2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın herkese
güzel hamişler

tam bulamadım ama magnezyum eksikliğine bağlı ağrılardan bahsetmişsiniz sanırım
kasıklardaki şu yatınca daha çok olan gece sağa sola dönerken olan ağrıdan bahsediyosanız bende de şiddetli var ama varis diye bilkiyorum bendekini.çok berbat bişey yaşlılar gibi oldum eğer aynı şeyse ben de içeyim çünkü bi ara içtim ağrıma etki etmiyor diye bıraktım magnezyumu..
lütfen cevap bekliyorum

Günaydın canım benimki aynen senin yarif ettiğin gibi bir ağrıydı doktorum magnezyuma başlattı bende etki etti ağrılarım yavaşladı. Eğer etki etmezse serum takarız demişti belki senin serumlukmu acaba doktorunla konuştunmu?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Günaydın hanımlar, ellerim ve ayaklarım uyuşmuş olarak kalkıyorum hergün. Özellikle ellerim, bırak şişe kapağı açmayı çay bardağını bile zor tutuyorum. Ayaklarımı yükseğe koyarak uyuyorum, ellerimi ne yapayım. :p Sağa yatamıyorum malum bizimki hemen rahatsız olup dön diyor dönüyorum. Sola yatamıyorum, kalbim sıkışıyor eziliyormuş gibi hissediyorum. Hafif sırt üstü hafif yanımsı garip bir şekilde uyuyorum. Gece bin kere dönüyorumdur belki, Allahtan eşim uyansa da çabuk uyuyan bir tip, tek gözle bana bakıp sorun olmadığı görünce geri yatıyor.:KK51:

Doğum yapınca oldu ya terslik oldu sütüm filan gelmedi. Mama vermek lazım oldu, ne vereceğiz? Milupa? hipp? birde bu mamalar ne pahalıymış, maşallah yani. Demek ki sütüm geldiği taktirde göğüslerimde bir servet yatıyor olacak :KK53: En küçük boyundan bir tane alıp, çantaya koyacağım. Bu da ne çantaymış arkadaşım 9 ay da tamamlanamadı.:KK53:

hlyrya arkadaşımız bugün doğum yapacaktı. İnşallah herşey yolunda gider, hem anne hem bebek biran önce sağlıkla evlerine giderler. :nazar::nazar:

Geçen hafta üç cenaze kaldırdık arka arkaya. Tabi giremedim siteye konu almış başını gitmiş

sınavlarım berbat geçti canım :KK43: koca senem boşa gidecek diye üzülüyorum. hiç çalışamadım. derslerimi yetiştiremedim. son anlarda bile kayınvalide dişim ağrıyo diye diye hastaneye götürttürdü kendini. çıldırdım resmen. seninki nasıldı canım? inşallah bu yılı tekrar etmeyiz sonra bebekle daha zor oacak..

sağol kuzum... canım valla bende böyle yapacağını hiç beklemiyordum. normalde kendi evinde sen yapma ben yaparım der durur. ama bu sefer kayınvalidelik yapmaya gelmiş meğerse haberim yokmuş. şu an bile ellerim titriyo sinirden. kuzum karnımda kaç takla akşama kadar bilmem. aynı dakika içinde her yerden vurur mu bi bebek? inanamadım

yapamıyorum ben canım. eşim çok iyi bi insan. zaten eşimin yanında iş yapıyo. eşim yokken mıhlanıyo koltuğa. eşimin bi kaç kere uyardığını duydum. yardım et diyordu yazık. onun hatrı var. normalde kimseye katlanacak bi yapıda değilim

evet sedoşum tayin çıktı. evimi topluyorum.çok zormuş bu halde vallahi. oğlum iyi çok şükür. benim stresim çocuğun pipisinin düşmesine sebep olacak inan ki :) sen nasılsın? güzel kızın nasıl?

çook sağol canım.. inşallah senin sıvında da normale dönme olur en kısa zamanda. maalesef bende şaşkınım kayınvalideme. bana dinlen öyle yaparsın diye akıl veriyo. ben yemek yaparken sandalyeye oturup beni izliyor. onunda kızı var anlaması lazım..

sağol canımsın.. evet tek tesellimiz o oldu çok şükür. inşallah sizlerinde hep iyi haberlerini okurum. yazamasamda takip edicem mutlaka. çünkü hep aklımda oluyosunuz. ne nicklerinizi ne de yazdıklarını unutmuyorum gün içinde de :)
Teşekkür ederim canım daha iyiyim zaten umarım artık bizi korkutmaz
anladığım kadarıyla spinal ve epidural aynı şeymiş.Napalım yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal kaçış yok bu doğumdan öyle veya böyle biyerden çıkacak bu bebekler.Ben en az acıyla atlatmak istiyorum
Tam olarak aynı şey değil canım ama dediğinde haklısın bir şekilde çıkacak. Sağlıkla kucağımıza alırız inşallah. Ben senden önce doğum yapıcam kısmetse anlatırım sana olanbiteni

