2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yine yok yine yok anlaşılan çocuklu olunca ben ocak annelerınde fazla aktif olamıycam

merhaba;
iyi bulantılarla senin nasıl gidiyor?

bende sabah bulantıları oluyor şuanlık uyku eğilimi çok faza sabahları oğlum kalkmak istiyor ama kalkamıorum bir yandan midem bulanırken bir yandan sürekli karnım aç bu sefer meyve yemeye baslıyorum bu seferde karnım agrıyor sureklı yemek yemek ıstemıyorum cunku oğlumdan aldıgım kılolar daha ustumde

canım benim sat 10 nisan sata göre doğum tarihi 15.01.2013 gözüküyor.ben 30 günde bir olduğum için 2 gün atıp 17.01 olarak gün belirttim.15.01 demeliyim sanırım bu durumda ve ona göre düşünmeliyim

anladım canım ılk hafta ıcın 2 gun önemlı tabıı ama doğum tarıhı aıcısından önemlı dğeil :)

ve sata göre düşünmen lazım :) perıyodunun uzunluguna veya bata göre dğeil :)

yine yok yine yok anlaşılan çocuklu olunca ben ocak annelerınde fazla aktif olamıycam

anamadım bebem ne yok ?

kızlar ben cıkı8yorum eskişehır yolcusuyuz bız bu akşam

inşallah pazartesi görüşrüz

kendınıze ve bebıslere ıyı bakın hadı öptüm kocaman :) :) :)

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar .;

14 mayısta bir dr a ve ardından ,19 mayısta başka dr gittim ...1 ay sonra gel dedi ve 2 adtte tahlil verdi?
sadece folik asit içiyorum ama sürekli açım,iştah tavan yapmış ,halsizlik desen ooooo...
bugun beni sağlık ocağından aradılar,gittim ,onu yeme şunu ye:)))
yoğurt hiç yiyemiyorum,balıkla aram kötü..sebze desen hiç yemem ,yemek seçerim..sabahtan akşama kadar olips yiyorum ,bulantı için ...

merhaba arkadaşlar .;

14 mayısta bir dr a ve ardından ,19 mayısta başka dr gittim ...1 ay sonra gel dedi ve 2 adtte tahlil verdi?
sadece folik asit içiyorum ama sürekli açım,iştah tavan yapmış ,halsizlik desen ooooo...
yoğurt hiç yiyemiyorum,balıkla aram kötü..sebze desen hiç yemem ,yemek seçerim..sabahtan akşama kadar olips yiyorum ,bulantı için ...

ilk zamanla böyle oluyor sonra düzeliyorsun yemeye çalış ama dedikleri besinler önemli bu arada sağlık ocağınada bildirmek lazımmı

midesi çok bulananların da iştahı sonradan açılıyor mu kızlar

ben de senin gibiyim, gözümde hiç bir yemek yok, hatta yemek adı düşünürken bie midem bulanıyor.

dün zorladım, tavuk haşlama yaptım. sonra bol karabiberli ve bol bol limonlu olarak biraz yedim. istahım açıldı. başka şeyler de yedim.
gerçi bugün aynı iştahsızım. ama anladım ki, iştaha bakmadan zorla yemek lazım. yedikçe açılıyor.

ben de senin gibiyim, gözümde hiç bir yemek yok, hatta yemek adı düşünürken bie midem bulanıyor.

dün zorladım, tavuk haşlama yaptım. sonra bol karabiberli ve bol bol limonlu olarak biraz yedim. istahım açıldı. başka şeyler de yedim.
gerçi bugün aynı iştahsızım. ama anladım ki, iştaha bakmadan zorla yemek lazım. yedikçe açılıyor.

ama yiyemiyor insan

Herkese günaydın:KK3: dün mide bulantılarınız ne zaman başladı diye sormuştum ya sabahın köründe mide bulantısıyla uyandım resmen, hala da az bulantı var:KK5:

ama hak ettim ben bunu o kadar merak edersen başına gelir tabi:KK35:

merhaba arkadaşlar .;

bende sadece folicasit alıyorum o yterli çünkü şimdilik :)) bende açım ama yemek yemek istemiyorum uykusuzluktan ölüyorum ....
yoğurt vazgeçilmezim hergün 1 kase yiyorum yemek seçmem ama doktora sormuştum ben ilk 3 ay mide bulantısı yüzünden çok şey yenemediği için zorlamıyo doktorlar zaten ilk 3 ay bizim kanımızdan besleniyo önemli oln dönem 3 aydan sonrası ondan sonra yemeğe çok dikkat etmemiz lazım :))
ilk zamanla böyle oluyor sonra düzeliyorsun yemeye çalış ama dedikleri besinler önemli bu arada sağlık ocağınada bildirmek lazımmı
evet cnm sağlık ocağıda seni takip ediyo aile hekimine bilgi veriyosun rutin kontrollerini yapıyolar ama ben biraz daha beklicem haber vermek için en azından şu tehlikeli 3 ayı geçsin öle bilgi vericem :))
Herkese günaydın:KK3: dün mide bulantılarınız ne zaman başladı diye sormuştum ya sabahın köründe mide bulantısıyla uyandım resmen, hala da az bulantı var:KK5:

ama hak ettim ben bunu o kadar merak edersen başına gelir tabi:KK35:

ahh o bulantılarr benim ayrıca midemde yanıyo o daha kötü :KK43:( ilk defa bende bugün az kalsın çıkarıyodum zor geçti valla kahvaltımı yaptım şimdi daha iyiyim :))

Günaydın kiZlar nasılsiniz çok şükür iki gündür çok fazla mide bulantım yok bide deliksiz uyuyorum o bana ii oluyo dün endokirin doktoruma gittim hersey yolundaymis değerlerim normale dönmüş 16. Haftanda gel dedi bu zamana kadar miden bulanabilir dedi tirioidilerimden olayı ama çok şükür ilaç vermedi :)

canım benim de ilk gebeliğimde mide bulantılarım 12. haftada başlamış bi ara çok sıklaşmış ve 9. aya kadar ara ara devam etmişti. ben çareyi bulantımı tetikleyen nedenleri bularak ortadan kaldımış biraz rahatlamıştım. mesela oda parfümleri sabah çok midemi bulandırıyordu hepsini kaldırmıştım. birde uyanınca tuzlu çubuk kraker yerdim oda iyi gelirdi.

midesi bulanan arkadaşlar çoğalıyor allah yardımcınız olsun
oğluma hamileyken bende yaşamıştım ve gerçekten berbat birşey:KK43:((
çok şükür şimdilik uyku dışında bir sorunum yok benimde

Son düzenleme:

Bable mrb sen daha öncede ekim 2009 annesiydin sanırım seni oradan hatırlıyorum sanki.Benimde Ekim 2009 doğumlu bir oğlum var şimdide Allah nasip ederse oğlumun bir kardeşi olacak:)

midesi bulanan arkadaşlar çoğalıyor allah yardımcınız olsun
oğluma hamileyken bende yaşamıştım ve gerçekten berbat birşey:KK43:((
çok şükür şimdilik uyku dışında bir sorunum yok benimde

yaaa benim kısa bi hamileliğim olmuştu onda hiç böle sorunlar yaşamamıştım sadece midem yanıyodu ama sefer mide bulantısı ve uyku hali öldürüyo beni amaa sağlıklı olsun da herşeye katlanırım kuzum için

X