2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

aynen bende boş boş oturuyorum,bi de karşıma sandalye attım ayakları uzatıyorum ohhh :KK8: ama genede kalkıp gelmek çok zor oluyo.. bu arada bilmeyen arkadaşlar vardır(ben şahsen bilmiyodum yeni öğrendim )paylaşıyım.doğum iznine çıkınca maaş almıyosun sonra devletten toplu alıyosun diye biliyoduk meğersem iş yeriyle konuşup her ay maaşını almaya devam edebiliyormuşsun.doğum iznini alıp muhasebeye verdiğinde bunu belirtmen lazımmış iş yeri senin adına başvuru yapıyomuş:KK15:

Canim bende oyle biliyrdum.bizim muhasebeye sordum.ben bilmiytum ilk defa siz cikacaksiniz dedi.sinir oldum kime siracagim diyr.detayli yazarmisin acaba? Yani dogum iznine cikinca ssk ya isyeri haber veriyor.sen isyerinden maasa devam ediyrsun sonra sskdan alinca onlarami veriyoraun.yada onlar direk mi aliyrlar??aciklarsan sevinirim bu ara canimi sikan konulardan biride buydu.simdiden teskkur ettim

Benim 15. Haftada belli oldu ve tmamen kapattigini fiziksel aktivitemi en aza indimemi 10 dk dan fazla ayakta klmamami ilişkiyi yasakldi doktorum.sezaryen olcksin knmaya bagli erken dogum olabilir dedi. Cok doktora gittim hepsi ayni seyi soyledi 6. Aydan sonra seni zor bir hmilelik beklio ani yogun knaman olur yaninda 7 24 biri olup seni oyle bir durumda hastneye yetiştirsin dediler nitekim gecen pazar o ani yogun knamayla tanistim 1 haftadır hastnedeyim ciktim geti geldim. Erken dogacagini biliodum ama 32 33e kadar dayanir diyodum. Seninki tehlikelisi degilse korkma bnmki gibi gecmez.

Bu arada merak ediyosunuz biliyorum kizlar yarin 11 bucukta sezaryen olacağım ilk firsatta yazacagim dualariniz bizimle olsun desteginizi hissediyoruz bebegimle

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim rabbim yar ve yardimcin olsun.insallh saglik sihhatle kucagina alacaksin hrpimizin dualari seninle ve meleginle olacak..pozitif dusun.hersey cok guzel.olacak hem daha gelip bize tecrubelerini anlatacaksin mucizene bakarken:KK66:)

iyi aksamlar kızlar sizinde ayak bacaklarıniz şişti mi ışte pek ağrımadi eve geldim yemek hazırlarken çok ağrıdı sofraya oturduk bir baktım çok şişmiş parmaklarim felan. eşimde izne çık diyor karar veremedim

benımde ayaklarım ve ellerım şişmeye başlamıştı baktım gecmıyo doktora gıttım mgnezyum verdı şimdi daha ıyıyım

canim icini ferah tut kilo olcumdem olcume degisiyor ileri geri..haftasindan 1hafta geri olmasinda bile problem gormuyorlar.her aksam sutunu ic.benim 3 gun geriydi her aksam sutume nesquic kattim 3kasik simdi onde gidiyor.ayrica sen renkli ultrasonda gormuyormusun bebegini

Canim sütümü nesquikle içiyorum hep, ya benimki +5 ti şimdi + 1 aslında önde olmasi değil amacım sadece gerilemesin haftasında çıkıyor doktor iyi gelişimi dedi ama ben eski ultrason kağıdiyla karşılastirdim..yok canım renkli değil bizimki sadece ayrıntılıda renkli gördüm. .. idare ediyoruz artik ne yapalım bazen hiç anlaşımiyor ...

canım canını sıkma bebeğinin kilosu maşallah çok güzel...:nazar: tansiyonun da 13 7 gayet güzel çıkmış , benimki 13 8 çıkıyo bazen 13 9 çıkıyor, doktorum bişii demedi...14 9 ve üstü tehlikeliymiş , zaten bu son 3 aylık dönemde biraz yükselmesi normalmiş...
Ay canım valla kendi kendimize hasta ediyoruz..doktorda tedbirli davranmak istiyor ama böyle zor. .14/9 olduğunda hiç durma dedi ama beni bu yol mahvediyor sabah evden eşimle 7 de çıktım gösteriye gittim,sonra az avm dolandik hastaneye gittim orada koştur. Geri bin otobüse gel ben hala eskisi gibi saniyorum kendimi ama değilim :KK66:
Bu arada gelmene sevindim. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Benim 15. Haftada belli oldu ve tmamen kapattigini fiziksel aktivitemi en aza indimemi 10 dk dan fazla ayakta klmamami ilişkiyi yasakldi doktorum.sezaryen olcksin knmaya bagli erken dogum olabilir dedi. Cok doktora gittim hepsi ayni seyi soyledi 6. Aydan sonra seni zor bir hmilelik beklio ani yogun knaman olur yaninda 7 24 biri olup seni oyle bir durumda hastneye yetiştirsin dediler nitekim gecen pazar o ani yogun knamayla tanistim 1 haftadır hastnedeyim ciktim geti geldim. Erken dogacagini biliodum ama 32 33e kadar dayanir diyodum. Seninki tehlikelisi degilse korkma bnmki gibi gecmez.

