2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bir iki haftadır girmiyodum canım , ekrana çok bakamıyorum artık başıma ağrı giriyor, iyiyim çok şükür ,29+2 yim bugün ,yatmaya devam, sanırım doğurana kadar da yatıcam , Allah bebeğime sağsalim kavuştursun inşallah , başa gelen çekiliyor , çok çok bunaldım aslında artık ama , ya sabır çekiyorum ...sen nasılsın bebiş nasıl canım?

Ah canım inşaallah sağlıklı olsunlarda biz çekeriz artık herşeyi yapcak bişey yok , bende iğne yaptırmaya devam ama işe gidip gelmek çok zorluyor beni yürümek ağrılarımı artırıyor...2 hafta sonra izne çıkmayı düşünüyorum ,..

canım bende senin gibi düşünerek gitmiştim , 31+5 te gün olarak fazladan izinli olurum diye olmadı bana 32 nin içinde gel dedi bende yarın gıdıp alıcam 32+1 de alayım erken çıkayım dedim izne ama sgk doğum izni hesaplarken gün değil hafta olarak baz alıyormuş,yani 32+0 da gitsende 32+6 da gitsende hiç fark etmiyor hafta olarak hesapladıkları için..hastanenin rapor servisinden öğrendim,37 +0 da da mecburi izne ayrılış günüymüş..

şöyle düşün
32+4 de gittiğinde 32 haftalık sayıyor seni
yani çarşambadan çarşambaya sayacak 1 hafta olarak
bu sebeple bir kaç güğn karda oluyoz

doğum suyu ????
kızlar dün baya kötü oldum. böyle bir elbise bakıyordum çarşıda aniden aşırı derecede su geldi. acile gittik sonra ebe ilgilendi bizle. alttan baktı çok şükür açıklık yokmuş işte turnosol kağıdına benzer bir şey koydu. gelen sıvının doğum suyumu yoksa normal su mu olduğuna bakmak için çok şükür normal suymuş fakat acaip mantar çıktı. ama ben anlamadım sabaha kadar o su gelmeye devam etti azar azar. böyle görseniz bir bardak su sanırsınız. çok korkuyorum. inş yine aynı şekilde gelmez. benim gibi olan var mı aranızda?

Arkadaşım Allah yardımcın olsun, benim de plesenta previa teşhisi kondu (tehlikeli boyutta diil ama yarın kontrolum var, dr aynı durumdaysa bi takım kısıtlamalar getirecem demişti) normalde ben de 26 Ağustosta bekliyordum bebişi ama bi kaç hafta erken alabiliriz dedi sadece... Doktor sana ne dedi nasil gelişti seni rahatsız etmeyecekse biraz açıklayabilir misin? aynı durumda olduğumdan merak ediyorum.

Benim 15. Haftada belli oldu ve tmamen kapattigini fiziksel aktivitemi en aza indimemi 10 dk dan fazla ayakta klmamami ilişkiyi yasakldi doktorum.sezaryen olcksin knmaya bagli erken dogum olabilir dedi. Cok doktora gittim hepsi ayni seyi soyledi 6. Aydan sonra seni zor bir hmilelik beklio ani yogun knaman olur yaninda 7 24 biri olup seni oyle bir durumda hastneye yetiştirsin dediler nitekim gecen pazar o ani yogun knamayla tanistim 1 haftadır hastnedeyim ciktim geti geldim. Erken dogacagini biliodum ama 32 33e kadar dayanir diyodum. Seninki tehlikelisi degilse korkma bnmki gibi gecmez.

Bu arada merak ediyosunuz biliyorum kizlar yarin 11 bucukta sezaryen olacağım ilk firsatta yazacagim dualariniz bizimle olsun desteginizi hissediyoruz bebegimle

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim 15. Haftada belli oldu ve tmamen kapattigini fiziksel aktivitemi en aza indimemi 10 dk dan fazla ayakta klmamami ilişkiyi yasakldi doktorum.sezaryen olcksin knmaya bagli erken dogum olabilir dedi. Cok doktora gittim hepsi ayni seyi soyledi 6. Aydan sonra seni zor bir hmilelik beklio ani yogun knaman olur yaninda 7 24 biri olup seni oyle bir durumda hastneye yetiştirsin dediler nitekim gecen pazar o ani yogun knamayla tanistim 1 haftadır hastnedeyim ciktim geti geldim. Erken dogacagini biliodum ama 32 33e kadar dayanir diyodum. Seninki tehlikelisi degilse korkma bnmki gibi gecmez.

