2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Hoşgeldin canım ben bu ara onu yaşıyorum; )) belki dediğin kişi benim bilmiyorum..bir defa başım agridi gittim ama o günde 8 saat ayaktaydim yoldan geldim hemen ölçtürdük 14 9 çıktı sonra idrar aldılar ve hastanenin wc çok pisti bende kaba azıcık yaptım kalanını yapmadım ,doktorda hemen ölçtük az dinlen öyle ölcelim dedi bende aman wcye gideyim yoksa bu daha sikistrack dedim gittim bes dk sonra doktor geldi 13 8 çıktı. İdrardada protein kaçağı yok eve gönderdi kendi doktorum 24 saat idrar toplama yaptırdı ondada protein yüksek çıktı normal değer 150 ama benimki 257 fakat doktor hamilelerde 300 ün üstü tehlikeli dedi eyvallah dedim ama şimdi ac karnına 11 /7 civarı çıkıyor..12/ 7 olunca çok korkuyorum hadi çıkarsa diye,ki ben yurt dışında yaşıyorken idrar yollarımdan rahatsizlandim akşam acil gittim neyse hemen ne için gidersen git kalp ekg ve tansiyon ölçültürüyor ay benimki panikten tansiyon 18 /10 oldu Doktor anladı dikkate almadı hele kalp aldi başını gitti. .yani benim hemen çıkıyor tansiyonum ve çok korkuyorum. .peki ben yürüyüş yapıyordum bıraktım gibi birşey bundan devam edeyim mi yani etkiler mi.

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Kesinlikle kastettigim sendin :) hareketlerini kısıtla bence. Fazla hareket ve yorgunluk tetikliyor canım. İdrardaki kaçak değerin normal bence
Preaklampsi teşhisi için az yani. Dr.a güven bence. Bol su iç. Az ve sık ye .. sakin çok aç kalma. Duştan önce bir bardak su önermisti dr bana. Ben bir de şeker sorunum olmadığından bol limonata içtim. Erken doğumun en önemli etkeni tansiyon ama maşallah benim oğlum 36+6 ya kadar dayanmışti. Korktukca insanın başına geliyor canım sakın ya olursa diye strese sokma kendini..Umarım sonuna kadar sağlıklı bir hamilelik geçirirsin..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben 52 ıle hamıle kaldım 59um sımdı sanırım 2-3 kılo alıp en fazla 9-10 kılo ıle kapatırım dıye dusunuyorum..ıyı gıdıyor bakalım agırlasmam ve bedenıme yansıyan bır kılo durumum yok gobısım var sadece..saglıklı olsunlarda :)

selamlar,

bende de gebelik şekeri çıktı, sürekli şeker ölçüp duruyorum ve en kötüsü psikolojik olarak beni çok etkiledi. benimde senin gibi sabahları çok yüksek çıkıyori açlık bile yüksek çıkıyor. doktora söyledim sabah dozunu 2 doz arttı dedi, 1 hafta tekrara düzenli takip et, değerlendirelim. benimn sabah ları yediğim de domates, salatalık, tatsız tutsuz beyaz peynir 3-4 zeytin. daha ne yapabilirim bilmiyorum şu şekeri kontrol etmek için:KK43:

ayrıca dün kontrolüm vardı doktor şöyle bir şey söyledi; diabetik annelerin bebeklerinde akciğer gelişimi diğerlerine göre daha geri olur, erken doğum yapmamaya çalışmamız lazım ayrıca, bikaç haftasonra haftalık muayene de akciğer geliştirici iğneye başlayabilirz, bu konuda bilgisi olan var mı?

senin tokluk şekerin kaç çıktı.
bebeğin kg filan nasıl?

Vücut sabaha karşı kana şeker gönderiyor bu sebeple sabah şekeri en yüksek şeker oluyor.
Birde kahvaltı hızlı yenen bir öğün olduğundan kana daha hızlı karışıyor besinler.
Kahvaltıda yediklerinde önemli, gece yediklerinde.
Mesela gece 22'den sonra birşey yedin mi? Özellikle meyve?:44:

Dün gece ben maalesef iki üçgencik karpuz yedim, sabah açlık hatta tokluk şekerim bile fazla çıktı.
Bugün karpuzu eşimin abisine göndereceğim. Evde durursa yerim çünkü, çok güzel. :KK43:

Kahvaltını biraz daha azalt diyecekler herhalde, doymuyor ki insan. Ben açım mesela şimdi.
Ara öğünü bekliyorum, süt ve kiraz yemek için.:KK16:
Kahvaltıda bir dilim olan ekmeğin kırıntılarını yerken buldum kendimi :KK43:

Diğer değerlerin iyi ama maalesef en önemlisi sabah şekeri oluyor. Ne zaman gideceksin doktora?
Diyet verirse gece 22'den sonra birşey yeme der herhalde, birde gene o saatlerde yürüyüş yapabilirsen sabah şekerine faydası olur.:KK34:

Tabi birde psikolojik etkisi var, bu sabah ölçerken stres olduysan ondan da yükselmiştir.:KK56:

ÖĞLEN: 13:12 147mg
• Tavuklu patatesli sote
• Küçük salata(havuç,kırmızı lahana, göbek)
• 1 kase yogurt
• Az pirinç pilavı
• 1 dilim kavun

bebni rahatlıcak bişi söyleeeee
sence karpuz nedeniyle yüksek çıkmıştır dimi
normal insanın bile yemek sonrası yememesi lazım..
belki şeker tanısı konulmaz ..

Canım boşver evi mevi yat , benim evi bok götürüyo kaç aydır , eşim sağolsun elinden geldiğince temizlik yapmaya çalışıyo ama tabi bizim yaptığımız temizlik gibi olmuyo ,haziran başında annem geldi yazık kadın 65 yaşında evimi dip tırnak temizleyip gitti ama dayanmıyor tabi , şu an yine berbat durumda ama naparsın yapacak bişii yok , ben alıştım artık, bir de evin düzeni kalmadı , ayağa kalkınca beni çok iş bekliyo , evi baştan aşağı temizleyip düzelticem...oğlum için sabrediyorum...

kilo muhabbeti açılmış yine kızlar ....ben 30 haftamı bitiriyorum yarın ve 13 kilo aldım, heralde daha 5 kilo alırım sonuna kadar diyorum hayırlısı, doğumdan sonra spora yazılıcam başka türlü olmayacak...

veeeeee oğlumun ismi oğuz nurkan olacak...oğuzu ben koydum , nurkanı babası koydu...ama oğuz diyeceğiz genel olarak :KK52: sonuçta bence isim hakkı annenindir çünkü çok zorluklarla doğuruyoruz...

bugün tansiyonum 11/7 çıktı başım ağrıyodu , tülbenti bağladım kafama bi ayran çaktım , çok şükür geçti iyiyim...tavsiye ederim , tülbent baş ağrısına iyi geliyor..

onun dışında geceleri bacaklarımda huzursuz bacak sendromu oluyo zor uyuyorum , sıcak su torbası iyi geliyo ama bu seferde terden gwberiyorum zaten ateş basıyo, dün gece resmen ağladım sinirimden bacaklarım çok fenaydı, bunun başka çaresini bilen varsa yazsın nolur çok fena...huzursuz bacak sendromu diyorlar adına , bacaklarda sızlama uyuşma , sürekli hareket ettirme ihtiyacı oluyo , acayip insanda huzursuzluk yapıyo , uyutmuyo , ayağa kalkıp gezinerek geçiyo ama biliyosunuz ki benim gezinmem yasak , zaten yatınca tekrar başlıyo, çok çok fena bişii...

benden bu kadar :KK49:

Oooo moonlight sen bide en çok kiloyu ben aldım diyordun maşallah sana valla bu tansiyon hepimizi bir hoş etti şuanda ölçecem başım ağrıyor gibi alın korkuyorum sabah 11 / 7 ydi ulan önceden 9a 6 filan çıkardı aman bakayım bakalım.

:) Hayır sevmeyebilirler ama verdikleri tepkiler öyle abartı ve uzun süreliydi ki...Hatta eltimin akrabaları yazık kıza ya amma sıkıstırdılar falan diye konuşmuşlar aralarında benim için ,normalde hakkımı yedirmem eşimin ailesi diye sessiz kalabildim ama içimde patlıyo günlerdir :18:

Teşekkür ederim,o kadar isim arıyoruz ama gönlümüzde kaldı Feride,başka isimler geçemedi onun önüne :) Klasik isim oldugu icin yanına bir de modern bi isim koyalım dedik,istedğini kullansın ama ona da karar veremedik..soyisim Sarı bu arada
Feride İlke Sarı
Feride Gökçe Sarı
Feride Günsu Sarı

Yeri gelmişken kızlar hepinize sorayım ,hangisi güzel sizce:21: ?

