2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ailede annede,teyzede ananede var yani ırsı
aday oldugum için gebeliğin ilk aylarında ve 24 haftada yapıldı,ilk daha normalid ama 24.yapılan teste sınırda çıktı
yanı 138 cıktı sınır 140
doktor hep dıkkat et diyordu zaten ama diyet filan vermedi sınırda çıktıgı için
suan 33 içindeyim cocuk 2 hafta ılerdırde cıktı. o yuzden rısklı çıktık

Anladım canım çocuk ilerde iki haftaya kadar normal diye biliyorum erken alırız dediği bence gelişimi tamamlıyor şuanda bebeğin 35 haftayla uyumluysa bu kötü mü acaba burda birkaç arkadasinkide böyle bir haftanın üstünde ilerdeydi.canim ben ikili teste gittiğimde hastanede bir bayanla tanışmıştim işte hamile sandım onu konuşurken işte yok ben çok oldu dedi, gebelik sekeri çıkmışti bebek 6.5 aylıkken aldılar dedi küvezde bile Yatmadi eve goturduk dedi demek ki bebek ilerdeydi illa olacak diye birşey yok sen diyetini yap ama panik yapma sanirim oda yüksek çıkarıyor. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

bunaltıcı bır gunden merhaba kızlar..ne guzel herkez hazırlıklara baslamıs bende tık yok..besık dısında bırseycık almadım:KK1: bu ne rahatlık onuda anlamıs degılım...cok sıcak ya nasıl canım tatıl ıstıyor anlatamam.soguk sulara atlamak yuzmek yuzmek..ama ımkansız buaralar zaten ılerdede hıc gıdemem kaldı tatıl :KK25::KK25::KK25: temızlık yapmak gün gectıkce zor bır hal almaya basladı.evı gectım özel bolge temızlıgı tam cekılmez oldu sekılden sekıle gırıyor cameraya cekseler mıllet gulmekten yerlere yatar.gırmedıgım sekıl pozisyon kalmıyor tüy alıcam dıye.bukadar esnek oldugumu bılmıyordum ılerde yatak odasında degerlendırıcem :KK1::KK1:

Selam kizlar nasilsiniz. Herkes iyidir insallah. Uzun zamandir yazamadim dun doktordaydim. Prenses 2 kilo olmus.32arti 6 gunluguz bugun. Cok hareketli kizim. Oglum boyle deildi hic. Ama cikinca cok hareketliydi.isallah buda cikinca sakin olur.bebegi olan arkadasinda bebegi hayirli olsun. Rabbim uzun omur versin. Isallah en kisa zamanda cikar kuvezden.

Benimde oglum 37 haftaya girdigi gece normal dogumla dogmustu. Acaba buda 37demi dogarki
Bilgisi olan varmi. Ay bide doktorum bayramda 5 gun yokmus. Stres oldum iyice.bebimde son gun 8 agustos.neyse rabbim hakkimda hayirlisini nasip etsin insallah...

hamişlerrr napıyosunuz özledim sizi kızlar.1 gün girmeyince bile neler neler oluyor bu topiğin gündemi Türkiye nin gündemi gibi saat başı değişiyor yetişemiyorum.:KK9:Ben evdeyim çok iyiyim herşey yolunda dinleniyorum.2 hafta sonra işe gitmek zor olacak tembelliğe alışınca ama olsun 32.haftadan sonra gitmeyeceğim nasıl olsa.Bu arada oğluşumun odasını aldık teyzeleri çilek mobilyadan safari bebek odasını aldık herşeyiyle birlikte beşiği(ileride büyüyüp yatak olabiliyo),3 kapılı dolabı,çekmeceli çamaşırlığı,halısı,perdesi,lambası.Bu yükten de kurtulmuş olduk.Salı günü teslim edecekler heyecanla bekliyoruz:KK16:

hayırlı olsun canım güle güle kullanırsınız inşallah...

