2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

aslında beklenmedik bir gebelik benimkisi son 4 aydır adetlerim hep düzensizdi yine öyle bişeydir dedim soğan kabuğu kaynatıp içtim
adet söktürücü diye işe yaramayınca önceden gittiğim dr gittim
alttan ultrasyonla bakarken birden güldü bu kıpırdıyan şeyne dedi aaaaaa şok oldum
kese küçük düşer dedi
aman düşsün dedim fakat şimdi üzülürüm düşerse
tüm arkadaşlarımada banada RABBİM yardım etsin

Son düzenleme:

öyle deme ya yazık o minicik yawruyu allah sana werdiyse şimdi wardır bir hayrı emin ol..istenmeyen bir zaman olunca mutlaka garip duygulara kapılmışsındır..inşallah sağlıkla kucağına al bak nasıl seweceksin onu :) benim 3.hamileliliğim bu.. 1 kızım war 2 buçuk yaşında.. bundan önceki de yaşamış olsaydı, doğumuma 1 ay kalacaktı kalbi atarken durdu 1o haftalıkken..nasibi yokmuş, insan öyle üzülüyor ki öyle alışıyorsun ki zamanı diyorsun ama zamanı değilmiş onu öğreniyorsun..

Slm kızlar. Ya arkadaşlar ben çok halsizim demir eksikliğim var buyüzdende ferrum sanol(umarım doğru yazmisimdir birden hatirlayamadim)vermişti doktor icinde folikasit var başka bişeye gerek yok dedi ama sanki bu ilacı alınca daha halsizoldum.3.5yaşinda kızım var onunda peşinden koşturup duruyorum bakalım nereye kadar.
Bu arada benimde akintilarim oluyo arkadaşlarında dediği gibi bazen su gibi geliyo.aslinda önemsemiştim ama sizlerde yazinca endişelendim birden.haftaya bebeği görüp kalp atışını duyacağız Allah izin verirse.

demir takwiyesi 12. haftaya kadar genelde wermiyorlar ama her doktorun önerisi farklı tabi.. halsizliğin normal, demirden değildir.. herkeste oluyor çoğunlukla benim daha yeni yeni geçti ama hala gündüzleri uyuyorum kızımla beraber :)

halsizlik,uyku hali bende de var canım.Bol bol dinlen bebiş gelince pek vaktin olmayacak:)
kendimi internette bebek arabası puset falan bakarken buldumdaha çook erken ama şimdiden hvesleniyorum.sağlıkla gelsinler inşallah bebişlerimizz
canım almak için erken bakmak için erken değil bence.
ben oğlumda cinsiyetini öğrendikten sonra 1-2 kıyafet almaya başlamıştım
allah korusun bebişlerimizi ve bizi ama birşey olucaksa eğer son aydada olur doğuncada(allah korusun)
oğluma hamileyken daha 8.ayımda odasını alıp yerleştirmiştim bile:)))
evet canım ben yazmıştım doktoru aradım sordum herhangi bir sakıncası yokmuş onlar akıntıymış su gibi gelebiliyomuş
bendede var ilk hamileliğimdede olmuştu çok şükür birşeycik olmadı.
zaten çok gelen birşey değilki sadece hafif çamaşırı ıslatıyor
halı yıkamak mı?
bence ilk 3 ay çok dikkat et canım
birde son ayda zaten dip köşe temizlik yapılıyor doğuma gitmeden
şimdilik ağır işlerden kaçın
aaa ewet şu kalıcı tarifleri weren arkadaş sensin dimi :) hayırlı olsun bebeğin canım, senin de ikinci sanırım..

evt.benim ooooDD
yanlız ben kaçaydır ekmek mak.kullanmıyorum bileDhatta geçen gün yapayım dedim unutmuşum senin açtığın konuya baktım ve yaptım
sağol canım.bir oğlum var 3 yaşında inş.kardeşide bizimle olucak

şimdiki durumun nasıl kontrol nezaman
bide ikili tarama testi kaçıncı hafta olur

cumartesi gitmiştim cnm kontrole herşey iyi bebek iyiydi ama dinlenmeye devam dedi.Öyle yapıorum 2 hafta sonra çağırdı.ense kalınlığı filan dedi sonrada 2li 3 lü testler dedi işte.2 hafta sonra gitcem yani.Ben yalnızdım bide zaten izmitte ailem antepte.Çok şükür annem geldi 2 gün önce yanımda kalıcak biraz 3 ay olana kadar.Saolsun valla geldi geleli temizlik yapıo:) Anne gbisi yok...3 ay dolduktan sonra azalır iyice inş düşük tehlikem...

