarım için söylüyorum. Tuzlu çubuk kraker, ekşi yeşil elma ve yeni keşfim limonlu su. Bir su bardağına ılık su koyup yarım limon sıkıp içiyorum. Müthiş bastırıyor bulantımı. Ayrıca çok da sağlıklı olduğunu Ibrahim Saraçoğlu söylüyor. Pıhtılaşma sorununu önlüyormuş :nazar::KK49:

Eki Görüntüle 909696 Eki Görüntüle 909697 Eki Görüntüle 909698 Eki Görüntüle 909699 $biberon bebek diş.jpg $evim güzel evim.jpg $mavi el.jpg $yılbası agacı.jpg $toplu2.JPG

Bulantısı olmadığı için tedirgin olan arkadaşlarım hiç sıkmayın canınızı. Benim 7.haftada başladı. 8 de coştu :) hala artarak devam ediyor.
Bulantı gecirmek için fikir soran arkadaşlarım için söylüyorum. Tuzlu çubuk kraker, ekşi yeşil elma ve yeni keşfim limonlu su. Bir su bardağına ılık su koyup yarım limon sıkıp içiyorum. Müthiş bastırıyor bulantımı. Ayrıca çok da sağlıklı olduğunu Ibrahim Saraçoğlu söylüyor. Pıhtılaşma sorununu önlüyormuş :nazar::KK49:

teşekkür ederim bilgi için deneyecegim

Yarin randevusu olan cok benimde yarin randevum insallah duyarimm pitpitlari insallah gorurumm bebegimi aminnnn isteyen herkes insallah
cok heyacanliyim

Yarin randevusu olan cok benimde yarin randevum insallah duyarimm pitpitlari insallah gorurumm bebegimi aminnnn isteyen herkes insallah
cok heyacanliyim

ayy canım benimde ilk randevum yarım
aslında bat 19 aralıkta 786 idi değerim, bugüne kaldı keseyi görmek, belki kalp atışlarını da duyabilirim miki mik ki Eki Görüntüle 909764
hayırlısıyla bi atlatsaydık ilk adımı

bgn gördüm pıtırcığımı!kalbinin nasıl attığını gördüm,duydum:KK16::KK16::KK16:
çok mutluyum çok şükür yolunda herşey:nazar:
darısı bekleyenlerin başına inşallah.

öle mi diosun? tamam ozaman yavaş yavaş tadına varalım dicem ama ben çok tez canlı bi insanımdır yani...
ahahaha evet evet attığı anda suratına bakmadannn hoppp aynaya bakim ahahahah hele kayınvalidem falann yanımda olmaz umarım ilk tekme attığında o şokla allah korusun reflexle kaynanama falan bakarım ahahahhahahaa

sormayın ben ilkinde kaynanmgille beraberdir ona benzemesindiye yüzüne bakmazdım hep kafam eğik dolaşırdım :) yine de biraz benziyo çoğunluk bana benzetiyorlar ama bazılarıda aynı kaynanan diyorlar ben bu yüze bakma işine çok inamıyorum yha genetikle alakalı bence

BİLİYORUM GECE 2 DE KAHKAHA ATTIGINI BILIYORUM DELIMISIN NEYE GULUYOSUN DIYE DURTTUGUMDE KUCAGINDAKI COCUK DEGIL YASTIK DEDIGINI BILIYORUM GIT BE BUNAMADIM DAHA ISINE BAK DEDIM KAC KEZ FOTO CEKMISTI INAYIM DIE

ahhaa ben buna çok güldüm ya alemsiniz,bende emzirirken uyurdum klkınca çocuk nerde diye kızmı arardım halbuki yatağına yatırmış olurdum :)

DÜNYADAKİ HAMİLE KADINLARIN EN BÜYÜK SIKINTILARINDAN BİRİ SABAH BULANTILARIDIR KESİN PEKİ YA BENİM --------AKŞAM BULANTILARI ---------------- KIZLAR AŞIRI DERECEDE MİDEM BULANIYOR YANI KENDIMI TUTMASAM ÇIKARACAGIM NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ SABAHLARI DA OLUYOR AMA BU KADAR DEGİL 6. HAFTAMA GİRDİGİM GÜNDEN BERİ BU BÖYLE BUGÜN 6+7 YARIN 7. HAFTAM NE YAPTIYSAM GEÇMİYOR BİRDE UYKU BASTIRIYOR MIDE BULANTISI GELİNCE UYURSAM AZALIYOR NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURMUSUNUZ BUNLARI YAŞAYAN VAR MI :KK14:

benimde sabah ve akşam bulantım var ben napıyım ikisinide yaşıyorum :KK43: ama şunu keşfettim kızımdada bunu yapıyordum bulantınız olduğunda çıkarırsanız zaten safra gibi bişi çıkıyor bidaha bulantı olmuyor .

