2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Hıı kızlar birde ben çayı severim.
Sizce bir sorun olur mu içmemin.
Mesela büyük bir kupayla içtim şimdi. Bir daha içeceğim.
Bırakayım mı sigara gibi... :KK43:

Allah şu sigaradan da bir tiksinti versin Yarabbim!
Kıvrandırıyor yokluğu sabah saatlerinde.

günde 1er bardak çay,kahve,kola iç sadece dedi dr.um gecen hamileliğimde...bu seferde başka dr.a gidiyorum o da öle söledi...

14 nisandı canım, ben tam günü gününe adet görmüyordum bazen 30 bazen 32 günde bir

5+6 günlüksün yani 6 haftalıksın cnm..gözün aydın..

Son düzenleme:
Hepinize merhaba arkadaşlar:)) bende aranıza katıldım. Hamileliğimi 10 gün önce öğrenmiştim, bugün doktor randevum vardı. Keseyi gördük ama kalp atışlarını
daha duyamadık. Haftaya tekrar gideceğim kalp atışlarını duymak için. Ben heyecandan bebeğin kaç haftalık olduğunu da sormadım, unuttum:26:
Benim ilk bebeğim, umarım sağlıkla gelir bebişlerimiz:emir_bebek:

gözün aydın canım inş.sağlıklı şekilde kucağına alırsın bebişini ,bende yarın kalp atışı ve bebeği görmek için doktora gidicem zaman geçmek bilmiyor ya inş.

kızlar dün folik asit içeyi unuttum bişey olurmu umarım olmaz :KK17:

yok canım bigün içmesen noolcak.ben kızlarımda hiç içmemiştim o zaman yoktu böyle folik asit falan.oğlumda ve bunda hamile olduğumu öğrendiğimde içmeye başladım.aslında 3 ay önceden başlamak gerekiyomuş.allah a emanet artık

yok canım bigün içmesen noolcak.ben kızlarımda hiç içmemiştim o zaman yoktu böyle folik asit falan.oğlumda ve bunda hamile olduğumu öğrendiğimde içmeye başladım.aslında 3 ay önceden başlamak gerekiyomuş.allah a emanet artık

evet doğru diyosun daha önceden yokmuş benimde bi kaç tanıdığıma sordum içsen iyi olur dediler,ama unuttuysanda korkmana gerek yok bişey olmaz dediler bende hamilelikten 1 ay önce başladım

merhabalar.endokrine neden gitmiştin değerlerin nasıldı?benimde geçen özel hastanedeki tahlilde normal,fakülte hastanesinde yüksek çıktı biraz.ilaç başlaman gerek dediler.bende tereddütde kaldım ama içiorum 2gündür.sen ilaç kullandın da mı normale döndü?kusura bakma çok sordum ama bu aralar bu konuyla ilgili araştırma içindeyim.

Önemli değil Canim Tabiki sor ben hipertiroidi hastasiyim Canim daha önce tedavi gormuştum doktorum hamilelikte tetikleye bilir demişti 20 gün önce gittiğimde tsh im düşmeye baslamsti ilaç vermedi ki normalde doktorumun dediğine göre başka bı doktor olsa hemen ilaç verirmiş ama benim doktorum çok ilaç kullanma taraftarı biri değil o konuda çok memnunum bide dün gittim kontrole değerlerim normale dönmüş doktorum vücudunun alışma Dönemiydi düzeldi ilacsiz dedi bide 16. Haftamda gitcem ins Canim sen bence uzmanlığı endokirin olan bı doktora git

gözün aydın canım inş.sağlıklı şekilde kucağına alırsın bebişini ,bende yarın kalp atışı ve bebeği görmek için doktora gidicem zaman geçmek bilmiyor ya inş.

amin canım, sende bebeğine sağlıklı şekilde kavuşursun inşallah. bende haftaya kalp atışlarını duymak için gideceğim

Önemli değil Canim Tabiki sor ben hipertiroidi hastasiyim Canim daha önce tedavi gormuştum doktorum hamilelikte tetikleye bilir demişti 20 gün önce gittiğimde tsh im düşmeye baslamsti ilaç vermedi ki normalde doktorumun dediğine göre başka bı doktor olsa hemen ilaç verirmiş ama benim doktorum çok ilaç kullanma taraftarı biri değil o konuda çok memnunum bide dün gittim kontrole değerlerim normale dönmüş doktorum vücudunun alışma Dönemiydi düzeldi ilacsiz dedi bide 16. Haftamda gitcem ins Canim sen bence uzmanlığı endokirin olan bı doktora git

değerlerin kaçtı canım.benim ilki 3.86 3 gün sonra yapılanda 5.46 dı .hamileliktenmi yükselmiştir acaba?yalovada oturuyorum ve burda her bölüm yok dahiliye doktorları bakıyo bu tarz hastalıklara.ilaca başladım ama hala içim içimi yiyo .

