2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Valla bilmiyorum herkes bugünlerde onu konuşuyor insan endişe ediyor..Tansiyon yükselmesi mi oluyor yani herşey olabilir mi.. ben annemde nasıl olmamış merak ediyorum. .çok tansiyonu çıkmış hamilelikten sonrada kalmış ben şimdi anlatıyorum 15 18 lerden aşağıya inmiyordu diyor..Allah korumuş. .canim 32. Hafyaya kadar diyen yeri bulursan Paylaş valla bugünlerde herşey birbirine girdi

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Ben yanlış biliyormuşum canım , 32 den önce olursa erken gebelik zehirlenmesi, 32 den sonra olursa normal zamanıymış, ama ilaçlarla kontrol altına alınabiliyrmuş doğuma kadar idare edilebiliyormuş tabi tansiyon herşeye rağmen normale dönmüyorsa erken doğum şeklinde bebeği alıyorlarmış...önemli olan tansiyonumuzu düzenli ölçmek ve böyle bişii varsa erken teşhis çok önemliymiş...14/9 ve üzeri tehlikeliymiş.ama ilaç verilerek gebeliğin devamı sağlanıyormuş...16/11 ve üzeri şiddetli gebelikzehirlenmesi olarak kabul ediliyormuş ve gebelik genelde sonlandırılıyormuş yani doğum yaptırılıyormuş...günde iki kez 14/9 ve üzeri tansiyonumuz olursa doktora başvuracakmışız..tansiyonumuzu dijital aletlerle değil eski tip hastane tipi tansiyon aletleriyle ölçmemiz gerekiyormuş çünkü dijitaller hamilelerin tansiyonunu düzgün ölçemezlermiş ..tansiyonumuzu aç karna veya yemekten 1 veya 2 saatten sonra ölçmeliymişiz çünkü tok karna tansiyonumuz yüksek çıkarmış.ayrıca hamilelikte sıcak , güneş , aşırı iş yükü , fazla hareket, stres de tansiyonu hemen çıkarırmış..tansiyonumuzu sakinken ve dinlenmişken ölçmeliymişiz...

Ben yanlış biliyormuşum canım , 32 den önce olursa erken gebelik zehirlenmesi, 32 den sonra olursa normal zamanıymış, ama ilaçlarla kontrol altına alınabiliyrmuş doğuma kadar idare edilebiliyormuş tabi tansiyon herşeye rağmen normale dönmüyorsa erken doğum şeklinde bebeği alıyorlarmış...önemli olan tansiyonumuzu düzenli ölçmek ve böyle bişii varsa erken teşhis çok önemliymiş...14/9 ve üzeri tehlikeliymiş.ama ilaç verilerek gebeliğin devamı sağlanıyormuş...16/11 ve üzeri şiddetli gebelikzehirlenmesi olarak kabul ediliyormuş ve gebelik genelde sonlandırılıyormuş yani doğum yaptırılıyormuş...günde iki kez 14/9 ve üzeri tansiyonumuz olursa doktora başvuracakmışız..tansiyonumuzu dijital aletlerle değil eski tip hastane tipi tansiyon aletleriyle ölçmemiz gerekiyormuş çünkü dijitaller hamilelerin tansiyonunu düzgün ölçemezlermiş ..tansiyonumuzu aç karna veya yemekten 1 veya 2 saatten sonra ölçmeliymişiz çünkü tok karna tansiyonumuz yüksek çıkarmış.ayrıca hamilelikte sıcak , güneş , aşırı iş yükü , fazla hareket, stres de tansiyonu hemen çıkarırmış..tansiyonumuzu sakinken ve dinlenmişken ölçmeliymişiz...

Canim ya ben koldan ölçülen dijital aldım ama pompası var ona basıp bırakıyorsun..Hergün gidip ölçtürme olabilir ama gidiyorsun biraz oturtup öyle ölçüyorlar tam dinlenemiyor insan belli olmuyor. .off inşallah sağ salim atlatiriz şu zamanlari..

evet canım öyle ,doğum parası kısmını bilmiyorum ama doğum olduğu andan itibaren doğum sonrası iznin başlıyor ...yani erken doğum gibi bi durumda aktarılmıyo..

arkadaşlar toplamda 16 haftalık iznimiz var, bunun 8 haftası öncesi 8 haftası sonrası diye ayrılmış ama bu değişmez bir kural değil. Geçen yıl kuzenim 1 ay erken doğum yaptı onun izinleri doğumdan sonraya aktarıldı.Bu yıl da arkadaşımın doğumu beklenen tarihten 10 gün önce oldu yine doğumdan sonraya aktarıldı. 657 de zaten açıkca 'Doğumun erken gerçekleşmesi sebebiyle, doğum öncesi analık izninin kullanılamayan bölümü de doğum sonrası analık izni süresine ilave edilir.' diye belirtilmiş. Özelde de durum farklı değil. Kuzenim özeldeydi, arkadaşım devlette :KK66:

Rahat olun :)

benim gibi 2 hafta içinde bir anda
bacvakları kıpkırmızı çatlama olan var mı?
hemde popodan alt bacaga kadar yer ve cok :KK43:
çok mutsuzumm

karnıma surdugum lierac kremleri bacaklarıma niye sürmediğim için çok pişmanımmm

arkadaşlar sgk personeliyim doğum olduğu tarihte doğum önü 8 haftadan kalan izinleriniz doğum sonuna aktarılır rahat olun doktor işbaşı raporunu ona göre düzenler zaten

arkadaşlar sgk personeliyim doğum olduğu tarihte doğum önü 8 haftadan kalan izinleriniz doğum sonuna aktarılır rahat olun doktor işbaşı raporunu ona göre düzenler zaten

hazır seni yakalamışken 2 şey sormak istiyorum canım 1. si bende 2 hafta sonra alıcam 5 haftalık rapor ama olaki herşey yolunda gitmedi izne ayrılmam gerekti yarıda kesince yine çalıştığım süre doğum sonrasına eklenirmi? 2.si ise bu çalışabilir raporunu aldığımız süre içerisinde normal hasta rapor alabiliyormuyuz geçerli oluyormu yoksa direk doğum izninemi ayırıyorlar

bizimki biraz karışık eşim şehir dışı araç kullanırken radyoda badem grubunun elif parçasını duymuş eve geldi bebeğimizin adını elif koyalım mı dedi olabilir dedim sonra aklıma elif diye bi kankası var sevmem kızı o yüzdenmi elif istiyo acaba dedim olayı anlattı sonra elif ismini araştırdım elif isimli nekadar tanıdığım varsa hep iyi yerlerde elif isimli kişilerin yıldızı parlak oluyomuş anlamıda çok güzel kayınvalidemler istemiyo çok islamik bi isim miş eşimde bu durumdan etkilendi ailesi istemiyo diye oğlumuzxun ismini o koymuştu bunuda ben koyucam dedim aslında yine kendi koymuş oluyo aslında ama koymassan ömrümün sonuna kadar başının etini yerim dedim eşim şimdilerde kızımızı elif diye seviyo o kabullendi yani Müslümanım çok şükür tabiki dinimize uygun bi isim koyucam alla alla :) ama eşimin ailesi hala kabullenemediler bakalım artık :)

evet ben de seviyorum bu ismi tınısı da hoş hem..
aman ben annenin işine karışılmasını doğru bulmuyorum.ne zorluklarla doğuruyoruz bizim kararımız en başta bence..
koy sen koy kızımla adaşını konuşuruz doğumdan sonra :KK9:

Allah iyiliğini versin e mi :) Hamilelk çizgisi o.Doğumdan sonra geçer.
gülmeyin valla hiç hamile göbeği görmemiştim daha önce::))) b,i tek filmlerde... orda da çok pürüzsüz oluyor göbekler bide ben sandım ki hamilelik bittikten sonra o çizgiler çatlağa dönüşecek ....olsaydı şimdi çatlak şeklinde görürdüm o zaman...

Kizlar selaaam sizin fikirlerinize ihtiyacim varbenim esimin kardesi araba almis cocuk arabasi ama ben begenmedim kalplerini kirmamak icin hic birsey demedim..simdi ben ne yapsam esime nasil desem alak baskadini diye iki arabani ne yapacaksin diyicekmi acaba.ilk hediyyesi bize hemde esim abileri. diye ailenin ilk cocugu olucak oglumm begenmedim dersem kirilicaklarmi esime nasil desem?

Amin canim ben bugün taburcu oldum minigimi görüp iyi gördüm sevinip ciktm alllahim daha iyi etsin dua ile.kilo kaybetmis tabi ama ilk haftalar normalmis

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

insallah kizinin taburcu oldugu mujdesini de wericeksin bize canim..

Kizlar selaaam sizin fikirlerinize ihtiyacim varbenim esimin kardesi araba almis cocuk arabasi ama ben begenmedim kalplerini kirmamak icin hic birsey demedim..simdi ben ne yapsam esime nasil desem alak baskadini diye iki arabani ne yapacaksin diyicekmi acaba.ilk hediyyesi bize hemde esim abileri. diye ailenin ilk cocugu olucak oglumm begenmedim dersem kirilicaklarmi esime nasil desem?

Yenisini değil de değiştirmek gibi bir imkanın yokmu ? Belki aldıkları yerde hoşuna giden bişey bulursun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yenisini değil de değiştirmek gibi bir imkanın yokmu ? Belki aldıkları yerde hoşuna giden bişey bulursun

Nasıl oldun indi mi şişlik ölçtür birde tansiyonunu

Bu swne kimi duysam erken dogum yapiyo nedendr bilmem bnde korkuyorum kardesimle 7 hafta aramiz vardi 35 haftslikken dogum yapti
12 gunluk oldu minigimiz ama gercekten minik 2100 dogdu nefesini dinliuorz sarilik atlattik sinirdaydi emmedi mama sutu sagip icirdk cok sukur 3 4 gundr emiyo bide aklinizda bulunsn sadece mardinde yetisen bi ot var o ot sariliga cok iyi geliyo bn kardsime gondertirkn kndim icinde hazrlatim oglumunda anne sutu sariligi olmustu

hadi ya bende mardinliyim kıs kardeşim gelecek ismini söyler misin utandım şimdi ama hiç duymadım ilk çocukta sarılıktan ışın tedavisi gördü kuzum bu da olur diye korkuyodum alıp eve koymak lazım