bgn gördüm pıtırcığımı!kalbinin nasıl attığını gördüm,duydum:KK16::KK16::KK16:
çok mutluyum çok şükür yolunda herşey:nazar:
darısı bekleyenlerin başına inşallah.

çok sevindim canım, önemli ilk adımı atlatmışsın
darısı bize inşallah...

eşi bu ana eşlik eden var mı arkadaşlar?

darısı bize inşallah...

Biz birlikte duyduk minigimizin kalbinin sesini :) rabbim isteyen herkese nasip etsin çok mükemmel bi duygu çok duygusal bi an. Bi anda kalp atışları odada yankilandi eşimle birbirimize bakakaldık :) ben aglayacaktim neredeyse.. allah im devamını nasip etsin inşallah hepimize :nazar:

Biz birlikte duyduk minigimizin kalbinin sesini :) rabbim isteyen herkese nasip etsin çok mükemmel bi duygu çok duygusal bi an. Bi anda kalp atışları odada yankilandi eşimle birbirimize bakakaldık :) ben aglayacaktim neredeyse.. allah im devamını nasip etsin inşallah hepimize :nazar:

okurken bile içim titredi
sağlıklı ve sizlere hayırlı bir evlat olsun inşallah

Hadi ya karnın çıktı mı senin?? Benim hiç çıkmadı daha:KK43:
Bi gorsen hemde nasim:KK1: ama 3. Lerin oluyomus sanirim
Kızlar eşimle bir karar aldık yarın yine aynı doktora yani bizi geçen cuma yıkan doktora randevu aldık annemde gelcek başta bir şey söylemeyeceğiz yine kötü şeyler sıralamaya başlarsa ultrason görüntüsünü ve değerlerini göstercez o makineyi mi değiştiriyor kafasını mı değiştiriyor kimseyi böyle üzmeye yıkmaya hakkı yok bana yaptı başkalarına yapmasın diye canına okucaz bırakcaz oooh cajıma değsin :)
Bence kontrolden sonra soyle de..sizden sonra 2 gun bunalima girdim ve igne vurdurup dusurtmek icin 9 eylule gittim bir bakalim yapariz dediler ve bakinca bebegi gorduler ya bakmayip vursalardi nasil boyle yanlis tani koyarsinizz buraya bebegimin varligini size ispat etmek icin geldim de
inşallah canım
ben uyurum bugün ev işlerinden yorgunum çünkü.

bu kalp atışını duyma zamanı kandaki değere göremi haftasına göre mi kızlar?
Haftasina gore canim yuksek ilk ihtimal 7 hafta dir.

Bugun pek girmedim kızlar laptop ucagıma alıyorum icim rahat etmiyor kotu bi etkisi olur diye...

Hemen hemen herkesin cuma kontrolü var.İnsallah herkes kalbinin atıslarını patır patır duyarlar :KK16:

Benimde c.tesi randevum var gunler gecmek bilmiyor:44::26:

Doktora gidipte kalp atısını duyan arkadaslar Allah askına yaszsınlar vajinal ultrasonla mı gorduler yoksa karındanmı :18::18:

bizde bu gun duyduk gup guplarimizi aslinda yarindi randevumuz ama doktorun ameliyati cikmis :)) bebegimin kucucuk kalbi atiyor:)) esimle once ekranda atan kalbini gorduk sonra bir anda sesi geldi esim dopdolu gozlerle bakinca kendimi cok zor tuttum :)) hepimiz saglikla bebeklerimizi kucagimiza alalim insallah :nazar:bbaska bisey istemiyorum :KK49:

Bugun pek girmedim kızlar laptop ucagıma alıyorum icim rahat etmiyor kotu bi etkisi olur diye...