dt bana 2 tahlil verdi ,1 ay sonra gelirken tahlil sonuçlarınıda getirirsin dedi..,sadece folik asit içiyorum ama kansızım ,başkada bi şey vermedi :KK43:(((
tüm gün yorgonum

kuppe ne zaman belli olacak senin durumun ? benim de hcg dusuktu korkmuyo da degilim

Canim 1 haziranda randevum var aksam 7.30 da.. Nasi gitcek ayaklarim bilmiyorum.. Hep bebegim gelistimi yoksa kese hala bos mu diye sayiklayip duruyorum. Beynim iptal durumda. Dun hepimiz icin dua ettim. Allahim kabul etsin. O gun kotu bi haber alirsam ne yaparim bilemiyorum. Cok zor.. Sen daha keseyi gormeye gitmedin mi tatlim?

herkese günaydın hani midem bulanmıyo hiç tık yok diyodum ya yanılmışım sabahtan dünden beri başladı

bende böyle diyordum üç gündür çok midem bulanıyor.aynı zamanda başlamış bizimkiler

kızlar tam olarak ne zaman başladı mide bulantılarınız? ben 6. haftamdayım daha bulantı yok, böyle gitse ne güzel olur:21:

herkese günaydın hani midem bulanmıyo hiç tık yok diyodum ya yanılmışım sabahtan dünden beri başladı

yaa midem neden bulanmıyo deyip dururken söylüyoduk sze şükredin diye:))

canım soda gecırmıyo ya benım alıskanlıgımdır vücudum magnezyumu ve bazı mınarelleri çok tutmadıgındna sık sık

soda içerim....sımdıde ıcıyorum ama bence gecırmıyo hatta afedersın geyirttiği için bazen dahada cok bulanamsına sebep oalbilri

ama ıste bu bulantı ıslerı kişisel ya yeme alıskanlıgı ıle alakalı

ben normalde soda kesinlikle içmem, çok nadir zamanlarda canım çekerse ancak
belki de bu yüzden geçiriyodur, bu sabah da içtim hemen geçirdi
ama tabi geçiriyo diye sürekli soda içemem günde bir kere en fazla 2 kere

bişey sormak istiyorum
benim bulantılarım 6. haftada başladı hem de çok şiddetli başladı
bugün 9. haftaya girdim iki üç gündür epeyce azalma var
mesela önceki haftalarda her an bulanırken şu üç gündür sadece akşamları ve sabahları bulanıyor
gün içinde rahatım Allahıma çok şükür, Rabbim bir daha yaşatmasın o kötü günleri

sence bu iyiye mi işaret?
yani azalması bi kaç haftada geçeceğini mi gösteriyor?
ben 9 ay sürmesinden çok korkuyorum ayşe

kızlar tam olarak ne zaman başladı mide bulantılarınız? ben 6. haftamdayım daha bulantı yok, böyle gitse ne güzel olur:21:

benimki 6+5 deyken başlamıştı
hem de ne başlama çok şiddetliydi
şuan 9 a girdik, daha hafifledi Allahıma çok şükür

bende 6 haftalıkım daha dün başladı canım sıkma canını bende diyodum neden aşlamadı hala diye ama olesi daha iimiş:KK5:

Slm kızlar nasılsınız bakalım,

Mide bulantıları olmayan arasındayım bende 7+5 oldum bugün.Ama keşke olsaydı da düşük tehlikesi yaşamasaydım mide bulanmasına razıydım:KK43: Ama bugün çok şükür kanama hiç kalmadı sadece lekelenme var oda kahverengi gibi korkum geçti biraz.Yarın konrtolüm var umarım ters bişiy olmaz.Allahım korusun herkesin yavrularını..

bende 6 haftalıkım daha dün başladı canım sıkma canını bende diyodum neden aşlamadı hala diye ama olesi daha iimiş:KK5:

Canım teşekkürler cevap verdiğiniz için... Gözüm korktu :18:böyle iyiyim ben:))) annem yaşamamış mide bulantısı keşke bende de olmasa

[haklıymışsınız canım ne güzemiş o günlerim:KK1:

sooon pişmanlııık neye yarar herşeyin bedeli var olmadı yaarrr :KK9:

yaa midem neden bulanmıyo deyip dururken söylüyoduk sze şükredin diye:))

ben normalde soda kesinlikle içmem, çok nadir zamanlarda canım çekerse ancak
belki de bu yüzden geçiriyodur, bu sabah da içtim hemen geçirdi
ama tabi geçiriyo diye sürekli soda içemem günde bir kere en fazla 2 kere

