2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar gunaydin. Dun aksam 9 a dogru gorebildim minigimi. Inanamadjm benden ciktigina. O kadar minik ama o kadar guclu ki. Yüzü gozumun onunden gitmiyor. Onun icin cok dua edin sag salim ciksin kuvezden allahin izniyle sag salim kucagimda götürmeyi nasip etsin Rabbim. Simdiye kadar sute dair hicbir emare gostermemisti göğüslerim. Simdj hastanede 3 saatte bir sagdiriyolar toplam 4 5 cay kaşığı ancak çıkmıştır ama onu bile alip sakliyolar kizim için. Bir de narkozun etkisiyle vucut felaket gaz yapıyor surekli yurumem gerek gaz cikarmaliymisim :) su an yaşadıklarıma inanamıyorum. Bebegim dun fogdugunda kakasinj yapiomus. Doktor diyo ki normalde 32 33 te üretmeye başlar kakayi ama icerde senin yasadiklarindan stres olmus refleks olarak gelistirmis dedi.tam zamaninda almisiz onu yese tehlikeliydi dedi. Allahim her seyin en güzelini biliyor bunu bi kez daha anladim.
Dedigim gibi kilzlar defneye ncok dua edin. Grubunuzun ilo melegi digerlerine ablalik yapsin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar cok dua edin bize 32 haftadan once doganlar icin risk daha fazla o yuzden nolur aklıniza her geldiğinde dua edin enfeksiyonlardan mikroplardan her türlü kotulukten kotusun rabbim minigimi. Cok küçük. Cok savunmasız. 2 ay falan kalabilir dedi doktor kalsin sorun degil ama eninde sonunda çıksın yeter ki.

seni merak edip giriyorum okuyunca da agliyorum...Allah yardimciniz olsun..zor bi imtihan..seni yawrunla imtihan etmesin insallah..

Kızlarrrrrrr afrika sıcakları geliyormuş tüm ülkeyi saracakmış Allahım ben şimdiden yanıyorum ya napcaz offfffffff.......

Kizlar cok dua edin bize 32 haftadan once doganlar icin risk daha fazla o yuzden nolur aklıniza her geldiğinde dua edin enfeksiyonlardan mikroplardan her türlü kotulukten kotusun rabbim minigimi. Cok küçük. Cok savunmasız. 2 ay falan kalabilir dedi doktor kalsin sorun degil ama eninde sonunda çıksın yeter ki.

Canım Rabbim korusun defneyi inşallah , bişii olmıycak sağsalim evnize gideceksiniz inşallah ...bi tanıdığın 26 haftalık doğmuştu kızı , şu anda çok sağlıklı maşallah...

canım bebek arabasını ıncelemek ıstedım ama bulamadım lınkı varmı?

Canım bebek arabasını tepe nautilus deki mağazadan aldım bugün ikinci ürüne indirim vardi bebek arabasi 279.90 ana kucağı oto koltuğu 219.90 dan 145 e geldi bugün almayı dusunmuyorduk ama esim de ben de çok begendik

Canım stres yapma , doktoruna güveniyorsan sorun yoktur , bol bol dinlen , hamileliklerimiz baya ilerledi artık çok hareketi kaldıramıyoruz hele de hava sıcak...sağsalim kavuşcaz inşallah bebişlerimize...

Canim öyle valla paranoya oldum. .diyorum birşey varsa hayatımızi tehlikeye atmaz. Deli düşünceler oluyor :))

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Doktora gidiyorum sonuçları göstereceğim inşallah. protein kaçağı filan yoktur. .tansiyonum.10/6 11/7 ama belli olmaz her ihtimale karşı
Bu ara her belirti gebelik zehirlenmesine çıkıyor ayrıntılı bakmasında fayda var

Geçmiş olsun canım normalde ben 10 günde bir tit yaptırıp proteine de bakıyorum tansiyonumu da birkaç günde bir ölçültürüyorum hatta bazen duzenli bile ölçtürdügüm oluyor ya düşük ya normal çıkan tansiyonum 15/9 çıktı bugün benim de aklım çıktı zeynep kamile gitmiştim asiri kalabalik ve sicakti doktor buna bağladı ama yine de karaciğer enzimlerine idrarda proteine bakıldı şükür sorun yok ama ben birkaç gün düzenli ölçtürürüm yine yorgunluk ve asiri sicak ve kalabalık tansiyonu aniden yukseltebiliyormus dikkat etmek lazım