Hemen hemen herkesin cuma kontrolü var.İnsallah herkes kalbinin atıslarını patır patır duyarlar :KK16:

Benimde c.tesi randevum var gunler gecmek bilmiyor:44::26:

Doktora gidipte kalp atısını duyan arkadaslar Allah askına yaszsınlar vajinal ultrasonla mı gorduler yoksa karındanmı :18::18:
Biz 6+4 te karından gördük canım :nazar: sizler de duyacaksınız inşallah gönlünü ferah tut..

inşallah bir şey olmaz canım.. anadolu yakasında göztepe echomar'da Seyhan Özcan var canım ablam gidiyordu ama uzak olduğu için bırakmak durumunda kaldı şuanda çok pişman :KK43:(
inşallah canım sagol. Benım oğlumda gıttıgım doktorda karşıya bir hastaneye geçti. Burada bulamazsam ona gıdıcem. Çok memnundum kendısınden

anadolu yakasında özel mi düşünüyorsun canım yoksa devlet mi? Ben anadolu yakasında özele gidiyorum.
Evet canım özel istiyorum
Bnde dr dan dertliyim ilk gunden beri tedirgin etmektn baska bisi yapmadi bnm ilki tup bebekti bu kendiliginden supriz oldu 5+3 de ogrendim dusunun o kadar olmaz diye dusunuyodum gittim keseyi gordu ama dis gebelik olabilir dedi tahlil istedi e kese varsa dis gebelik olmazki neyse yaptrdim 5266 cikti 2 gun sonra tekrar yaptr gel bakayim degere duzgun artiyomu dedi hala dis gebelik olabilir diyo e gelince bebek gozukurmu dedimyok cok erken gozukmez dedi 2 gun sonra gittim deger11140 du o cok yuksrk yat gorulur dedi e hani gorulmezdi neyse bebegi gordu 1 hafta sonrada kalp atisi icin gel daha once duyulmaz dedi dun cok ayakta kaldim gece lekelenme oldu bu sabh hemen gittim dr bakti bebek 2 gun once nokta kadardi simdi kocamn olmus iki gunde ama kalp atisini duyamadi duymamiz lazimdi. Dedi 1 hafta rapor verdi ilac vetdi yat kalkma dedi e hani duyulmazdi zaten neymis canlanmamis daha pets gel bakalim kalp atisina dedi bnm acil iyi bir dr bulm lazim canlanmayan benek bu kadar guzel gelidirmi k
Hiç zaman kaybetmeden değiş doktorunu. O nasıl doktor. Tam dayaklıkmış. Para için yapıyodur
bizdede kan uyuşmazlığı var doktorum bu nedenle ara ara testler istiycem çocuğu etkiliyormu diye bakıcaz demişti, ben pendik medicine hastanesine gidiyorum....
İlk bebeğinse sorun yok canım. Ikinci benek sıkıntılı.
Bu gün midem cok degişik yaaa acım ama bişe istemiyorum bir yandan bagdemcilerim şiş kulagıma vuruyor agrısı
Ooof ne kötü bir gün keşke anacıgım yakın olsa gelse kendi yaptıgımı hic yemek istemiyorum :KK56:
çubuk karaker ve naneli şeker öneririm. Bulantıyı bastırıyor.

Merhaba,
Ben de ağustos ta 2. bebeğimi kucaklayacağım inş.
Çalıştığım için çok sık giremem ama takipte olacağım.
Herkese sorunsuz hamilelik ve rahat doğum dilerim şimdiden:nazar:
bendensın hoşgeldin

kızlar bugün sağ kasığıma şiddetli ağrı girdi hiç böyle olmuyordu korktum neden olabilir? bir problem olabilimi ? tecrübeli anne adaylrı ikinc bebeğini bekleyeler bi yardım istiyoum sizden ...
kasık ağrısı ve batmaları normalmiş. Ama yinede dayanılmayacak gıbı olursan ıhmal etme.

Kızlar biz şuan 6+4 üz salı günü 7+1 olucaz vajinal ultrasonla kalbimizi duyar mıyız çok sabırsızım salı gideyim diyorum ?
Tamamen doktorun cihazıyla alakalı. Karından bile duyabılırsın. Ben ılk bebegımde karındN duymustum.
Kızlar ben yarım saat sora işten çıkıp yollara düşücemm eve gitmek için... Yarın doktorla randevum var izinliyimmmm...
o yüzden yazamayabilirimmmm... çok heyecanlıyım inşallah herşey yolundadır.. ben yokken çok kaynatmayın...
seviorm sizi ve çok öpüormm güzelll anneler :KK49::KK49::KK49:
güzel haberlerini bekliyoruz..

