2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hıh işte öğrenmek istediğim buydu.

Doktorun bize söyleyeceği tarih sat'la uyumlu tarih olacak yani
mesela bugün gitsem bana 5+2 demesi lazım (inşallah)

anladım tamam. Teşekkür ederim. :KK52:

tabıı kı canım dr satla uyumlu olanı söyluyo evet sen dr gitsen 5+2 demesi lazım

mesela duymussundur satla uyumlu gebelık die bişey bu nası oluyo bunda da keseyı ölçüyo bakıo 5+2 haftalık

sata bakıo sat 5+2 ok dıo satla uyumlu ama gebelık ılerledıkce sat'tan geri veya ileri oalbiliyor yanı

illakı 5+2 olmayabılır bu gıdısınde belkı 6+2 ileri gidiodur belkı 4+2 dir geri gelıodur

gelişimine göre değişir....bi de şimdi daha olayın bası ileride kafa boyuna göre haftası bacak boıyuna göre haftası

hesaplanıyo meslea bi bebeğin kafası 22+5 haftalık ama boyu 24+1 satı da 23+0 olması lazım

bu çok normal bi durum cunku gelısım asamalrı değişiyo yanı....haftaalr gecsın daha neler cıkıcak :)

bazı durumalrda mesela kadın satını bılmıo dr bebegı veya keseyi ölçerek söyluyo haftasını ve gene

adet haftası ıcınde oluyo yanı her halukarda ay basından yanı kanama baslangıcından ıtıbaren ehsaplanıyo

durum öyle olmasa çok karısıklık olur..zaten kımse tam döllendiği günü bilemezki :)

tabıı kı canım dr satla uyumlu olanı söyluyo evet sen dr gitsen 5+2 demesi lazım

mesela duymussundur satla uyumlu gebelık die bişey bu nası oluyo bunda da keseyı ölçüyo bakıo 5+2 haftalık

sata bakıo sat 5+2 ok dıo satla uyumlu ama gebelık ılerledıkce sat'tan geri veya ileri oalbiliyor yanı

illakı 5+2 olmayabılır bu gıdısınde belkı 6+2 ileri gidiodur belkı 4+2 dir geri gelıodur

gelişimine göre değişir....bi de şimdi daha olayın bası ileride kafa boyuna göre haftası bacak boıyuna göre haftası

hesaplanıyo meslea bi bebeğin kafası 22+5 haftalık ama boyu 24+1 satı da 23+0 olması lazım

bu çok normal bi durum cunku gelısım asamalrı değişiyo yanı....haftaalr gecsın daha neler cıkıcak :)

bazı durumalrda mesela kadın satını bılmıo dr bebegı veya keseyi ölçerek söyluyo haftasını ve gene

adet haftası ıcınde oluyo yanı her halukarda ay basından yanı kanama baslangıcından ıtıbaren ehsaplanıyo

durum öyle olmasa çok karısıklık olur..zaten kımse tam döllendiği günü bilemezki :)

Evet bilemez :)
Tamam kafama yattı şimdi. Çok teşekkür ederim :)

ay bikaç günden sonra ilk defa öğlen yemek yedim.rahat rahat ama sanki şimdi midem bulanmaya başladı.zaten açken bulanıyo.tokkende ayrı bi bulanıyo ama akşamki serum sanki iyi geldi bana.

selam kızlar... ay_she cnm bende kan pıhtılaşması ve yumurtalık rezervimde azalma var bu yüzden yumoşlar kalitesi oluyor.pıhtılaşma içinde iğne kulanıyorum suan... çok şükür herşey yolunda sana da geçmiş olsun bu kez bebeklerimizi kucagımıza alırız inşallah.
kızlar ben mide bulantıısndan ölüyorum nerdeyse hergün çıkarıyorum ve bulanmak için bahane arıyorum sizdede böylemi bu durum??

selam kızlar... ay_she cnm bende kan pıhtılaşması ve yumurtalık rezervimde azalma var bu yüzden yumoşlar kalitesi oluyor.pıhtılaşma içinde iğne kulanıyorum suan... çok şükür herşey yolunda sana da geçmiş olsun bu kez bebeklerimizi kucagımıza alırız inşallah.
kızlar ben mide bulantıısndan ölüyorum nerdeyse hergün çıkarıyorum ve bulanmak için bahane arıyorum sizdede böylemi bu durum??