Bu arada merak ediyosunuz biliyorum kizlar yarin 11 bucukta sezaryen olacağım ilk firsatta yazacagim dualariniz bizimle olsun desteginizi hissediyoruz bebegimle

bikac gundur giremiyorum ama bugum aklimdan geciyodun..msjini gordum Allah yardimciniz olsun..insallah hersey yolunda gider..duamdasin

ay Allah kolaylık versin canım beebğin doğdugunda biraz daha zor olacak..
benımde bı akrabam doğum yaptı 1 ay önce kızı 5 yaşında bebeği uyutmak istiyor ama kızı hep engel oluyor hiç yanlarından ayrılmak istemiyor...
doğuma biri olacak mı yanında..

annem olacak
ama 1 hafta sonra yalnız kalıcaz
çekirdek ailemizle
napıcaz hiçbi fikrim yok

çok geçmiş olsun canım ya
iyihaberlerini bekliyoruz inşallah
kaç haftalıktın sen?

bu nasil bir sicaktir ya temmuz agustosta napicaz biz suyun altinda uyuycaz galiba.yaniyorummmmm.ev ustume ustume geliyor.

kızlar nasılsınız uzun zamandır giremedim şifremi unutmuştum biz 34+3 olduk kilomuz 2574 gr ve boyumuz 46 cm nasıl sizce :emir_bebek: :nazar:

Ayy 11:30'da ütüye başladım yerine yerleştirme dolabı sildim yerleştireyim derken bu saati buldu 😃😃😃 yarın akşam doğum çantasını hazırlarım 👜👜👜

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Günaydın herkese bugün kuzenimin kreş gösterisi var ona gidiyorum. .oradanda doktora 3-4 hafta sonra gel demişti ben bir hafta daha bekleyemedim...ayaklarım şişti Converselerim patladı :KK43: hemde iki yandan normalde yırtık ve kirli giyilir converse ama üzüldüm atacağım. .Dün ayakkabı aldım 40 numara çok şaşırdım 38 numaradan belki kalıp küçüktür. Ama sabahta tartildm çarşambadan beri 2 kilo imkansız yahu şişlige verdim öyledir değil mi yoksa birşey yemedim alacak kadar puff

arkadaşım eğer kısa sürede bir anda çok kilo alırsak hamilelik zehirlenmesinden şüphelenmeliyiz bu yüzden sürekli tartılmalıyız arkadaşım ani kilo almıştı hamilelik zehirlenmesi geçirmiş meğerse bi araştır istersen

arkadaşım eğer kısa sürede bir anda çok kilo alırsak hamilelik zehirlenmesinden şüphelenmeliyiz bu yüzden sürekli tartılmalıyız arkadaşım ani kilo almıştı hamilelik zehirlenmesi geçirmiş meğerse bi araştır istersen

Canım teşekkür ederim.. bunun 24 saatlik idrar toplama yapacağım yarın götürecem..şuanda tansiyon takibi yapıyorum öncede bakıldı idrarda protein kaçağına yoktu şimdi ayrıntıli bakılıyor teşekkür ederim ilgine

Canim bende oyle biliyrdum.bizim muhasebeye sordum.ben bilmiytum ilk defa siz cikacaksiniz dedi.sinir oldum kime siracagim diyr.detayli yazarmisin acaba? Yani dogum iznine cikinca ssk ya isyeri haber veriyor.sen isyerinden maasa devam ediyrsun sonra sskdan alinca onlarami veriyoraun.yada onlar direk mi aliyrlar??aciklarsan sevinirim bu ara canimi sikan konulardan biride buydu.simdiden teskkur ettim

günaydın cnm.evet aynen dediğin gibi.dr dan raporunu alınca muhasebeye teslim ederken aylık maaşımı almaya devam etmek istiyorum diyosun,iş yeri senin adına başvuruyo,sonra sen aldığın toplu parayı iş yerine veriyosun.o para ziraat bankasına senin adına yatıyo sen almak zorundasın.bizim muhasebecinin bana anlattığı bu şekilde cnm.yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltsin lütfen:KK34:

günaydın arkadaşlar nasılsınız , bebişleriniz keyifleri nasıl ........:KK76:

bende bugun tekrar doktora gidiuorum bakalım çalışabilir diyecekmi bana:KK52:

günaydın herkese
güzel hamişler

tam bulamadım ama magnezyum eksikliğine bağlı ağrılardan bahsetmişsiniz sanırım
kasıklardaki şu yatınca daha çok olan gece sağa sola dönerken olan ağrıdan bahsediyosanız bende de şiddetli var ama varis diye bilkiyorum bendekini.çok berbat bişey yaşlılar gibi oldum eğer aynı şeyse ben de içeyim çünkü bi ara içtim ağrıma etki etmiyor diye bıraktım magnezyumu..
lütfen cevap bekliyorum

X