2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Vayyy kader arkadaşım benim benim de 3 görümcem var eşim tek erkek.kv ile birlikte daltonlar gibi dizilirler karşıma.hiç birinden inan hiç bişey görmedim ben de ne olsa biz de öle bi adet yok diye çıkıyorlar işin içinden..bizde var ya da yok kimin umurunda ! ayyy

Sağol canım öyle yapacam artık. .inşallah olmaz ben kendi kendime buna takıldım. .

Bu kayınvalidelerin çoğu niye böyle acaba ? Ama düşüncesizlik daha yakınlarında da olabiliyor.Mesela 2-3 aylık hamileyken, ökküz kardeşimden 5.ayda kullanmak üzere yurtdışından getirmesi için çatlak kremi vs istediğimde "daha çok erkenmiş böyle şeyler almaya,çok düşük oluyomuş bu aylarda,hele bi dur bakalım " gibi sözlerine dumur olmuşluklarım var

ne güzel anlatmışlar özelliklerini okurken bile göğüslerimin kendine güveni geldi yarınlara umutla bakıyoruz biraz dikleştiler baş kaldırdılar sanki
Ahahaha ilk önce inanmak lazım,moral motivasyonu şart

Ablam 2. Dogumunu international da yaptı biz hic memnun kalmadık hemsireler olsun herke cok ilgisizdi ama ilk dogumunu amerikan hastanesinde yaptı ordan cok memnun kaldık :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Eşimin annesi alalım yapalım der ama icraat yok. .mesela biraz sıkışıgiz konuşurken kredi çekecek mustafa dedim ben vereyim neyse filan dedi ama bana dedi ona demedi ertesi gün çekmeye gidecegini biliyordu çekti. .neyse yatak alacak bende Kraft ya da sunny Baby olsun dedim fiyata bakınca ikiside hemen hemen aynı Kraft dedik ,dün ben içerdeyken kv demiş yine zayıfladin paran mi yok vereyim diye bi geldim eşim verecen tabi dedi çok şaşırdım hiç dinlemez direkt yok derdi..bebeğin yatağıni,yorganini,uyku setini sen yapacan dedi ama bozuldu resmen hadi ordan dedi,sonra sizin babaanneniz birşey almadı annem aldı hep dedi.kiz tarafı yapara getirdi, ben seslenmedim eşimde onlarada araba aldi dedi,onun alacaklarina verecekten çok para verdiler annemler ,kıyafetini vs alıyorlar..hemen sen çok para alıyorsun tut azıcık dedi ama o kadar kredi borcu var bilmiyor sanki..annemler hepsini alalım dedi ama eşim ilk torun yari yariya olsun dedi..canım sıkıldı kadın yine herzaman ki yapayim,alayim ,vereyim deyip kenara çekildiği gibi olacak sandı bende eşime çok şaşırdım alacaksın demesine ..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

sinir ediyorlar insanı hakkaten yaa.oğullarının borcuna harcına hiç aldırmıyorlar..

benim oğlum doğdu a dan z ye herşeyini annemler aldı.bir patik görmedim bu taraftan,birer küçük!! altın taktı görümceler, kv oğluma 100 tl lik bir bileklik taktı ve "seninki de bayrama inşallah" dedi bana.6 yıl oldu o bayram gelmedi
ikinci torun diye tutturdular o da geliyo işte kızım.ona da tık olmıycak eminim.çok zoruma gidiyor çok.hepsi içimde birikti dağ gibi oldu.

))canim insan zamanla alisiyor hallerine ama yinede bazi durumlarda beklenti icine giriyor.hos almamalari daha iyi bence.basima kakamazlar daha sonra) gorumcelerimin hicbiri gormedi daha beni hamile halimle..cok merak ediyrlarmis tel.la esime diyorlar bunuda..ne diyim)

Hastaneye gelince dogumda gorurler heralde..onada gelirlerse..ama kv ve kb yaz gelince hemen bize damladilar sizin ev daha serin diye..evet onlara serin ama onlar gelince bana cehennem atesi geliyr..kb nin yaninda kat kat giyindigim icin bana daha cok zulum oluyor ama ne yapalim hersey eslerimizin hatrina..su donemide atlatsam melegimi kucagoma alsam baska bisey umrumda degil

Bu hamileleik donemi bana sunu ogretti anne baba olarak yapabilecegomiz en guzel sey cocuklarimiza karsi anlayisli olmak ve yuk olmamak..
krsinlikle allah nasip kismet ederse sadece destek olacagim izleyip cocugumu zorlastitmadan kolaylastiracagim insallh..grcen esime dedim insallh o gunleri gorurum ama gormezsem senden tek istedigim sey allah korkusu ve destegini asla yavrumuzdan eksik etme bana sadece bunun sozunu ver dedim..gerisi teferruat..

bizim kredi karti ve ev kredisi borcumuz var.hep rabbim is guc saglik versin oderiz diyorum ama kv surekli elestiriyt bizi sakin fazla acilmayin.cok harcama yapmayin.para biriktirin.gereksiz esya almayin.....vb... yardim istrmiyruz ondan ama sanirim istemeyelim diye boyle yapiyor bilemiyrum..rabbim herkesin gonlune gore versin insallh

