2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
[SUP][/SUP]
ayşeciim bebeğin kalp atışlarını duymadan listeye yazılmak istemdim ama sanırım artık o listede olmak bizimde hakkımız bilgilerim
yaş 25 kilo 72 ilk bebek yaşadığım şehir siirt tahmini doğum tarihi 28 ocak
zahmet olacak ama eklersen sevinirim canım :)

canım tebrik ediyorum çok çok çokkkkkkkk aynı duyguları yaşamısız. Bugün bende bitanemin kalp atışlarını duydum çok heyecanladım harika bir duygu darısı bütün arkadaşlara rahatladım cidden.benim doğum da 27 ocak yakınız. ben aslen siirtliyim sanırım görev icabı oradasın siirtle ilgili her konuda yardımcı olmaya çalışırım:)

Kızlar adet sancısı hafiften girmeye başlayınca rahimde ağrı olur ya birde belde. Bende onlardan var bugün...
Neden acaba?

canım endişelenme bendede oldu bugün dr ye sordum kanama olmadığı sürece sorun yok dedi

bu arada sizdede sırt ağrısı oluyor mu?

Son düzenleme:
kızlar doktordan geldım ultrason ölçümlerinden çok kanama alanına benzeyen alanda kafama takılmıstı zaten

doktor baktı cidden yanlış ölçülmüş 8 + 3 çıktı bebıs bugun ve 1 cm 8 mm :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

ve dedıgım gıbı kanama alanı dımı burası dedım evet canım kanama alanı çok buyuk değil ama progesteron kullanman lazım

dedi değişik açıalrdan göstredı baya ıcımı rahatlattı dedi 1 cm değil 0,5 mm bile gün oynatır bak dedı değişik ölçümler yaparak

yollk kesesını gostredı eger dedi yolk kesesı oılusmasa zaten kalp atısı baslamazdı onu hııc kafaya takma dedı

değerlerimi inceledı o da albumını yukske bulmadı cok bi de doktor tavsıyelerı yazdı kafana takılcak bısı yok bundan sonra bı sorun olmaz

kanama alanı da progesteronla azalır yıen de kontrol ederız arada dedı böle işte kızlar...doğumu sordum sezeryan daha kanamalı olur

normal doğumu tavsıye ederım bı sıkıtnı olmaz ama ıı takıp eidlmen lazım kanunı sultan suleyman hast gıt orada perınatolojı var

güzel takıbın yapılır orada dedı gene bızde bakarız ama burada perınaolojı yok dedı ayy herbısı anlattı ıyyız cok sukur

kanama alanının dunku salak dr sölemeıstı iyi ki ben ıncelkemısım ınsan bi progesteron yazar ben anlamadım sankı yazık ya vallahı yazık !!!
cnm benim çok sevindim herşeyin yoluında olmasına bakkanama alanınıda kafana takma demiş doktorr ohh içimi rahatladı :)) maşşallahhh kuzucunaaaa :))
Kızlar adet sancısı hafiften girmeye başlayınca rahimde ağrı olur ya birde belde. Bende onlardan var bugün...
Neden acaba?
cnm 2 adet döneminde vucudun tekrar adet olmaya hazırlıyo kendini oyuzden kasık ağrıları oluyo korkma yani :))
superisi canım benim çok sevindim pıtpıtları duymuşsunuz:) Bizde gittik geldik kelebeğim maşallah büyümüş 1.5 cm olmuş:nazar::nazar: onun o pırpır eden kalbini görünce zor tuttum kendimi ağlamamak için... nasıl bi mucize bu yaaa:KK17::KK17:

ayyy kuzum çok çok sevindimmm Allahım kucağınada almayı nasiip edicek inşallahh duman seninki 8 haftalık oldu dimi kuzumm :))

merhaba kızlar bende ocak annesi olucam inşallahh. ama kafamda soru işaretleri var. sat 9 nisan o tarihe göre hesaplayınca 9 haftalık olması lazım bebeğimin ama kan değerime göre 5 yada 6 haftalık dedi doktor ne muayene etti ne alttan baktı habire kan isteyip durdu :KK43: en son dün verdim kan değerim 8500 çıktı kafam çok karışık pazartesi kontrolumuz var ama ben daha kaç haftalık olduğunu bile bilmiyorum :KK43:(