Yaptığın her sporun faydasını görüyorsun mutlaka.Yüzüyorum,yürüyorum mesela ama yoga yapmasam kendimi eksik hissediyorum.Ağrı,ödem,sancı,uyuşma vs hiç bir problemim yok,muhtemelen bu yaptığım sporlardandır ve spor (ve sağlıklı beslenme tabi) sayesinde hala hamileliğe başladığım kilodayım.Doktorun izin veriyorsa mutlaka yap derim.

Günaydın...FMC (Free Menstrual Calender) kullanıyorum ben.Sen?

düzenli spor yapman çok güzel maşallah... ayrıca anladığım kadarıyla hiç kilo almamışsın şimdiye kadar çok şaşırdım:))) benim doktorum seni görse çok sevinirdi... çünkü kendisi ilk 5 ay hiç kilo almasan hatta versen bile normaldi alman daha kötü diyen biri:))))

Allah tüm hamileleri de bizleri de sağlıkla evlatlarımıza kavuştursun inşallah..

bunaltıcı bır gunden merhaba kızlar..ne guzel herkez hazırlıklara baslamıs bende tık yok..besık dısında bırseycık almadım:KK1: bu ne rahatlık onuda anlamıs degılım...cok sıcak ya nasıl canım tatıl ıstıyor anlatamam.soguk sulara atlamak yuzmek yuzmek..ama ımkansız buaralar zaten ılerdede hıc gıdemem kaldı tatıl :KK25::KK25::KK25: temızlık yapmak gün gectıkce zor bır hal almaya basladı.evı gectım özel bolge temızlıgı tam cekılmez oldu sekılden sekıle gırıyor cameraya cekseler mıllet gulmekten yerlere yatar.gırmedıgım sekıl pozisyon kalmıyor tüy alıcam dıye.bukadar esnek oldugumu bılmıyordum ılerde yatak odasında degerlendırıcem :KK1::KK1:

ay kişisel temizlik deme gitsin ben zaten odun gibi birşeydim hiç esnek değilim şuanda hiç yapamıyorum kendim ağdacıya gitmiştim bir ay önce ama bir

daha gideceğimi sanmıyorum baya kasıldım orada çok canım yandı bide şunu yap bunu yap oadan çıktıktan sonra kendime gelemedim başım ağrıdı çok kötü.
eşim yardım edecek ben önceden eldivenle alıyordum ama şuanda onu bile yapamıyorum ılık ağdalarda biz mi yanlış kullanıyoruz eriyip gidiyor

ağda makinası vardı evde oda Allah etmeye derimi yüzdü bidaha onla yapamam ağda bandı mı kullansak bilemedim valla birşey olda ayıp birşey :))))

ay aklıma şey geldi annemin rahmi alınmıştı hastanede yatarken ameliyatan önce hemşireler geliyor,jilet filan getiriyor temizlik için

alman kadına verdiler anneme verecekti kadında diyor Türkler ağda yapıyor birşey yoktur :)

yani orada olsa sorun olmazdı :)

düzenli spor yapman çok güzel maşallah... ayrıca anladığım kadarıyla hiç kilo almamışsın şimdiye kadar çok şaşırdım:))) benim doktorum seni görse çok sevinirdi... çünkü kendisi ilk 5 ay hiç kilo almasan hatta versen bile normaldi alman daha kötü diyen biri:))))

Allah tüm hamileleri de bizleri de sağlıkla evlatlarımıza kavuştursun inşallah..

benim doktorda hiç bakmıyor bile :)

bende 30.haftamdaydım 10 kilo aldım ya epeydir almıyordum ama olsun almasak iyiyde her bünye farklı

Son düzenleme:
Ya bişi sorucam ...Bugün bir arkadaşım 41+6 da ,bebeğin hiç gelmeye niyeti olmamasına rağmen ,hastanede verilen dogumu baslatan bir ilaçla normal dogum yaptı.Kendisine eşlik etmesi için son zamanlalrda bir ebeyle anlaşmıştı.Onun eğitimlerine gitti aylarca ve ebesi de dün sancılar süresinde gece boyunca pilates topunda,masaj yaparak vs ona destek olmuş ve epizyotomisiz doğumu gerçekleştirmişler,hafif çatlaklarla yaptırtmış doğumu).Ebe kontrolünde olmasaydı (ebenin anlasmalı oldugu hast.de dogurdu) sanırım günü 2 hafta geçmiş bir hamileyi hiç açılması olmadıgı ve sancısı olmadıgı icin ya direk sezeryana alırlardı ya da ilacı verip 24 saat dogumunu beklemezlerdi yine alırlardı sezeryana diye dusunuyorum.Aranızdan normal dogum hatta doğal doğum yapmak istediği için bir ebe ya da doula ile anlaşmayı düşünen,görüşen var mı?

