2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar sgk personeliyim doğum olduğu tarihte doğum önü 8 haftadan kalan izinleriniz doğum sonuna aktarılır rahat olun doktor işbaşı raporunu ona göre düzenler zaten

Canim sana bisey sormak istiyoum.ben calisiyrum ama isyerim dogum izinine ayrilma ben maasini verecegim diyr .ara ara gelir isyerine bakarsin izninede devam edersin diyor.yerime bakacak kimse olmadigindan ve kimseye guvrnmediginden boyle bir secenek sundu .ben ne olur ne olmaz calisabikir raporunu haftam gelince alacagim ama simdi is yeri kafami karistirdi.maasini tam yatiracagim diyr.simdi ssk 2/3sini veriyr degilmi?? Eger kesinti olacaksa dediklerini yapmak benim acimdanda daha iyi olacak.aciklayici yazarmisin yani dogum yapip ayrilmasam yasal olarak bi sikinti cikarmi acaba??

Kötü olmuş gerçekten canım ya olmazsa biraz kullanırsın sonrasında zaten baston kullanmak daha rahat oluyomuşya onu istediğin gibi bişey alırsın yada hiç istemiyorsan eşinle konuş yapcak bişey yok malesefiPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Evet ya(( aslinda arabaya nasil ozendiyimi soylemisdim yanlarinda ben sade guzel hemde yuksek arabalari acik rekli olanlari begeniyorum diye ama bunlar tam aksini yapmis(( ben krem renk araba alicakdim Bir kenkli ama bu mavili karisikbrenkli birsey ne yapsam hem ben almadimki dogum oncesi esimle seceriz dogum sonrasi esim ben hastanedeyken gider secdigimizi alir diye((

Evet ya(( aslinda arabaya nasil ozendiyimi soylemisdim yanlarinda ben sade guzel hemde yuksek arabalari acik rekli olanlari begeniyorum diye ama bunlar tam aksini yapmis(( ben krem renk araba alicakdim Bir kenkli ama bu mavili karisikbrenkli birsey ne yapsam hem ben almadimki dogum oncesi esimle seceriz dogum sonrasi esim ben hastanedeyken gider secdigimizi alir diye((

İstemiyorsan istemiyosundur canım benim bence eşinle güzelce konuş bakalım o ne dicek

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar selaaam sizin fikirlerinize ihtiyacim varbenim esimin kardesi araba almis cocuk arabasi ama ben begenmedim kalplerini kirmamak icin hic birsey demedim..simdi ben ne yapsam esime nasil desem alak baskadini diye iki arabani ne yapacaksin diyicekmi acaba.ilk hediyyesi bize hemde esim abileri. diye ailenin ilk cocugu olucak oglumm begenmedim dersem kirilicaklarmi esime nasil desem?

Sercemim Cnm Bencede esinlenerek konuş begenmedigini uygun
dille anlat.sen en çok araba için heyecanlanmistin hakkın sonuçta
bence hediyeyi satın üstüne para koyup yenisini alın

Aramızda 4 gün var beklenen doğum tarihi için, aynı günlerde doğum yapabiliriz. Ekmeği tam tahıllı olanlarından yememe karşı öyle bir azalttım ki, akşam yemeklerinde tabağı sıyıracak bir lokma ekmek dahi yemiyorum. Ekmek yemeyince doymayan bir insanım, benim için çok zor oluyor. :KK50:

Bir ara laktozsuz süt içiyordum, meğer içinde bir ton şeker varmış onu da bırakıp normal süte geçtim. Gaz yapıyor ama ne yapayım? Sabah kahvaltıda yulaf ezmesi (müsli) yiyeyim dedim. Hem şekere iyi geliyormuş hem bağırsaklara meğer sadece bir iki kaşık yenmesi gerekiyormuş. 2 kaşıkla nasıl doyayım Allah aşkına zaten tatsız tuzsuz birşey... Pilav makarna yasak biliyorsun ama eşim için yapıyorum gene bir-iki kaşık da ben yiyorum. Yoksa bulgur yemekten fenalık geliyor insana...:KK4:

Sabah açlık şekerin iyimiş senin, insülin kullanmazsın belki de. Kullansan da benimki kadar çok olmaz. Doğumdan sonra geçecek zaten seninki inşallah. Bebeğin doğduğunda gebelik şekerin olduğunu hatırlat mutlaka, bebeğin de şekerinin ölçülmesi lazımmış.

Az daha sıkalım dişimizi, bebekleri sağlıkla dünyaya getirelim daha güzel besleniriz inşallah doya doya :KK34:
ş

Senin iradene hayranim masallah 😊 bende insulin kullaniyorum ama diyet miyet hakgetire. E tabi surekli kullanım dozlarım artıyo . Şuan ne kadar kullanıyorsun günlük kaç kez?