:21: he heyyyy ayaklı damacanayı buldum lohusa şerbeti tarifini burdan alıp yazmıştım şimdi denicem çok çalışıyoruz kızımla ama durmak yok yapcaz herşeyi yeterki teyzeleri siz hazırlıkları söyleyin hastane terlikleriyle tacı da hazır alcaz çünkü ben de o yetenek yok yapamam :KK1: lohusa hazırlıkları tam gaz sürüyor başka birsey varmıydı kaçırdığım

:21: he heyyyy ayaklı damacanayı buldum lohusa şerbeti tarifini burdan alıp yazmıştım şimdi denicem çok çalışıyoruz kızımla ama durmak yok yapcaz herşeyi yeterki teyzeleri siz hazırlıkları söyleyin hastane terlikleriyle tacı da hazır alcaz çünkü ben de o yetenek yok yapamam :KK1: lohusa hazırlıkları tam gaz sürüyor başka birsey varmıydı kaçırdığım

Ha gayret canim:))) bişey kalmamış

Ha gayret canim:))) bişey kalmamış

:KK70: biraz geriden geliyoruz ama kocaman karnım işyeri ve yalnızlık ancak yani becerikli teyzeler yapacaklarını anlatıp akıl vermeseler ben ve bebiş hastanede boynu bükük kalacaktık valla Allah razı olsun yakın akrabalarım gibi oldunuz hepiniz kızımda çok mutlu dönüp duruyor :)

Geçmiş olsun canım normalde ben 10 günde bir tit yaptırıp proteine de bakıyorum tansiyonumu da birkaç günde bir ölçültürüyorum hatta bazen duzenli bile ölçtürdügüm oluyor ya düşük ya normal çıkan tansiyonum 15/9 çıktı bugün benim de aklım çıktı zeynep kamile gitmiştim asiri kalabalik ve sicakti doktor buna bağladı ama yine de karaciğer enzimlerine idrarda proteine bakıldı şükür sorun yok ama ben birkaç gün düzenli ölçtürürüm yine yorgunluk ve asiri sicak ve kalabalık tansiyonu aniden yukseltebiliyormus dikkat etmek lazım

Canim bende geçen cuma başım ağrıyordu acile gittim dinlenmden ölçüldü 14./9 çıktı idrar aldı proteine baktı birşey yok dedi. .Pazartesi günü kendi doktoruma gidince bunu söyledik oda 24 saat idrar toplayip onu tahlile verelim dedi. .değer yüksek ama hamilelikte 300 un üstü tehlikeli dedi. ..valla aklıma şey geliyor benim annem bana hamileyken tansiyon hastası olmuş. .annem diyor o kadar yükseliyordu birşey yapmıyorlardi tuzlu yeme şu bu ve ben doğmuşum yani Allah korumuş demek ki annem şimdi tansiyon hastası ben bu ara çok yoruldum şimdi normal ama bilmiyorum allah hayırlısıni versin

kızlar az öce korkunç bir şey oldu çok korkuyorum karnımın her yeri aynı anda zıplayıp titremeye başladı sadece hissetmek değil dışardan bile çok kötü görünüyordu şimdi durdu normalmi ki bu bir de evde yalnızım bir kaç gündür bebiş çok az hareket ediyordu noldu böyle

Puset icin kesinlikle chicco liteway travel system diyorum. En oglumda kraftin baska bibtravel systemini almistim, ama hem agir hemde killanisli olmadigindan hic memnun kalmamistim, chicco liteway alanlar cok memnun kaldilar, hatta arkadslarimdan aldiklarini satip chiccoya donen cok oldu. Benim ilk arabada gecen sene calindig7ndan, kucuge chicco almayi dusunuyorum.
Canta olrakda civilim. Comdan kraftin bi modelini aldim 85 tl ye. Ilk oglumda niveanin cantali setini almistim ama parca parca oldu..

Eki Görüntüle 1161247 Eki Görüntüle 1161248 Eki Görüntüle 1161249
ben bu iki çantayı ve arabayı aldım. siyah çanta moje marka 50 liraya aldım diğeri chiconun bakım ürünleri ile beraber 50 liraya aldım. arabada oto koltuğu ile beraber 400 liraya aldım onun markasıda cristal baby. ama netten almadım ben nette de var hepsi canım. kullanışları da inşallah iydir bende kullanmadım pek bilemiyorum şimdilik
Cevaplar icin tesekkur ederim.casual marka cadillac serisi var o nasil acaba:nazar: birde crostal baby puseti monte oluyor demi arabaya iki yonlu kullaniliyor

