2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım hem düşük tehlıeksinı hem kanamayı hem de bulantıyı bir arada yasamıs birisi olarak böyle düşünmemenı

tavsıye ederım...bulantın var demek düşük tehlıken olmıycagı kanaman olmıycagı anlamalrına gelmıyo yanı

her gebelıgın seyrı farklı pozitif ol kanama bebegını etkıelemdıgı sürece hiçbişeydır çok güzel günler olcak daha :)

Ben de hiç su içemiyorum ve korkuyorum idrar yolu iltihabı olmaktan :18:

Çay ve kahveden acayip tiksiniyorum. Han ibi arkadaş demiş ya patat..'in adını bile söyleyemiyorum diye, işte benim için de durum bu.Halbuki bayılırdım yorgunluk kahvesine, sabah kahvesine, kahvernin her türlüsüne

Çom etkilendim cnm çok.Artık böyle bile umut eder oldum napiym.O korku çok kötüymüş çünkü.Umarım iyi haberlerle dönerim yarın buraya....

anladım hayatım teşekkür ederim
ben bahsettiğin önlemleri alıyorum buna ragmen bulantılarım çok şiddetli oluyodu ama dediğin gibi yavaş yavaş vücudum alışıyor sanırım
inş. tamamen biter 12. haftaya kadar bile sürmesin Allahıım nolur
kocama doğru dürüst naz bile yapamıyorum ya hamileliğimin keyfini çıkarmak istiyorum

refllüm yok, başka mide rahatsızlıklarım da yok çok şükür
inş. kısa sürede geçer

dün iş yerınde pazarlamacımız diyo kı zorla ye süt iç bal ye ceviz ye dıyo o saydıkça ben öğğ diyorum
hayrı abicim olmaz yemezsen gelişmez hadı ye diyo dedım kı x bey inan kı erkek odlugunuz ıcın
asla anlayamayacagınzı bi olay normal mide bulantısı fln değil olsa sölerim ama ınan değil diyorum
çok garip ya ama bak ye tamam mı dıyo hala şimdi bunu midesı bulanmayan hamıslere anlatmak da zor

istiyolarkı mıdemız bulansın ne güzel tam hamılelık ıste falan yok anam yok cidden şaka değil çok zor
ben de hep derıdm hamıel kadın bayılır kardesım ben nıye bayılmıom fln die öncekıelrde
ama mart ayınd ahamıle kaldıgımd apat pat yere düşüodm bayılmak dahada zormus dısarı cıkmaya korkuyodum valla
ya bıyerde düşersem die aslında herkes bulantım oslun bebegımın buyudunu anlaım die sitio bulantıyı keşke
bulnatı olmasa bas dönmesıde olmasa bebeıs guzelc buyuse ne guzel olur ve bız de bundna emın oslak
çok şey mı ıstıyorum acaba

Çom etkilendim cnm çok.Artık böyle bile umut eder oldum napiym.O korku çok kötüymüş çünkü.Umarım iyi haberlerle dönerim yarın buraya....

ıyı haberle doncueksın ınsallah canım üzme kendını
lütfen bak kaç kaybım var benım sunu tecrube ettım üzüldükçe hiçbişey daha ıyı olmuyo
güzel bak güzel olsun tatlım :)

aa nıye bulantı varken dha aıyı naz yapılr rol yapmak zorunda kalamzsın en azından
eşim yaklaşıo öpmee tras sabunu kokuosn tras sabunu mıdemı kaldırıo diyorum ama cidden öle yalan değil
ay sampuan kokusumu o öğğ falan ehehe bu da naz ıste ama cidden rol değil hiçbi kokuuyu kaldıramıorm

bu reflü belası sırf hamılelık ıcın değil normal hayat ıcınde çok önemli ama hamılelıkte rahım büyyüp
bebegı ksıtırdıgı veya vücut cok gaz topladıgı ıcın daha cok ortaya cıkıo tabıı :) gecıcek ısnallah cnaım

bol bol yemek yeyıp bebeısın hareketlerını aydıgın gunelr gelınce bu gunelrı amaan nolcak bunalr ıcın az bile
fedakarlık yanı diceksın :) hep dıyorum kucagına alınca birden değil
bu sıkıntıları gelgitleri tereddütleri kaygıları yasyaarak yavas yavas anne oluyo kadın :)

