2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
evet canım ben yazmıştım doktoru aradım sordum herhangi bir sakıncası yokmuş onlar akıntıymış su gibi gelebiliyomuş

canım ya banada öyle diyolardı akıntıdır diye gerçi akıntı daha farklı bu normal su olunca korkmuştum ay şuan özele de gitmiyorum devletteyim perşembeyi bekliodum bu gün gezdik güneşimizi aldık komşu teyzelerdeydik biraz çayı kaçırdık ama daha kimseye bahsedemiyorum herkez soruyor şu kalp atışlarını da görsekte komşularımada söylesem bebişimizi

ay şhe cim akıntı su şeklinde damlalı çok değil canım 2 3 damla gibi ama saf su renksiz kokusuz kaşıntımda yok ay şimdiye kadar hiç mantar yaşamadım bebişte de yaşamayız inşlallah
fasulyeciklerin anneleri normalden daha çok dikkat edin bazı doktorlar ilişkide bile prezarvatif öneriyor ilerki aylarda bizim önceki sorunlu olunca doctor amcamız karı koca olmayın demişti
:KK1: bu sefer hiç bir uyarı yoktu ama eşim zaten geç geliyor ben dolaş ta gel diyorum :) zamanın da bebiş için ben kovalıyodum sinir oluyodum şimdi o dolansın :)

hamiş arkadaşlar merhaba

sormak istediğim bişey var, doktoru guatr testi isteyen var mı? hangi değerleri istediler öğrenebilir miyim? ben doktor değiştirdim de, diğeri bütün kan tahlillerimi istemişti bitek guatr testi eksik dedi yeni doktorum da bunu istedi. hastane dışında yaptıracam da ben

cumartesi gitmiştim cnm kontrole herşey iyi bebek iyiydi ama dinlenmeye devam dedi.Öyle yapıorum 2 hafta sonra çağırdı.ense kalınlığı filan dedi sonrada 2li 3 lü testler dedi işte.2 hafta sonra gitcem yani.Ben yalnızdım bide zaten izmitte ailem antepte.Çok şükür annem geldi 2 gün önce yanımda kalıcak biraz 3 ay olana kadar.Saolsun valla geldi geleli temizlik yapıo:) Anne gbisi yok...3 ay dolduktan sonra azalır iyice inş düşük tehlikem...

canım izmittemisin benimde ailem orda 1aya kadar kardeşim gelecek sonrada bana gelecekler ay izmit yazısı bile görünce tuhaf oldum ay izmirdeyim ama izmitin yeri ayrı :KK9:
ay sevmezmişsin bide :) stadın orlardayız biz kısmet olur tamamlarsak geliriz senide görmeye ay anne gibisi varmı kürtajımda da kardeşim yanımdaydı annemle doğumda da olurlar inşallah nasipse hergün arıyo annem anane noluyoruz olmazsa olmaz diyodun şimdi benden heyecanlısın diyorum istiyo onlarda kuzularımızı

canım ya banada öyle diyolardı akıntıdır diye gerçi akıntı daha farklı bu normal su olunca korkmuştum ay şuan özele de gitmiyorum devletteyim perşembeyi bekliodum bu gün gezdik güneşimizi aldık komşu teyzelerdeydik biraz çayı kaçırdık ama daha kimseye bahsedemiyorum herkez soruyor şu kalp atışlarını da görsekte komşularımada söylesem bebişimizi

ay şhe cim akıntı su şeklinde damlalı çok değil canım 2 3 damla gibi ama saf su renksiz kokusuz kaşıntımda yok ay şimdiye kadar hiç mantar yaşamadım bebişte de yaşamayız inşlallah
fasulyeciklerin anneleri normalden daha çok dikkat edin bazı doktorlar ilişkide bile prezarvatif öneriyor ilerki aylarda bizim önceki sorunlu olunca doctor amcamız karı koca olmayın demişti
:KK1: bu sefer hiç bir uyarı yoktu ama eşim zaten geç geliyor ben dolaş ta gel diyorum :) zamanın da bebiş için ben kovalıyodum sinir oluyodum şimdi o dolansın :)

anladım canım ya bence bi doktoruna sölesene onu sen merak ettım bende valla...

