2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben sirt cantasi kullanamam yoksa cok guzel modeller var. Travel sisteme de taktim bi kere. Bebegin yuzu donuk okaraka pusetle dışarı cikarma fikri cazip geldi ama kafam iyice karıştı
Bebeklerimizi ilk birkaç ay çok fazla dışarı cikaramayacagiz dogumdan sonra sonbahar kis zaten arac kullaniyorum ben bebek arabası çok uzun mesafelerde gerekli olmayacak diye düşündüm o yüzden travel sistemden vazgeçtim yoksa chicconun trio sprintine karar vermistim o 1100 tl bunu ise 425 aldım üstüne kalanla da neler neler alırım kızıma inşallah sağlıkla kullanmak da nasip olur

benim ki daha 28 haftalık ya ilk kez oluyor demek ki ayaklı damacanaya nasıl bir sevindiyse bebem karnımdan çıkacaktı :KK70: şimdi rahatladım ama o an çook korkmuştum doğum oluyor zannettim :) doğal sezaryanla karnım yırtılarak sandım

Doğum mu:KK66:)) çok yaşa sen. .bebek çikolatasi mi alacaksın kurabiye mi?

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Kizlarrr isyerindekilrrden cok kotu grip.bulasti sabahtan beri agri atesten oluyorum;((( ne yapsam iyi gelir???

Balli limonlu ihlamur toz zencefilide serçe parmağına batır çayın içine fazla koyma :) zencefil hamileler için zararlı banada burda arkadaşlar söylemişti 3-4 gün içinde toparlamıştım :)

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Son düzenleme:
Bebeklerimizi ilk birkaç ay çok fazla dışarı cikaramayacagiz dogumdan sonra sonbahar kis zaten arac kullaniyorum ben bebek arabası çok uzun mesafelerde gerekli olmayacak diye düşündüm o yüzden travel sistemden vazgeçtim yoksa chicconun trio sprintine karar vermistim o 1100 tl bunu ise 425 aldım üstüne kalanla da neler neler alırım kızıma inşallah sağlıkla kullanmak da nasip olur

Bende travel sistem almaya gerek yok bizde mamas&papas aldık
$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1403115578.106335.jpg
Yürümeyi öğreninceye kadar kullanırız inşallah :)

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1403116542.511328.jpg

Çok masum 👼 kucağımızdada böyle top gibi olacaklar mı ☺️☺️☺️

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Kizlar gunaydin. Dun aksam 9 a dogru gorebildim minigimi. Inanamadjm benden ciktigina. O kadar minik ama o kadar guclu ki. Yüzü gozumun onunden gitmiyor. Onun icin cok dua edin sag salim ciksin kuvezden allahin izniyle sag salim kucagimda götürmeyi nasip etsin Rabbim. Simdiye kadar sute dair hicbir emare gostermemisti göğüslerim. Simdj hastanede 3 saatte bir sagdiriyolar toplam 4 5 cay kaşığı ancak çıkmıştır ama onu bile alip sakliyolar kizim için. Bir de narkozun etkisiyle vucut felaket gaz yapıyor surekli yurumem gerek gaz cikarmaliymisim :) su an yaşadıklarıma inanamıyorum. Bebegim dun fogdugunda kakasinj yapiomus. Doktor diyo ki normalde 32 33 te üretmeye başlar kakayi ama icerde senin yasadiklarindan stres olmus refleks olarak gelistirmis dedi.tam zamaninda almisiz onu yese tehlikeliydi dedi. Allahim her seyin en güzelini biliyor bunu bi kez daha anladim.
Dedigim gibi kilzlar defneye ncok dua edin. Grubunuzun ilo melegi digerlerine ablalik yapsin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kurban olurum ben ona :)
herşey güzel olacak merak etme
hepimiz dua ediyoruz:KK16:

kızlaaaaaaaaaaarrr
naber nasıl gidiyor
su sıralar pek bi sakin buralar
ay ben bugün öldüm:KK52:
bütün evi sildim süpürdüm toz aldım banyolar vs
bugün doğmazsa daha doğmaz heralde
kocaya sinirlendim verdim kendimi temizliğe
normalde eğğilip kalkarken dikkat ederip
bugün haldır huldur eğildim kalktım yerlerde süründüm yer silcem diye
ter kafamdan aktı

sonradanda pişman oldum
innşallah bişey olmaz
korkuyorum şimdide
hatta sonradan kocaya dedim eğer bişey olurssa sebebi sensin diye:KK47:

İyi akşamlar uzun zamandır bende giremeyenlerdenim.Herkez nasıl?Erken doğum yapan arkadaşımız mjı var yoksa?Bende enfeksiyonla uğraşıyorum.Bir türlü geçmedi.Tuvalet geliyor gidiyorum yok damla damla :KK43:

kızlar az öce korkunç bir şey oldu çok korkuyorum karnımın her yeri aynı anda zıplayıp titremeye başladı sadece hissetmek değil dışardan bile çok kötü görünüyordu şimdi durdu normalmi ki bu bir de evde yalnızım bir kaç gündür bebiş çok az hareket ediyordu noldu böyle

benim kaç defa öyle oldu :KK70: karnımdan çıkacak sandım.sağa sola sallandı karnım.her yere aynı anda vurdu :KK66: yaramaz bizim bebişler....hele de dışarda çocuk sesleri varsa benimki çıldırıyor.bebek olduğunu belli ediyor.bayılıyorum o haline :)

gecen sene ağustos da doğum yapan arkadaşım mart gibi kullanıyordu. bebeği aldı hop arabaya oto koltuğu olarak koydu. hemen katladı alt kısmı bagaja cok heveslendim ona sanırım cok pratik gelmişti.artık yavaş yavaş halletmelıyım ...

merhaba kizlar araniza yeni katildim:) oncelikle hepinize hayirli dogumlar diliyorm.bana yardimci olurmusunz bebegimin hareketleri baya azaldi. hamilelikte 30.haftadayim bende sizce bu normalmi?

merhaba kizlar araniza yeni katildim:) oncelikle hepinize hayirli dogumlar diliyorm.bana yardimci olurmusunz bebegimin hareketleri baya azaldi. hamilelikte 30.haftadayim bende sizce bu normalmi?