Anladım canım benım yumurtalarda sorun yok ta ıste kan pıhtılaşması var bende de 677 ct heterozigot
mutasyonu bende clexane ve bebe aspirini kullanıyorum ınsallah canım alırız bebıslerımızı bu sefer kucagımıza
benım de cok mıdem bulanıyoo :KK43: bugun 7 haftamızı doldurduk :nazar: çok sukur 8 desek kaldı 4 hafta
4 hafta daha bulantıyla savasmam gerekıcez ooovv yoooo :KK9: :KK9: :KK9:
resmen mız mız 3 yaşında kız cocugu gibi oldum ben de :KK3: bu gunelrde gecer heralde

Anladım canım benım yumurtalarda sorun yok ta ıste kan pıhtılaşması var bende de 677 ct heterozigot
mutasyonu bende clexane ve bebe aspirini kullanıyorum ınsallah canım alırız bebıslerımızı bu sefer kucagımıza
benım de cok mıdem bulanıyoo :KK43: bugun 7 haftamızı doldurduk :nazar: çok sukur 8 desek kaldı 4 hafta
4 hafta daha bulantıyla savasmam gerekıcez ooovv yoooo :KK9: :KK9: :KK9:
resmen mız mız 3 yaşında kız cocugu gibi oldum ben de :KK3: bu gunelrde gecer heralde

bende de homozigot mutant var 0.6 clexan kullanıyorum ama coraspirini kadın doğumcu ve hemotolg bıraktırdı hamile kalınca sen onu sordunmu? bebekte bazı sorunlara neden olabiliyomuş asprin...
bende vahim durumdayım, saat başı bişeyler yemezsem -ki çalışıyorum çok zor oluyo sürekli kalk bişleyler hazırla- midem bulanıyo.tuzlu çubuk filan da nafile,hergün bişeyden tiksiniyorum yani o hale geldim... ama bunlar bebişimin sağlıklı oldugunu gösteriyosa hepsine razıyım tabeee:KK16::KK16:
dr a ne kadar zamanda bir gidiyosunuz???

bende de homozigot mutant var 0.6 clexan kullanıyorum ama coraspirini kadın doğumcu ve hemotolg bıraktırdı hamile kalınca sen onu sordunmu? bebekte bazı sorunlara neden olabiliyomuş asprin...
bende vahim durumdayım, saat başı bişeyler yemezsem -ki çalışıyorum çok zor oluyo sürekli kalk bişleyler hazırla- midem bulanıyo.tuzlu çubuk filan da nafile,hergün bişeyden tiksiniyorum yani o hale geldim... ama bunlar bebişimin sağlıklı oldugunu gösteriyosa hepsine razıyım tabeee:KK16::KK16:
dr a ne kadar zamanda bir gidiyosunuz???

canım ben mart ayında bi düşük yaptım 5+4 iken düştü kendılıgınden o zmaan sadece iğne kullanıyordum bebe aspirini
kullanmıyordum düştü busefer ikisini birden kullanıyorum ve bebegım çok sukur iyi...tabıı kı dr a sordum henüz hematologuma
gitmedım kadın doğumcum bebegı gorelım senı check up a alıcaz sonra bütün faktör tetslerını tekrarlıycaz dedi
testlerım yapılsın hematologa öle gidicem zaten 5+0 da keseyı gormeye gıttım bi keseyı gorudk bide pazartesı gunu bebegı

görmeye ınsallah gidicem hersey yolundaysa da testlerım yapılıcak ve hematologa cıkıcam ben 0,4 ml clexane kullanıyorum
ama senın homozigot benım heterozigt arada fark var bildiğim kadarıyla benım 28 haftalık kaybettıgım bebegımde
daha sorun bılınmıodu ama önceden düşüğüm oldugu ıcın dr önlem olrk coraspin kullandııryodu hersey yolunda die
coraspini bıraktırıncada bi sre sonra bebegımı kaybetmıstım sonra arasatırıldı bebegım de bende sapasaglamdım zaten meğer pıhtılasmıs kanım
yavrum beslenememıs ve beslenemdıgı ıcın kalbi durmus normal doğurdum ıste öyle oldu....ben hıc duymadım aspirinin zararlı old nu ya
pıhtılaşma topiğindede kullanıyo kızlar Allah allah bi de hamtologuma sorarım tekrar bakalım :S