Baby shower cok tatli bisiy oluyo, dusunen arkadaslarin var ne mutlu sana.. Ben parti yapma hakkimi agustosun basinda oglum icin Ata
Evet sağolsunlar düşünüp yaptılar geldiler. Arkadaş konusunda şanslıyım galiba :))

Günaydın hanımlar, ellerim ve ayaklarım uyuşmuş olarak kalkıyorum hergün. Özellikle ellerim, bırak şişe kapağı açmayı çay bardağını bile zor tutuyorum. Ayaklarımı yükseğe koyarak uyuyorum, ellerimi ne yapayım. :p Sağa yatamıyorum malum bizimki hemen rahatsız olup dön diyor dönüyorum. Sola yatamıyorum, kalbim sıkışıyor eziliyormuş gibi hissediyorum. Hafif sırt üstü hafif yanımsı garip bir şekilde uyuyorum. Gece bin kere dönüyorumdur belki, Allahtan eşim uyansa da çabuk uyuyan bir tip, tek gözle bana bakıp sorun olmadığı görünce geri yatıyor.:KK51:

Doğum yapınca oldu ya terslik oldu sütüm filan gelmedi. Mama vermek lazım oldu, ne vereceğiz? Milupa? hipp? birde bu mamalar ne pahalıymış, maşallah yani. Demek ki sütüm geldiği taktirde göğüslerimde bir servet yatıyor olacak :KK53: En küçük boyundan bir tane alıp, çantaya koyacağım. Bu da ne çantaymış arkadaşım 9 ay da tamamlanamadı.:KK53:

hlyrya arkadaşımız bugün doğum yapacaktı. İnşallah herşey yolunda gider, hem anne hem bebek biran önce sağlıkla evlerine giderler. :nazar::nazar:

canım el ayak uyuşmasından doktorunun haberi varmı ben söyledim geçen ay kan aldı sonuç : demir eksikliği ben demir eksikliği için maltofer küçük şişe şurubu kullandığım halde çok düşük kan değerlerim 3 gün birer gün arayla serum aldım geçen ay bu ay ve diğer ayda alıcam hatta doğumda kan takviyesi bile olabilir

]Bugun doktorr kontrolumuz vardı az once çıktık. F
dayiz 2200gr olmus tombik kizim. Esimde dalga geciyo anasina benzemis diye.
Gitmisken calisabilir raporunuda alayim dedim kendimden emin 37.haftaya kadar istiyorim dedim

Günaydın canım benimki aynen senin yarif ettiğin gibi bir ağrıydı doktorum magnezyuma başlattı bende etki etti ağrılarım yavaşladı. Eğer etki etmezse serum takarız demişti belki senin serumlukmu acaba doktorunla konuştunmu?

benimkine büyük ihtimal varistir,doğumdan sonra geçer dedi.saptamak çok mümkün değilmiş.
senin ağrını bana bi tarif eder misin canım ayrıntısıyla.
bir de ne içiyorsun?

]bugun doktorr kontrolumuz vardı az once çıktık. F
dayiz 2200gr olmus tombik kizim. Esimde dalga geciyo anasina benzemis diye.
Gitmisken calisabilir raporunuda alayim dedim kendimden emin 37.haftaya kadar istiyorim dedim

verdimi rapor?
37 hafta sonuna kadar çalışabiliyorsun dimi
3 hafta kalıyor geriye zaten.

benimkine büyük ihtimal varistir,doğumdan sonra geçer dedi.saptamak çok mümkün değilmiş.
senin ağrını bana bi tarif eder misin canım ayrıntısıyla.
bir de ne içiyorsun?

Senin dediğin gibi gece yatarken sağdan sola dönerken ayağa kalktığımda yürüyemiyodum kasıklarımın altına doğru ağrılarım vardı ama varisim yok benim henüz doktorda hiç varisten bahsetmedi günlük demir ferrum fort multivitamin olarakda decavit içiyorum bir haftadır da magnorm magnezyuma başladım gece ağrılarım baya hafifledi ama sıfır değil tabi bide şunuda farkettim gece tuvalete sıkışık uyanmıyorum ama yinede tuvalete giriyorum yaptıktan sonrada baya hafifliyor acaba tuvaletlede ilgisi varmıki?