Bence bir an once ultrasona gir. Baska doktora git. Neden ultrasona sokmuyo ki seni?? Bir an once gor ki icin rahat etsin oyle sey mi olurmus ne bicim doktorlar var ya alllah allah

selamlar :KK3:

ben doğru dürüst yemek yapamıyorum diye komşum bir tencere yemek getirmiş, meşhur kalablaık yenecek bir yemek! içi de bir sürü et :KK43: nasıl zorladım kendimi yaa :KK5: bebeğim beslenemiyor diye korkmaya başladım yumdum gözümü yedim sonra kendimi öğürürken buldum :KK17: vitamin kullanan war mı bu arada? elevit? ben kullanıyordum doktor 12.aydan sonra dedi bıraktım.. kullansam mı ne yapsam beslenemiyorum yaa

Bende de mide bulantisi hat safa da ve ben de korkuyorum cocuga bisi olucak die:KK43: doktorum onerdi hem elevit hem de folic plus kullaniyorum.

Son düzenleme:
cnm benim çok sevindim herşeyin yoluında olmasına bakkanama alanınıda kafana takma demiş doktorr ohh içimi rahatladı :)) maşşallahhh kuzucunaaaa :))

kanamaa alanı ınsallah buyumez ve progesteonla kuculur canım ama kuculur ınsallah yaaa :) daha onckeı daha buyuktu kuculmsutu :)

sağol canım diyorum ya adam gibi yorum yapsınalr canımı yesınelr dunkı kanama alanı var şöle yapalım böle yapalım dese gık demezdım :)

Hadi gözün aydın ayşecim boşuna stres yapıyoruz hepimizde..İnş o kanama noktasıda bian önce düzelir progestan iyi işe yarıo bence.o Dr neden yazmamış anlamadım yani sen bile görüosun onu ki resimde zaten bayağı bi net.Dediğin gibi gerçekten yazık....
canım çok sukur evet ya bende anlamadım insan kandırır gibi o ne ya....evet progesteron ıı gelıo ıkıncı gebelıgımde 5 haftadan 16. haftaya

kadar kullanmsıtım o kadar kanamam olmasına ragmen normale dönmüştü ınsallah bu seferde normale döner canım :)

superisi canım benim çok sevindim pıtpıtları duymuşsunuz:) Bizde gittik geldik kelebeğim maşallah büyümüş 1.5 cm olmuş:nazar::nazar: onun o pırpır eden kalbini görünce zor tuttum kendimi ağlamamak için... nasıl bi mucize bu yaaa:KK17::KK17:

canım hayırlı olsun ınsallah :) Allah ım bundan sonrasındada güzel haberler vermenı nasıb etsınn

geçmiş olsun ayşecim...sen de bebeğinde sağlıklısınız maşallah:) seni çok iyi anlıyorum canım. bende ilk doktorumun ilgisizliğinden dolayı kendimi çok yıpratmıştım ama şuan ki doktorum iyi. iletişimin iyiyse sorun yoktur zaten:) bende dün lekelenmeden dolayı doktora gittim. 7+2 ydim, kalp atışını duyduk, çok şükür. doktor o sırada kanama bölgesini gördü ve progestan verdi. herşeyden önce dinlenmeliyiz bol bol, kafamıza takmamalıyız. hadi geçmiş olsun tekrar!!

evet hele kanama lekelenme gi,b, duurmalrda ytamak en ıyısı hıııc efelık yapmıcan :)

canım doktor adam olaydı ben de dr söledi tmm derdım ama söleemedıkı gıcık ne gectı elıne cok merak edıyorum :KK19:

evet bol bol dınlenme valla kafam cok rahat ben şüphede kalmayı sevmıyorum neyse o bileyım kurtulayım Rabbım hepımıze sağlıkla nasib etsın ıns..