hypnobirthing diye bir şey var muhtemelen bu anlattığın arkadaşın ve ebesi bunu uygulamışlar..... katılmayı çok istediğim ama yaşadığım yerde olmayan bir kurs... benim de arkadaşımın günü geldi ama sancısı olmadığı için sez oldu geçen ay.. dediğin gibi normalde kimse uğraşmıyor normal doğumla ama hepimizin de böyle imkanı yok... ALlah hangi doğum şekli hayırlıysa onu nasip etsin demekten başka çarem yok..

kızlar seker testlerim sındırda çıkmıştı, bu ayda cocuk iri çıkınca sekerden siphelendik
şimdi sabah öğlen akşam tokluk kan sekeri ölümün başladık
moralim cok bozuldu. ailde zaten seker var ama cocuga geçsin istemiyorum
sekerin hamilelikte cocuga ne etkisi var??

geçmiş olsun canım.. benim 50 mg yüksek çıktı 100 yapıldı ondan da 4 değerden sadece 1i yüksek çıktı ama ben de 24. haftamdan beri diyetteyim:))) kan şekerimi de ölçtürüyorum.. hamdolsun diyetle kontrol altında ama ben diyetime harfiyen uyuyorum yani 24. hafyamdan beri ne pirinç, ne makarna, ne muz yedim en basiti... aburcuburu hiç saymıyorum bile.... sadece 2-3 kez minicik micik ötes içikolata yedim ama küçücük çünkü doktorum sağolsun baya korkuttu olabileceklerle ilgili... son kontrolde benim bebeğim de ilk kez gününe göre 4-5 gün önde çıktı... senin şeker yüklemen sınırda çıktıktan sonra belki sen yediklerine çok dikkat etmemişsindir canımm benim belki ondan bu ara yükselmiştir.. bir de sujini akadaşımın belirttiği gibi sters de çok etkiliyormuş şekeri doktor hem içimi kararttı hem de diyete uy ama kafaya takma kafaya takınca da artar dedi sağolsun:))))) sen de elinden geldiğince uy diyete inş olumlu netice alırsın.. geçmiş olsun..

Benim doktor her hamilelik ayri bir hikayedir herkeste baska seyreder diyor.vitamine gerek yok dedi.simdi demir ve magnezyum aliyrum sadece.magnorm iahal yapti simdi magvital kullaniyrum 2gundur bakalim ondan bisey olacakmi.su icemiyorum sikintim benimde suyla:KK66:
Isyerinde coo tuvalete cikmak istemiyorum.az iciyorum genel tuvaletler cunku.ama boylede olmuyor suya ihtiyacim var cunku..bakalim artik nasil olacak bu isler.. bebeklerimizi saglik sihhatle kucagimiza alsaydik vakti zamaninda..

tuvalete vala mecbur ben de işyerinde zırt pırt giriyorum napayım:)))) iç canım suyunu ihmal etme Allah'a emanet inşallah minnoşlar.

benim doktorda hiç bakmıyor bile :)

bende 30.haftamdaydım 10 kilo aldım ya epeydir almıyordum ama olsun almasak iyiyde her bünye farklı

ay mankenlik hastalığı olacak Allah korusun bende:) bi de şekerden dolayı artık mecbur dikkat ediyorum yediğime doktor da zaten kiloya takıktı şeker olunca tam takık:))) kilo tabiki iyi bir şey değil ama hamilelikte metabolizma yavaşlıyormuş yani ister istemez alınıyor.. Allah hepimize yardım etsin... hamdolsun zamanımız az kaldı... inşallah mutlulukla sağlıkla kucağımıza alalım minişleri..