canım el ayak uyuşmasından doktorunun haberi varmı ben söyledim geçen ay kan aldı sonuç : demir eksikliği ben demir eksikliği için maltofer küçük şişe şurubu kullandığım halde çok düşük kan değerlerim 3 gün birer gün arayla serum aldım geçen ay bu ay ve diğer ayda alıcam hatta doğumda kan takviyesi bile olabilir

Geçen kontrolde verdim kan tahlili.. Elim ayağım uyuşuyor, burnum kanıyor dedim. Sonuçlara bakıp, "normal" dedi. Uyuşmalar için magnezyum içmem lazım aslında magnorm var bende şekerli geliyor diye iki günde bir içiyorum. Bu bitsin limonlu tadı olan bir marka varmış onu alıp, hergün düzenli içeceğim. :KK34:

Canim kan değerin kaç çıkmış ki ben dün kan verdim netten baktım 12.65 düşük görünüyor ama bir ay önce başka hastanede yaptırmıştım o zaman 12.45 ti normaldi hastaneden hastaneye referans aralığı değişiyor sanırım. . Demir hapı da kullanıyorum yarın doktora gidince öğreniriz bakalim

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Allahim yardimcisi olsun kuzusu da kendisi de iyi olsun insallah.sag salim hemen buyusun kocaman olsun. Dun okuyunca aglayacaktim nerdeyse kendimi zor tuttum ben de gebeligin basinda kanamadan dolayi 2 ay kadar yattim.insallah iyi haberlerle gelsin cok merak ediyorum. Cok güçlü bi bebek olacak eminim.

Ben kesinlikle hipp i öneririm diğerlerine göre birazcık daha pahalı ama sonuçta bebiş beslenmesi. Kızımda 6 aydan 1 yasına kadar mamayla besledim ve inanılmaz bir masraf gerçekten. En büyük boylarından alıyorduk. Kızım beni bir türlü emmedi 6 aya kadar sağıp verdim ama 6 dan sonra pes ettim inşallah bu seferki emer.ayeıca daha geçen hafta milupa toplatıldı felan deniyordu gdo dan ötürü.

Magnezyum içinde ben osteocare kullanıyorum hap şeklinde diğerleri şekerli geliyorsa doktoruna bunu sorabilirsin

Ben de sabahlari kalkamiyorum yataktan. Kalktigimda da ayaklarimin ustune basamiyorum ayaklarimin alti sanki falakaya yatirip doversin ya onun gibi aciyo cook yol yurumusum gibi:KK53:uyusuyo bazen.sabaha kadar yatakta debelenip duruyorum:KK53:ya yastik rahatsiz ediyo ya saga donemiyorum ya da ansizin istisnasiz olarak gece dort bucukta pat aciveriyorum gozlerimi.daldim diyip tam boyle rahat bi uyku oluyo bak gel gor ki sabah olmus ise gitme vakti gelmis:KK53:hopppaa kalk bakalimmm:KK53:

aynen bende boş boş oturuyorum,bi de karşıma sandalye attım ayakları uzatıyorum ohhh :KK8: ama genede kalkıp gelmek çok zor oluyo.. bu arada bilmeyen arkadaşlar vardır(ben şahsen bilmiyodum yeni öğrendim )paylaşıyım.doğum iznine çıkınca maaş almıyosun sonra devletten toplu alıyosun diye biliyoduk meğersem iş yeriyle konuşup her ay maaşını almaya devam edebiliyormuşsun.doğum iznini alıp muhasebeye verdiğinde bunu belirtmen lazımmış iş yeri senin adına başvuru yapıyomuş:KK15:

Canım bu işyeri icin mecburi değil. Bizim işyeri de kesmiyor maaşı saolsunlar ama arkadaşımın is yeri yapmayız demiş. Maalesef mecburiyetleri olmadıgı icin de birşey yapamadı kızcağız. Maaş almadan geçirecek süresini. Sonra topluca alacak SSK dan. Onlar da 2 ay gec veriyorlar zaten :KK43:

Dogum yapacak arkadaşımıza Allah kolaylık versin. Insallah sag salim kucağına alsın. Sanırım hala haber yok değil mi ben kaçırmadım ?

Kendini sütüm gelmezse filan diye üzme.Dr seminerde ne dedi biliyor musun?Yenidoğan bir bebeğin midesi bilye kadardır.Ve sütüm yok diyenin bile o bilyeyi dolduracak kadar sütü gelir.O yüzden mamaya karşı direnin.Sütünüz gelecektir.Devamı ise tamamen bol sıvı,rahat bir psikoloji :) O da olur inşallah be güzelim.Ben biberon almadım,almicam da inşallah.Ta ki biraz büyüyüp ek gıdaya geçene kadar.Çünkü Allah'ın da izniyle ben bebeğimi emzircem,sütüm gelecek.Sen de kendini lütfen böyle motive et.Moralini bozma.

X