Canım ben Göztepe medical parkta yapacağım kismetse hastane ve doktorumdan çok memnunum epidural sezeryan 4900 sgk liya
hayırlısı olsun canım hakkında inşallah cok iyi gecer..ilk doğumun mu? ben de epidural istiyorum ama herkes epidural yapacak ekip cok önemli diyor.. yoksa gecmeyen bel agrısı, tansiyon düşüklüğü ya da doğum anında sıkıntılar olabiliyormuş

anladım canım cok teşekkürler cevap için..herkes amerikan hastanesi öneriyor.. peki ablan normal mi yaptı yoksa sezereyan mı ve epidural mi genel mi ? bir de amerakan da doktoru kimdi

Kızlar sizlerin yaptığı bu yorumlardan sonra kendimi cok sansli hissettim desem yalan olmaz eşimle 1.5 aylk hamileyken ayrıldık mahkemeligiz eminim sizin bu yasadiklarinizj bende yasayacaktim hamileligim bana iyice zehir olacaktı. Simdi o sozde baba olacak kisi 3 4 aydir aramiyor ama ben inanin hakimden o kadar memnunumki cok şükür ailem arkamda bebeğimin her ihtiyacını istediğim gibi yaptım ne karışan var ne baska bisey. Onlarsab zaten su durumda igne bile istemem alsalar da zaten bebegime hayatta kullanmam büyü vs yapmışlardır diye. Sanırım yapmamız gereken şey her duruma olumsu değilde olumlu yanından bakmak.. bosverin bebeginiz yeterki sağlıklı olsun biz anneleri baslarinda olduktan snra bırakın bazi seyleri eksik kalsın yada yarım olsun

Epidural normal doğum yaptı doğumu cok şükür kolay geçmişti doktoru hastaneden değildi ama yinede hastane farki cok oluyor 2.dede epiduralli normal doğum olmasina rağmen epidurali gec taktilar yada takamadilar bilmiyorum çok sanci çekmişti.

cok saol canım anladım.. demek k i hastahane daha etkili burada...

bu arada zor günler yaşıyorsu galiba..Allah kolaylık versin.. ama aramaması cok ilginç gerçekten sonucta karnındaki onun da cocugu.. ama sen hamileliğinin ve bebeğinin tadını cıkar dogumdan sonra herşey yoluna girecek inşallah şimdi kendini sakın üzme düşünme

moral motivasyon tamam para ve mustella kısmı kaldı ha gayret kendim ha gayret :)

Allah esirgesin yedi buçuk aylık olmuş nerdeyse 8 olacak daha bunu diyebiliyor ben normalde susmam ama çok sabır sahibi oldum. .inşallah zamanında sağlıkla yavrumu alırım kucağıma sonrada artık evimize gideriz. . Allah büyük

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

senin işin de zormuş valla Allahım sabır versin.kat kat giyindiğimi düşünemiyorum.ben de büyüyen popomu örtmek için sürekli uzun ceket alıyorum üstüme dışarda ama.

ben de inşallah bu doğuracağım kızımı doğumunda yalnız bırakmıcam.annem beni ilk doğumda nedendir bilmiyorum çok yalnız bıraktı.çok kötü bir lohusalık geçirdim.
bunda da aynı şeyi yaşıcam diye korkuyorum.annem normalde fedakar bir insandır ama sanırım yoruluyor diye çok yanımda olmuyor.biraz serzenişte bulunsam amaaann kızım hepimiz yalnız büyüttük deyip çıkıyor.ama sezeryansan ve süt problemi yaşıyorsan psikolojin bozuluyo zor geçiyo.bi yandan kendi kendime yeterim diyorum ama bi yandan da çoook korkuyorum.zaten kv falan boş.Allah razı olsun eşim çok yardımcı (sanırım annemde o yüzden pek aldırmıyor) ama o da akşamdan akşama sonuçta işe gidiyor. yani ben evde yine tıkılıp aylarca kalmaktan,terleyip terleyip duşa bebeği yalnız bırakmamak için girememekten,ağladığında gaz sancısında zaten kendime yetemiyorken onunla iyi şekilde ilgilenememekten korkuyorum.birine yarım saat bırakıp bir markete gitmeyi arıyor insan.yeni doğum yapan arkadaşımı annesi ahdım var ben çok yalnızdıım diye 1dk yalnız bırakmıyor.yemekleri bebeğin banyosu,maması,sütü,altı,üstü herşeyiyle ilgileniyor.e üç de kız kardeşi var herbiri parçalanıyorlar ablasına.ben de kızkardeş de yok.Allahım hepimizin özellikle benim gibi yalnızların yardımcısı olsun...

amin ben de o yalnızlardanım sonra neler olacak bilmiyorum ama bırak yardımı bebek alışverişi yaparken bile ağlıyorum gizlice herkes yanında birileriyle gülerek eğlenerek alışveriş yapıyor ben bi başıma
yani yardıma ihtiyaç var ama sevincini paylaşacak birinede ihtiyaç var arkadaşlar ailenin yerini tutmuyor kız kardeşi herkesin olmalı

Annişler doktordan çıktım şimdi 30+3 olduk herşey yolunda enfeksiyonum hariç yine idrar kültürü verdim ve yine ilaç alıcam tek seferlik kurtulamadım gitti illet enfeksiyondan en çokda eğer geçmezse normal doğumu etkiler dedi ama kızım kocaman olmuş 42 cm 1620 kg içimde nasıl okadar kocaman bişey var mucize Allaım sen ne kadar büyüksün

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…