yumurtlama olunca olan akıntı gibi demi şeffaf.....benım sarı sarı gelıo ve yoğun sumuk gibi yanı

Allah Allah bende de mantar vs yok idrar yolu ıltuhabımda yok yenı bakıldı zaten

neye gore değişio acaba

ayy sorma benım kocısım yanasmıo bile bana malum korkuyrouyz bişey olcak die

bu sefer sabredicez diyo.....beklıyoruz yanı bazen canım cok istio ama

bende frenlıyorum kendımı....ufak tefek aşk yapıyoruz sadece ehehehe :) :KK9:

hamiş arkadaşlar merhaba

sormak istediğim bişey var, doktoru guatr testi isteyen var mı? hangi değerleri istediler öğrenebilir miyim? ben doktor değiştirdim de, diğeri bütün kan tahlillerimi istemişti bitek guatr testi eksik dedi yeni doktorum da bunu istedi. hastane dışında yaptıracam da ben

canım guatr tetsı dekren ts3 ts 4 ve tsh yı kasdedıyrosun sanıyorum cunklu bunalr troid testı

ve gebelıkte önemlı canım zaman gecmeden yaptır mutlaka

Son düzenleme:
ANNE OLMAK...
Gözlemleyin kadınları; Değişirler hep “Anne” olunca..
Bir metamorfoz belki analık; Tırtılken kelebek olmak
Artık gözleri, elleri-ayakları, akıl ve yüreği tüm âzâları ve dahî hayalleri, tüm vakitleri ve hayata dâir hesapları O’na ait değildir..Karşılıksız-hesapsız ve de gönüllü olarak bağışlar yavrusuna tüm varlığını Anne..
......Ve dikka......t edin, her kadın bir başka güzelleşir “Anne” olunca..
Ezelden biçilen bir kostüm gibi, “Analık” yakışır her kadına..
O, artık “Anne gibi” güler, “Anne gibi” bakar, “Anne gibi”kokar..
Ve hayatta hiç kimse ne “Anne gibi” kokar ne “Anne gibi” bakar ne de onun gibi yanar..

ay she cim benimde oyumurtlamadaki gibiydi akıntım aradaydı dünden beri su şeklinde saf renksiz yapışıksız bilgim kadarıyla yeşil kahve ve kokulu olmadıkça sorun yok ama yinede çıkanlar sorarsa seviniriz doktorlarda dicek neler le uğraşıyolar ay içimizde hep korku olunca
biz geçenkinde doctor amcamızın uyarısıyla oynaşmıyoduk bile ama adam izin de almış olunca acık oynaşmıştık kahve lekelenme gelmişti bide çok sorunlar yaşamıştık korkuma adamla odayı bile ayırıcam ama 3cü aydan sonra hormanlar onların işine yarar yönde gelişiyomuş bizde 3ay dayansınlar :)

bide şu normal testler dışında kedi tüyüne kılına alerji yok kızamıkçık mikrobuna karşı diye istemişlerdi onları 2hafta sonar ama normal kan testini perşembe yaptırcaz bizde
fıstıklar sağlık ocağı aile hekimliğide bu testler açısından iyiydi ay bide aile hemşiremiz vardı bizim

Merhaba kızlar topik böyle kalabalıkken bişey paylaşmak istiyorum sizlerle: Bebişimin 10 hafta 5 günlük ultrason resimleri.
Bugün gittik doktora. Çok şükür herşey yolunda,gelişimi normal.
Eki Görüntüle 437462

canım izmittemisin benimde ailem orda 1aya kadar kardeşim gelecek sonrada bana gelecekler ay izmit yazısı bile görünce tuhaf oldum ay izmirdeyim ama izmitin yeri ayrı :KK9:
ay sevmezmişsin bide :) stadın orlardayız biz kısmet olur tamamlarsak geliriz senide görmeye ay anne gibisi varmı kürtajımda da kardeşim yanımdaydı annemle doğumda da olurlar inşallah nasipse hergün arıyo annem anane noluyoruz olmazsa olmaz diyodun şimdi benden heyecanlısın diyorum istiyo onlarda kuzularımızı

