2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım öncelikle panik yapma doktoruna herşeyi sor , soracaklarını bi kağıda yaz oraya gidince sor mutlakaö, bi de anladığım kadarıyla doktorun biraz ilgisiz galiba , doktorundan emin değilsen değiştir gitsin ...bildiğim kadarıyla 10 cm açıklık olunca doğum oluyo korkma , senin yataktan kalkmadan yatman lazım ki açıklık artmasın, eğer yatıyosan da zaten daha fazla açılmaz , açılırsa bile riskli haftada değilsin canım bebeğin iyi olur...seni çok sık kontrole çağırması lazım doktorunun çağırmıyosa bence doktorunu değiştirmelisin, kanamanın neden olduğunu anlamıyorsa o da ilginç geldi bana bilemiyorum

evt cnm aynen cok ilgisiz sozde ozel hastane. aksamlari acile gidiyosun dogum yapmiyosan eger mumkun degil kadin dogum doktoru bulamiyosun. en basindan beri rapor aliyorm surekli yatiyorm. izin hakkimi da bitirdigim icin su son iki haftayi bekliyorm dogum iznine cikmak icin ve doktoru degismek icin. cunku bu doktora haftasonlari hastane acik diye gidiyorm. adam cok ilgisiz ben sormazsam soylemiyo mesela. 2 haftada bir cagiriyo fakat ben o iki hafta icinde rahat 3 4 kez acile gidiyorm devlet hastanesine. bilmiyorm cok zor durumdayim aslinda.artik kanamadan da panik olmuyorm bilmiyo anlamiyolar ben de anlamadm. suan kafaya taktigm en onemli sey sancilar. cunku her an dogum yapicam diye korkuyorm. geceleri uyuyamaz oldm agrilardan

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Haftasonu veya acilde kadın doğumcu bulmak zaten zor bence , benim doktora da haftasonu veya geceleri ulaşmak mümkün değil ama benimki çok inceliyo herşeyi , çok sıkı kontrollerden geçiriyor her gittiğimde, ben de 15 te bir gidiyorum , ama madem kanaman var nasıl 15 de bir çağırıyo seni onu anlamadım, canım bence doktorunu acilen değiştirmelisin...daha bilgili bi doktor bulursan bence daha iyi olur,sancıları ilaçla durdurabiliyolar diye biliyorum ben , ilaç veriyolar olmadı hastaneye yatırıp tedavi yapıyolar diye biliyorum..

evet cnm dogru diyosun.doktor galiba biraz sans isi 😕 en yakin zamanda degisicem insallah. bu arada senin bebis kac haftalik rahat geciriyomusun hamileligi

evet cnm dogru diyosun.doktor galiba biraz sans isi 😕 en yakin zamanda degisicem insallah. bu arada senin bebis kac haftalik rahat geciriyomusun hamileligi

Benim de 30 hafta bitti canım çok şükür..ben yatıyorum canım en başından beri, oturmak yasak , sürekli yatıyorum sadece wc için kalkıyorum ..benim de riskli malesef rahim ağzı yetmezliği ve kan pıhtılaşması sorunum var, bu 3. Hamileliğim...ilki ikizdi 20.haftada kaybettim ikizlerimi, ikincisini 8 haftalıkken kaybettim, bu üçüncü hayırlısıyla 30 haftayı devirdik...Allah ikimize de kucağımıza almak nasip etsin inşallah canım...

amin cnm insallah cok gecmis olsun buarada bu kadar gelmissin bak bundan sonra Allahin izniyle biseycik olmaz insallah. cok dikkat et cnm olurmu

Merhabalarrr:) bende bu hafta 30. Haftama girdim:)) sayılı günler artık:)) Allah hepimize sağlıklı doğumlar ve bebişler nasip etsin...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende de pihtilasma bozuklugu var canim clexan kullaniyorum. Allahim yardim etsin hepimize.rahim agzi yetmezligi icin sadece yatak istirati mi verdi doktor hani dikis atmaktan falan bahsetti mi ya da atildi mi

