2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar çok karmakarışığım bi yardımcı olsanız...
İnşaallah 1,5 ay sonra bir oğlum olacak ve isminide cinsiyetini erkek hissettiğimden beri Eymen diye düşündüm öyle seslendim onunla konuştum,şimdi annemde babamın ismini koydurmak istiyor , baban mutlu olur ister diye babamın adıda Mustafa ismi güzel ve anlamlı ona bi lafım yokta şimdi Eymene alıştığım için zor geldi değiştirmesi annemleride kıramıyorum napıcamm acaba Mustafa isminede alışırmıyım..:26::26::26::KK14:

mustafa çok güzel bir isim ama aileler karışmasa daha iyi eşin ne diyor kayınpederinin adını koymaya mustafa eymen koyabilirsin canım

günaydın kızlar hadi herkes bebeğinin adını yazsın bakalım hangi isimler var:)
benim oğlumun adı ENSAR TUĞRUL olacak inşallah.

mustafa çok güzel bir isim ama aileler karışmasa daha iyi eşin ne diyor kayınpederinin adını koymaya mustafa eymen koyabilirsin canım

eşim mustafa ismine razı o daha önceden önermişti zaten babanın ismi olabilir diye , çünkü kız olsaydı onun annesinin adını koyacaktık..tek sıkıntımız eymen ismine alışmamız..

Doğum mu:KK66:)) çok yaşa sen. .bebek çikolatasi mi alacaksın kurabiye mi?

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

işte bomba söylüyorummm şeker hamurundan kendim yapcam :KK70: diye hevesleniyorum bakalım 1 temmuzda iş bitiyor o gün deneme yapıcam becerebilirsem kendim yapacağım sen ne planlıyorsun

benim ki hep öyle oynuyor bazen canımı yakıyor. karnımda deniz dalgası gibi dalga oluşuyor :-)

benim kide dünden beri öyle artık korkmuyorum :) ilginç bir şey önceden hiç doğurmayım karnımda kalsın istiyorumdun çok mutluydum şimdi çok merak ediyorum bi doğsa sağlıklada sevsek

benim kaç defa öyle oldu :KK70: karnımdan çıkacak sandım.sağa sola sallandı karnım.her yere aynı anda vurdu :KK66: yaramaz bizim bebişler....hele de dışarda çocuk sesleri varsa benimki çıldırıyor.bebek olduğunu belli ediyor.bayılıyorum o haline :)

:KK70: ayy ne güzel çok heveslendim şimdi çok güzel bir duygu bu allah herkese hayırla sağlıkla nasip etsin

ölçtüm şimdi önce 138 2dk sonra 146 çıktı
sence durum ne?
sınır 140 diye bilyorum
çok canım sıkıldı

Sıkma canını sınır 140 evet ama 146'da çok değil. Kahvaltıda ne yedin bilmiyorum ama ona göre fazla çıkmıştır.*
Çok kafana takarsan da yükselir şeker, psikolojik etkisi de var yani ben şahidim.
Yemekten sonra vakit geçtikçe şekerin düşük çıkması lazım, yani önce 138 sonra 146 çıkması tuhaf,
tabii kahvaltıdan sonra başka birşey yemediysen. Ağzına bir küp kaşar bile atsan yükselir çünkü bu meret. (kaşar çok yükseltiyor şekeri, yasak bana:KK50:)

Öğle ve akşam ölçümlerini de yazarsın bakarız. Ama stres panik yapma bu değerin çok değil.

Benim sabah aç :94 tok :110 çıktı mesela ama on gün önce açlık:102 tokluk:172 idi...
Birde ben insülin vuruyorum düşün vurmasam 200'leri göreceğim.:KK20:

*Kahvaltıda yediğim ; bir bardak şekersiz çay, bir dilim tam buğday ekmek, kibrit kutusu peynir, iki siyah zeytin ve 7-8 dal roka... :KK50:

Benim yavrumda çok hareketli bu ara sağolsun. Ama ben nerede başı nerede ayakları hiç bilemedim, bilemeyeceğim de galiba.
Dün bir vurdu yataktan zıpladım, tavana yapışıyordum neredeyse. Eşime dedim, içinde bulunduğu keseyi yırtmaz dimi?:KK9:
Meksika dalgalanması oluyor arada bir. Yada jaws gibi oradan oraya gidiyor.:KK9:
Sabah 5'te uyanmıştı bugün tepiniyordu. Zavallı babasını uyandırdım, oğlun kalktı sende kalk diye :KK52::KK52:
Ben 20. haftaya dek hissetmemiştim hareketlerini, şimdi böyle hareketli olunca içim rahatlıyor, çok mutlu oluyorum.:KK69:

Canım bir dur hemen öyle şey yapma. Ailede kimde var. Ayrica sen 24.haftada yaptırdığin zaman çıktı mi ben öyle hatırlamıyorum yeniden mi bakıldı. ..suyunda fazlalık var mi ve sen şuanda stres yapıp yükseltiyorsun sakin.31 haftalik misin

ailede annede,teyzede ananede var yani ırsı
aday oldugum için gebeliğin ilk aylarında ve 24 haftada yapıldı,ilk daha normalid ama 24.yapılan teste sınırda çıktı
yanı 138 cıktı sınır 140
doktor hep dıkkat et diyordu zaten ama diyet filan vermedi sınırda çıktıgı için
suan 33 içindeyim cocuk 2 hafta ılerdırde cıktı. o yuzden rısklı çıktık

Decavite gerek yok dedi.ama suan verdigi kan ilacinin uzerinde demir+ folik asit+vitamin b yaziyr.belikde ondan ayrica gerek yok dedi bilemiyrum

benim doktorum da bana vitamini bayadır bıraktırdı... sadece demir ilacı (içeriği aynı yazdığın gibi) ve magnezyum içiyorum

bursa çok sıcak kızlar o kadar nemli bir hava var ki çalışmak ayrı bir zor resmen yapış yapış oldum:S

Bugün herzamankinden daha şiş uyandım ayaklarim zaten şişiyodu ama ellerim fena bugün yumruk zor yapiorum elimi. kizlar bebbek nevresimi almayi dusunuyorum bugün varmı önerisi olan bide gecelik alayim diorum kendime başka ne lazim hastane icin bize ???

benim doktorum da bana vitamini bayadır bıraktırdı... sadece demir ilacı (içeriği aynı yazdığın gibi) ve magnezyum içiyorum

Benim doktor her hamilelik ayri bir hikayedir herkeste baska seyreder diyor.vitamine gerek yok dedi.simdi demir ve magnezyum aliyrum sadece.magnorm iahal yapti simdi magvital kullaniyrum 2gundur bakalim ondan bisey olacakmi.su icemiyorum sikintim benimde suyla:KK66:
Isyerinde coo tuvalete cikmak istemiyorum.az iciyorum genel tuvaletler cunku.ama boylede olmuyor suya ihtiyacim var cunku..bakalim artik nasil olacak bu isler.. bebeklerimizi saglik sihhatle kucagimiza alsaydik vakti zamaninda..

işte bomba söylüyorummm şeker hamurundan kendim yapcam :KK70: diye hevesleniyorum bakalım 1 temmuzda iş bitiyor o gün deneme yapıcam becerebilirsem kendim yapacağım sen ne planlıyorsun

Eşime çikolata al diyorum ben şimdi kv lerle kalıyorum yapamam onu heralde ama eğer sen bir tarif verirsen :) yaptığınida koyarsan fikir olur belki yaparım:)

Bugün herzamankinden daha şiş uyandım ayaklarim zaten şişiyodu ama ellerim fena bugün yumruk zor yapiorum elimi. kizlar bebbek nevresimi almayi dusunuyorum bugün varmı önerisi olan bide gecelik alayim diorum kendime başka ne lazim hastane icin bize ???

ben sezeryan doğum olacağımdan bitane elbise tipi gecelik ilk etapta alttan kanama olduğundan onu giydiriyolar sezeryan sonrası... kendine gelip yürüttüklerinde pijamalı aldım o giyilecek sonra sabahlık şart normal doğumda olsa hasta bezi istiyolar çorap terlik süslü bi taç başka... benim aklıma gelen bunlar :)

Kızlar bebek çantamız sonunda geldi 31+6 dayım artık hafta sonu çantamızı hazırlıcaz. Ben doğumdan 6 aya kadar sling kullanmayı düşündüğümden sırt çantası şeklinde aldım. Kullanımı kolay olsun diye.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullan...Nereden aldın?

Teşekkür ederim cevabıniçin.Ben henüz kullanmıyorum.Yüklemek için sormuştum soruyu :) Artık senin sayende ben de kullancam :)

Rica ederim :) YÜkledin mi ,beğendin mi? İlk başta zor gibi gelmişti bana ama kullandıkca alıstım.Gün içinde bile arada bakıyorum kaç günüm kalmış,kaç günlük bebeğim falan diye :KK1: Takviminde muayene gunlerini,istedigin notlarını tutabilir,kilonu istedigin gün girip takip edebilirsin.

X