ben de calısıyorum canım sorma çalışırken öle zor kı zırt zırt yemekde yıyemıyosun Allah yardımcımız olsun

canımmm özel mail kutuna bakıveerr:) bende seni çok özledim:KK16::KK16:

gördüm kuzum bebişinin pıt pıt larınıda duymuşun çok sevindim rabbim tamamına erdirsin işşallah:nazar:yoncanın efesi çokk tatlı ya :KK19:bende yarın kontrole gidicem işşallah diğer bebiş cinsiyetini gösterir

Daha öncede yazmıştım benim durum baya bi karışık ve upppp uzunnn :) bu benim 7. gebeliğim die buna dayanarak ve bir çok sıkıntı yaşayarak artık kendime göre çok tecrübe kazandım sormak istediğiniz herhangi bişey olursa inşlh kafanızı karıştırmadan yardımcı olmaya çalışırım seve seve ve öncelikle en büyük sorun olan bi çoğumuzun yaşadığı mide bulantılarıyla ilgili yararını inşlh görebileceğiniz şeyleri öncelikli yazmak istiyorum

dikkat edilmesi gereken noktalar
sabah yataktan kalkınca tuzlu ve kuru gıdaların yenilmesi
az az ama sık sık aralıklarla yemek yenilmesi
uzun sür aç kalınmaması
yemek yerken aralarda sıvı tüketilmesi
kahve çaydan biraz uzak kalınması
yağlı yiyeceklerden biraz uzak durlması
yataktan yavaş kalkılması
yemek yerken yavaş yenilmesi
eğer seviyosanız gün içersinde naneli sakız veya şekerde iyi gelebiliyo

yine bi çoğumuzun ilerde kilo sorunu
çok zayıf olarak hamileliğe başlayan anne adaylar 12,5 ila 18 arası
hamilelik öncesi kilosu normal olan anne adayının alması gereken ideal kilo 12 ial 15 arası
hamileler genellikle 1. trimasterde yani ilk 3 ayda 1 ila 3,5 kg alırlar
1. trimasterden sonra kilo alımı hızı yaklaşık 0,4 kg/ hafta olması iidir
hamilelik öncesi kilosu fazla olan hamileler alması gereken 7 ila 11,5 kilo aralığı olmalıdır
1. trimaster kilo alımından sonra 2. trimaster döneminde kilo alım hızları yaklaşık 0,3 kg/hafta olmalıdır
obezlere geçmiyorum

hamilelerin aldıkları kilo dağılımı oratalama şöyledir
3,2 kg kan ve sıvılar
2.7 kg kas ve yağ
1,1 kg göğüsler
0,7 kg plesanta
3,4 kg bebek
0,9 kg mniyotik sıvı

günlük alınması gereken ortalama besin enerjileri
et balık yumurta baklagiller normalde 140 ila 160 gr hamilelikte +50
süt yoğurt peynir normalde 250 ila 350 gr hamielleikte +250
sebze ve meyveler 400 ila 600 hamiellikte +200
emek tahıllar yağlar şeker ve tatlılar normalde günlük alımlarını geçilmemesi tavsiye edilir

c vitamini öenmlidir buda en çok kuşburnunda bulunuyo ayrıca hepimiz kış hamileleriyiz aslında buda kışa girdiğimiz dönemlerde çok faydalı olacaktır ortalama 70 gr c vitamini alınmalıdır
d vitamini oratalama 400 gr d vitamini alınması gerekmektedir inşlh gireceğimiz yaz ayında bunu güneşlenerek ve besin gruplarındanda alabiliriz şunuda ekliyim biz yeniden sölüyorum kış hamileleriyiz ve bebeklerimizde kış bebekleri olucaklar şimdiden güneşten faydalanınki depomuzu sağlam tutalım

daha eklemek istediğim çok şey var ama şimdidlik bu kadar olsun :)))