amin inş. ay ya dahada heyecanlandırdın geçen haftaydı kontrolüm 1 ay sonra gel dedi 3 hafta var daha napsam acaba devletteki doktora mı gitsem haftaya çok merak ediyorum ne kadar büyüdüğünü :KK52:

ehehehe alemsın canım ama sunu bılıyorum 25. haftadan sonra ultrasonda tek görebildiğin ya sadece toto ya sadece gövde yada sadece baş oluyo

o ilk zamnaalr zar zor secilen bebek goruntusu gidiyo yerıne koccamn bi bbeıs goruntusu gelıo tam bir şekılde göremıyosun onun ıcın 10 ile 25 arası

en güzel goruntuler alınıyo canım bi de favorım ayrıtnılı ıkıncı düzey ultrason o zaman neler yapıyoalr neler bizimki ağzını şekılden şekıle sokuyodu

parmagını emıyodu eliyle ok işaretı yapiodu ehehe :KK70: ayy yenınden o gunlerı görmek nasıb etsın Rabbim yaa hamılelıgın en gzel trarafkarı ıste

ay-she çok geçmiş olsun canım benimde 5+2 den beri lekelenmem var 6+2 olduk dün tekrar dktora gittim kese görüntüsü düzenli günüyle uyumlu kese 19mm doktor vajinal baksak bebeği görürürz dedi ama bakmadık kanama alanı çok küçük önemsenmyecek kadar deddi ama hala geçmedi bide bende kan pıhtılşması ve bir düşüğüm var iğne ve aspirin kullanıyodum doktor aspirini kesti iğne sadce kanama geçene kadar dedi umarım bişey olmaz 1 haftadır asprin kullnmıyorum bu lekelenme ne zaman geçecek :KK43:

canım bende de kan pıhtılaşması ve üç kaybım var ıkıncı gebelıgımde cok kanama yasadım ben 5 haftada baslaıd 12 ye kadar nerdeyse bitmıstı gunde 3 progestan alıodm

ve kanama alanı daha buyuktu öle leke leke de değildi bişldiğin adet gibi idi dusuktehdıdı ile yatmsıtım ama düzeldi yanı ilacını kullan ve mutlaka ama mutlaka yorulma dınlen bol bol dınlen

gecıcek ınsallah canım sabır :) önemli olan ne oldugu adı konsun caresı var..bak sımdıde sorun yokken 8+ da kanama alanı cıktı ama

kanamma yok henüz geen progestan içicem 3 adet gunde..ilacını al dinlen ınsallah gecıcek

ayşemm doğru diyosun cnm yaaa adam gibi bilgilendirseler bizimde içimizi rahat ettirseler azcık nolur sankii dimii ... küçülür cnm merak etme sen emi sapa sağlam alıcaz bu bebekleri kucağımıza inan olurmu kuzumm :))
ayy buarada annem geldi bugün Allah razıolsun evi derleyip toparladı kuzum yaaa tek başına ben yattım azcık yardım edebildim valla ev eve döndüü :)) bana kalsa ben daha yapamazdı şimdi testemiz oldu evimm bütün halıları kaldırdı temizlemeye gidicek hem daha iyi oldu 2 günde bi siler tozunu alırım ohh miss

Kızlar size bişey sorucam ben 19 mayısta bebeğimin kalp atışlarını duydum ondan sonra dr bana herşey yolunda testler verdi bana bunları yap,1,5 ay sonra gel dedi ikili testim 23 haziran 1,5 ay çok değilmi sizce ben ikili testi yapıp götürücem kafam karıştı siz nekadar sıklıkla gidiyosunuz ??????????

canım ikili test gebeliğin 11 - 14. haftasında herhangi bir tarihte yapılabilir. ayrıca bu testler yapılırken aynı zamanda ultrasonla bebeğin ense kalınlığı da ölçülür yalnız asla unutulmaması gereken bişey var ki oda bu testlerin asla %100 doğru sonuç vermeyeceğidir. birde bu testleri yaptırmak zorunlu değil annenin isteğine bağlı .ben ilk gebeliğimde yaptırmadım bundada yaptırmayı düşünmüyorum

