2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım merhaba cok gecmıs olsun daha öncekı dusuklerının sbebı arastırılmıs mıydı ??? benımde daha önce üç kaybım var
pıhtılaşma cıktı bend e hap ve iğne kullanıyorum sende de öle bişey olmasın :26: canım 3 gun cok buyuk bı farkl değil benım bebegımde
2 hafta fark vardı ıkıncı gebelıgımde ama hıcbısey olmadı düşmedı yanı sonra pıhtuılaşamdan kaybettım 3. trimester basında
bol bol dınlen bence stres yapma ınsallah yoluan gırer çok gecmıs olsun Allah ım bu sefer bagıslasın ınsallah bebeklerımızı :)

KiZlar ben vücudumu taniyamiyorum artık bı üşüyorum ceket patik dolanıyorum bı terliyorum afakanlar Basiyo menepozlulara dondüm iice :)))

ayy aynen yaa ben de bı yanıyorum bı donuyorum öfff

benide listeye ekler misniz??? 31 yaş 67 kilo ilk bebiş doğum tarihi 15 ocak gözüküyor istanbul bu arada 15 ocak doğumu gözüken baya kişi var :))

ekleyeyeım canım :)

tamam canım eklıycem ınsallah :)

selam canım ne kadar cok bebek kaybeden var benımde üç kaybım var canım ınsallah bu sefer sorunsuz kavusurus bebekelrımıze
sen arastrırma yaptınmı sebebı neymıs kayıplarının ?

evet canım ya cok sukur ailem olmasa napardım bılmıyorum Allah hepsınden razı olsun senıdne yardımcın olsun canım

canım günaydın sorma bende de bi uyku bi uyku akşam 8 de bi koyyom kafayı sabaha kadar :S
iyice tembel oldumm

ohh maşallah sübhnallahh ayyy ıkılı test zamanı da geldı heee yaa ben daha kalp atısı duycam hey yavrum heyyy

canım hoşgeldın oh cok sukur tehlıkeyı atlattın dımı :) ınsallah bi daha sorun yasmaazsınız yasamayız ınsallah canım :)

ayyyy hemen deniyorum çok teşekkür...
bu dönemde niye tiksinmemiz gereken normal yerler (wc gibi) olmaz da mutfak, buzdolabı, yemek vs.. gibi yararlı yerler kokar anlamıyorum??:)))

Ben de farkettim bu durumu cok komik ya normalde midemi bulandıran şeyleri düşünüyorum hiçbişi olmuyo, en sevdiğim tavuk kusmanın eşiğine kadar götürüyor bakalım daha neler görücez:)

günaydın kızlar . bu sabah doktora gittim .keseyi gördüm çok şükür ama doktor bebk rahmin ortasında duruşunu beğenmedim dedi . belki düzelir kafana takma dedi ama ne mümkün kafaya takmamak bu kadar isterken bu bebeği çok moralim bozuldu .haftaya yine çağırdı . inşallah bebeğim benimle olur .herhangi bir kanamam yok çok şükür progestan kullanıyorum 4 tane .kafam çok karıştı böyle bişey yaşayan var mı acaba

Kızlar size bir sorum var :)

Şimdi doktora gittik diyelim.
Sat: 24 Nisan diye söyledim.
Şu anda da 5+2'yim...

Adet tarihimizden itibaren olduğu için bebeğin 5+2 olması imkansız değil mi?
Bebek SAT'ı nasıl yakalar? Çünkü Adet olduğumuz gün bebeğin döllenmiş olması imkansız...
Bu durumda ben bebeğime 5+2 desem de bebeğim ortalama ÖRNEK veriyorum 4+3 gibi daha düşük bir gün sayısı çıkması normal bir durum değil mi?
Burada okuduğum kadarıyla doktorlar böyle deyince üzülmüş bazı anneler...
Anlamadım ben
Açıklar mısınız acaba? :26:

canım normalde döllenme daha sonra oluyor tabiki ama bütün doktorlar ve literatürler arasında fikir ayrılığı olmasın diye SATı baz alıyorlarmış zaten o yüzden 9 ay sonra 15 gün daha uzuyormuş o yüzden SATa göre hareket etmek gerekiyor ultrasyon ölçümlerinde de SAT baz alınıyor

canım valla benim doktor öyle demedi ama 7 haftalık usg sinde benimde ortada duruyodu.sola yakın ama yinede orta gibi.bence hiç sorun olmaz.aşağıda olduğunda sorun olabiliyomuş ama ortada iken sorun var diyeni ilk kez duydum.içini ferah tut.