Bu arada merak ediyosunuz biliyorum kizlar yarin 11 bucukta sezaryen olacağım ilk firsatta yazacagim dualariniz bizimle olsun desteginizi hissediyoruz bebegimle

allah yardımcınız olsun. şuan kaçıncı haftadasın?

Canım Allah yar ve yardımcınız olsun. içini ferah tut sağlıkla doğsun büyüsün inşallah bebişiniz. Allah size bağişlasın.

hadi hayırlısı canım Allah sağ salim kavuştursun yavruna :KK16::KK16:

canım benım dualarım senınle ve bebegınle..sen bebegıne ınan o cok guclu annesı..sen ıyı olucaksın kı oda olacak.korkma canım sakın ol bebegıne yarın sağ salım kavusacaksın.

dogru dıyorsun mecbur bır sekılde pusette lazım olucak..alıp kurtulsam artık hep gec kalıyormusum herseyım eksık gıbı gelıyor nasıl tamamlanacak bılmıyorum..sonrada eskıden pusetmı varmıs emzırme sudyenımı dıyorum :KK1: o cocuk dogacak sıcak yataga altının temız olmasına ve memeye ıhtıyacı olucak abartmaya telasa gerek yok dıyorum...anlayacagınnnn gerıldımmmm :KK37:

tabiki telaşa gerek yok önce ve sadece sana ihtiyacı var :) ben de bebek çıplak kalacak diyordum bir türlü kıyafet bile alamamıştım ama birden hepsi oldu bu alışverişler bizim için terapi gibi olmalı sakin kal bu anı bir daha yaşayamayacağız sahip olduklarımızla bir şeyler yapıp tadını çıkaralım :)

tabiki telaşa gerek yok önce ve sadece sana ihtiyacı var :) ben de bebek çıplak kalacak diyordum bir türlü kıyafet bile alamamıştım ama birden hepsi oldu bu alışverişler bizim için terapi gibi olmalı sakin kal bu anı bir daha yaşayamayacağız sahip olduklarımızla bir şeyler yapıp tadını çıkaralım :)

aynen canım keyfını cıkarmak lazım bu gunlerın :18:

kızlar cocuklar bırsekılde olacak malum ben meme ucu catlaklarını arastırıyordum bılındık kremlerdende sonuc alamayanlar olmus ve sunları buldumm paylasmak ıstedım oncelıkle her banyodan sonra zeytın yagını gogus uclarınıza surun 8.aydan ıtıbaren hatta ben sımdıden suruyorum..bebek emdıkten sorna gogsunuzde bıraz sut bırakın ve uclarına sıkıp surun oyle kurusun..eger catlak olmussa yarım kahve fincanı ayva çekirdeğini,bir kahve fincanı suda kaynattım,jel gibi birşey oldu,kaynadıktan sonra içine bir tatlı kaşığı saf gül suyu koydum.her emzirmeden sonra karışım bitene kadar sürdüm,çok iyi geldi,yara hemen iyileşti ve sonrasında da yara olmadı...ayrıca bal mumundanda cok fayda goren var Balmumunu aliyorsunuz cezvede eritiyorsunuz sonra o tekrar donmaya baslayinca macun kivamindayken ılık kıvamdayken gogus bedıne suruyorsunuz ustunede zeytınyagı bıraz gogsunuzde tutuyorsunuz..deneynler memnun paylaşmak ıstedım..ve emzırme surecınde gogsunuz acık kalabıldıgı kadar kalmalı yanı sureklı sudyen ve gogus pedı koymamalıymısız...

Canım dualarım seninle , inşallah sağsalim bebeğine kavuşursun , Rabbim sizi korusun inşallah.haberlerini ver bize...