doğru diyosun ALLAH kızını bağişlasın
garip duygular tabi süpriz oldu ama dediğm gibi şimdiden alıştım çok daha fazla alışacam öncelikle sağlıklı olsun..benim kızım 6 yaşında doğuştan kalbi delik
çok uğraştık iki amelyat gecirdi o acılara nasıl dayandı yavrum ALLAH bilir
ben herşeyden önce sağlıklı olsun diyorum

ben de kullanmıyorum uzun zamandır hewesim gitti :) kaldırdım taşınıyoruz diye, gittiğim yerde çıkartırsam kutusundan kullanırım tekrar

amin..
geçmiş olsun, üzüldüm.. allah sağlık wersin kızına.. inşallah bebeğine de sağlıkla kawuşursun..

ya ben pek bişey yiyemiyorum, mide bulantısı değil de tiksinme war.. etten, yoğurttan tiksindim özellikle ..böyle olan war mı?4 kg werdim kızımda çok fazla mide bulantısı we kusma wardı.. bişey okudum biryerde mide bulantıları düşük olma riskinin olmadığını gösteriyormuş..

seni çok iyi anlıyorum
benimde adetlerim çok düzensiz
en son adet tarihimi bile hatırlamıyorum
eşim nisan 14 tü diye ısrar edince evdeki adet söktürücüyü kullanıp rahatlıyayım dedim
ama öncesinde hemşire arkadaşım test alıp yap sonra kullan diyince test aldım
sabahı aç karnına yaptım ama ben hala diyorum korunuyoruz imkansızhamile kalmam
2.çizgiyi hemen gördüm kopkoyu kırmızı
eşimi çağırdım tabi ağlıyorum şaşkınım ne yapacağımı bilemiyorum
hastaneye gitim sonucu pozitif alınca kıyamadım oğlumun kardeşi olsun tek büyümesin dedim
bence bundada bir hayır vardır.biliyorum çocuk büyütmek çok zor hele şimdi 2tane olucaklar ama bunuda aşıcaz
2.bebeğini bekleyenler ne güzel çoğaldık
birbirimize yardımcı olucaz ve nasıl büyüdüklerini anlamıcaz inş....

canım inş.bu bebeğini sağlıkla kucağına alıcaksın.
ben dün oğlumu uyuttuğumda yanına yattım,birgüzel uyudum ama bir kalktım oğlum yok balkona çıkmış okadar korktum ki akşam pimapen kilidi taktırdım eşime.

ayy aman en korktuğum şeylerden biri! iyi yapmışsınız, mümkün olduğunca tehlikeli şeylerden uzak tutmak lazım, önlemini al allah emanet olsun..

ben çıktım kızlar.. benim ki uyumuş ben de uyucam biraz, bu arada mideme kramp girdi yaa nasıl bişey bu
görüşmek üzere..

Son düzenleme:
etten,balıktan,sütten tiksindim bende
oğlumdada aynı besinlerden müzdariptim

balığı salatanın içine karıştırıyorum
sütü nescuıkle içiyorum,yoğurt yada sütlü tatlıyla geçiştiriyorum,peynir,kaşar tüketiyorum
dr.um her sabah 1 yumurta mutlaka ye suda pişirirsen çiğ kalmasın dedi:)
eti kıyma olarak kavuruyorum patates püresine,sebze yemeklerine kısaca birşeylere karıştırarak yiyorum
tiksinip yememe hakkımın olduğunu düşünmüyorum
bebeğim benden beslenicek
bu arada pekmez ve çiğ badem,fındık,cevizide 1 avuç kadar tüketmenizi öneririm

ben daha çıkamadım :)
ya o dediklerin nerde ben kahwaltı bile yapamıyorum corn flakes yiyorum sütle mecburen hiç yoktan iyidir diye.. peynirden yumurtadan da tiksindim.. off ben napıcam inşallah bişey olmaz böyle korktum şimdi..

kızlar bu arada baş ağrısı yasayan var mı gebelıkte normal oldugunu bılıyorum daha onckeınde 9. haftada baslamsıtı

ama bu sefer 7+5 de başladı normalde basım çok agrımaz ama sımdı gun ıcı fena agrıyo yaa

Gözün aydın ayşecim bebişinede MAŞALLAH büyüsün akıllı akıllı inş hiç üzmücek bu defa seni sonuna kadar iyi haberler duyucaz inş...