Evt cnm izmit.Gölcüğe giderken karşıyaka var orda oturuyorum.Bende antep gördüğümde ekranı öpecek oluyorum :):) Antepin yeri ayrı :) Bu arada gel beklerim.Benim annemde çok istiodu yeter artık bebek düşünün die.hep yok diodum ben düşünmüoruz die ama düşünüoduk sölemedik stres olmasın her ay sormasınlar die:) Bide tehlikeyi duyunca atladı geldi 14 saat yolu...

merhaba kızlar .benim buün hep bulantım oldu acab sizin ne zaman başladı bulantılar

Teşekkür ederim canım. Benim bulantılar daha 4.haftanın sonunda başlamıştı.Ve hala devam ediyor. Evde yemek yapamaz oldum.Uzun bi aradan sonra ilk kez deniycem yemek yapmayı birazdan.
Gün gün herşeyden tiksindim bu da çok kötü bişey. Herşeyi anlıyorum da karpuzdan bile tiksineceğimaklıma bile gelmezdi.Dün akşam eşim yiyordu,kokusu bile midemi kaldırmaya yetti.Yazık benden ne çekiyor ya. Git mutfakta ye dedim adamcağıza. :KK1: Bazen kendimi ben bile çekemiyorum o iyi sabrediyor.Hamilelik beni çok değiştirdi.

Ya kızlar ne dicem benim ultrasonda nede ekranda yolk kesesi diye bişey gözükmüyo doktor herşey normel dedi ama ne bilim kafam karıştı

Ya kızlar ne dicem benim ultrasonda nede ekranda yolk kesesi diye bişey gözükmüyo doktor herşey normel dedi ama ne bilim kafam karıştı

Canım benim de ultrasyon görüntülerinde gözükmüo.Bende merak ettim Dr son kontrolde sordum yolk kesesi gözükmüo die sonra oynattı elini bak işte burda dedi gösterdi.Resimde gözükmüyor olaiblir ama Dr görüyor sorarsanda gösteriyo zaten küçük yuvarlak bişiy..Merak etme yani..

canım benim de ultrasyon görüntülerinde gözükmüo.bende merak ettim dr son kontrolde sordum yolk kesesi gözükmüo die sonra oynattı elini bak işte burda dedi gösterdi.resimde gözükmüyor olaiblir ama dr görüyor sorarsanda gösteriyo zaten küçük yuvarlak bişiy..merak etme yani..

inşallah öledir canım eğer yok olsaydı sölerdi herhalde

herkese merhaba folbiol kullanıyorum ama 3 gündür folbiolu alınca yediklerimi de çıkarıyorum sizde de oluyor mu?bir de ben 6.haftamdayım acaba kalp atışları duyulur mu artık ilk gebeliğim yardımcı olur musunuz

ne bilim canım zaten doktoru değiştircem ben sormasam bişey sölemiyo deli edio beni

Ben de aynı durumu yaşadım o yüzden seni anlayabiliyorum canım. Bizim ilk bebeğimiz olduğu için ne yapacağımızı, nasıl davranacağımızı,ne yiyip içeceğimizi, hatta başımıza neler geleceğini bilmediğimiz için herşeyi öğrenmek istiyoruz doğal olarak.Ama doktorlar empati kuramayabiliyor. Bneimki de öyleydi. Hatta niye geldiniz ki der gibi bi hali vardı.:KK1:

herkese merhaba folbiol kullanıyorum ama 3 gündür folbiolu alınca yediklerimi de çıkarıyorum sizde de oluyor mu?bir de ben 6.haftamdayım acaba kalp atışları duyulur mu artık ilk gebeliğim yardımcı olur musunuz

Canım iyiki aklıma getirdin.Teşekkürler..

Kızlar bugün dr.a sordum folbiol kullanınca sanki mide bulantım artıyo dedim. O da bulantı yapabilir,hatta gaz sorununu da tetikleyen odur, değiştirelim ilacını dedi.
Kalp atışını ben 6.haftanın sonunda duymuştum ama kişiye göre değişebilir canım.

Son düzenleme:
X