Geçmişi okuyacağım önce yazayım dedim..gerçekten hamilelik beni zorlamaya başladı. .sabah kuzenime gittim polatlidan ankaraya 11 gibi kızının gösterisine gittik çok güzeldi eşim işten çıktı 3 te doktora gittik. Neyse bebeğim iyi şükür ama önce beş gün ileri çıkarken bugün baktım ultrasonda yazan şeylere 1 gün ileri sadece neden geriledi yavrum anlamadım canım çok sıkkın doktora göre iyi tabiki haftasında bugün 29+5 im bebeğimin kilosu 1600gr tamda yüzünü çevirdi tabi siyah beyaz ama tombul bişey doktorda dedi tombul olacak diye..bu doktor zaten hiç ilerdeykende demedi ama şimdi ben bakınca çok sıkıldım ya gerilemez inşallah ne oluyor. .acaba bu ara beslenmem mi kötü. .eşim tansiyonumun çıktığını söyledi bende idrar testi yaptılar,protein kaçağı olmadığını söylediler dedin. Doktorumda bunun onemli olduğunu anne için önemli dedi hayati için dedi..kan testi yaptırdım,birde 24 saat idrar toplayacam çarşamba götürecem..inşallah birşey çıkmaz. .canim sıkılıyor şimdi eczanede ölçtürdüm 13 7 çıktı .Normalde düşük olurdu benimki bu iyi ama hamilelikte daha düşük olurmus
.neyse tansiyon aleti aldik takip yapacaz inşallah birşey çıkmaz kaçak macak olursa allah korusun off neyse çok yoruldum bu hastane beni mahvediyor yoruldum çok. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Geçmişi okuyacağım önce yazayım dedim..gerçekten hamilelik beni zorlamaya başladı. .sabah kuzenime gittim polatlidan ankaraya 11 gibi kızının gösterisine gittik çok güzeldi eşim işten çıktı 3 te doktora gittik. Neyse bebeğim iyi şükür ama önce beş gün ileri çıkarken bugün baktım ultrasonda yazan şeylere 1 gün ileri sadece neden geriledi yavrum anlamadım canım çok sıkkın doktora göre iyi tabiki haftasında bugün 29+5 im bebeğimin kilosu 1600gr tamda yüzünü çevirdi tabi siyah beyaz ama tombul bişey doktorda dedi tombul olacak diye..bu doktor zaten hiç ilerdeykende demedi ama şimdi ben bakınca çok sıkıldım ya gerilemez inşallah ne oluyor. .acaba bu ara beslenmem mi kötü. .eşim tansiyonumun çıktığını söyledi bende idrar testi yaptılar,protein kaçağı olmadığını söylediler dedin. Doktorumda bunun onemli olduğunu anne için önemli dedi hayati için dedi..kan testi yaptırdım,birde 24 saat idrar toplayacam çarşamba götürecem..inşallah birşey çıkmaz. .canim sıkılıyor şimdi eczanede ölçtürdüm 13 7 çıktı .Normalde düşük olurdu benimki bu iyi ama hamilelikte daha düşük olurmus
.neyse tansiyon aleti aldik takip yapacaz inşallah birşey çıkmaz kaçak macak olursa allah korusun off neyse çok yoruldum bu hastane beni mahvediyor yoruldum çok. .

canim icini ferah tut kilo olcumdem olcume degisiyor ileri geri..haftasindan 1hafta geri olmasinda bile problem gormuyorlar.her aksam sutunu ic.benim 3 gun geriydi her aksam sutume nesquic kattim 3kasik simdi onde gidiyor.ayrica sen renkli ultrasonda gormuyormusun bebegini

Doktorum bebegi riske atmadan alma taraftarı cocuk doktoruyla konusup haber verecek bugün mu alinacak zaten 1 haftadir hastanede sureci uzatabildikleri kadar uzattilar. Aklimin ucundan gecmezdi bu yasadiklarimi ruyamda görsem korkardim ama hayat bu iste iyi kötü sürprizlerle dolu bakalim neler yaşayacağız

Canim cok duygulandim allah yardımcın olsun. .ilk bebeğimiz geliyor ..insallah güzel haberlerini ver canım benim

.neyse tansiyon aleti aldik takip yapacaz inşallah birşey çıkmaz kaçak macak olursa allah korusun off neyse çok yoruldum bu hastane beni mahvediyor yoruldum çok.

canım canını sıkma bebeğinin kilosu maşallah çok güzel...:nazar: tansiyonun da 13 7 gayet güzel çıkmış , benimki 13 8 çıkıyo bazen 13 9 çıkıyor, doktorum bişii demedi...14 9 ve üstü tehlikeliymiş , zaten bu son 3 aylık dönemde biraz yükselmesi normalmiş...

iyi aksamlar kızlar sizinde ayak bacaklarıniz şişti mi ışte pek ağrımadi eve geldim yemek hazırlarken çok ağrıdı sofraya oturduk bir baktım çok şişmiş parmaklarim felan. eşimde izne çık diyor karar veremedim

X