Kizlar gunaydin. Dun aksam 9 a dogru gorebildim minigimi. Inanamadjm benden ciktigina. O kadar minik ama o kadar guclu ki. Yüzü gozumun onunden gitmiyor. Onun icin cok dua edin sag salim ciksin kuvezden allahin izniyle sag salim kucagimda götürmeyi nasip etsin Rabbim. Simdiye kadar sute dair hicbir emare gostermemisti göğüslerim. Simdj hastanede 3 saatte bir sagdiriyolar toplam 4 5 cay kaşığı ancak çıkmıştır ama onu bile alip sakliyolar kizim için. Bir de narkozun etkisiyle vucut felaket gaz yapıyor surekli yurumem gerek gaz cikarmaliymisim :) su an yaşadıklarıma inanamıyorum. Bebegim dun fogdugunda kakasinj yapiomus. Doktor diyo ki normalde 32 33 te üretmeye başlar kakayi ama icerde senin yasadiklarindan stres olmus refleks olarak gelistirmis dedi.tam zamaninda almisiz onu yese tehlikeliydi dedi. Allahim her seyin en güzelini biliyor bunu bi kez daha anladim. Dedigim gibi kilzlar defneye ncok dua edin. Grubunuzun ilo melegi digerlerine ablalik yapsin.Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Insallah sagsalim kizinla birlikte gidiceksiz evinize korkma dua et bol bol ben inaniyorum kisa surede cikicak kuvezden 28 haftada dogum yapmisdi bir arkadasim simdi ogluyla mmusmutlu evindedualarimiz seninle ve kizinla..bol bol sut yap sakin stres yapib sutunu azaltma

Nasıl oldun indi mi şişlik ölçtür birde tansiyonunu

Eve geldim işten dinlendim biraz İkimdiye doğru indi çok şükür teşekkür ederim canım benim sorduğun için tansiyonum 9 a 6 ama benim normaldede hep düşük oyüzden normal diye bakıyorum

kızlar günaydınlar .. bebişlerinizle aranız nasıl? bir şey sormak istiyorum.. benim bebeğim karnımda hep ortada aşağı hiç inmiyor yukarıda sürekli ayakları kaburgamın orda . başı göbeğimin orda hiç aşağıyı sevmiyor? en geç 37 de bebek aşağı iniyormuş demişti doktor 35ten sonra ben 33 üm ama yine de bebek inmezse diye korkuyorum. eger bebek inmezse normal doğum olmuyormuş. sizlerde nasıl bebek aşağıda mı duruyor genelde yukarıda mı

iner iner korkma onlar ne haylazdır yukarısı daha rahattır annesi ondan herşeyin hayırlısı olsun inşallah

:)))) çok güldüm bak buna. .Bide ilk torun bizimki ama kv çok cimri çocuklarida diyor..şimdi yatak alacağız sen al dedi eşim babaanne olacan dedi..Park Yatak zaten bende ya kraft ya da sunny Baby olsun dedim gitmiş duyulmamis isimleri yazdırmis fiyatlarıyla önce kıyafet alırız çıkarız diyordu şimdi ondan geçti aman ne yapalım . yapmazsa yapmasınlar ben sadece şaşırıyorum.annem alıyor alıyor ki ben şunu al bunu al diye biliyorum kv de yapalım edelim var icrat kısmı gelmiyor. .

Benimkide farkli bir model kv.surekli nenelere dedelerr soyle eksikleri onlar alsin diyot.mesela annene sunu babana bunu diyr ama kendiletine hic ornek vermiyor:KK66:) kendini nineden gormuyr sanirim..surekli cok bisey almayin deyio duruyor sanki cebinden cikiyr anlamis degilim,degisik bir kadin

Yenisini değil de değiştirmek gibi bir imkanın yokmu ? Belki aldıkları yerde hoşuna giden bişey bulursuniPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Yok malesef onnlar baska sehirde aramizda 13 saatlik yol varbir tanidikla alip yollamis bende mesaj atdim cok tesekkur ederim hediyye icin diye ama esime de begenmediyimi. soyleyemedim

Yok malesef onnlar baska sehirde aramizda 13 saatlik yol varbir tanidikla alip yollamis bende mesaj atdim cok tesekkur ederim hediyye icin diye ama esime de begenmediyimi. soyleyemedim

Kötü olmuş gerçekten canım ya olmazsa biraz kullanırsın sonrasında zaten baston kullanmak daha rahat oluyomuşya onu istediğin gibi bişey alırsın yada hiç istemiyorsan eşinle konuş yapcak bişey yok malesef

X