Valla ben de kendime şaşırıyorum :) Çünkü çook kolay kilo alan bi bünyem var..Hamile kalmadan önceki bir sene aldım ben 10 kilodan fazla.Hep onları vereyim de öyle hamile kalayım derken hamile kalmış bulundum.O zaman dikkat edicem toplamda 6 kilo alıcam demiştim kendi kendime.İlk aylar 3 kiloya yakın verdim.Sonra onları aldım yavas yavas,iştahım açıldı tam kilo alıcam derken 20 gun once gebelik şekerim sınırın üstünde çıkınca mecburi diyete girdim.Şimdi de ondan alamıyorum :)))) Bu gidişle 6 kilo almadan tamamlıycam hamileliği :KK34: Muhtemelen ben zayıflıyorum,bebek büyüyo

Amin

hypnobirthing diye bir şey var muhtemelen bu anlattığın arkadaşın ve ebesi bunu uygulamışlar..... katılmayı çok istediğim ama yaşadığım yerde olmayan bir kurs... benim de arkadaşımın günü geldi ama sancısı olmadığı için sez oldu geçen ay.. dediğin gibi normalde kimse uğraşmıyor normal doğumla ama hepimizin de böyle imkanı yok... ALlah hangi doğum şekli hayırlıysa onu nasip etsin demekten başka çarem yok..

Evet ben de nefes egzersizlerini ögreten bir kursa gitmek istiyorum ama henüz normal dogum yapıp yapamayacagım belli olmadıgı icin(gebelik şekeri ve plasenta previa marjinalis yüzünden) beklemek durumundayım.Belki kurs yoktur yaşadıgın yerde ama dogum sırasında sana destek olabilecek bir ebe vardır bence...Buradaki ebelerle irtibata gecersen, tanıdıkları varsa yonlendirebilirler belki ? Ben de çok istiyorum normal doğumu ama dediğin gibi nasip herhalde ...

ay kişisel temizlik deme gitsin ben zaten odun gibi birşeydim hiç esnek değilim şuanda hiç yapamıyorum kendim ağdacıya gitmiştim bir ay önce ama bir

daha gideceğimi sanmıyorum baya kasıldım orada çok canım yandı bide şunu yap bunu yap oadan çıktıktan sonra kendime gelemedim başım ağrıdı çok kötü.
eşim yardım edecek ben önceden eldivenle alıyordum ama şuanda onu bile yapamıyorum ılık ağdalarda biz mi yanlış kullanıyoruz eriyip gidiyor

ağda makinası vardı evde oda Allah etmeye derimi yüzdü bidaha onla yapamam ağda bandı mı kullansak bilemedim valla birşey olda ayıp birşey :))))

ay aklıma şey geldi annemin rahmi alınmıştı hastanede yatarken ameliyatan önce hemşireler geliyor,jilet filan getiriyor temizlik için

alman kadına verdiler anneme verecekti kadında diyor Türkler ağda yapıyor birşey yoktur :)

yani orada olsa sorun olmazdı :)

canim ben lazerlilerdenim .ama tup bebek ilaclari vs tekrar ciktilar.gecen hafta oturdum dedim artik yapacaksin kacari yok.nst cati muayenesi derken artik oraninda hazir olmasi lazim,;(((.anneme dedim ilik agda almis gelmis.sicakta iyice sivilasmis gelene kadr.aldim onu surdum o bolgeye parmagimla ugrastim agda bezi vs ile yok sicak agda eriyr cok ugrastim olmadi aldim muayene eldivenini agdali gerleri yoldum resmen ..okadr kolay aldiki.o yuzden denemeni tavsiye ederim. Ilik agdayi sur sonra ameliyat eldiveni ile cek canim kokunden.gayt kolay oldu.karsima ayna koydum aynayla yaptim.artik gobegimden asagida ne kiyamet ler kopuyr bilemedigim icin:KK66:) surekli agdaya gittigin bi yerse orada yaptir ama yoksa bilmedigin yerleere yaptirma sonucta sona yaklastik bide mikroptu vs ugrasmayalim..agda en guzeli daha uzun soluklu cunku