Benimkide farkli bir model kv.surekli nenelere dedelerr soyle eksikleri onlar alsin diyot.mesela annene sunu babana bunu diyr ama kendiletine hic ornek vermiyor:KK66:) kendini nineden gormuyr sanirim..surekli cok bisey almayin deyio duruyor sanki cebinden cikiyr anlamis degilim,degisik bir kadin

Heralde kimi yerlerde ilk torunu kiz tarafı yapar gibi birşey var ondan mı aman hiç takmamak gerek anladım arada sinirleniyorum ama saçmalik

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Ay sanırım bebisim hickiriyor ayni yerde aynı zaman aralıklariyla küçük küçük ay öyle mi acaba yemek istiyorum sipayi

canım günaydın.

benim yavru 2 hafta oncesınde aniden alt tarafıma iğneler batmasıyla anladıkki döndü. benimki de zaten hiç yukarıyı sevmedi hep aşağılarda gezdi tabii aşağıda olması oturamamanıza sebeb oluyor cunku sıkışıyor diye düşünüyorsun ama neyse yani sonuçta aşağıda.bebek aşağıya inmezse diye hemen öyle düşüncelerede kapılma çunku doğum sancıların başladığında vücud bebeği zaten aşağıya itekleyecek. herseyin hayırlısını dile tatlım.:KK49:

evet doğru doğum sancıları yerleştiriyormuş bebeği canım ama son haftalarda bebek hareket edemiyormuş cünkü yeri cok dar oluyormuş. o yüzden yerleşemiyebiliyormuş öyle durumlarda 39 a kadar bekliyorlarmış yerleşmesse alıyorlarmış :18: bu arada anlattığına göre aşağıda olması cok daha zor olacak gibi görünüyor, zaten her gecen gün zorlaşıyor .Allah sonumuzu hayr etsin :)

Benimki dönmüş ama dediğine göre seninkide dönmüş yani kafasının orada olduğunu doktor mu söyledi. Benimde göbek deliği çevresinde oluyor bazen daha yukarida ama bebek orada bile farklı hareket edebilir.
Bebek dönmüş ama doğum kanalına girmedi ki merak etme. .Ayrıca geçen arkadaşlar yazdı bebeklerine bakmaya gittiklerinde ayaklarıyla yüzlerini kapamislar düşünebiliyor musun şimdi iki büklüm gibi bir görüntü oluyor yani inan orası kapalı kutu döndü döndü diyoruz ama ne yapıyorlar bilmiyoruz sanki bazen yan döndüğünü hissediyorum yani dönerken garip oluyor. .doktorun ne dedi

evet canım doktor söyledi ama ben de zaten hissediyorum kafasını top gibi sert :)) elime geliyor.. doktor 35 den sonra kafası aşağı iner dedi . ama benimkinin kafası bi sağda bi solda bi yukarda hiç aşağı inmedi :)) bu arada evet bebek kendini inanılmaz katlıyormuş doktor bana da demişti son kontrole gittiğimde dedi bebek kendini cok katlamış. dediğin gibi zamana bırakalım kutu gibi döne döne yerleşir inşallah..

canım benimde tam dediğin gibi duruyordu ama 33.hafta kontrolümde dr um bebeğin başının aşağı tarafta olduğunu söyledi ve çok rahatladım içini ferah tut bir sorun olmaz inşallah

ay canım maşallah bend e 33 te gittim kafası midemin yerindeydi :)) darısı başıma

iner iner korkma onlar ne haylazdır yukarısı daha rahattır annesi ondan herşeyin hayırlısı olsun inşallah

inşallah iner zaten korkmak ters tepki yapıyor korkmamak lazım ki herşey seyrinde doal gelişsin.. Allah ım şu kafa insin aşağı hayırlısıyla

Sercemim Cnm Bencede esinlenerek konuş begenmedigini uygundille anlat.sen en çok araba için heyecanlanmistin hakkın sonuçtabence hediyeyi satın üstüne para koyup yenisini alın
Canim dimi yaaa ben arabaya gercekden cok heyacanliyim cunki cok heyal kurdum begendigim bir iki markada secmisdim hatda resmini sana ceker atardkm ama goturduk ortadan hic bence ben dahil kimse begenmez cunki begenilesi degil (( 3 gun once burdaydi bizde kaldi 20 gun inan yaninda kac defa konustuk esimle nasiil birsey aliriz diye ama iste o kendi zevkiyle almis