Canim benimde 10 haftadan 18 haftaya kadar kanama m oldu ve yatak istiratim vardi.kanamam kesilmiyordu ve bi sebebi de yoktu gorunurde.doktorum pihtilasma bozukluğu icin genetik test yapti ve sikinti ordan kaynakliymisti.clexan kullanmaya baslayinca yaklasik bi hafta icinde kesildi kanamam coook sukur.ondan doktorun sana bu testi hic yapti mi mesela benim doktorum suphelenmisti

amin cnm insallah cok gecmis olsun buarada bu kadar gelmissin bak bundan sonra Allahin izniyle biseycik olmaz insallah. cok dikkat et cnm olurmu

yok hayir ya konusu bile gecmedi ben bunu soyleyeyim olmazsa belki benim de o yuzden oluyodur. cok sagol cnm

ne güzel anlatmışlar özelliklerini okurken bile göğüslerimin kendine güveni geldi yarınlara umutla bakıyoruz biraz dikleştiler baş kaldırdılar sanki

Malesef canım normal doğum imkansız dedi dr bana. Hatta sezeryanda genel anestezide mümkün değildi. Mecbur spinal sezeryan oldum. Bilincinin açık olması lazım. Normal doğumda da tansiyonu kontrolleri zormuş. Zaten preaklampsi olduğundan sürekli nabız ve tansiyon olcuyorlar ve seruma çıkmasın diye ilaç katmışlardi.ama ben spinalden çok memnun kaldım. Sadece bol bol dinlen 36. Haftaya kadar dayan en azından. Benim oğlum 36+6 da doğmuştu :)

Kizlar erkek bebek bekleyenler konuyu konuştu mu bilmiyorum ama ilk iki hafta sünnet tavsiye ediliyor ne düsünüyorsunuz acaba bu konuda?

Ben çok istemiştim oğlumda ama arkadaşim oğluna Yenidoğan sünneti yaptırdı. Çocuk 2 yaşına gelince 2. Kez yaptırmak zorunda kaldılar. Her Bebekte deil ana kimisinde yaş ilerledikçe gelişim devam ettiğinden tekrar gerekebiliyormus. O yüzden biz vazgeçmiştik..

Kızlar ben bu psikolojiyi nasıl düzeltecem buraya yazdıktan sonra ölçtum başta ağrıyor. 12 8 ya acaba artımi dedm

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canim sen kafaya takıp stres yaptıkça oluyor bence. Benim beyaz önlük sendromum vardı. Tansiyon düşük bile olsa hemşire gelip ölçünce çıkardı. Bazı durumlar tamamen psikolojik. Minik kuzunu düşün. Senin yaşadığın stresi o da yaşıyor. Yapma annesi :) Hem sürekli ölçme. Günde bir defa hep aynı saatte ölç. Boşuna kafaya takıp kötüyü çağırma kendine.

Merak etme geç olmaz. Ben ilk öğrendiğim de sabah yüksek çıkmıştı. Dr. Aradim eve git iki saat yat öyle ölç dedi. Ben uyumuş kalmışim. Akşam esim geldi ölçtük yüksek. Hastanete gittik falan derken gece yarısı olmuştu düşün. Başka şeyler güzel şeyler düşün canım. .

ah şeker.. benim de şeker yüklemelerim yüksek çıktı diyete uyuyorum mecbur ama ALlah beterinden esirgesin hepimizi... yaşadığım yer her dakika doğum olan yerlerden:)))) ebeler doğurtmaktan bıktıkları için bulabileceğimi zannetmem... hayırlısı olsun inşallah...

Canım ben Göztepe medical parkta yapacağım kismetse hastane ve doktorumdan çok memnunum epidural sezeryan 4900 sgk liya

hoş geldin canım... güzel duaNa gönülden amin diyorum:)

taburcu olmana çok sevindim inşallah hayırlısıyla ve sağlıkla evladınla da o hastaneden çıkacaksın, Allah'ın izniyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…