bişey sormak istiyorum
benim bulantılarım 6. haftada başladı hem de çok şiddetli başladı
bugün 9. haftaya girdim iki üç gündür epeyce azalma var
mesela önceki haftalarda her an bulanırken şu üç gündür sadece akşamları ve sabahları bulanıyor
gün içinde rahatım Allahıma çok şükür, Rabbim bir daha yaşatmasın o kötü günleri

sence bu iyiye mi işaret?
yani azalması bi kaç haftada geçeceğini mi gösteriyor?
ben 9 ay sürmesinden çok korkuyorum ayşe

canım henuz 9 haftalık olmadı su an 8 haftalık ve 9. haftanın ıcınde :)
bunu söyluyorum cunku özellıkle ılk haftalarda değil bir hafta 1 gun bile gelısımde ciddi roloynar
kalkop da 9 haftalıkal kendını kıyaslarsan üzülrüsün diye dıyorum

evet ıyıyye ısaret eger dediğin gibiyse sunu söyleyebılırım kı 12. hafta bıterken ınsallah bulantıların da bıtecektır
eger bulantın hafıfılıyrosa vücudun hormon artısına ayak uydurmaya baslamıs demektır cunku bu bulantılar artanhormonlara
vücudun bir tepkısı bu vücutta bişey oluyo haberın oslun demek yanı :)

ama diyorum ya bu cok kişisel bi olay....bi matematıgı yok yanı bir de ben 16. hafta bıtene kadar cekmıstım bulantıyı
ve bendne daha fazla bulantısı uzun süren yoktu aramızda sanıyorum en fazla 16 haftaya kadar sürüyo :)
tabıı hormonal bulantıdan bahsedıyorum reflü yasyaan yedıkelrıne dıkkat etmeyen veya mıdesını col doldurup
uzanan yastıgını yuksletmeyen önleımını almayanalrın yanı refluden kaynaklı mıde bulantıları reflü tedavı eıdlmedıgı sürece
gebelık boyunca ve gebelık sonrası da gecmez onun ıcın hele göbüş büyüdükten sonra öğünleri ufaltıp adetını çoğaltıp yastıgı
yukseltmek eger reflı coktan baslamıssa ilaç alıp 15 gun gibi bi süre zarfında ıyılersmek en mantıklısı korkma canım gebelık boyunca sürmıycek
ama son aylar yanı son trimesterda bebiş mıdene tekme kafa atacagı ıcın miden bulanmadan ksumalar yasayıbılırsın :) :) :)
bunun ahrıcınde çok az kadın 3. trimesterda bulantı yasar bunun daha cok mıde problemelri oldugu dusunulur sımdıkı gibi olmaz
en azındna sanıyorum :) sımdı otrojen çok hızlı yuksledıgı ıcın yasıyoruz bunalrı :)

Son düzenleme:
kısmetse bende ocakta doğum yapacağım :KK1: aslında ben daha çiçeği burnunda bir anneyim 11 aylık bir oğlum var ve şimdide 2. ye hamileyim:KK52::KK52: hala nasıl hamile kaldığımı anlamış değilim çünkü korunuyorduk:KK37: gebeliğimi öğrenmenin verdiği şaşkınlığı hala üzerimden atabilmiş değilim ama kabullenmekten başka da bişey gelmiyor elimden umarım sağsalim kavuşuruz bebeklerimize:21::21::21::21:
hayırlısı olsun...
bizde korunuyorken hamile kaldım ama herşeye rağmen hamile kaldıysak bir hikmeti vardır
oğlun küçükmüş daha.
ilk zaman biraz zorlansanda sonrası daha güzel olucak
benim oğlumda 3 yaşında bebiş nasipse doğunca yaklaşık 4 yaş olucak aralarında

Hepinize merhaba arkadaşlar:)) bende aranıza katıldım. Hamileliğimi 10 gün önce öğrenmiştim, bugün doktor randevum vardı. Keseyi gördük ama kalp atışlarını
daha duyamadık. Haftaya tekrar gideceğim kalp atışlarını duymak için. Ben heyecandan bebeğin kaç haftalık olduğunu da sormadım, unuttum:26:
Benim ilk bebeğim, umarım sağlıkla gelir bebişlerimiz:emir_bebek:
hoşgeldin...hayırlısı olsun
slmlar günaydınlar hanımlar eğer bende bu ay hamiş kalırsam sizinle olacam kızancıklarımmmmmmmmmm

Slm kızlar nasılsınız bakalım,

Mide bulantıları olmayan arasındayım bende 7+5 oldum bugün.Ama keşke olsaydı da düşük tehlikesi yaşamasaydım mide bulanmasına razıydım:KK43: Ama bugün çok şükür kanama hiç kalmadı sadece lekelenme var oda kahverengi gibi korkum geçti biraz.Yarın konrtolüm var umarım ters bişiy olmaz.Allahım korusun herkesin yavrularını..

mide bulantısı çok zordur canım. inş.ne mide bulantın nede kanaman olur.

X