2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben bu psikolojiyi nasıl düzeltecem buraya yazdıktan sonra ölçtum başta ağrıyor. 12 8 ya acaba artımi dedm

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Hoşgeldin canım ben bu ara onu yaşıyorum; )) belki dediğin kişi benim bilmiyorum..bir defa başım agridi gittim ama o günde 8 saat ayaktaydim yoldan geldim hemen ölçtürdük 14 9 çıktı sonra idrar aldılar ve hastanenin wc çok pisti bende kaba azıcık yaptım kalanını yapmadım ,doktorda hemen ölçtük az dinlen öyle ölcelim dedi bende aman wcye gideyim yoksa bu daha sikistrack dedim gittim bes dk sonra doktor geldi 13 8 çıktı. İdrardada protein kaçağı yok eve gönderdi kendi doktorum 24 saat idrar toplama yaptırdı ondada protein yüksek çıktı normal değer 150 ama benimki 257 fakat doktor hamilelerde 300 ün üstü tehlikeli dedi eyvallah dedim ama şimdi ac karnına 11 /7 civarı çıkıyor..12/ 7 olunca çok korkuyorum hadi çıkarsa diye,ki ben yurt dışında yaşıyorken idrar yollarımdan rahatsizlandim akşam acil gittim neyse hemen ne için gidersen git kalp ekg ve tansiyon ölçültürüyor ay benimki panikten tansiyon 18 /10 oldu Doktor anladı dikkate almadı hele kalp aldi başını gitti. .yani benim hemen çıkıyor tansiyonum ve çok korkuyorum. .peki ben yürüyüş yapıyordum bıraktım gibi birşey bundan devam edeyim mi yani etkiler mi.

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .[/QU

sana idrar toplamayı niye öyle dediler ya benim idrar toplamam 370 sınırda dedi önemli değil iyi dedi

Canim anlamadım bilmiyorum yani senin mi 370 çıktı ..ben doktora normali ne dedim 150 normal insanda dedi değer aralığı öyle yazıyor ama dedi ben gibi biri dedi günde 10 saat ayakta kalırsa 300 e çıkar dedi hamilelerde 300 üstüne risk görürüz dedi bu belkide 370 bilmiyorum. ..öyle çıksa ona göre konuşurdu..

Ay devamı yazayım eksik gitmiş sonra ölctukce arti 14 10 oldi 15 10 oldu kalp atışı 134 panikten mi ne anlamadım. .limon içtim nar ekşisi yaptım hemen doktora gittim 10/6 ya eşimi çağırdım daha gelemedi yolda bana kızıyor sen dk basi ölçtun ondan böyle topla kendini dedi ama korkuyorum birde ben gide ne kadar geç lalorsa

Canım ben 3. Ayımdan beri mağnezyum içiyorum az mı geliyor acaba dozajı mı artırsam bilemedim...doktoruma söyledim huzursuz bacak sendromu oldu diye ama bişii demedi, bilmiyorum, bazen tamamen geçiyo günlerce olmuyor sonra bi gün bi başlıyo günlerce devam ediyo...benimkini soğuk azdırıyor canım sıcakmiyi geliyo denedim onu o yüzden sıcak su torbası yapıyorum...hamilelikten sonra kalıcı olmaz dimi? Kalıcı olur diye de stres yaptım ben..
hangi ilacı içiyorsun ben magnorm kullandım fayda etmedi. magnezyum diasporal iyi geldi bana

Gelisimi normal...en son gittigimde 1100gr di dr iyi dedi...bende toplam 6-7 kilo aldim simdiye kadar...

Tek sorunum suyu cok az iciyorum...

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Kiz üzülme ayniyiz

Valla millet mama sandalyesi fln konuşuyo çocuk daha oturmayı öğrenecek sonra kullanacak değil mi? yok yok ben hakikaten hazırlıksızım....
zaten hamilelik boyunca herşeyi yaşadım..düşük tehlikesi-enfeksiyonu-mantarı-şekeri-cinsiyet karmaşası...

hevesim kalmadı bişi yapmaya isim bile bulamıyorum daha,eşimle fikrlerimiz uyuşmuyor :KK43:

doktordan geliyorum kızlar çalışabilir raporunu aldım on günde 300 gram almış iki kilo olmuş oğlum. nstde ağrı 50 lerdeydı doktor ağrın yok dedi iki hafta sonra tekrar gideceğim

ÖĞLEN: 13:12 147mg
• Tavuklu patatesli sote
• Küçük salata(havuç,kırmızı lahana, göbek)
• 1 kase yogurt
• Az pirinç pilavı
• 1 dilim kavun

bebni rahatlıcak bişi söyleeeee
sence karpuz nedeniyle yüksek çıkmıştır dimi
normal insanın bile yemek sonrası yememesi lazım..
belki şeker tanısı konulmaz ..