Daha öncede yazmıştım benim durum baya bi karışık ve upppp uzunnn :) bu benim 7. gebeliğim die buna dayanarak ve bir çok sıkıntı yaşayarak artık kendime göre çok tecrübe kazandım sormak istediğiniz herhangi bişey olursa inşlh kafanızı karıştırmadan yardımcı olmaya çalışırım seve seve ve öncelikle en büyük sorun olan bi çoğumuzun yaşadığı mide bulantılarıyla ilgili yararını inşlh görebileceğiniz şeyleri öncelikli yazmak istiyorum

dikkat edilmesi gereken noktalar
sabah yataktan kalkınca tuzlu ve kuru gıdaların yenilmesi
az az ama sık sık aralıklarla yemek yenilmesi
uzun sür aç kalınmaması
yemek yerken aralarda sıvı tüketilmesi
kahve çaydan biraz uzak kalınması
yağlı yiyeceklerden biraz uzak durlması
yataktan yavaş kalkılması
yemek yerken yavaş yenilmesi
eğer seviyosanız gün içersinde naneli sakız veya şekerde iyi gelebiliyo

yine bi çoğumuzun ilerde kilo sorunu
çok zayıf olarak hamileliğe başlayan anne adaylar 12,5 ila 18 arası
hamilelik öncesi kilosu normal olan anne adayının alması gereken ideal kilo 12 ial 15 arası
hamileler genellikle 1. trimasterde yani ilk 3 ayda 1 ila 3,5 kg alırlar
1. trimasterden sonra kilo alımı hızı yaklaşık 0,4 kg/ hafta olması iidir
hamilelik öncesi kilosu fazla olan hamileler alması gereken 7 ila 11,5 kilo aralığı olmalıdır
1. trimaster kilo alımından sonra 2. trimaster döneminde kilo alım hızları yaklaşık 0,3 kg/hafta olmalıdır
obezlere geçmiyorum

hamilelerin aldıkları kilo dağılımı oratalama şöyledir
3,2 kg kan ve sıvılar
2.7 kg kas ve yağ
1,1 kg göğüsler
0,7 kg plesanta
3,4 kg bebek
0,9 kg mniyotik sıvı

günlük alınması gereken ortalama besin enerjileri
et balık yumurta baklagiller normalde 140 ila 160 gr hamilelikte +50
süt yoğurt peynir normalde 250 ila 350 gr hamielleikte +250
sebze ve meyveler 400 ila 600 hamiellikte +200
emek tahıllar yağlar şeker ve tatlılar normalde günlük alımlarını geçilmemesi tavsiye edilir

c vitamini öenmlidir buda en çok kuşburnunda bulunuyo ayrıca hepimiz kış hamileleriyiz aslında buda kışa girdiğimiz dönemlerde çok faydalı olacaktır ortalama 70 gr c vitamini alınmalıdır
d vitamini oratalama 400 gr d vitamini alınması gerekmektedir inşlh gireceğimiz yaz ayında bunu güneşlenerek ve besin gruplarındanda alabiliriz şunuda ekliyim biz yeniden sölüyorum kış hamileleriyiz ve bebeklerimizde kış bebekleri olucaklar şimdiden güneşten faydalanınki depomuzu sağlam tutalım

daha eklemek istediğim çok şey var ama şimdidlik bu kadar olsun :)))

canım verdiğin bilgiler için çok teşekkürler Allah sağlıklı bir bebiş nasip etsin hepimize...