Kizlar simdi doktordan geldim. Normalde 32+4um ama bebek 35cikiyo kafasi kg onde gidiyo. Benim seker testlerim sinirdaydi cocukda icin cikinca .tekrar sekerb testleri verdi tokluk sekeri makineyo alip evde 2gun 3ogunden sonra bakicam seker çıkarsa diyete baslica.. seker cikarsa cocugun iri olmasi disinda bir etkisi var mi
..eger sekerden dolayi iriyse erken alınabilir dedi doktor... bilen varmi seker gelişimi baska birseyi etkiliyor muu

Canım bende de gebelik şekeri çıktı ama insüline geçmeden diyetle hallettim ben. Evet bebeklerimiz iri olduğu için normal doğum yapamıyoruz ve gebelik diyabetini erken doğuma neden olabiliyor. Bizlerde geç çıktığı için bebekte organ hasarı oluşma riski çok düşük ama doğum sonrası bebeğe çok dikkat etmek gerekiyor bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. İyi düşünelim iyi olsun bebekleri strese sokmayalım. Geçmiş olsun

sağol canım çok teşekkür ederim.Sizinki de hayırlı olsun bebişiniz mutlu güzel günlerde kullansın.Bizde eksik kalan ufak tefek şeyleri yetiştirmeye çalışıyoruz acelemiz ne bilmiyorum sanki yarın doğum yapacakmışım gibi hissediyorum:KK9:eğer sezeryan olacaksan çantası için 1-2 hafta daha bekleyebilrsin.Zaten tarih bellidir.Ama normal doğum yapacaksan hazırla bence çantanı belli olmaz bebişin sağı solu annesi:KK16:
Teşekkür ederim canım ben 30. Haftada eksik bişi bırakmamıştım yerleştirme dahil:KK9: evet bizim sezeryan olacak bayram öncesi alırız dedi dr.um üstelik birde erken doğum riskim var neyime güvenip hazırlamıyorsam o çantayı anlamadım :KK9:

bebek arabası travel sistem almadım mothercare in kendi bebek arabası var 7 kg baston hem hafif hem manevra kabiliyeti iyi tam yatıyor bir de yine mothercare in oto koltuğu ana kucağı var onu aldım bugün http://www.hepsiburada.com/liste/stylo-turtle-anne-bebek-sirt-cantasi/productDetails.aspx? linkte çıkmıyor stylo turtle anne bebek sırt çantası aldım
Ben sirt cantasi kullanamam yoksa cok guzel modeller var. Travel sisteme de taktim bi kere. Bebegin yuzu donuk okaraka pusetle dışarı cikarma fikri cazip geldi ama kafam iyice karıştı

kızlar az öce korkunç bir şey oldu çok korkuyorum karnımın her yeri aynı anda zıplayıp titremeye başladı sadece hissetmek değil dışardan bile çok kötü görünüyordu şimdi durdu normalmi ki bu bir de evde yalnızım bir kaç gündür bebiş çok az hareket ediyordu noldu böyle

Kiz nolacak benimkidr kuduruyor öyle elimle dokununca ayaklarıni hissediyorum korkma

Cevaplar icin tesekkur ederim.casual marka cadillac serisi var o nasil acaba:nazar: birde crostal baby puseti monte oluyor demi arabaya iki yonlu kullaniliyor

Casual cadillac modeline biz bakmıştık canım mağzadan ve çok beğendik ayrıca mağazada bize yardımcı olan çocukda bu modelde hiç problem yaşamadıklarını söyledi. Biz kraft twist ve cadillac arasında kalmıştık sonra eşim kraft twist istedi ama hala casual mi alsaydık acaba diyoruz.

korkma canım arada öyle kuduruyorlar. Ne yapsın garipler daracık yer kimse yok arada da böyle durmasınlar yerlerinde

Canım Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Sana da yavruna da güç versin. Amin. Sana bi arkadaşımın mesajını iletmek istiyorum.
Kamuran senden ricam o arkadaşa ulaşıp, mutlaka ama mutlaka küvözdeki bebeğin gözüne ışık geçirmeyen bantın devamlı takılı olduğundan emin olsun. Bir kursa gidiyorum bu ara. Görme engelliler okulundan bir öğretmenin dün anlattığı konu buydu. Son on yıldır görme engelli olarak gelen çocukların yarısından fazlası küvözde göz bantı ihmal edildiğindenmiş.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kiz nolacak benimkidr kuduruyor öyle elimle dokununca ayaklarıni hissediyorum korkma

benim ki daha 28 haftalık ya ilk kez oluyor demek ki ayaklı damacanaya nasıl bir sevindiyse bebem karnımdan çıkacaktı :KK70: şimdi rahatladım ama o an çook korkmuştum doğum oluyor zannettim :) doğal sezaryanla karnım yırtılarak sandım

X