:) Bu kadar yemeğe az çıkmış gene, şeker tanısı koymayabilir yani insülin vermeyebilir ama diyet vereceği kesin,
gene şekerli ne varsa hepsini bir arada yemişsin :KK17: (pilav, kavun, havuç, patates)

Bazı doktorlar daha teloranslı oluyor bu şeker ölçümlerinde, bazısı ise çok katı olup kıyameti koparıyor.
Bakalım senin doktor ne diyecek? Dediğim gibi insülin kullanmadan diyetle çözebilirsin bu işi, için rahat eder hem.

son günlerdeki sabah aç ve tokluk değerlerim;
1. gün_159-217
2.gün_152-122
3.gün_146-130
4.gün_132-168 ve öğlen 90-126

ilk değerler açlık, 2.değerler tokluk
bebek kilosu: 1890 gramdı, suyun için de normal dediler....

Seninkilerde yüksekmiş epey, insülin olarak ne kullanıyorsun kaç doz verdiler?

Esraya da yazdım. Sabah şekerini akşam 22'den sonra yediklerimiz de etkiliyor. Ben 12'de yatıyorum, en son ara yemeğimi 21:30'da yediğim için acıkıyorum haliyle bazen dayanamayıp yiyorum, sabah bir bakıyorum şeker yükselmiş. Şimdi gece yatmadan önce evin içerisinde yarım saat yürümeye karar verdim. Hemşire yürüyüş yaparsan sabah şekerine faydası olacak dedi. Hem aç olup hem yürümek moralini bozuyor insanın ama faydası olacaksa birde bunu deneyeyim diyorum.:KK56:

Bu arada gebelikten önce şekerine hiç baktırmışmıydın?

Ay devamı yazayım eksik gitmiş sonra ölctukce arti 14 10 oldi 15 10 oldu kalp atışı 134 panikten mi ne anlamadım. .limon içtim nar ekşisi yaptım hemen doktora gittim 10/6 ya eşimi çağırdım daha gelemedi yolda bana kızıyor sen dk basi ölçtun ondan böyle topla kendini dedi ama korkuyorum birde ben gide ne kadar geç lalorsa

Kız sen napıyosun dk başı tansiyon ölçersen tabi gitgide yükselir, kendi kendini hasta ediceksin Allah korusun...işte ben de tam bu psikoloji yüzünden 2 hafta buraya ara vermiştim, o arkadaşın yaşadıklarını benim de başıma gelecek diye korkup çok endişelenmiştim, sonra 2 hafta girmedim kendimi toparladım telkinlerle sonra girdim tekrar buraya...yapma gözünü seveyim tatlım , sen iyisin bişeyin yok...bundan sonra bi sabah bi de akşam eşin ölçsün tansiyonunu...sen ölçme...ve kendini sürekli telkin et ben iyiyim de...

Canım boşver evi mevi yat , benim evi bok götürüyo kaç aydır , eşim sağolsun elinden geldiğince temizlik yapmaya çalışıyo ama tabi bizim yaptığımız temizlik gibi olmuyo ,haziran başında annem geldi yazık kadın 65 yaşında evimi dip tırnak temizleyip gitti ama dayanmıyor tabi , şu an yine berbat durumda ama naparsın yapacak bişii yok , ben alıştım artık, bir de evin düzeni kalmadı , ayağa kalkınca beni çok iş bekliyo , evi baştan aşağı temizleyip düzelticem...oğlum için sabrediyorum...

kilo muhabbeti açılmış yine kızlar ....ben 30 haftamı bitiriyorum yarın ve 13 kilo aldım, heralde daha 5 kilo alırım sonuna kadar diyorum hayırlısı, doğumdan sonra spora yazılıcam başka türlü olmayacak...

veeeeee oğlumun ismi oğuz nurkan olacak...oğuzu ben koydum , nurkanı babası koydu...ama oğuz diyeceğiz genel olarak :KK52: sonuçta bence isim hakkı annenindir çünkü çok zorluklarla doğuruyoruz...

bugün tansiyonum 11/7 çıktı başım ağrıyodu , tülbenti bağladım kafama bi ayran çaktım , çok şükür geçti iyiyim...tavsiye ederim , tülbent baş ağrısına iyi geliyor..

onun dışında geceleri bacaklarımda huzursuz bacak sendromu oluyo zor uyuyorum , sıcak su torbası iyi geliyo ama bu seferde terden gwberiyorum zaten ateş basıyo, dün gece resmen ağladım sinirimden bacaklarım çok fenaydı, bunun başka çaresini bilen varsa yazsın nolur çok fena...huzursuz bacak sendromu diyorlar adına , bacaklarda sızlama uyuşma , sürekli hareket ettirme ihtiyacı oluyo , acayip insanda huzursuzluk yapıyo , uyutmuyo , ayağa kalkıp gezinerek geçiyo ama biliyosunuz ki benim gezinmem yasak , zaten yatınca tekrar başlıyo, çok çok fena bişii...