selam kızlar geçmişte çok kaynatmışsınız hepsini okuyamadım ama sanırım genel olarak iyiyiz bir sıkıntı yaşayanımız yok çok şükür :)
ay-she çok geçmiş olsun canım benimde 5+2 den beri lekelenmem var 6+2 olduk dün tekrar dktora gittim kese görüntüsü düzenli günüyle uyumlu kese 19mm doktor vajinal baksak bebeği görürürz dedi ama bakmadık kanama alanı çok küçük önemsenmyecek kadar deddi ama hala geçmedi bide bende kan pıhtılşması ve bir düşüğüm var iğne ve aspirin kullanıyodum doktor aspirini kesti iğne sadce kanama geçene kadar dedi umarım bişey olmaz 1 haftadır asprin kullnmıyorum bu lekelenme ne zaman geçecek :KK43:
canım bende bugün dr. gittim 6+2 yiz bizde vajinal olarak gördük pıtpıtları kalp atışlarını darısı baına inşallah canım bende kan pıhtılaşması sorunuyla uğraşıyorum canım ortak özelliğimiz çokmuş inşallah bebişlerimizide sağlıklı bir şekilde kucağımıza alrız
Som kiZlar nasılsiniz ya haftaya cuma randevum var çok heycanlandm bebisimi gorcem ins :))
inşallah canım bunun üstüne başka bir mutluluk varmı bilemiyorum canım :)
kızlar dikkat edin hasta olmayın.bende soğuk algınlığı oldu:2:çok kötüyüm. hapşırıyorum devamlı bi taraftanda korkuyorum:KK58: doktor ilaç yazamam dedi
çok geçmiş olsun canım inşallah atlatırsın biran önce:)
gerçekten inanılmaz birşey canım sizinde iyi olmanıza sevindim :)
canım tebrik ediyorum çok çok çokkkkkkkk aynı duyguları yaşamısız. Bugün bende bitanemin kalp atışlarını duydum çok heyecanladım harika bir duygu darısı bütün arkadaşlara rahatladım cidden.benim doğum da 27 ocak yakınız. ben aslen siirtliyim sanırım görev icabı oradasın siirtle ilgili her konuda yardımcı olmaya çalışırım:)

canım endişelenme bendede oldu bugün dr ye sordum kanama olmadığı sürece sorun yok dedi

bu arada sizdede sırt ağrısı oluyor mu?

sen nerde yaşıyorsun canım geliyormusun siirte gelirsen görüşelim olurmu benimde doğum tarihi sata göre 27 ocak ama dr. göre 31 ocak falan oluyor canım :)

slm kızlar naber :KK3:
İyiyim kendi adıma çok şükür. :) Sen nasılsın? :)

ayy inş canım ya ayın 17 side dogum gunum ilk defa bebişimmle dogum günü gecircem :KK70::KK70::KK70:

Şİmdiden doğum günün kutlu olsun. :)
Babişe söyle bebiş annesine doğum günü hediyesi alsın. :)

benim yüzüm çok kötü canım yaa hep sivilce nası geçiçek ???

Ben de bilemedim. Bide acıyorlar. Kolum falan pütür pütür oldu. :S

Son düzenleme:
İyiyim kendi adıma çok şükür. :) Sen nasılsın? :)

Ben de bilemedim. Bide acıyorlar. Kolum falan pütür pütür oldu. :S

iyiym ben de teşekkürler :KK66:

benim de kolum pütür pütür cildim bir tuhaf oldu ya..bir de saçlarım saç derim doğal olarak..

kızıma hamileyken pamuk gibi pürüzsüz bir cildim wardı.. şimdi tam tersi :KK55:

Aslında tam tersi derler. Kızlar annenin güzelliğini alırlarmış. Hamilelik çirkin geçermiş derler. :) Demek ki doğru değilmiş. :)
Bana hep diyorlar aynaya bakınca kendini daha mı çirkin daha mı güzel hissediyorsun diye. Erkekse güzelleşirsin diyorlar ama tabi bunlar öylesine halk arasında tahmin. :)

Ayyy kızlaar ultrasyon görünyüleri beni cok duygulandırdı.darısı benım gibi sabırsızlıkla bebeğinin kalp atışını duymayı bekleyenlere.bütün kalpleri pıtpıt atan meleklere binlerce kez maşallah subhanallah allah onlara uzuuuun sağlıklı ömürler versin.

gözünüz aydın allah tamamına erdirir inş.duymak bizede nasib olur inş. :)

X