ben bundan önceki gebeliğimi 2010 kasımda 8 haftalık kalbi durduğu için kaybettim diğerinide 2012 10 şubatta rahim kasılmaları yüzünden düştü kürtaj ile sonlandırıldı benim kan pıhtılaşmasından dolayı rahimde kanama alanı oluşuyo ve bu kan pıhtılaşıp hematom haline geliyo malesef bunun önüne geçilemediği içinde hematom kısır döngü gibi büyüyo ve aşırı kanamalar kan pıtıları atıyo vede bebeğe zarar veriyo kaybediyorum
benim zaten 2 oğlum var ama ben bu kan pıhtılaşmasını tesadüfen kendi araştırmalarımla yaptırmış olduğum testle öğrendim hematoloğumun açıklamasına göre 2 oğlumu doğum yaptığımda yaşım genç olduğu için kan pıhtılaşmasını anlıyamamışız ve sorun olmamış fakat şu anda yaşım 33 artık kendini gösteriyo neyse benim yazmak istediğim en son 2012 şubatta olan düşüğüm
kanamalarım 5. haftamdan sonra başlıyo iğneler ilaçlar fayda etmiyo hastanede yatıyorum çıkıyorum her günüm hastanede geçiyo ve hematomdan dolayı çok fazla ağrım oluyo
en son hastaneden çıkalı 2 gün olmuştu evde saat 16.00 dı bi kramp şeklinde ağrı geldi sonra kasılmalar çok fazla zaman aralıklarıyla gelmeye başladı akşam 8 de dayanamadım eşimle yine acil yollarına düştük nöbetci dr. vardı beni o gördü şikayetimi sordu zaten zor duruyodum sancı bi geliyo bi gidiyodu anlattım gaz sancısına benziyo belli aralıklarla geliyo falan die bi yandan duramıyo ağlıyodum bakalım ulturasonla dedi ben zaten ulturasonda görür görmez hemen fark ettim kesenin şekli dikdörtgen olmuştu rahim ağzı aşşağıya doğruydu bebek kesenin aşşağısında rahim ağzına yaklaşmış konumdaydı hematom bebeğin kesenin üstünde kocaman olmuştu bi anormallik var demi dediğimde hayır bişey yok seninki gaz sancısı korkma şimdi serum vericem ilaçla beraber ve lavma yapılcak dedi dr. olduğu için idda edemiyosun maleseffff
neyse beni odaya aldı lavma serum ilaç verildi ama benim sancı inlemelere dönüştü kesilmedi sabaha karşı 6 da taburcu etti başka yapabileceğim bişey yok dedi eve ağlaya zırlaya geldik eşim işe gitmek için hazırlanırken ben o sıra dalmışım ne zaman gitti hiç bilmiyorum saat 8 de tekrar bi sancıyla uyandım sonra bitmek bilmeyen 10 dk sonra 5 dk aralara düşen sancılar başladı
artık yerleri tırmalıyodum eşim aradı konuşamıyodum beni hastaneye götür die bağırdım hemen eve geldi hastaneye giderken yol bitmedi hiç hatırlamıyorum hemen acile geldik ve kendi dr. gördü beni bi bakışta rahim kasılması başlamış dedi doğum sancısı yani dedi size o anları anlatamam ulturasonda bakıldı ve aynen benim gördüğümü söledi rahim ağzı aşşağıya düşmüş hematom büyüdüğü için kasılıyo ve bebeği dışarı atmaya çalışıyo bebek rahim ağzı yoluna girmiş dedi bi unut hemen clexan 0.4 yapmış beni sancı odasına aldılar suyuma ve kanamama bakıldı bağır çağır ıkın ve saat akşam 7 oldu yani 24 saatten fazla sancıdan sonra normale döndüm beni yatış için odaya aldılar resmen ölmüş bitmiştim o kadar saat sancıdan sonra bide yorgunluk tuvalete kalktığımda malesef bebeğimi kaybettim sonra kürtaj
bunu anlatıyorum her dr. için değil ama bağzıları ne yaptığını bilmiyo adam tüp bebek uzmanı bide daha gaz sancısıyla rahim kasılmasını anlamıyo :))) taburcu ederken yanıma bile gelip uğramadı uyku daha tatlı geldi tabii :)) çok ahımı aldı çünki onun yüzünden belkide 12 haftalık bebeğimi kaybettim geç müdahale yüzünden
arkadaşlar sizleri evhamlandırmak istemem ama ağrı sızı gibi durumlarda muhakkak dr. arayın kontrole ısrarla gidin derim

brnyns,
canım çok zor zamanlar geçirmişsin, Allah mukafatını versin yavrularını sana bağışlasın

herkese slm
tüm hamişlere ALLAH kolaylık versin bende bu sabah dr gittim öğrendim
hamile olduğumu
27 ocak gibi dedi dr ama bakalım
ikinci bebeğim
elazığdayım
yaşım 32
başka bilgi lazım olursa söylerim
hepimize hayırlı olsun

X