aynen ayşe sana katılıyorum
bulantı olmaması çok büyük bir nimet
3 haftadır ağzıma tat girmiyo
krakerden bıktım, yemek yiyemiyorum mutfagın yolunu unuttum:)
sürekli yatıyorum, hep bi bayılma hissi
kocamla el ele dolaşmayı özledik, normal hayatıma dönelim istiyoruz hasret kaldık:))))
çok zor çoook Rabbim kimseye vermesin

hem mide bulantısının olmaması bebşkonun sağlıksız oldugu anlamına gelmiyor ki
bu bir çeşit vücud tepkisi
herkes bir değil

hee evet ondan gelen parfüm kokularına sabun kokularına karşı öğğ böğğ yapıyorum ama o sırada naz falan aklıma gelmiyo midem yerinden çıkacak gibi oldugu için:))
benim mide bulantılarım vertigo atagımı tetiklediği için ağır geçirdim 7. haftayı
hastahanede sürekli fenalaşıyodum, bi keresinde üzüntüden eşimin kalbi bi sıkıştı ona da serum bağladılar bi kaç saat hareketsiz kaldı kocacığım
benim kocam en ufak bişeyde çok korkuyo panik yapıyo üzülüyo, çok fazla şikayetlenemiyorum onun yanında
hamileliğin getirdiği normal şeyler bunlar diye diye dilimizde tüy bitti
işyerindekiler dalga geçiyomuş eşin doğurana kadar sen 9 ayda 40 kez doğurursun diyolarmış:))))

canım vertıgo ile birlikte katmerlenmsıtır anlayabılıyorum cok gecmıs olsun
ya bız cekıyrouz ama eşlerımzı de bunalıyo yazık napcakalrını bılemıyolar kı yazık :)
bizimki baya bilgili canıma artık kaçıncı yanı o telkın verıo bana bunalr gecıcı yakında göbekten bebısın ayagını gıdıklıcaz
kocamna olcka buyucek doğunca ona dicemkı anneı üzersen var yaa dicem ama diyemem kı ya çok masum olur dio

canım eşin doğum zamanı ne yapıcak o geldı aklıam bi an son ay cunku devamlı sancı sancı gelcek
bebek gelıo die dr koşcaksınzı ama daha gelemsıne cook var olcak :) onalr daha yıpratıcı olcak
alışmaya calısaa ii olur sımdıden ama :) Allah yardımcınzı olsunn

evet aynen ya bana da krakerden öğ geldı :) yok biz geziyoz ya
dısarda hava sirkülasyonu oldugu ıcın pek bulanmıyorum evde hersey kokuyo gibi gelıo :)

Canim benim tsh im çok düşüktü 0,034 dü ama hamilelik trioidileri etkiliyor valla Canim bana kalırsa başka bı doktora daha git oda aynı şeyi söyleyip ilaç verirse kullanmalısın diye düşünüyorum Yok gitmeyin diyorsan kullan çünkü etkiliyi hamileliği tatlım

ay kızlar yarın ilk defa dr gidicemm çok heycanlıyım hemde neden bilmiyorum ama bi korku sardı benii bugün hiç bitmiyoooo
acaba bebişim ne kadar olmuşş kalp off çok merak ettim

kızlar bı arkadasımın 6+4 ken kalbı durmus bebısının kurtaj olmus cok korkuyorum ben ya bugun 4+5im kese kalp ne zaman gozukur

merhabalar kıslar.. beni de aranıza alırmısınız.. nasıpse benim dogumum da ocakda olacak..ilk hamislik sizlere bisi sorucam haftaya bugun ucaga binmem gerekli.. Allahın izniyle bisi olmaz bu kadar kucukken dıye düsünüyorum ama yine de tedbiri elden bırakmamak lazm.. bilen varsa paylasırsa sevinirim

kızlar bı arkadasımın 6+4 ken kalbı durmus bebısının kurtaj olmus cok korkuyorum ben ya bugun 4+5im kese kalp ne zaman gozukur

canım merhaba.. Allaha emanet bebeklerimiz.. bol bol dua et birsey olmaz ınsallah.. benim 3 gün once gorundu kesem.. yani tam senin gibiyken istersen sen de bir randevu al için rahatlar..

