2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
teşekkür ederim güzel dileklerin için canım ama ne yapayım benim de doktordan kaynaklanıyo sanırım ayrıntılı anlatmıyo hiç bakıyo tamam he0rşey güzel sor0un yok diyo randevu veriyo öle yani ben de heyecandan soracaklarımı unutuyorum özele gidiyorum aslında daha yakından ilgileniyolar özelde doktorumda çok iyi ben abartıyorum işte :) bi de mide bulantım hiç bişeyim yok bi halsizlik ve göğüslerde sızı diyom bazen neden ben kusmuyom sorun mu var ? yani biz de ilk heyecanla galiba abartıyoruz doktorlar haklı yani bazen :KK70:
ben adetime 2 gün kala idrar testinde silik çizgi gördüm 2 gün geçince adetim kan testi yaptırdım o da 465 çıktı 5 haftalıkken kesem gözüktü gayet düzgün şekli güzel 7 +2 de de bebişi ve kalp atışını gördüm ultrason resimleri bölümüne de ekledim ordan bakabilirsin istersen başkalarınınkine bakınca benimki küçük gibi geldi oysa doktor herşey güzel normal 7 haftalıkla uyumlu demişti bakalım 2 hafta sonra kontrolüm

ayheka sana da çok geçmiş olsun inşallah hepimiz güzel hamilelik geçiririz

Sağol canım amin. :)

Doktorlar genel de sorun yoksa aman da aman ne güzel gebelik hiç sorun yok gibi pohpohlamıyorlar bizi. :p
Biz muayene uzasın istiyoruz, bir sürü güzel şey söylesin istiyoruz ama aslında şanslıyız ki bir sorun yok diye uzatmıyor doktorlar görüşmeyi. Ben de ilk gittiğimde çok kısa sürdü bir şey anlamadım. Ama özellikle burda okudukça şükretmem gerektiğini düşünüyorum. Tabi bu da hakkımız azcık nazlanıyoruz. :) Bir de daha önce yaşamadığımız bir tecrübe. Allah sonumuzu hayır etsin hepimizin. :)
Bu arada kaç yaşındasın? Nerelisin?

ohh kısır çok severımm :)

ay valla he naz zamanı :KK70: şimdi eşim öğle yemegı hazırlıyo hemen kurayım sofrayı da ilacın gecıkmesın dedi ehhe :KK70:

sağolsun ya

haydı ben kaçtım :) yemek yıyelım dınelenelım :)

Afiyet olsun. :)
Bol bol dinlen. :KK66:

anneler bişey sorabili0r miyim bu konuda bilginiz varsa fikrinizi almış olurumm göbeğimde piercing var yapılalı çok oldu 7 sene gibi... çıkarmam gerekir mi daha şimdiden nette baktım tam bi bilgi yok

kızlar doktordan geldım ultrason ölçümlerinden çok kanama alanına benzeyen alanda kafama takılmıstı zaten

doktor baktı cidden yanlış ölçülmüş 8 + 3 çıktı bebıs bugun ve 1 cm 8 mm :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

ve dedıgım gıbı kanama alanı dımı burası dedım evet canım kanama alanı çok buyuk değil ama progesteron kullanman lazım

dedi değişik açıalrdan göstredı baya ıcımı rahatlattı dedi 1 cm değil 0,5 mm bile gün oynatır bak dedı değişik ölçümler yaparak

yollk kesesını gostredı eger dedi yolk kesesı oılusmasa zaten kalp atısı baslamazdı onu hııc kafaya takma dedı

değerlerimi inceledı o da albumını yukske bulmadı cok bi de doktor tavsıyelerı yazdı kafana takılcak bısı yok bundan sonra bı sorun olmaz

kanama alanı da progesteronla azalır yıen de kontrol ederız arada dedı böle işte kızlar...doğumu sordum sezeryan daha kanamalı olur

normal doğumu tavsıye ederım bı sıkıtnı olmaz ama ıı takıp eidlmen lazım kanunı sultan suleyman hast gıt orada perınatolojı var

güzel takıbın yapılır orada dedı gene bızde bakarız ama burada perınaolojı yok dedı ayy herbısı anlattı ıyyız cok sukur

kanama alanının dunku salak dr sölemeıstı iyi ki ben ıncelkemısım ınsan bi progesteron yazar ben anlamadım sankı yazık ya vallahı yazık !!!

geçmiş olsun ayşecim...sen de bebeğinde sağlıklısınız maşallah:) seni çok iyi anlıyorum canım. bende ilk doktorumun ilgisizliğinden dolayı kendimi çok yıpratmıştım ama şuan ki doktorum iyi. iletişimin iyiyse sorun yoktur zaten:) bende dün lekelenmeden dolayı doktora gittim. 7+2 ydim, kalp atışını duyduk, çok şükür. doktor o sırada kanama bölgesini gördü ve progestan verdi. herşeyden önce dinlenmeliyiz bol bol, kafamıza takmamalıyız. hadi geçmiş olsun tekrar!!

canım ınsallah bu sefer tekmelerını de duyarsın canım benım kucagıanda alırsın alırız ınsallah hepımız :)

çok muhtesem şeler hele nefes aldıkça poposunun ustunde zıplıo yaa o goruntuye ölürüm yaa :KK70: çok kalmaıd 10-11 hafatada gorurusun canım :)

el kol hareketleırnı zıplamasını :) ınsallah allah ım bır daha acı şeler yastamasın sağlıkla kucaklayalım ınsallahhh

amin inş. ay ya dahada heyecanlandırdın geçen haftaydı kontrolüm 1 ay sonra gel dedi 3 hafta var daha napsam acaba devletteki doktora mı gitsem haftaya çok merak ediyorum ne kadar büyüdüğünü :KK52:

Sağol canım amin. :)

Doktorlar genel de sorun yoksa aman da aman ne güzel gebelik hiç sorun yok gibi pohpohlamıyorlar bizi. :p
Biz muayene uzasın istiyoruz, bir sürü güzel şey söylesin istiyoruz ama aslında şanslıyız ki bir sorun yok diye uzatmıyor doktorlar görüşmeyi. Ben de ilk gittiğimde çok kısa sürdü bir şey anlamadım. Ama özellikle burda okudukça şükretmem gerektiğini düşünüyorum. Tabi bu da hakkımız azcık nazlanıyoruz. :) Bir de daha önce yaşamadığımız bir tecrübe. Allah sonumuzu hayır etsin hepimizin. :)
Bu arada kaç yaşındasın? Nerelisin?

amin canım inşallah güzel başladı güzel devam eder...dediğin gibi şükretmemiz lazım Allaha şükür kolay bi hamilelik geçiriyoruz bu arada ben rizeliyim 26 yaşımdayım sen ?

ay-she çok geçmiş olsun canım benimde 5+2 den beri lekelenmem var 6+2 olduk dün tekrar dktora gittim kese görüntüsü düzenli günüyle uyumlu kese 19mm doktor vajinal baksak bebeği görürürz dedi ama bakmadık kanama alanı çok küçük önemsenmyecek kadar deddi ama hala geçmedi bide bende kan pıhtılşması ve bir düşüğüm var iğne ve aspirin kullanıyodum doktor aspirini kesti iğne sadce kanama geçene kadar dedi umarım bişey olmaz 1 haftadır asprin kullnmıyorum bu lekelenme ne zaman geçecek :KK43:

Som kiZlar nasılsiniz ya haftaya cuma randevum var çok heycanlandm bebisimi gorcem ins :))

Arkadaşlar güzel hafta sonları,

ikili test 11 ile 14. hafta arasında yapılması gerekiyor, fakat en doğru sonuç için kaçıncı haftasında yaptırmak lazım acaba???

Som kiZlar nasılsiniz ya haftaya cuma randevum var çok heycanlandm bebisimi gorcem ins :))
Hoş geldin. :)
Benim ayın 19'unda randevum. Senin daha yakınmış. :)
Güzel haberler inşAllah. :)

Arkadaşlar güzel hafta sonları,

ikili test 11 ile 14. hafta arasında yapılması gerekiyor, fakat en doğru sonuç için kaçıncı haftasında yaptırmak lazım acaba???

Ben çok acemiyim ya daha bu konularda. :)
Ben de ne öğreniyorsam burda ki kızların yazılarından öğreniyorum. :)

kızlar dikkat edin hasta olmayın.bende soğuk algınlığı oldu:2:çok kötüyüm. hapşırıyorum devamlı bi taraftanda korkuyorum:KK58: doktor ilaç yazamam dedi

Son düzenleme:
kızlar doktordan geldım ultrason ölçümlerinden çok kanama alanına benzeyen alanda kafama takılmıstı zaten

doktor baktı cidden yanlış ölçülmüş 8 + 3 çıktı bebıs bugun ve 1 cm 8 mm :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

ve dedıgım gıbı kanama alanı dımı burası dedım evet canım kanama alanı çok buyuk değil ama progesteron kullanman lazım

dedi değişik açıalrdan göstredı baya ıcımı rahatlattı dedi 1 cm değil 0,5 mm bile gün oynatır bak dedı değişik ölçümler yaparak

yollk kesesını gostredı eger dedi yolk kesesı oılusmasa zaten kalp atısı baslamazdı onu hııc kafaya takma dedı

değerlerimi inceledı o da albumını yukske bulmadı cok bi de doktor tavsıyelerı yazdı kafana takılcak bısı yok bundan sonra bı sorun olmaz

kanama alanı da progesteronla azalır yıen de kontrol ederız arada dedı böle işte kızlar...doğumu sordum sezeryan daha kanamalı olur

normal doğumu tavsıye ederım bı sıkıtnı olmaz ama ıı takıp eidlmen lazım kanunı sultan suleyman hast gıt orada perınatolojı var

güzel takıbın yapılır orada dedı gene bızde bakarız ama burada perınaolojı yok dedı ayy herbısı anlattı ıyyız cok sukur

kanama alanının dunku salak dr sölemeıstı iyi ki ben ıncelkemısım ınsan bi progesteron yazar ben anlamadım sankı yazık ya vallahı yazık !!!

Hadi gözün aydın ayşecim boşuna stres yapıyoruz hepimizde..İnş o kanama noktasıda bian önce düzelir progestan iyi işe yarıo bence.o Dr neden yazmamış anlamadım yani sen bile görüosun onu ki resimde zaten bayağı bi net.Dediğin gibi gerçekten yazık....

Kızlar adet sancısı hafiften girmeye başlayınca rahimde ağrı olur ya birde belde. Bende onlardan var bugün...
Neden acaba?

Son düzenleme:
superisi canım benim çok sevindim pıtpıtları duymuşsunuz:) Bizde gittik geldik kelebeğim maşallah büyümüş 1.5 cm olmuş:nazar::nazar: onun o pırpır eden kalbini görünce zor tuttum kendimi ağlamamak için... nasıl bi mucize bu yaaa:KK17::KK17:

X