2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
herkese merhaba folbiol kullanıyorum ama 3 gündür folbiolu alınca yediklerimi de çıkarıyorum sizde de oluyor mu?bir de ben 6.haftamdayım acaba kalp atışları duyulur mu artık ilk gebeliğim yardımcı olur musunuz

canım hayırlı olsun benim bildiğim 6cı hafta göbüşten gözükmüyor Ama özeldeysen vajınal ult bakıp görüyorlar diye biliyorum

kızlar 2 gündür bulantılarım geçti.sadece dün akşam 1-2 saat bulandı.zaten akşamları çok artıyodu bulantım.darısı başınıza.mide bulantısız yaşamak ne büyük bir nimetmiş onu anladım.ve iştahla yemek yiyebilmek .

Darisi basimiza hakkaten. Bulantim cok olmuyor ama agzimin tadi asla yerine gelmedi. Cok sevdigim bisi dusununce bile tiksiniyorum, canim istemiyo:KK43:(

kizlar merhaba! Cok sükür bebegi ve kalp atislarini gördük gecen hafta bhcg yüksek kesende bos görünüyo diyip beni aglatan doktora göstermek isterdim. birde bende de progestron baslandi.

Slm kızlar.kimse tatilden bahsetmiyor acaba tatile gidecek olan varmı?denize girmek sakıncalı olurmu sizce?mikrop kapmaktan korkuyorum ama yüzmeninde hamilelere faydalı olduğunu biliyorum.

ya kızlar kafam karıtı çok bana yardımcı olursanız sevinirim tayinciyiz bu ay sonu gitmemiz gerekiyor memleketede çok uzak anca uçakla gidebilirim ilk 14hafta tehlikeli diyorlar ama otobüslede 22saat sürüyor sizin fikirlerinizide alayım dedim etrafınızda var mı uçağa binen şu anda 7haftalık hamileyim gidene kadar 11hafta falan olucak

ya kızlar kafam karıtı çok bana yardımcı olursanız sevinirim tayinciyiz bu ay sonu gitmemiz gerekiyor memleketede çok uzak anca uçakla gidebilirim ilk 14hafta tehlikeli diyorlar ama otobüslede 22saat sürüyor sizin fikirlerinizide alayım dedim etrafınızda var mı uçağa binen şu anda 7haftalık hamileyim gidene kadar 11hafta falan olucak

Canım ben uçağı değil de otobüsle yolculuğu sormuştum, dr.çok uzun olmadıkça gidebilirsin demişti. Uçağı bilmiyorum ama en doğru bilgiyi doktorun verebilir sana.Gitmeden önce kontrolün vardır mutlaka ya da telefonla ulaş sor bence.

kizlar merhaba! Cok sükür bebegi ve kalp atislarini gördük gecen hafta bhcg yüksek kesende bos görünüyo diyip beni aglatan doktora göstermek isterdim. birde bende de progestron baslandi.

Canım ya çook sevindim.insan bi oh cekip rahatliyo dimi?darisi benim başıma inşallah haftaya sali gidicem bende yavrumun bi sesini duysam coook mutlu olcam.doktor secimi gercekten çok önemli.bende çok memnun değilim doktordan.ilk hamileliğimdede ona gitmiştim hiç güler yüzle karşılamaz insanları,negatif enerji verir. Ama işte beni taniyip bildiği için yine ona gittim.valla Allah insaflı doktorlarla karşılaştırsın.

Canım ben uçağı değil de otobüsle yolculuğu sormuştum, dr.çok uzun olmadıkça gidebilirsin demişti. Uçağı bilmiyorum ama en doğru bilgiyi doktorun verebilir sana.Gitmeden önce kontrolün vardır mutlaka ya da telefonla ulaş sor bence.[/Qbitanesi gidebilirsin dedi diğeri de 14.haftaya kadar yasak dedi 14.haftaya kadarda bekleemiyoruz eşimin işinden dolayı taşınmamız gerekiyor bi daha görüşcem eğer düşük tehlikeen yok derse giderim

Kızlar buarada listeye benide eklerseniz sevinirim.yaşım 30 kilo 62 muhtemelen doğum tarihi 31ocak ve bu inşallah 2.bebişim olacak.şimdiden teşekkürler .

kızlar bende bebeğimin kalp atışlarını duydum geçen hafta 7+2 de ama karnımdan görünmedi çok gazım varmış :KK1:
vajinal bakıldı meleğim nasıl güzel kalp atışı

bu arada çok hızlısınız yetişemiyorum yazılanlara yaaa

Slm kızlar.kimse tatilden bahsetmiyor acaba tatile gidecek olan varmı?denize girmek sakıncalı olurmu sizce?mikrop kapmaktan korkuyorum ama yüzmeninde hamilelere faydalı olduğunu biliyorum.

ilk üç ay değil de 3 aydan sonra denize girmek faydalı, daha öncesinde tavsiye edilmiyor

anladım canım ya bence bi doktoruna sölesene onu sen merak ettım bende valla...

yumurtlama olunca olan akıntı gibi demi şeffaf.....benım sarı sarı gelıo ve yoğun sumuk gibi yanı