Ay sanırım bebisim hickiriyor ayni yerde aynı zaman aralıklariyla küçük küçük ay öyle mi acaba yemek istiyorum sipayi

aaa hıçkırıyor mu ?? şimdi bunu duydum da anladım dün gece benim karnım da kalp ritmi gibi atıyordu acaba hıçkıryor muydu ben de bu ne demiştim .. ay cok tatlılar bi cıksın zaten yiyecem onu

Son düzenleme:
aaa hıçkırıyor mu ?? şimdi bunu duydum da anladım dün gece benim karnım da kalp ritmi gibi atıyordu acaba hıçkıryor muydu ben de bu ne demiştim .. ay cok tatlılar bi cıksın zaten yiyecem onu

Hah böyle birşeydi ama hep aynı yerden..okumuştum netten farkedebilirsiniz diye sanırım bu oydu ay ne tatlı

ben de ağustos annesi olacam inşallah ama kendimi o kadar hazırlıksız hissediyorum ki.bir de buraya girdim yazılanları okudum herkes tam anlamıyla hazır gibi görünüyor ben hariç. :KK14: Her konuda kararsızlık yaşıyorum.on mu alsam bunu mu onu mu yapsam bunu mu derken zaman geçti ve elde hiç bişey yok ve bu da moralimi çok bozuyor.
sadece 10 lu ve 5 li hastane çıkışı aldım bir de bebek arabası ve bir kaç hırka-yelek ve battaniye bu kadar...offfffffffffffffffffffffffff
hastane dekoru ve ikramlar için neler yapmak lazım bana fikir verir misiniz kapı süsü vs gibi :KK43:((

İyi akşamlar bn de hazırlıksız annelerdenim.gERÇİ BU İKİNCİ BEBEK OLDUĞU İÇİN Mİ BÖYLE BİLMEM.
Sizlere birşey sormak istiyoruz.sezeryan ameliyat sonrası için hastane de giymek için nasıl gecelik aldınzı.?benım ilk kızdan Penye var diz kapağımın altında.Bir de çıkış için eşortaman takımı alsam diyorum.sİZLER NE DURUMDASINIZ ?Neler yaptınız kendiniz için geceliğe ihtiyaç var mı

Hah böyle birşeydi ama hep aynı yerden..okumuştum netten farkedebilirsiniz diye sanırım bu oydu ay ne tatlı

Evet kızlar o hıçkırık :)) bendede oluyor bu aralar sık olması normalmiş ciğerleri solunuma alıştırıyoemuş kendini bencede çok tatlılae bayılıyorum o hıçkırırken elimi üzerine koyup dinlemeye :KK66:

ben de ağustos annesi olacam inşallah ama kendimi o kadar hazırlıksız hissediyorum ki.bir de buraya girdim yazılanları okudum herkes tam anlamıyla hazır gibi görünüyor ben hariç. :KK14: Her konuda kararsızlık yaşıyorum.on mu alsam bunu mu onu mu yapsam bunu mu derken zaman geçti ve elde hiç bişey yok ve bu da moralimi çok bozuyor.
sadece 10 lu ve 5 li hastane çıkışı aldım bir de bebek arabası ve bir kaç hırka-yelek ve battaniye bu kadar...offfffffffffffffffffffffffff
hastane dekoru ve ikramlar için neler yapmak lazım bana fikir verir misiniz kapı süsü vs gibi :KK43:((

Kiz üzülme ayniyiz

KIZLARR burdan soru soruyorum teşekkür ederim cevap veriyorsunuz üşenmeden:)) bende nacizane bişey dyeyim istedim farkettim ki idrar enfeksiyonu yaşayanlar dışarıdan temizleyicilerle günlük pedlerle durumu aşmaya çalışıyor...evet bu durum çok su içilerek aşılır fakat birde bu durumun en önemli nedeni hemen tuvaletimiz gelince lavaboya gitmek yani bekletmemek idrarı enfeksiyonu bu yaratıyor yani içten oluşan bir durum...bazılarından dışarıdan mikrop kapıyormuş gibi bir düşünce var özel bölge temizleyicilerinden kullanıyorlar bu kimyasal deterjan içerikli ürünler normalde bile kullanılmamalı çünkü direk enfeksiyon yapıyorlar...günlük pedi de önermiyor doktorlar çünkü bakterilerin kolay üreyebileceği bir ortam oluşuyor normalde de hele bu dönemde de hiç kullanmamalıyız...
nacizane bende bunlara dikkat çekeyim dedim:)))

Ebebekde mama sandelyesi indirime girmiş 49 tl ben ikeadan almayı düşünüyodum bu nasıl ki acaba biliyomusunuz kızlar :?

hamişler toplam kaç kilo aldınız son aylarda kaçar kaçar aldınız :KK43:((( ben 6 ayda 6 kilo aldım sonrası için ne dersiniz????

X