DÜNYADAKİ HAMİLE KADINLARIN EN BÜYÜK SIKINTILARINDAN BİRİ SABAH BULANTILARIDIR KESİN PEKİ YA BENİM --------AKŞAM BULANTILARI ---------------- KIZLAR AŞIRI DERECEDE MİDEM BULANIYOR YANI KENDIMI TUTMASAM ÇIKARACAGIM NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ SABAHLARI DA OLUYOR AMA BU KADAR DEGİL 6. HAFTAMA GİRDİGİM GÜNDEN BERİ BU BÖYLE BUGÜN 6+7 YARIN 7. HAFTAM NE YAPTIYSAM GEÇMİYOR BİRDE UYKU BASTIRIYOR MIDE BULANTISI GELİNCE UYURSAM AZALIYOR NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURMUSUNUZ BUNLARI YAŞAYAN VAR MI :KK14:
Çubuk kraker ve naneli şeker öneririm
Kizlar yazmasamda yazdiklarinizi okuyorum guzel haber alan arkadaslari tebrik ediyorum
kizlar yarim ben usg ye gidicem keseni gordukden sonra ilk kez gidiyoruz bebegimi gormeye
cok heyacanliyim
acaba kalp atislarini duya bilicekmiyiz kizlar
acaba iyimi
Inanim gunlerdi saatleri sayiyordum cuma gununun gelmesi icinn
Insallah iyidir bebegim insallah duyulur pit pitlar
hepinizi opuyorum
yarin icin yalnis hatirlamiyorsam cogumuzun kontrolu varr
Rabbim hepimizinn yuzunu guldursin aminnnn
hadi bakalım bi pıt put habercide senden beklıyoruz

Kızlar eşimle bir karar aldık yarın yine aynı doktora yani bizi geçen cuma yıkan doktora randevu aldık annemde gelcek başta bir şey söylemeyeceğiz yine kötü şeyler sıralamaya başlarsa ultrason görüntüsünü ve değerlerini göstercez o makineyi mi değiştiriyor kafasını mı değiştiriyor kimseyi böyle üzmeye yıkmaya hakkı yok bana yaptı başkalarına yapmasın diye canına okucaz bırakcaz oooh cajıma değsin :)
Hakkını Arayan ınsanlar bayılıyorum. Bende olsam aynısını yapardım
slm kızlar bugün doktora gittim kese gelişimini görecektik çünkü bir hafta geriydi o yüzden eşim gelmemişti.Bebişim bana süpriz yaptı.Kalbi pıt pıt atıyordu.Doktorum uzun dinletmedi kalbine zarar veriyo diye.Ve tam haftasında çıktı.Çok mutlu oldum.Rahat rahat yatıyo meleğim.allah devam ettirsin inş.Darısı duymayanların başına inş :KK70:
amin canım. Keşke eşinde olsaydı yanında

kızlar daha çok erken ama bebişleriniz için almayı düşündügünüz yatakları falan paylaşırmısınız ne önerirsiniz özelliklede önceden anne olan arkadaşlar bizlerin ilk bebişleri oldugu için yardımınıza ihtiyacımız var ... fikirlerinizi paylaşırmısınız:122:
Ben oğluma oda yapmıştım. Çilek safari grubunu almıştım. Oda yapmayacaksan park yatak ıyı bencede
3,5-4 ay olana kadar bulantılar devam edıyor genelde. Çok kötü bir dönem

darısı bize inşallah...

benim eşim müsait olduğu hersinden yanımda olmuştur.

bizde bu gun duyduk gup guplarimizi aslinda yarindi randevumuz ama doktorun ameliyati cikmis :)) bebegimin kucucuk kalbi atiyor:)) esimle once ekranda atan kalbini gorduk sonra bir anda sesi geldi esim dopdolu gozlerle bakinca kendimi cok zor tuttum :)) hepimiz saglikla bebeklerimizi kucagimiza alalim insallah :nazar:bbaska bisey istemiyorum :KK49:

Ben bile duygularım ya..

X