Arkadaşlar selam;

Bende 2012 Ocak annesiyim, geçen yıl bu zamanlar aynı endişe aynı korkuları bende yaşadım. Benim ilk bebeğim, haliyle hergün yeniden birşeyler öğreniyoruz.
Ben 3 haftalıkken öğrenmiştim bebeğimi enteresan bi şekilde, vücudumda acayip şeyler oluyordu, neler oluyor bana böyle dedim, kesin hamileyim, hamile değilsem neyim dedim, çünkü gerçekten daha önce hiç öyle olmamıştı. Hislerim beni yanıltmadı, mens tarihimden bir hafta önce öğrendim bebeğimi, kan sonuçlarını beklerken bu içtiğim son sigara son kola belkide dedim ve öyle çıktı.

Bebeği öğrenir öğrenmez işten ayrıldım , devamlı koşturmaca dışarıda vs vs, stres, bir iki lekelenme tarzı kanamayı görünce hemen ayrıldım. Sigarayı da bırakmanın etkisiyle ve o ilk ay ne bulursam yedim, nasıl bir iştah, nasıl, ilk ay 9 kg aldım :) Sonrasında mecburen dikkat ettim, doğuma 19 kg almış bir şekilde girdim ve doğum sonrası bir haftada 11 kg gitti benden. Geri kalanı ohh ne güzel veririm derken kızım şu an 4 aylık, verdiklerimin üstüne bi 6 kg daha aldım maalesef. Hamilelikte alınan kiloları çok fazla kafanıza takmayın yani, bence önemli olan emzirme dönemi.

Hamileliğim boyunca ne kahve ne sigara ne de bolca çikolata, hepsinden uzak durdum. Çok çok açık çayı her sabah içtim ama. Her sabah peynir, domates, salatalık, bir haşlanmış yumurta, öğün aralarında meyveler, size de bu şekilde devam etmenizi ve özellikle en geç akşam 8 den sonra birşeyler yememenizi tavsiye ederim. ..Ve bol su, günde en az 3-4 lt şeklinde devam etti hep böyle.

Mutlaka doktor arayışı vardır şu dönem, kesinlikle tavsiye edeceğim süper ötesi bir doktor edindim bende, ilk öğrendiğim tüm bir hafta sonu evden çıkmayıp Ankara'daki tüm doktorları neredeyse listeledim, hakkında en az eleştiri olan doktora Dr. Bülent Alp AYDIN'la devam etmeye karar verdim, yalnız Akropol'ü aradım ama ancak 4 ay sonraya randevu alabildim ve o arada aynı hastanede bulunan Dr.Işın Kocabaş'a gittim, kendisi de en az Bülent bey kadar memnun kaldığım bir doktordur.

Anneler gününde kendisi "İçimde Biri Var" isimli bir kitap çıkarmış, ben hemen temin ettim. O kadar yalın bir dille yazmış ki, fotoğrafları bile gerçek hastalarından oluşuyor. Evde bulunması gereken bir kitap, hastaneden ve kitapçılardan temin edebilirsiniz. İçinde hamileliğe ve anneliğe ait merak edilen herşeyi bulabilirsiniz, isimarşivi bile var içinde, doğum fotoğrafları hikayeler vs. Hafta hafta gebelik..

Aklıma gelen bunlar arkadaşlar, sormak istediğiniz birşey olursa mesaj atın ya da ben arar ara bakayım buralara, birbirimizden öğreneceğimiz ve paylaşacağımız çok şey var.

canım merhaba.. Allaha emanet bebeklerimiz.. bol bol dua et birsey olmaz ınsallah.. benim 3 gün once gorundu kesem.. yani tam senin gibiyken istersen sen de bir randevu al için rahatlar..
cnm tup bebek mı senınkı?kalbi ne zaman duyacaksın allahın ıznıyle?

cnm tup bebek mı senınkı?kalbi ne zaman duyacaksın allahın ıznıyle?

yok canım normal yolla oldu..senin ? tüp bebek olunca daha mı gec gorunurmus bilmiyorumki:44: doktor 10 gun sonra tekrar gel kalbi duyalım dedi ama bilemiyorum kısmet tabi..cagırdıgı günde tam 6 haftalık oluyorum.. bu kadar erken duyulurmu acaba:??
sen neler hıssedıyorsun.. yakınmıs gunlerımız.. bende hiçbir degısıklık yok masallah:)) esım hala ınanmıyor:))

hımm 5 haftanın sonunde kese 6 haftanın sonunda kalp duyuluyo demek kı allahım 3 ayı atlatmayı nasıp etsın ınsallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…