Tabiki karar sizin..bu kararda asla pisman olmayin..
bencede feride gokce hos geliyt kulaga

senin tokluk şekerin kaç çıktı.
bebeğin kg filan nasıl?

son günlerdeki sabah aç ve tokluk değerlerim;
1. gün_159-217
2.gün_152-122
3.gün_146-130
4.gün_132-168 ve öğlen 90-126

ilk değerler açlık, 2.değerler tokluk
bebek kilosu: 1890 gramdı, suyun için de normal dediler....

son günlerdeki sabah aç ve tokluk değerlerim;
1. Gün_159-217
2.gün_152-122
3.gün_146-130
4.gün_132-168 ve öğlen 90-126

ilk değerler açlık, 2.değerler tokluk
bebek kilosu: 1890 gramdı, suyun için de normal dediler....

senin açlıklar biraz fazlaymış tokluk bir kaç kere yüksek çıkmış.
Benim yükleme testelrinde sıNırda çıkmıştı şimdi bebeğin kg 2500 olucna acaba şekermi etikeldi diye test ediyoruz.
Bende yazıyorum yrn göstericem doktora

Son düzenleme:
onun dışında geceleri bacaklarımda huzursuz bacak sendromu oluyo zor uyuyorum , sıcak su torbası iyi geliyo ama bu seferde terden gwberiyorum zaten ateş basıyo, dün gece resmen ağladım sinirimden bacaklarım çok fenaydı, bunun başka çaresini bilen varsa yazsın nolur çok fena...huzursuz bacak sendromu diyorlar adına , bacaklarda sızlama uyuşma , sürekli hareket ettirme ihtiyacı oluyo , acayip insanda huzursuzluk yapıyo , uyutmuyo , ayağa kalkıp gezinerek geçiyo ama biliyosunuz ki benim gezinmem yasak , zaten yatınca tekrar başlıyo, çok çok fena bişii...

Canım onun ne fena bişey olduğunu ilk hamileliğimden biliyorum insan resmen kuduruyor. Magnezyum eksikliğinden dolayı sanırım o huzursuz bacak sendromu ve kramplar. ilk hamileliğimde magnezyum takviyesi almıyordum cok oluyordu. bunda cok sukur olmuyor. istersen bir değerlerine baktır.
Birde ben her aksam sıcak su değil buzlu suya tuz ve karbonat koyup ayaklarıma masaj yapıyorum. odemde olmuyor. Tavsiye ederim.

Ay ölçtükce yükseliyor tansiyonum vee strese girdim çok kötü

canim benim takip etmeye calisiyorum ama calistigim icin sohbete katilamiyorum...

sen nasilsin?

bende iş yerinden takip ettiğim kadarıyla işte tatlım.

bende nasıl olayım bel ve sırt agrısıyla ugrasıyorum. Malum karınlar ıyıce cıktı yoruluyoruz.en son mide bulantıların vardı şimdi nasılsın geçmiştir muhakkak ama ıyısın dimi

Oooo moonlight sen bide en çok kiloyu ben aldım diyordun maşallah sana valla bu tansiyon hepimizi bir hoş etti şuanda ölçecem başım ağrıyor gibi alın korkuyorum sabah 11 / 7 ydi ulan önceden 9a 6 filan çıkardı aman bakayım bakalım.

11/7 bile düşük aslında korkma canım bişii olmıycak inşallah , bebişlere sağsalim kavuşcaz...

Evet mide bulantilarim gecti cok sükür ama simdide vücüt kapasitemi zorluyor bebegim...

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Birde tansiyon endişesi yaşayan bir arkadaş vardı. Ben de oğlumda 31. Haftada ağır preaklampsi olmuştum. Doğuma kadar aralıklarla hastanede yattım. 24-16 ları görmüştüm. Günde 6 kez alfamet kullandım. Çok zor gerçekten. Ama size nacizane tavsiyem ya olursa diye stres yapmayın. Stres en önemli tetikleyici. Fazla tuzlu tüketmeyin. Yemekten hemen sonra duşa girmeyin. Her gün aynı saatte tansiyon ölçturun ve ölmeden önce wc ye sıkışık olmayın ve en az yarım saat dinlenmiş olun. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

cnm ya bende yattım hastanede tansiyondan ve alfamed kullandım şimdi iim şükür yinedeara ara 15/9 oluyor dinlenince geçiyor sana bişey sormak istiyorum ilk oğlunda normal doğum yapabildinmi ben normali çok istiyorum şuan tansiyonumda ii ama bu tansiyon olayı galiba sezeryanı gösteriyor

