2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben bundan önceki gebeliğimi 2010 kasımda 8 haftalık kalbi durduğu için kaybettim diğerinide 2012 10 şubatta rahim kasılmaları yüzünden düştü kürtaj ile sonlandırıldı benim kan pıhtılaşmasından dolayı rahimde kanama alanı oluşuyo ve bu kan pıhtılaşıp hematom haline geliyo malesef bunun önüne geçilemediği içinde hematom kısır döngü gibi büyüyo ve aşırı kanamalar kan pıtıları atıyo vede bebeğe zarar veriyo kaybediyorum
benim zaten 2 oğlum var ama ben bu kan pıhtılaşmasını tesadüfen kendi araştırmalarımla yaptırmış olduğum testle öğrendim hematoloğumun açıklamasına göre 2 oğlumu doğum yaptığımda yaşım genç olduğu için kan pıhtılaşmasını anlıyamamışız ve sorun olmamış fakat şu anda yaşım 33 artık kendini gösteriyo neyse benim yazmak istediğim en son 2012 şubatta olan düşüğüm
kanamalarım 5. haftamdan sonra başlıyo iğneler ilaçlar fayda etmiyo hastanede yatıyorum çıkıyorum her günüm hastanede geçiyo ve hematomdan dolayı çok fazla ağrım oluyo
en son hastaneden çıkalı 2 gün olmuştu evde saat 16.00 dı bi kramp şeklinde ağrı geldi sonra kasılmalar çok fazla zaman aralıklarıyla gelmeye başladı akşam 8 de dayanamadım eşimle yine acil yollarına düştük nöbetci dr. vardı beni o gördü şikayetimi sordu zaten zor duruyodum sancı bi geliyo bi gidiyodu anlattım gaz sancısına benziyo belli aralıklarla geliyo falan die bi yandan duramıyo ağlıyodum bakalım ulturasonla dedi ben zaten ulturasonda görür görmez hemen fark ettim kesenin şekli dikdörtgen olmuştu rahim ağzı aşşağıya doğruydu bebek kesenin aşşağısında rahim ağzına yaklaşmış konumdaydı hematom bebeğin kesenin üstünde kocaman olmuştu bi anormallik var demi dediğimde hayır bişey yok seninki gaz sancısı korkma şimdi serum vericem ilaçla beraber ve lavma yapılcak dedi dr. olduğu için idda edemiyosun maleseffff
neyse beni odaya aldı lavma serum ilaç verildi ama benim sancı inlemelere dönüştü kesilmedi sabaha karşı 6 da taburcu etti başka yapabileceğim bişey yok dedi eve ağlaya zırlaya geldik eşim işe gitmek için hazırlanırken ben o sıra dalmışım ne zaman gitti hiç bilmiyorum saat 8 de tekrar bi sancıyla uyandım sonra bitmek bilmeyen 10 dk sonra 5 dk aralara düşen sancılar başladı
artık yerleri tırmalıyodum eşim aradı konuşamıyodum beni hastaneye götür die bağırdım hemen eve geldi hastaneye giderken yol bitmedi hiç hatırlamıyorum hemen acile geldik ve kendi dr. gördü beni bi bakışta rahim kasılması başlamış dedi doğum sancısı yani dedi size o anları anlatamam ulturasonda bakıldı ve aynen benim gördüğümü söledi rahim ağzı aşşağıya düşmüş hematom büyüdüğü için kasılıyo ve bebeği dışarı atmaya çalışıyo bebek rahim ağzı yoluna girmiş dedi bi unut hemen clexan 0.4 yapmış beni sancı odasına aldılar suyuma ve kanamama bakıldı bağır çağır ıkın ve saat akşam 7 oldu yani 24 saatten fazla sancıdan sonra normale döndüm beni yatış için odaya aldılar resmen ölmüş bitmiştim o kadar saat sancıdan sonra bide yorgunluk tuvalete kalktığımda malesef bebeğimi kaybettim sonra kürtaj
bunu anlatıyorum her dr. için değil ama bağzıları ne yaptığını bilmiyo adam tüp bebek uzmanı bide daha gaz sancısıyla rahim kasılmasını anlamıyo :))) taburcu ederken yanıma bile gelip uğramadı uyku daha tatlı geldi tabii :)) çok ahımı aldı çünki onun yüzünden belkide 12 haftalık bebeğimi kaybettim geç müdahale yüzünden
arkadaşlar sizleri evhamlandırmak istemem ama ağrı sızı gibi durumlarda muhakkak dr. arayın kontrole ısrarla gidin derim