sağol canım rahatladım valla

canım sen sunu dıosn bebegın varlıgı bızım kanamamızın ılk gunune dayandırılıo bu yanlıs değilmı dıosn dımı ?
ama söle bi durum var bızım kanamamızın oldugu yanı son adet tarıhımızın baslangıc tarıhı demek yenı bır bebegın olusum
sürecının ılka dımalrı dmeke rahım yenılenıyor vücut değişiyor ve o ılk tarıye göre yumurta foliküllerde olgunlasmaya baslıyor
olgunlasan yumurta tüplere atılıyor ıste bu bızım yum tarıhımız sonra spermle karsıalsınca döllenıyor ve tüplerde
bölünerek ve coğpalarak ilerlemeye baslıyor sonra -adetın ılkgunu temzılenmıs ve yenılenmıs ve sonra kalınlasmıs rahım
duvarına düşüyor ve oraya yapışıyor orada cevresıyle irtibat kuruyor ve rahım duvarına gömülerek oradakı damaralrdan beslenerek
büyümeye baslıyor canım....yanı bunalrın hepsi rahım duvarının yası zamanı kalınlıgı yumurtanın yumurtalıkdan atılmadan
foliküllerde geliştiği zaman hepsi bebegınden aysından sayılıyor...diyelımkı senın dediğin gibi olsa döllenmeden ıtıbaren sayısla idi
bunu anlamak çok zor olur hesap karısır ve hangı zamnaa göre ne kadar buyumesı gerektıgı hesaplanamaz bir sisteme oturtulamazdı...
cunku herkadının yumurtlama tarıhı farklı oldugu ıcın tam döllenme bilinemez...tabıı spermel karsıalstıgı anda önemli bunun ıcın
onun ıcın en sağlıklı ve sistemlı hesaplama yontemı son adetın baslangıcı yanı yıkım sonrası yenıden yapılanma yenı bebege hazırlanma asamasıdır
ve bebegının olması gereken buyukluk ve bu sistem senın son adet tarıhıne göre belirlenmsıtır bunalrı kafaya takmayıp son adet tarıhıne göre hesaplaman lazım :)

günaydın canım :)

kanaman yoksa bebegın yerı büyüdükçe değişir onun ıcın doktorun haftaya tekrar bakmak ıstemsıtır

yalnız madem yerını pek begenmemıs çok yaakta durmaman ve dıkkatlı hareket etmenı tavsıye ederım

bir de çalışıyorsan akşamalrı eve gıdınce ayaklarını yuksege koyup uzan iyi gelır :)

Yok bunları biliyorum sorun bu değil tatlım.
Diyorum ki ben bugün 5+2'yim. Ama Bu 5+2 dediğim adet tarihinden itibaren. Ama bebeğim 5+2 olamaz. Olsa olsa 4+2 dir değil mi.
Yani doktor örneğin 4+2 senin bebeğin dese üzülmemem lazım. bebeğin gelişimi geri diyemeyiz 4+2'ye bakarak. Çünkü zaten SAT'ımda ilişki olamaz.
Anlatamıyorum sanırım pufff

sağol canım ilk geelik olduğu için bilgisizlik var işte . evet canım dikkat edicem genelde uzanmaya çalışıyorum.bu hafta işten apor aldım gerekirse haftaya da alır dinlenirim .desteğin için teşekkür ederim

canım ben senı analdımda sen benım yazdıgımı anlamadın

sen dıosn kı adet gunu bebek döllenmıs olamaz e o zmana neden adet oldugum hafatad bebegın haftasından sayılıyo

dıosn ben de sana dıyorum kı bı sısteme oturtulması ıcın böle olması zorunlu

yanı bebegın 4+2 derken adet haftası da ıcınde gec döllenem vs dediğimzi dudurmlarda bu sıstemın dısına cıkan durumalr oluyor

cunku bır bebegın yası rhım duavrının kalınlamsası zamanı hepsi son adete göre belrıelnrı ve hepsi

birbiri ile ilişkili oldugu ıcın bebegın yasından sayulır dıorm dmeın kı yazımda gayet acık ve anlasılır aslında

bir de bence analmısoan kafanı yorma cunku bu yıllar süren arastırlamalrla oturtuuılmus ve belirlenmsı bi sistem

dediğin gibi bi durum yok yanı dr 4+2 diosa o zaman gerı dmeke değildir boşa üzülmeyelım die bişey yok yanı

4+2 dderkende adet haftanıda katıo ıcınee gecse gectır maalesef

doktorlar bebegin haftasını soylerken hep sat a gore soylerler. diyelim sata gore bebek 6+0 ama ultrasonda surekli 1 hafta geriden geliyo.. genelde buna gec dollenme deyip bebegin haftasını hep gec dollenmeye gore degerlendiriler. ama gec dollenme yoksa hep SAT a gore bakılır. bebeklerin gelisimi her zaman sat a uyumlu gitmez. kızım bazı haftalar 1 ya da 2 hafta ilerideyken bazı haftalar 1 ya da 2 haftaya yakın geriden geliyodu.. bunda can sıkacak bir sey yok..takılma sen doktorunun dedigine bak. gec dollenme demediyse sat ı baz al

rica ederım canım ınsallah zamanla düzelir bol bol dinlen :)

4+2 dderkende adet haftanıda katıo ıcınee gecse gectır maalesef

Hıh işte öğrenmek istediğim buydu.

Doktorun bize söyleyeceği tarih SAT'la uyumlu tarih olacak yani
Mesela bugün gitsem bana 5+2 demesi lazım (inşallah)

Anladım tamam. Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…