Hoşgeldim canım baya azaldı derken eğer günde en az on kere hareket ediyorsa yemeklerden sonra yarım saat sonra hareket ediyorsa tatlı bişey yediğinde ve sola yattığında oynuyorsa sorun yok demektir bunları bir takip et bakalım eğer yinede içine sinmiyorsa doktora git canım :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hoşgeldim canım baya azaldı derken eğer günde en az on kere hareket ediyorsa yemeklerden sonra yarım saat sonra hareket ediyorsa tatlı bişey yediğinde ve sola yattığında oynuyorsa sorun yok demektir bunları bir takip et bakalım eğer yinede içine sinmiyorsa doktora git canım :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

o sekilde hareket ediyo ama normalde de cok hareketliydi. gun icindeki hareketleri azaldi yoksa yemek ve tatli sonrasi hareketleri var tabi herzaman :)

Normalde bir köfte kadar et ye yazıyor, ben 3-4 köfte yiyorum. Bir köfteyi kediye versem doymaz zaten. Sebze yada bakliyat yemeğini etli-kıymalı yapıyorum işte etleri eşime dolduruyorum bana da kokusu kalıyor. Yumurta haşlıyorum, Allahtan haftada 3-4 tane yumurtam var, onuda yerken yanına ekmekle peynir yeme diyor. İşte yeşillik, (roka-tere) serbest acıktıkça otluyorum.:KK4:

Aynen bende aç olduğum, istediğim zaman istediğim şeyi yiyemediğim için çok mutsuzum. Normal zamanda bu kadar sıkı diyet yapmıyordum ben ama bebek için tabii yapılmayacak birşey yok. Şekerin düşünce zaten bir terleme geliyor, elin ayağın titriyor. Buna rağmen kilo almakta ilginç gerçi, neyse bebek sağlıklı olsun yeterli ne yapalım...:KK50:

Doktorun nasıl söyledi bilmiyorum. Yemek yemeğe başladıktan (ağzına ilk lokma girdiği andan itibaren) tam bir saat sonra ölçeceksin şekerini 130'un altında çıkması gerekiyor. Annenin şekeri bebeğinde düzensiz şekerle doğmasına sebep oluyor. Bebek doğunca hemen şekerini ayarlayamıyor, birden düşerse Allah korusun beyinde hasar oluşabiliyor, solunum sıkıntısı oluşabiliyor. Gebelik şekeri yada benim gibi şeker hastası olanları bu yüzden sık takip ediyorlar. Yani iri bebek olmasından başka tehlikeleri de var.

Ama hemen söyleyeyim, gebelikte şekeri çıkanların bunlara (iri bebek olması haricinde) yakalanma ihtimali daha düşük. Maalesef benim için aynı şey geçerli değil. O yüzden ben daha dikkat etmek zorundayım. (internetten okuyorum ben bunları en iyisini doktorun bilir tabi)

Zaten sende çıksa bile eminim diyetle kontrol altına alabilirsin. Az zaman kaldı zaten, idare edebilirsin diyetle diye düşünüyorum. Sen bana bakma 1.5 senedir az yiyorum. Hamileliğin başından beri daha sıkı diyetteyim o yüzden bunaldım. Sen iki ay idare edebilirsin:KK34:

*bebeğin tahmini doğum ağırlığı 4500 gramdan fazla ise (annede şeker hastalığı varsa 4250 gramdan) sezaryan önerilir.

ölçtüm şimdi önce 138 2dk sonra 146 çıktı
sence durum ne?
sınır 140 diye bilyorum
çok canım sıkıldı

Bnmki hareket konusunda. Cildrms durumda. Gunde 4 5 saat anca hareketszdr heralde bide karnim dalga dalga dalga oluyo herkez goruyo ama uyku iyice zor oldu ayagimi uzatayim diyoeum kiramp giriyo. Gece tuvalete kalkmak iskence agridan zar zor adim atiyorum ama 3 4 adim sonra geciyo da ilk cok cnm yaniyo bide sanki cocuk karnimda degilde asagida orasi agriyo elim hic bi ise gitmiyo garip bir yorgunluk dahada cok var nasil bitecek diue kara kara dusunuyorum aksamlari elerim ayaklarim sisiyo oglumda cok rahat bir hamilelik gexrmistm bu cok zor geciyo vallaa

kızlar seker testlerim sındırda çıkmıştı, bu ayda cocuk iri çıkınca sekerden siphelendik
şimdi sabah öğlen akşam tokluk kan sekeri ölümün başladık
moralim cok bozuldu. ailde zaten seker var ama cocuga geçsin istemiyorum
sekerin hamilelikte cocuga ne etkisi var??

X