2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bnmki hareket konusunda. Cildrms durumda. Gunde 4 5 saat anca hareketszdr heralde bide karnim dalga dalga dalga oluyo herkez goruyo ama uyku iyice zor oldu ayagimi uzatayim diyoeum kiramp giriyo. Gece tuvalete kalkmak iskence agridan zar zor adim atiyorum ama 3 4 adim sonra geciyo da ilk cok cnm yaniyo bide sanki cocuk karnimda degilde asagida orasi agriyo elim hic bi ise gitmiyo garip bir yorgunluk dahada cok var nasil bitecek diue kara kara dusunuyorum aksamlari elerim ayaklarim sisiyo oglumda cok rahat bir hamilelik gexrmistm bu cok zor geciyo vallaa

günaydın arkadaşım.sanırım hepimiz aynı durumdayız,sanki benim yaşadıklarımız yazmışsın gibi okudum :KK37:

benim erken doğum gibi durumum var.o yüzden çok korkuyorm.sürekli iğne ve ilaç kullanıyorm. başından beri çok zor geçirdim zaten bilemiyormm :KK43:

kızlar seker testlerim sındırda çıkmıştı, bu ayda cocuk iri çıkınca sekerden siphelendik
şimdi sabah öğlen akşam tokluk kan sekeri ölümün başladık
moralim cok bozuldu. ailde zaten seker var ama cocuga geçsin istemiyorum
sekerin hamilelikte cocuga ne etkisi var??

Canım bir dur hemen öyle şey yapma. Ailede kimde var. Ayrica sen 24.haftada yaptırdığin zaman çıktı mi ben öyle hatırlamıyorum yeniden mi bakıldı. ..suyunda fazlalık var mi ve sen şuanda stres yapıp yükseltiyorsun sakin.31 haftalik misin

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

kızlar günaydınlar .. bebişlerinizle aranız nasıl? bir şey sormak istiyorum.. benim bebeğim karnımda hep ortada aşağı hiç inmiyor yukarıda sürekli ayakları kaburgamın orda . başı göbeğimin orda hiç aşağıyı sevmiyor? en geç 37 de bebek aşağı iniyormuş demişti doktor 35ten sonra ben 33 üm ama yine de bebek inmezse diye korkuyorum. eger bebek inmezse normal doğum olmuyormuş. sizlerde nasıl bebek aşağıda mı duruyor genelde yukarıda mı

kızlar çok karmakarışığım bi yardımcı olsanız...
İnşaallah 1,5 ay sonra bir oğlum olacak ve isminide cinsiyetini erkek hissettiğimden beri Eymen diye düşündüm öyle seslendim onunla konuştum,şimdi annemde babamın ismini koydurmak istiyor , baban mutlu olur ister diye babamın adıda Mustafa ismi güzel ve anlamlı ona bi lafım yokta şimdi Eymene alıştığım için zor geldi değiştirmesi annemleride kıramıyorum napıcamm acaba Mustafa isminede alışırmıyım..:26::26::26::KK14:

kızlar günaydınlar .. bebişlerinizle aranız nasıl? bir şey sormak istiyorum.. benim bebeğim karnımda hep ortada aşağı hiç inmiyor yukarıda sürekli ayakları kaburgamın orda . başı göbeğimin orda hiç aşağıyı sevmiyor? en geç 37 de bebek aşağı iniyormuş demişti doktor 35ten sonra ben 33 üm ama yine de bebek inmezse diye korkuyorum. eger bebek inmezse normal doğum olmuyormuş. sizlerde nasıl bebek aşağıda mı duruyor genelde yukarıda mı

canım günaydın.

benim yavru 2 hafta oncesınde aniden alt tarafıma iğneler batmasıyla anladıkki döndü. benimki de zaten hiç yukarıyı sevmedi hep aşağılarda gezdi tabii aşağıda olması oturamamanıza sebeb oluyor cunku sıkışıyor diye düşünüyorsun ama neyse yani sonuçta aşağıda.bebek aşağıya inmezse diye hemen öyle düşüncelerede kapılma çunku doğum sancıların başladığında vücud bebeği zaten aşağıya itekleyecek. herseyin hayırlısını dile tatlım.:KK49:

İnşaallah 1,5 ay sonra bir oğlum olacak ve isminide cinsiyetini erkek hissettiğimden beri Eymen diye düşündüm öyle seslendim onunla konuştum,şimdi annemde babamın ismini koydurmak istiyor , baban mutlu olur ister diye babamın adıda Mustafa ismi güzel ve anlamlı ona bi lafım yokta şimdi Eymene alıştığım için zor geldi değiştirmesi annemleride kıramıyorum napıcamm acaba Mustafa isminede alışırmıyım..:26::26::26::KK14:

Eşimin ismi :))Mustafa Eymen koy o zaman Kulağada hoş geliyor ikisinide söyleme olanağı var ...eşin ne diyor bu konuda

yanlış anlaşılsın istemiyorum ama bebek senin. annen yada baban mutlu olacak diye bence mustafa ismini koyma kendin ne istiyorsan onu koy. eğer benimde bir erkek çocuğum olsaydı mustafa emir koyacaktık. Mustafa kayınbabamın ismi ama biz öncelikle peygamber efendimizin isminden bir tanesi diye sonra hemde babamın ismi diye koyacaktık. yani mustafa eymende koyabılırsın sen eymen ismini kullanırsın. eymeni değiştirme belki bebeğin ismine alışmıştır. benim kız karnımda adıyla seslendiğimiz zaman kıpırdamalara başlıyor çünkü. :KK52:

Eşimin ismi :))Mustafa Eymen koy o zaman Kulağada hoş geliyor ikisinide söyleme olanağı var ...eşin ne diyor bu konuda

eşime de eymeni ben alıştırdığım için bana kızıyor:) yoksa mustafa ismi güzel hem zaten başta demişti istersen koyabilirsin babab nın adnını diye o erkek çocukta bana bırakmıştı isim kararını , onun tek sıkıntısı benim eymen ismine alıştırmam. ikisini birden bende koymak ıstıyorum ama eşim çift isim istemiyor kullanamyız diyor ikisini birlikte ...
sanki eymen gitti,mustafa başka bi çocugum olacak gibi :KK9:

Benimki dönmüş ama dediğine göre seninkide dönmüş yani kafasının orada olduğunu doktor mu söyledi. Benimde göbek deliği çevresinde oluyor bazen daha yukarida ama bebek orada bile farklı hareket edebilir.
Bebek dönmüş ama doğum kanalına girmedi ki merak etme. .Ayrıca geçen arkadaşlar yazdı bebeklerine bakmaya gittiklerinde ayaklarıyla yüzlerini kapamislar düşünebiliyor musun şimdi iki büklüm gibi bir görüntü oluyor yani inan orası kapalı kutu döndü döndü diyoruz ama ne yapıyorlar bilmiyoruz sanki bazen yan döndüğünü hissediyorum yani dönerken garip oluyor. .doktorun ne dedi

yanlış anlaşılsın istemiyorum ama bebek senin. annen yada baban mutlu olacak diye bence mustafa ismini koyma kendin ne istiyorsan onu koy. eğer benimde bir erkek çocuğum olsaydı mustafa emir koyacaktık. Mustafa kayınbabamın ismi ama biz öncelikle peygamber efendimizin isminden bir tanesi diye sonra hemde babamın ismi diye koyacaktık. yani mustafa eymende koyabılırsın sen eymen ismini kullanırsın. eymeni değiştirme belki bebeğin ismine alışmıştır. benim kız karnımda adıyla seslendiğimiz zaman kıpırdamalara başlıyor çünkü. :KK52:

evet canım ya bende aynen öyle düşündüm eymen ismine alıştı sanki çünkü hep öyle seslendik..bebeğimede haksızlık yapmak istemiyorum...

evet canım ya bende aynen öyle düşündüm eymen ismine alıştı sanki çünkü hep öyle seslendik..bebeğimede haksızlık yapmak istemiyorum...

madem iki isim koyamıyorsunuz bebeğimiz eymen o bizim.Kendide alışmış sende şimdi mustafaya alışmak ve alıştırmak zorunda kalma EYMEN olsun bence adı gibi uğurlu, hayırlı olsun.:KK52:

geçmiş olsun canım neden öyle bi riskin var benımde var iğne yaptırıyorum ne iğnesi kullanıyorsun .?

progestan kullanıyorm cnm iğneyi haftalık 2*1 şeklinde.ondan ayrı olarak ta sabahları progestan 100mg,akşamları yine progestan 200mg hap kullanıyorm, erken doğum diyolar sürekli kanamam oluyo birde cok sancı oluyo bende. senin şikayetlerin neler

akabe01 arkadaşım cevabın için çok teşekkürlre... bir sorum daha olacaktı: beşikte parmaklıklar arası mesafe 6 cm midir acaba... fotoğraflardan gördüğüme göre daha fazla aralık var gibi geldi bana...[/QUOTE

rica ederim canım ama şuan evimde değilim en kısa sürede cevabını iletirim

progestan kullanıyorm cnm iğneyi haftalık 2*1 şeklinde.ondan ayrı olarak ta sabahları progestan 100mg,akşamları yine progestan 200mg hap kullanıyorm, erken doğum diyolar sürekli kanamam oluyo birde cok sancı oluyo bende. senin şikayetlerin neler

benim 24-25. haftalarda kasılmalarım başladı çok hafif bi kanamam olmuştu bi daha olmadı bende haftalık iğne yaptırıyorum 36da bitecek..inş.

canım benimde tam dediğin gibi duruyordu ama 33.hafta kontrolümde dr um bebeğin başının aşağı tarafta olduğunu söyledi ve çok rahatladım içini ferah tut bir sorun olmaz inşallah

X