2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hayır hayatım öyle olmuyo işte erken doğarsa raporunun kalanını doğumdan sonraya aktaramıyosun maalesef ben oğlumda onu yaşadım eksik para alıyosun sgkdan

şimdi şöle oluyor
toplamda 16 hafta iznim var
ben 5 haftasını çalışıcam
eger bu 5 hafta içinde doğum yaparsam yada gelemicek olursam
doktor iş göremzlik raporu veriyor
ve bunu iş yerine veriyorum yani aldıgım çalışabilir raporunu kesiliyor
diyelim 3 hafta çalıştım sonra gelemedim.
izne çıktıgım tarihten itibaren 16 hafta hesaplanıyor.

:) Kavun, havuç yükseltiyor şekeri.... Ben bunları yesem 180 çıkar şekerim senin 129 çıkmış, bence endişe etmene gerek yok :)

Yumurtanın yanında peynir yemeyeceksin dedi bana diabet hemşiresi... :KK4:
Kaşar peynirini de yasakladı şekeri yükseltiyormuş. :KK5:
Yani kaşar peyniri veya börek veya yumurta üçünden birini yemeseydin 120'lerde çıkardı şekerin.:nazar:

Gene ben böyle bir kahvaltı yapsam 250'nin üzerinde çıkardı şekerim. Zira bir tane poğaça ile 210 görmüş idim.:KK50:
Ama ikimizin şekeri aynı değil sonuçta, benim vücut insülin üretmiyor çünkü. :KK50:

En iyisini doktorun bilir tabii ama çok az dikkat edersen endişe edilecek birşey yok bence:KK34:

ya benim hep sınrıad gidiyordu zaten seker yükleme testlerimde
tokluk testlerimde sınır gibi sanki
kendimi böyle motive etmeye çalışıyorum
bakalım 1-2 daha ölçüp doktora gidicem
umarım biraz dikkat etmem yeterli olur..
ve coguga geçmezde kendisi iri olur sekerden değil.

:) Kavun, havuç yükseltiyor şekeri.... Ben bunları yesem 180 çıkar şekerim senin 129 çıkmış, bence endişe etmene gerek yok :)

Yumurtanın yanında peynir yemeyeceksin dedi bana diabet hemşiresi... :KK4:
Kaşar peynirini de yasakladı şekeri yükseltiyormuş. :KK5:
Yani kaşar peyniri veya börek veya yumurta üçünden birini yemeseydin 120'lerde çıkardı şekerin.:nazar:

Gene ben böyle bir kahvaltı yapsam 250'nin üzerinde çıkardı şekerim. Zira bir tane poğaça ile 210 görmüş idim.:KK50:
Ama ikimizin şekeri aynı değil sonuçta, benim vücut insülin üretmiyor çünkü. :KK50:

En iyisini doktorun bilir tabii ama çok az dikkat edersen endişe edilecek birşey yok bence:KK34:

kaşar peynir gibi böyle sekeri yükselten ve dikkat edilmesi gereken başka hangi yiyecekler var paylaşbilir misin?
ona göre tüketelim..
ben normalde kaşar protein diye şeker yapabileceğini hiç düşünmezdim
havucu bilorum ama

Kizlar gunaydin. Dun aksam 9 a dogru gorebildim minigimi. Inanamadjm benden ciktigina. O kadar minik ama o kadar guclu ki. Yüzü gozumun onunden gitmiyor. Onun icin cok dua edin sag salim ciksin kuvezden allahin izniyle sag salim kucagimda götürmeyi nasip etsin Rabbim. Simdiye kadar sute dair hicbir emare gostermemisti göğüslerim. Simdj hastanede 3 saatte bir sagdiriyolar toplam 4 5 cay kaşığı ancak çıkmıştır ama onu bile alip sakliyolar kizim için. Bir de narkozun etkisiyle vucut felaket gaz yapıyor surekli yurumem gerek gaz cikarmaliymisim :) su an yaşadıklarıma inanamıyorum. Bebegim dun fogdugunda kakasinj yapiomus. Doktor diyo ki normalde 32 33 te üretmeye başlar kakayi ama icerde senin yasadiklarindan stres olmus refleks olarak gelistirmis dedi.tam zamaninda almisiz onu yese tehlikeliydi dedi. Allahim her seyin en güzelini biliyor bunu bi kez daha anladim.
Dedigim gibi kilzlar defneye ncok dua edin. Grubunuzun ilo melegi digerlerine ablalik yapsin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