Canım boşver evi mevi yat , benim evi bok götürüyo kaç aydır , eşim sağolsun elinden geldiğince temizlik yapmaya çalışıyo ama tabi bizim yaptığımız temizlik gibi olmuyo ,haziran başında annem geldi yazık kadın 65 yaşında evimi dip tırnak temizleyip gitti ama dayanmıyor tabi , şu an yine berbat durumda ama naparsın yapacak bişii yok , ben alıştım artık, bir de evin düzeni kalmadı , ayağa kalkınca beni çok iş bekliyo , evi baştan aşağı temizleyip düzelticem...oğlum için sabrediyorum...

kilo muhabbeti açılmış yine kızlar ....ben 30 haftamı bitiriyorum yarın ve 13 kilo aldım, heralde daha 5 kilo alırım sonuna kadar diyorum hayırlısı, doğumdan sonra spora yazılıcam başka türlü olmayacak...

veeeeee oğlumun ismi oğuz nurkan olacak...oğuzu ben koydum , nurkanı babası koydu...ama oğuz diyeceğiz genel olarak :KK52: sonuçta bence isim hakkı annenindir çünkü çok zorluklarla doğuruyoruz...

bugün tansiyonum 11/7 çıktı başım ağrıyodu , tülbenti bağladım kafama bi ayran çaktım , çok şükür geçti iyiyim...tavsiye ederim , tülbent baş ağrısına iyi geliyor..

magnezyum eksikliğinden dolayı bacaklarında ağrı olabilir eğer ondan değilse eşine masaj yaptır çok çok iyi geliyor...özellikle ayak altından başlayıp basenlere doğru masaj yapınca çok rahatlatıyor arkadaşım...inşallah şifa bulursun bende yaşadım onu dayanılması güç bir durum gerçekten...

Hoşgeldin canım ben bu ara onu yaşıyorum; )) belki dediğin kişi benim bilmiyorum..bir defa başım agridi gittim ama o günde 8 saat ayaktaydim yoldan geldim hemen ölçtürdük 14 9 çıktı sonra idrar aldılar ve hastanenin wc çok pisti bende kaba azıcık yaptım kalanını yapmadım ,doktorda hemen ölçtük az dinlen öyle ölcelim dedi bende aman wcye gideyim yoksa bu daha sikistrack dedim gittim bes dk sonra doktor geldi 13 8 çıktı. İdrardada protein kaçağı yok eve gönderdi kendi doktorum 24 saat idrar toplama yaptırdı ondada protein yüksek çıktı normal değer 150 ama benimki 257 fakat doktor hamilelerde 300 ün üstü tehlikeli dedi eyvallah dedim ama şimdi ac karnına 11 /7 civarı çıkıyor..12/ 7 olunca çok korkuyorum hadi çıkarsa diye,ki ben yurt dışında yaşıyorken idrar yollarımdan rahatsizlandim akşam acil gittim neyse hemen ne için gidersen git kalp ekg ve tansiyon ölçültürüyor ay benimki panikten tansiyon 18 /10 oldu Doktor anladı dikkate almadı hele kalp aldi başını gitti. .yani benim hemen çıkıyor tansiyonum ve çok korkuyorum. .peki ben yürüyüş yapıyordum bıraktım gibi birşey bundan devam edeyim mi yani etkiler mi.

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .[/QU

sana idrar toplamayı niye öyle dediler ya benim idrar toplamam 370 sınırda dedi önemli değil iyi dedi

Canım onun ne fena bişey olduğunu ilk hamileliğimden biliyorum insan resmen kuduruyor. Magnezyum eksikliğinden dolayı sanırım o huzursuz bacak sendromu ve kramplar. ilk hamileliğimde magnezyum takviyesi almıyordum cok oluyordu. bunda cok sukur olmuyor. istersen bir değerlerine baktır.
Birde ben her aksam sıcak su değil buzlu suya tuz ve karbonat koyup ayaklarıma masaj yapıyorum. odemde olmuyor. Tavsiye ederim.

Canım ben 3. Ayımdan beri mağnezyum içiyorum az mı geliyor acaba dozajı mı artırsam bilemedim...doktoruma söyledim huzursuz bacak sendromu oldu diye ama bişii demedi, bilmiyorum, bazen tamamen geçiyo günlerce olmuyor sonra bi gün bi başlıyo günlerce devam ediyo...benimkini soğuk azdırıyor canım sıcakmiyi geliyo denedim onu o yüzden sıcak su torbası yapıyorum...hamilelikten sonra kalıcı olmaz dimi? Kalıcı olur diye de stres yaptım ben..

Bende 30.haftamdayım 75 kilo da hamile kaldım.toplam 3,5 kilo aldım.ama diyetisyenim olmasa su böreklerinin dibine düşerdim :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X