Geçmiş olsun canım normalde ben 10 günde bir tit yaptırıp proteine de bakıyorum tansiyonumu da birkaç günde bir ölçültürüyorum hatta bazen duzenli bile ölçtürdügüm oluyor ya düşük ya normal çıkan tansiyonum 15/9 çıktı bugün benim de aklım çıktı zeynep kamile gitmiştim asiri kalabalik ve sicakti doktor buna bağladı ama yine de karaciğer enzimlerine idrarda proteine bakıldı şükür sorun yok ama ben birkaç gün düzenli ölçtürürüm yine yorgunluk ve asiri sicak ve kalabalık tansiyonu aniden yukseltebiliyormus dikkat etmek lazım

kesinlikle kalabalıkda tansiyonu fırlatabiliyor ben tansiyon ilacı kullanmaya başladım bir gün içmesem direk kötü oluyorum .yediğim içtiğime dikkat etsemde sıcakda ,kalabalıkda etkiliyor ...

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullan...Nereden aldın?

Rica ederim :) YÜkledin mi ,beğendin mi? İlk başta zor gibi gelmişti bana ama kullandıkca alıstım.Gün içinde bile arada bakıyorum kaç günüm kalmış,kaç günlük bebeğim falan diye :KK1: Takviminde muayene gunlerini,istedigin notlarını tutabilir,kilonu istedigin gün girip takip edebilirsin.

Canım ya aynı isimde çok uygulama var.Hangisi olduğunu ayırt edemedim :KK43:

Kızlar dün gece uykudan sırılsıklam terlemiş uyandım sağa dön sola dön salona gittim pervaneyi aldım eşim bi yandan üflüyo eşime soruyom sen terlemiyomusun diye bana yooo diyo bunaldım daha afrika sıcakları gelecekmiş :KK43:( bide sabah gözlerim ve ayaklarım şiş kalktım ayaklarım neysede gözlerim hala inmedi gebelik zehirlenmesinde şişlikde önemlimi vücutta ödem olmasıda lazımmı kafama takıldı ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canim ben lazerlilerdenim .ama tup bebek ilaclari vs tekrar ciktilar.gecen hafta oturdum dedim artik yapacaksin kacari yok.nst cati muayenesi derken artik oraninda hazir olmasi lazim,;(((.anneme dedim ilik agda almis gelmis.sicakta iyice sivilasmis gelene kadr.aldim onu surdum o bolgeye parmagimla ugrastim agda bezi vs ile yok sicak agda eriyr cok ugrastim olmadi aldim muayene eldivenini agdali gerleri yoldum resmen ..okadr kolay aldiki.o yuzden denemeni tavsiye ederim. Ilik agdayi sur sonra ameliyat eldiveni ile cek canim kokunden.gayt kolay oldu.karsima ayna koydum aynayla yaptim.artik gobegimden asagida ne kiyamet ler kopuyr bilemedigim icin:KK66:) surekli agdaya gittigin bi yerse orada yaptir ama yoksa bilmedigin yerleere yaptirma sonucta sona yaklastik bide mikroptu vs ugrasmayalim..agda en guzeli daha uzun soluklu cunku

Daha önce gittiğim yer vardı yani ara sırada olsa güvenilir ama bir ay önce gittiğimde kötü oldum yani çok yordu ayağını kaldır kendine çek ben zaten yapabilsem onlari belki son ay giderim ama şuanda korktum bu kadar kötü olmamaştim..ama deneyeceğim dediğini

Kızlar dün gece uykudan sırılsıklam terlemiş uyandım sağa dön sola dön salona gittim pervaneyi aldım eşim bi yandan üflüyo eşime soruyom sen terlemiyomusun diye bana yooo diyo bunaldım daha afrika sıcakları gelecekmiş :KK43:( bide sabah gözlerim ve ayaklarım şiş kalktım ayaklarım neysede gözlerim hala inmedi gebelik zehirlenmesinde şişlikde önemlimi vücutta ödem olmasıda lazımmı kafama takıldı ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Geçmezse birgün sonunda doktora git..ya bu gebelik zehirlenmesi tansiyonun çıkması mi ne her yol ona çıkıyor artık kafayı siyirdim..

X