ınsallah canım ınsallah hepımız hep güzel ahberler verıcez sağlıkla büyütücez ıns bebekelrımzıı :)

ayy ben de yoğurttan tıksındım nedense bi de simitten ve neredeyse tüm tuzlu şeyelrden

et yıyebılıyroum ama az eskısı gıbı değil....çay kahve özellıkle çaydan tıksındım

bakaım baskaa sütü normalde cok severım su an asla yıyemıyorum ama meyvenın hertürlüsünü deli gibiyıyorum :)

survivordakilere döndüm meyve meyve baska bişi gormuyo gozum :)

ah canımm ne güzel yamzıssınnn ama ben karnımı bile doyuramıyorum

o kadar bulantım oluyor kı gıdım gıdım anca bişeyler yıyebılıyorum ben yaa

bir de balıktan tıksınmedım bıtek aksıen canım bile çekıyo da evde pişiremem bu sıcakta

zaten mutfaga gıremıyorum hcı eşim pişriiyo yemekelrı bulasıkalr hep eşim ilgilenıyo

bi de annemel kzıkardeısm yemek yapıyoalr bi de sağolsunalr öle yanıı

öğüre öğüre nefessiz kalıyorum o dereece yaa

Son düzenleme:

kızından biliyorsundur bazı besinlerden doğum yapana kadar tiksinebiliyorsun
o besini hiç tüketmemekte olmaz
mecburen sevdiğin besinlerle karıştırıp tüket
ben pekmezi hiç sevmem ama hiçççç
sabah aç karnına 2 tatlı kaşığı içip hemen ardından su içiyorumDD
yumurtayı bir terbiyeli çorba yapıp o şekilde tüketebilirsin
yada menemenin içinde

geçmiş olsun
hamilelikte kan basıncıyla alakalı baş ağrıları çoğalır diye bir yazı okumuştum
sinüzitim tuttuğunda başımı fularımla sıkıca sarmıştım 3 gün sonra geçti ama 3 gün berbattı
mide bulantısı bendede var ama senin kadar değil canım
3.ayında biter umarım rahatla canının çektiklerini yersin

yok gitmeyeceğim bu ara tahlil tetkik sıkıldım valla hatta yaptırmam gereken bir test kaldı ama ben biraz erteledim... zaten boşuna pimpirikleniyoruz çoğunlukla

ne bileyim ben de acaba atladı mı bu tahlilleri dedim çünkü bir arkadaşım folik asit e bakıyorlar eksikse veriyorlar dedi, neyse kafaları karıştırmayalım hiç boşuna demekki gerekli değil şu aşamada...

benim yorgunluk hissim azalmaya başladı çok şükür :))

akıntı konusunu ben sordum doktora benimkinin rengi sarı normal mi dedim florası bozuk olabilir eğer devam ederse 3 aydan sonra ilaçla düzeltiriz dedi...

baş ağrısı yaşayanlar var çevremde hamilelikte olağan benim de iki gün ağrıdı ama benim şekerim çok düştü ondan ağrıdı şimdi iyiyim...

canım benim senin epey ağır geçiyor demek, ben de mutfağa eşimi sokuyorum çoğunlukla ama dün annem geldi şimdi 20 gün rahatız ondan sonra da belirtiler azalır herhalde Allah kerim...

bir de yanlış mı biliyorum ilk aylarda bebek yediğimizden değil depodan kullanıyormuş, annenin kalsiyumu ve diğer tüm vitamin minerallerini, yediklerimiz doğrudan etkilemezmiş yanlış mı biliyorum ben :44:

ben de ocak annesiyim 5 ocak gözküyor doğumum 9+3 haftalık hamileyim beni de aranıza alın

canım benım akıntımda sarı böle dr a ormadım öncekıelrden bılıorm normal oldugunu....
sadece cok ciddi derecede fazla olunca problemmıs genede bı daha gıttıgımde sorarım yaa florası bozuk olunca noluomus onu da sordunmu

ben daha onckeı gebelıgımdede yasadım bas agrısını ne zmana baslıcak die beklırodm ama fena basladı yaa
dakıaklrarı sayıyorum resmne bıtsede eve gıtsem çok fena oldum

evet canım ya sorma mutfagın 1 m yakınından gecemıyorum hersey ama hersey kokuyoo bulanıyo mıdem öğrüyorum
ama bebegım ıyı ya ben de ıyıyım hele eşim Allah ondan razı olsun gık demıyo ya her ıse koşuyo
her an şükrediyorum valla dün çok dua ettım eşime Allah ım razı ol günahalrını bagısla diye Allah ım kabul eder ınsallah

canım evet ılk 3 ay depodan beslenıo tamamen kandan sonra yedıkelrımzıden beslenıo :) 4. aydan sonra

evet canım bılıyorum kan artıyo ya ondan ama hıc bas agrııs cekmedıgım ıcın snakı bas agrısı eşiğim olusmamıs

azı da cogu da rahatsız edıyo bı eve gıdıp uzansam gececek de ınsallah kaldı 45 dk bitsede gıtsek yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…