canım çok gecmıs olsun neredeyse bırebır ynısını 5 haftalık hamıleyken yasamıstım hematomlu ultrason resmımı paylasmıstım zaten
işte sırf bu yzuden özel hastanelere güvenmıyorum devlet hastanesınde bir dr bakıyor ve anlamıyorsa hemen hocasını cagırıyor
proflar doçlar gelıo basıan yanı ben aynılarını yasadım hermatom da oldugu halde düşün litrelerce kanamam oldugu halde bile kaybetmedım bebegımı
coraspin kullanırken özeldekı dr um bırak dedi bıraktım ve peşidnen pıhtılasma sorunum oldugu ıcın kanım pıhtılastı ve koskoca 28 haftalık
bebegımı kaybettım özelde resemn sallıyoalr o anlattıgın sancının nasıl bişey oldugunu bılıyorum Allah ım tekrar yasatmasın
hiçbirimize ınsallahhh....ayrıca ne güzel 2 bebegın var hayatta yasıyor benım hıc yasyaan bebgım yok
doğum sansıcıysa cektım astımlıyım narkoz veremedıler canlı canlı kürtaj oldum neler çektım Allah bir daha yasatmasın kımseye yasatmasın
öyle zor şeyler ki... :KK43: :KK43: :KK43:

canım çok gecmıs olsun neredeyse bırebır ynısını 5 haftalık hamıleyken yasamıstım hematomlu ultrason resmımı paylasmıstım zaten
işte sırf bu yzuden özel hastanelere güvenmıyorum devlet hastanesınde bir dr bakıyor ve anlamıyorsa hemen hocasını cagırıyor
proflar doçlar gelıo basıan yanı ben aynılarını yasadım hermatom da oldugu halde düşün litrelerce kanamam oldugu halde bile kaybetmedım bebegımı
coraspin kullanırken özeldekı dr um bırak dedi bıraktım ve peşidnen pıhtılasma sorunum oldugu ıcın kanım pıhtılastı ve koskoca 28 haftalık
bebegımı kaybettım özelde resemn sallıyoalr o anlattıgın sancının nasıl bişey oldugunu bılıyorum Allah ım tekrar yasatmasın
hiçbirimize ınsallahhh....ayrıca ne güzel 2 bebegın var hayatta yasıyor benım hıc yasyaan bebgım yok
doğum sansıcıysa cektım astımlıyım narkoz veremedıler canlı canlı kürtaj oldum neler çektım Allah bir daha yasatmasın kımseye yasatmasın
öyle zor şeyler ki... :KK43: :KK43: :KK43:

Allah sana dünyanın en tatlı en hayırlı bebeğini versin Ayşe

Günaydın ve hayırlı cumalar kızlarr :)

Anladım canım benım yumurtalarda sorun yok ta ıste kan pıhtılaşması var bende de 677 ct heterozigot
mutasyonu bende clexane ve bebe aspirini kullanıyorum ınsallah canım alırız bebıslerımızı bu sefer kucagımıza
benım de cok mıdem bulanıyoo :KK43: bugun 7 haftamızı doldurduk :nazar: çok sukur 8 desek kaldı 4 hafta
4 hafta daha bulantıyla savasmam gerekıcez ooovv yoooo :KK9: :KK9: :KK9:
resmen mız mız 3 yaşında kız cocugu gibi oldum ben de :KK3: bu gunelrde gecer heralde

tatlım çok şükür bir sıkıntımız yok 16 haziranda dr. gitcez ozaman 9+1 olacak :nazar: inş. hayırlısıyla güzel haberler alırım senınle aynı gidiyoruz rabbım topiğimizdeki tüm anneleri ve bebişlerini korusun :KK16: :KK16: tatım inş. mide bulantıların geçer hemen dikkat et kendine

KiZlar kac gündür midem ii diyodum ama bugun çok fenayim basımı kaldıramıyorum :KK43:(

ayşe ben de senin gibiyim, 3 yaşındaki çocuklara döndüm
eşim yataga geliyor, ben bağırıyorum "sallama beniiii başım dönüyooo ışığı kapaaatt sarılmaaaa ağırlığını vermeeeeeeee su istiyoooomm"
o da çıtını çıkarmıyo garibim napsın
eee onun ısrarlarıyla çocuk yaptık, o kadarına da katlancak tabi

Allah sana dünyanın en tatlı en hayırlı bebeğini versin Ayşe

Amin amin canım benim aminnn cümlemiz için inşallah tek kendim için istemiyorum :)

Allah ım tüm isteyenlere yaşatsın annelik babalık duygusunu inşallahh :)

tatlım çok şükür bir sıkıntımız yok 16 haziranda dr. gitcez ozaman 9+1 olacak :nazar: inş. hayırlısıyla güzel haberler alırım senınle aynı gidiyoruz rabbım topiğimizdeki tüm anneleri ve bebişlerini korusun :KK16: :KK16: tatım inş. mide bulantıların geçer hemen dikkat et kendine

evet canım aynı gidiyoruzz :) ınsallah pazartesı kalp atsıalrını ve bebıkımı gorurusem ayyy dünyalar benım olucaakkk :KK52:

çok heyecanlıyım yaa elim ayagıma karısıyo resmen :) :) :) ınsallah canım amınn amınnn

senın bulantın yok mu ohh rahat hatunn :KK70: biz bulantısı olanalr sürüüünüüüyoruzzz :KK9:

arkadaşlar 8.haftamdayım bugun fazla gogus hassasıyetım yoksızcebu normalmı =(

canım bir sorun oldugunu sanmıyorum :) prolaktin hormonu yuksledıkce göğüsler büyür ve acır böle hafif hafif

hergünde aynı sevıyede olcak diye bişey yok :) kimisi farketmez bile...zaten vücudumuzun nevri dönmüş durumda şu an

hepsi değişim gecırıyo :)

arkadaşlar 8.haftamdayım bugun fazla gogus hassasıyetım yoksızcebu normalmı =(

benim ilk hafta vardı sonra birdenbire geçti gitti. yine sağlıksız bir hamilelik diye bende çok evham yaptım 6. haftamın içindeyim ve sabah kalp atışını gördük demekki göğüs hassasiyeti olması gerekmiyor

ayşe ben de senin gibiyim, 3 yaşındaki çocuklara döndüm
eşim yataga geliyor, ben bağırıyorum "sallama beniiii başım dönüyooo ışığı kapaaatt sarılmaaaa ağırlığını vermeeeeeeee su istiyoooomm"
o da çıtını çıkarmıyo garibim napsın
eee onun ısrarlarıyla çocuk yaptık, o kadarına da katlancak tabi

ayy aynen yaa :)

ben : yorganı ört battanıyeyı ört beremı ver (ciddiyim çok üşüyorum napim)
kociş : tamam aşkım ama sıcak olmaz mı
ben : donuyorum ben ya allah allah hamıleyım vücudum sıcak
kociş : tamam aşkım....-mırıldanıo-temmuzdada bi tarafımızı pamuga sarıp yatıcaz anlaşılan :KK70:
ben : o zaman elim ayagım yanar benım o zaman yanma evresıne gecerım
kociş : ben yandım o zaman :KK9:

adam zaten gık cıkarmıyo biliyo cunku gecıcek bunlar gecıcek diyo :)
yok biz ortak kararla yaptık ama Allah tarafından demekki kocişlere bi peygamber sabrı veriliyo :KK9: :KK9: :KK9:

KiZlar kac gündür midem ii diyodum ama bugun çok fenayim basımı kaldıramıyorum :KK43:(

canım Allah yardımcın olsun dayanıcaz yapcak baska bişey yok

benıdme bacakalrım tutmuo hıc ya cok halsızım

ay she kan pıhtılaşması olup olmadığını araştır demişsin ya 2. düşükten sonra tüm testler yapıldı bir neden bulunmadı.. bu dördüncü olacak inşallah sağlıklı bir hamilelik olur bu seferki çünkü dayanacak sabrım kalmadı gibi hissediyorum

ay she kan pıhtılaşması olup olmadığını araştır demişsin ya 2. düşükten sonra tüm testler yapıldı bir neden bulunmadı.. bu dördüncü olacak inşallah sağlıklı bir hamilelik olur bu seferki çünkü dayanacak sabrım kalmadı gibi hissediyorum

canım benım hangı testlern yapıldı faktörlerıne bakıldımı genetık te testler yapıldı mı bunalr önemli
he bunalr yapıldıysada normal çıktıysa ne güzell :)....
normalde bende gidip kontrolden gecıp kan tetsı yaptırıyorum hepsi normal
hatta cok cok sağlıklı cıkıyorum ama ileri dereece tetkıkelr yapılınca cıktı benım...

bana da hersey yapıdlı bi sorun yok demıslerdı 2. bebegımı kaybedınce..... safra kesem tas
yapınca amelıyat olmam gerektı cerraha gittim cerrah bana dedıkı hem bebek kaybetmıssın
hem safra kesın kan hastalıgın var bi sorun var arastırıcaz dedi hemde varya asistan cerrahtı
ama maşallahh mesleğin hakkını vermek baska mesele işte o hematologa sevk etti o zaman cıktı benım pıhtılaşmam canım

Canım Rabbim bir daha yastamaz ınsallah hiçbirimize benımde 4. gebelıgım Allah ım aynı acıları yasatmasın :KK43:

Son düzenleme:
Amin amin canım benim aminnn cümlemiz için inşallah tek kendim için istemiyorum :)

Allah ım tüm isteyenlere yaşatsın annelik babalık duygusunu inşallahh :)

evet canım aynı gidiyoruzz :) ınsallah pazartesı kalp atsıalrını ve bebıkımı gorurusem ayyy dünyalar benım olucaakkk :KK52:

çok heyecanlıyım yaa elim ayagıma karısıyo resmen :) :) :) ınsallah canım amınn amınnn

senın bulantın yok mu ohh rahat hatunn :KK70: biz bulantısı olanalr sürüüünüüüyoruzzz :KK9:

canım bir sorun oldugunu sanmıyorum :) prolaktin hormonu yuksledıkce göğüsler büyür ve acır böle hafif hafif

hergünde aynı sevıyede olcak diye bişey yok :) kimisi farketmez bile...zaten vücudumuzun nevri dönmüş durumda şu an

hepsi değişim gecırıyo :)

inş. tatlım duyarsın içini ferah tut :KK16: rabbım öyle bir mucize veriyorkı pıt pıt atıyor kalbi :nazar: tatlım valla çok şükür bulantılarım yok rabbime şükür gögüs ağrısı var bende ara ara bırde sürekli wc yolundayım bol bol su içiyorum iyiymiş dr. söyledi :KK28:

ayy aynen yaa :)

ben : yorganı ört battanıyeyı ört beremı ver (ciddiyim çok üşüyorum napim)
kociş : tamam aşkım ama sıcak olmaz mı
ben : donuyorum ben ya allah allah hamıleyım vücudum sıcak
kociş : tamam aşkım....-mırıldanıo-temmuzdada bi tarafımızı pamuga sarıp yatıcaz anlaşılan :KK70:
ben : o zaman elim ayagım yanar benım o zaman yanma evresıne gecerım
kociş : ben yandım o zaman :KK9:

adam zaten gık cıkarmıyo biliyo cunku gecıcek bunlar gecıcek diyo :)
yok biz ortak kararla yaptık ama Allah tarafından demekki kocişlere bi peygamber sabrı veriliyo :KK9: :KK9: :KK9:

canım Allah yardımcın olsun dayanıcaz yapcak baska bişey yok

benıdme bacakalrım tutmuo hıc ya cok halsızım

bend eaynı 2 hafta yattım ya evde bulaşık yıkıyor yatakları topluyor pek iyi oluyor vallahi :KK9::KK9:

KuPPe 'cim gelmişsin görüyorum nasılsın ne oldu

merak ediyorum canım güzel haberle

gelmişsindir inşallahhhh :KK16:

canım benım hangı testlern yapıldı faktörlerıne bakıldımı genetık te testler yapıldı mı bunalr önemli
he bunalr yapıldıysada normal çıktıysa ne güzell :)....
normalde bende gidip kontrolden gecıp kan tetsı yaptırıyorum hepsi normal
hatta cok cok sağlıklı cıkıyorum ama ileri dereece tetkıkelr yapılınca cıktı benım...

bana da hersey yapıdlı bi sorun yok demıslerdı 2. bebegımı kaybedınce..... safra kesem tas
yapınca amelıyat olmam gerektı cerraha gittim cerrah bana dedıkı hem bebek kaybetmıssın
hem safra kesın kan hastalıgın var bi sorun var arastırıcaz dedi hemde varya asistan cerrahtı
ama maşallahh mesleğin hakkını vermek baska mesele işte o hematologa sevk etti o zaman cıktı benım pıhtılaşmam canım

evet gerekli tüm testler yapıldı. normal çıksada kısmet... olmayınca olmuyor demekki

inş. tatlım duyarsın içini ferah tut :KK16: rabbım öyle bir mucize veriyorkı pıt pıt atıyor kalbi :nazar: tatlım valla çok şükür bulantılarım yok rabbime şükür gögüs ağrısı var bende ara ara bırde sürekli wc yolundayım bol bol su içiyorum iyiymiş dr. söyledi :KK28:
bend eaynı 2 hafta yattım ya evde bulaşık yıkıyor yatakları topluyor pek iyi oluyor vallahi :KK9::KK9:

ayy ınsallah canım ınsallah :)

evet su ıcmek cok ıyı cidden hıcbısey yapma su ıc ama

ıste ben ıcıyorum ıctıkce dahada bulanıo mıdem

biraz beklıcez bulantı gecıcek sonra ınsallah :)

amaan çalışsınalr accıkk ev işi yapsınalr :)

kızlar bugün diyabet vakfına gittim ben de insülin direnci vardı gebelik şekeri kontrolü yapılsın diye.
neyse açlık şekerim 107 çıktı halbüki en çok 95 olması gerekiyormuş...
diyetisyene gönderdi beni
ama bir de evde ölçüm yapabileyim diye dijital bir şeker ölçüm aleti verdi açlık tokluk şekeri bakacağım
buraya kadar normal ama bana günde 2 kere vurulmak için insülin iğneleri verdi çok moralim bozuldu itiraz ettim ben şeker hastası değilim diye ama kullanmam gerekiyormuş ne yapacağım ben yaa çok korkuyorum...:KK43:

X