benden bu kadar :KK49:

Evet canım nasıl yaparım bilmem ama dediğin gibi boşvericem mecburen oğlumdan kıymetli değil neticede. Huzursuz bacak bende de vardı osteocare başladı dr.um aldığım ca miktarını artırdım ve tabi 3 aydır işe gitmeyince çok daha iyiyim şimdi. Önceleri geceler işkenceydi resmen

Evet canım nasıl yaparım bilmem ama dediğin gibi boşvericem mecburen oğlumdan kıymetli değil neticede. Huzursuz bacak bende de vardı osteocare başladı dr.um aldığım ca miktarını artırdım ve tabi 3 aydır işe gitmeyince çok daha iyiyim şimdi. Önceleri geceler işkenceydi resmen

Osteocare nin içeriğini inceledim şimdi, kalsiyum mağnezyum vitamin d var içinde...benim kullandığım vitamin ilacımda da var bunlar bi de ben günde 1 lt süt , peynir tüketiyorum , kalsiyum kaynaklı olmadığını düşünüyorum benimkinin ama bilemedim ,mağnezyum diasporal deniycem , bi arkadaş onu tavsiye etti, inşallah işe yarar...

merhaba annişler
www................ diye bir site var ve prima oremium care nin 4 Lü yeni doğan paketleri indirimde.Tecrübeli annelere danışmak istiyorum.Yenidoğan paketinde 50*4 ten toplam 200 bez yapıyo.kg ise 3-5 kg arası.200 bezi kullanabilirmiyim artarmı?

merhaba annişler
www................ diye bir site var ve prima oremium care nin 4 Lü yeni doğan paketleri indirimde.Tecrübeli annelere danışmak istiyorum.Yenidoğan paketinde 50*4 ten toplam 200 bez yapıyo.kg ise 3-5 kg arası.200 bezi kullanabilirmiyim artarmı?

Canım ben primanın hiç iyi olmadığını duydum ve huggies aldım..onu da 1 kutu aldım içinde 56 tane var...belli olmaz her bebiş farklı deniycem memnun kalırsam ikinci kutuyu da öyle alıcam mesela...

Canım ben primanın hiç iyi olmadığını duydum ve huggies aldım..onu da 1 kutu aldım içinde 56 tane var...belli olmaz her bebiş farklı deniycem memnun kalırsam ikinci kutuyu da öyle alıcam mesela...

benim arkadaşlarımın hepsi onu kullanıyor ve çok memnun,ama onlarda kestremedi çok mu olur dye bir de size danışayım dedim.

Kız sen napıyosun dk başı tansiyon ölçersen tabi gitgide yükselir, kendi kendini hasta ediceksin Allah korusun...işte ben de tam bu psikoloji yüzünden 2 hafta buraya ara vermiştim, o arkadaşın yaşadıklarını benim de başıma gelecek diye korkup çok endişelenmiştim, sonra 2 hafta girmedim kendimi toparladım telkinlerle sonra girdim tekrar buraya...yapma gözünü seveyim tatlım , sen iyisin bişeyin yok...bundan sonra bi sabah bi de akşam eşin ölçsün tansiyonunu...sen ölçme...ve kendini sürekli telkin et ben iyiyim de...

Canım çok sağol hamilelik beni daha bir değişik yaptı zaten pimpirikli biriyim ama şuanda daha bi tuhaf esimde tansiyon takibi bir sabah bir aksam olur diyor hadi o arada anlamazsam diye korkuyorum. .dediğin gibi deneyeceğim. .kv yüksek dedin gittik 10 6 diyor, bende ne yapayım yüksek çıktı dedim içinde olduğum psikolojiyi anlayan yok, geçen bana diyor ki işte bebek için daha birşey yapmaya başlamamasinin nedeni bebeğe birşey olursa heveslenmek istemiyormus bunu bana dedi sesimi çıkarmadim,bu kadar düşüncesiz olabiliyorsa ben ne deyim. .Sağol canım dua et kendine ederken banada

Osteocare nin içeriğini inceledim şimdi, kalsiyum mağnezyum vitamin d var içinde...benim kullandığım vitamin ilacımda da var bunlar bi de ben günde 1 lt süt , peynir tüketiyorum , kalsiyum kaynaklı olmadığını düşünüyorum benimkinin ama bilemedim ,mağnezyum diasporal deniycem , bi arkadaş onu tavsiye etti, inşallah işe yarar...

İnşallah işe yarar canım kalsiyum tüketimin iyiymiş. Bol bol ayaklarını uzatıp dinlenmeye çalış bence yorgunlukda etkili

X