Allah Allah bende de mantar vs yok idrar yolu ıltuhabımda yok yenı bakıldı zaten

neye gore değişio acaba

ayy sorma benım kocısım yanasmıo bile bana malum korkuyrouyz bişey olcak die

bu sefer sabredicez diyo.....beklıyoruz yanı bazen canım cok istio ama

bende frenlıyorum kendımı....ufak tefek aşk yapıyoruz sadece ehehehe :) :KK9:

canım guatr tetsı dekren ts3 ts 4 ve tsh yı kasdedıyrosun sanıyorum cunklu bunalr troid testı

ve gebelıkte önemlı canım zaman gecmeden yaptır mutlaka

cevap için teşekür ederim canım, evet tiroid testi bunların yanında başka bişey yoktur herhalde. bir an önce yaptırayım, kontrolum 2 hafta sonraya

kızlar günaydın benim kanamam var sabah bi kalktım hiç ağrım sızım yok ama kanamam vardı hatta ufak bi pıhtı düştü aklım çıktı acile gittik hemen bebek ve kese normal kalp atışları var ama çok korkuyorum bişi oluca diye nolur dua edin benim için şimdi yine ilaç kullanmaya başladım ve evdeyim dinleniyorum
canım çok geçmiş olsun bol bol yat dinlen kendini yorma yüksek biyere uzanmaya çalışmakendine dikkat et:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

Merhaba kızlar topik böyle kalabalıkken bişey paylaşmak istiyorum sizlerle: Bebişimin 10 hafta 5 günlük ultrason resimleri.
Bugün gittik doktora. Çok şükür herşey yolunda,gelişimi normal.
Eki Görüntüle 437462
canım masallah bebegıne cok guzel :nazar:

ben 6 haftalıkken 10 saat ucak yolculugu yaptım ustelık lekelenmem vardı. Allaha sukur bırsey olmadı ama yinede dr na bır danıs

kızlar bulantılar tam gectı derken sabah aksam kusmalarım basladı
suan cok kotuyum agzımın tadı yok az once cıkardım ne varsa ne zaman gecıcek bu cıkarmalar bılmıyorum

:KK14: :KK14::KK14: :KK14:
kızıma da alerjı testı yaptırdım bır dunya para doktum ve mıte alerjısı cıktı
bırde bu halımle onun pesıne kosuyorum cok zor anne olmak cook ya :KK14:

merhaba kızlar .benim buün hep bulantım oldu acab sizin ne zaman başladı bulantılar

Merhaba hayırlı olsun bebişiniz. Muhtemelen aynı tarihlerde alacağız yavrularımızı hayırlısıyla kucaklarımıza.

Benim de bir iki haftadır var, sabah yataktan kalkmadan çubuk kraker yada beyaz leblebi yiyorum. Çantamda da mutlaka bulunduruyorum, dışarıya çıktığımda da bulantı olabiliyor. Ama ben de mi bir gariplik var bilmiyorum benim geğirti ile birlikte geliyor :)) dr. um Gaviscon şurup verdi günde 4 defa ama içemiyorum 3 şişe öylece duruyor :KK43:

Canım böyle şeyler doktordan doktora fark ediyor.ben 2aylik hamileyken ucakla umreye gittim.orada 4umre yaptım hiçbirşeyden eksik kalmadım uzun otobüs yolculuguda yaptım.cok şükür herşey yolundaydi.he ilk gittiğim doktor izin vermedi ama biletler bavullar hazırdı bebekte son anda süpriz olmuştu doktoru değiştirdik oda bı problemin yok gidebilirsin bı hurma zemzem bile yeter demişti.Allaha şükür iyikide gitmişim.

herkese merhaba folbiol kullanıyorum ama 3 gündür folbiolu alınca yediklerimi de çıkarıyorum sizde de oluyor mu?bir de ben 6.haftamdayım acaba kalp atışları duyulur mu artık ilk gebeliğim yardımcı olur musunuz

Arkadaşım Folbiol u gece yatmadan önce kullan bence. Hem folbiol un iştah açıcı özelliği de var gerçi sende aksi bir durum yaratmış ama, bana dr. um yatmadan önce kullanmamı önermişti

canım Allah yardımcın olsun benimde kanamam var raporluyum evde yatacam 1 hafta Rabbim sorun yaşatmasın inşallah hepimize sağlıklı hayırlı bir şekilde evlatlarımızı versin amin:)

ben henüz duyamadım canım keseyide yeni gördüm zaten bende adet düzensizliği olduğu için dr. sata göre hesaplamıycam dedi dün 10 gün sonra gel dedi ama ben 10 gün bekleyemem pzt. gidecem tekrar ama bir taraftanda karnımda bıçak saplanması gibi sancılar oluyor birde kanamam olunca heralde boş gebelik bu diyorum :KK43:
ayy noldu canım böyle yaa:KK43: tuğbayı duyuncada kalbim hızlandı ama allahtan bişey yokmuş ikinizdede...yorma kendini dinlen inşallah herşey yoluna girer...
cnm ben gidicem ama sanırım denize girmem öyle düşünüyorum şimdilik... bende uçak yolculugu yapıcam biraz korkuyorum.dr a söyledik gitme filan demedi,sadece gitmeden göreyim bi gideceğin gün gel bakalım dedi...ama o günde gitme derse diye korkuyorum... bişey olmaz inş.dimi...uçağın yaptıgı baskı zararlımı olur acaba diyede düşünmeden de duramıyorum:KK43:

ayşecim flora bozukluğu sorun değilmiş olabilir ama geçmezse ilaç veririz dedi, ben ilaç almayacağım ama çok aşırı değil çünkü...

X