çok güçlü bir kızın var annesi. Aannesini hiç üzmicek her zaman senin gurur kaynağın olacak bak gör :) Sağlıkla kucağına alıp neşeyle o hastaneden çıkacağınız günlerinize canım :)

çok güçlü bir kızın var annesi. Aannesini hiç üzmicek her zaman senin gurur kaynağın olacak bak gör :) Sağlıkla kucağına alıp neşeyle o hastaneden çıkacağınız günlerinize canım :)

Amin canim ben bugün taburcu oldum minigimi görüp iyi gördüm sevinip ciktm alllahim daha iyi etsin dua ile.kilo kaybetmis tabi ama ilk haftalar normalmis

Amin canim ben bugün taburcu oldum minigimi görüp iyi gördüm sevinip ciktm alllahim daha iyi etsin dua ile.kilo kaybetmis tabi ama ilk haftalar normalmis

Canim özel hastanede mi doğum yaptin,birde dün biri sana mesaj yazmışti kimdi hatırlamıyorum ama bebeğinde ışığı geçirmeyen göz bandı olduğuna baksın diyordu önemli birşey galiba. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Benim bildiğim , gebelik zehirlenmesi 32. Haftaya kadar olduysa olmuştur, o haftadan sonra artık olmuyor diye biliyorum...doğru mu yanlış mı tam bilemiyorum ama sanki bi yerde böyle okumuştum...

Allahım sizi tez zamanda sağlık içinde birbirinize kavuştursun inşallah canım , dualarım seninle...ilk başlarda kilo kaybedip sonra misliyle alıyolarmış ben de öyle biliyorum, buna canını sıkma , sen iyi ol ki sütün bol bol aksın defnecik için...

Benim bildiğim , gebelik zehirlenmesi 32. Haftaya kadar olduysa olmuştur, o haftadan sonra artık olmuyor diye biliyorum...doğru mu yanlış mı tam bilemiyorum ama sanki bi yerde böyle okumuştum...

Valla bilmiyorum herkes bugünlerde onu konuşuyor insan endişe ediyor..Tansiyon yükselmesi mi oluyor yani herşey olabilir mi.. ben annemde nasıl olmamış merak ediyorum. .çok tansiyonu çıkmış hamilelikten sonrada kalmış ben şimdi anlatıyorum 15 18 lerden aşağıya inmiyordu diyor..Allah korumuş. .canim 32. Hafyaya kadar diyen yeri bulursan Paylaş valla bugünlerde herşey birbirine girdi

erken gelirse sıkıntı olmuyor ki
rapor ona göre kesilir.

ben öyle bilmiyorum valla.
8 hafta doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası iznin var.
örneğin;sen şimdi uzattın iznini Allah korusun inşallah olmaz ama diyelimki sen 36.haftada doğum yaptın.otomatik olarak doğum öncesi izinlerini kaybediyosun.sadece doğum sonrası olan 8 haftayı kullanabiliyorsun diye biliyorum.
ayrıca doğum paranın da yarısını alıyosun.

kaşar peynir gibi böyle sekeri yükselten ve dikkat edilmesi gereken başka hangi yiyecekler var paylaşbilir misin?
ona göre tüketelim..
ben normalde kaşar protein diye şeker yapabileceğini hiç düşünmezdim
havucu bilorum ama

Ben patatesi çok seviyordum, kızarmışta değil haşlanmış patatesi maalesef şekeri çok fazlaymış... :KK50:
Gene bir kere yarım haşlanmış mısır yemiştim, diyabet hemşiresinden yemediğim azar kalmadı...:KK50:
Sütle hazır yoğurtların içinde bile var. Kadın bana kendi yoğurdunu kendin yap dedi. Annemden alıyorum bende gittikçe.
En çok meyvelerde var tabi. Karpuzda, kavunda, muzda, bunları biliyorsundur zaten...
Elma, çilek, armut, kiraz ve erik bunlarda nispeten daha az var, ben bunlardan karışık yiyorum.
Meyveyi de süt veya yoğurtla tüket diyorlar, işte sütün yanında kiraz :p ( 10 tane kirazı geçmiyor)
Evde kendim bile sıksam meyve suyu içemiyorum, hızla kana karıştığı için şekerim aniden yükseliyor.
Kuru meyvelerde de şeker çok, kabızlık için 3-4 kayısı yiyordum ama onu bile bıraktım. (zor durumdayım o başka)
Mısır gevreğini çok seviyorum ben, aralarda hep onu yerdim o da gitti...
Gevreğin yerine tatsız tuzsuz müsli (yulaf) aldım. Onuda kahvaltıda bir kase yedim sütle, meğer üç kaşık yenecekmiş fırladım gittim. :KK37:

Birde yemek arasında su içme diyorlar, o da şekeri kana hızlı karıştırıyormuş.
Her yemekten sonra 20-25 dakika yürürsem, yürüdüğüm dakika kadar düşüyor şekerim:KK37: (yürürsem tabii)

Senin çok sıkı bir diyet yapmana gerek yok bence, azıcık azaltsan yeterli. 3 saatten fazla aç kalmamaya bak, uzun süre aç kalıncada şeker yükselir.
Su iç, biraz yürü tamamdır. Birde kafana takmayacaksın, ben ölçüyorum bazen çok birşey yemediğim halde yüksek çıkıyor, moralim bozuluyor oturup ağlıyorum. Ne oluyor? Sonraki öğünde daha da yükseliyor. Annemde de aynı şekilde zaten. Tabii onun ki çok ilerlemiş durumda zamanında müdahale edilmediği için açlıkları 200-300 çıkıyor. (büyük ihtimal bize hamileyken çıktı şekeri, evde doğum yaptığından bilemediler de zira kardeşim 4.5 kg doğmuş)

Bende haftaya gideceğim kontrole, en son üç gün ileride demişti doktor. İnşallah daha ileri gitmez bebiş, geriden gelse bu seferde kahırlanıp üzüleceğim besleyemiyorum diye ama şekerin zararı daha fazla ne yazık ki. :KK50: (Benim için daha riskli, gebelik şekerin çıksa bile sizin riskleriniz daha az)

Hakkımızda hayırlısı :KK5:

örneğin;sen şimdi uzattın iznini Allah korusun inşallah olmaz ama diyelimki sen 36.haftada doğum yaptın.otomatik olarak doğum öncesi izinlerini kaybediyosun.sadece doğum sonrası olan 8 haftayı kullanabiliyorsun diye biliyorum.

yanlış biliosun bence tekrar sorgula
gerken dogum anne avantajı oluyor tabiki gelişimini tamamlandıkrtan sonrakinden bahsediyorum çok erkeni değil.
bebeğiyle daha fazla zaman geçirmiş oluyorsun izinlerin devir oluyor.

kızlar bu yalancı doğum sancıları hangi haftada başlar ya ben bugün sabah 3 dk. süren bi sancı yaşadım az evvelde 3 dk.lık yalancı doğum sancısı yşadım erken değilmi ya üff normalmi sizce ?

kızlar bu yalancı doğum sancıları hangi haftada başlar ya ben bugün sabah 3 dk. süren bi sancı yaşadım az evvelde 3 dk.lık yalancı doğum sancısı yşadım erken değilmi ya üff normalmi sizce ?

Nasıl bir sanci oluyor. .Nerede yani kac haftalıksin 30 hafta içinde olabilir yazıyor ama ben nasıl birşey bilmiyorum

Nasıl bir sanci oluyor. .Nerede yani kac haftalıksin 30 hafta içinde olabilir yazıyor ama ben nasıl birşey bilmiyorum

şuan 30+3 haftalığız ama bugün iki kez oldu ya böyle karın ağrısı gibi ama şiddetlisi yukardan başlıyo aşağı indikçe rahatlıyo karnım sertleşiyor ama yaklaşık 2-3 dk. sürüyüyo endişelenmelimiyim sizce ?

şuan 30+3 haftalığız ama bugün iki kez oldu ya böyle karın ağrısı gibi ama şiddetlisi yukardan başlıyo aşağı indikçe rahatlıyo karnım sertleşiyor ama yaklaşık 2-3 dk. sürüyüyo endişelenmelimiyim sizce ?

10 dk için de 3 defa 1 er dk lık sancı girerse tehlikeli,uzun aralıklar la arada bir sancı girmesi normalmiş doktorum söylemişti...

evet canım öyle ,doğum parası kısmını bilmiyorum ama doğum olduğu andan itibaren doğum sonrası iznin başlıyor ...yani erken doğum gibi bi durumda aktarılmıyo..

Canım bilgim yok telefon edebilirsin doktorun daha iyi bilir. .mesela karın sertleşmesi ya da bir yere toplanmasi için doktorum bir saat içinde beş altı defa olursa normal değil demişti. Ama bilmiyorum bunda ağrı filanda var diyorsun yanıltmak istemem.

Benim doktorum saatte 2 veya 3 kere olursa normal demişti 4 ve fazlası olmamalıymış ama ağrı da var diyorsun onu tam bilemiyorum...

X