2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
5. HAFTA
Tebrikler Hamilesiniz!

Zaman zaman mide bulantısı belki de halsizlik çekiyorsunuz.
Kolay yoruluyorsunuz.
En önemlisi adetiniz gecikti ve gebeliğiniz onaylandı.
Gestasyonel kese ve ilk dönemlerde onu besleyecek yolk kesesi izlendi.
Bebeğiniz sadece 2-5 milimetre boyunda.
Sadece başı ve poposu arasındaki mesafeyi ölçebiliyoruz.
Ancak buna rağmen beyin dokusu oluşmakta ve hatta kalp atışı bile görülmekte ve yaşamsal olarak önemli olan çoğu organı şekillenmektedir.
Biraz kasık ağrınız var. Sanki adet görecekmişsiniz gibi. Ama bu ağrı rahim içerisinde büyüyen gebelik kesesinin rahmi germesine ve rahmin bu duruma alışmasına bağlıdır.

Hayırlısı bakalım :) 1500'lerde kese görünüyo diyorlardı sanırım, bakalım doktor yarın bana ne diycek, çok heyecanlıyım öykümmm

hiç aklına kötü birşey getirme canım benimm herşey cok guzel olucakk saglıkla huzurla gelıcek sıpa :))))ınsallahh cnm dua et bol bol yarında doktordan gelınce hemen haber ver ctlatma benıde burda:)

7verengul CANIM daha yeni gördüm yaZdiklarini boş yere panik ve stres yapmışsınız
Çok şükür degerin yükselmiş yarın keseyi görürsünüz inşallah
Dış gebelik olsaydı eğer acayip sancın ve ağrın olurdu Allah korusun

merve buna bende dahilim dimi:) benimde bayaaa bi artmıs fazla bile artmıs yanı 4 günde 550 den 3500 e 7 kat

ya kızlar ne guzel ogrendınız buyutuyonuz bebıslerı
offf ben daha bılmıyorum bıle
son bı hafta gecsede ogrensem ya hıc olmazsa vara var derım yoka yok
kan testı 30 lıra vermek ıstemıyorum bosuna
devlete kafama gore gıtsem yapıolarmı randevusuz bılmıyorum
saglık ocagıda yok burda kayıtlı oldugum henuz,gunduzde calısıyorum vakıt yok ılla beklıcem yanı ıdrar testını

inşallah allah gönlüne göre verir canım..devletten randevu alıp gidebilirsin.internetten artık çok kolay randevu alımı.dersen gebelik testi doktor hemen yazar zaten..1 hafta kalmış gerçi ama günler geçmek bilmiyordur sana.çok iyi anlayabiliyorum.inşallah artık senide bu topicte sık sık görürüz

Günaydın olsun topiğimize baktım kimseler yok bugünde ben açayaım dedim galiba çoğunuz doktorda iyi haberlerinizi bekliyorummm

Günaydın olsun topiğimize baktım kimseler yok bugünde ben açayaım dedim galiba çoğunuz doktorda iyi haberlerinizi bekliyorummm

Günaydın canım. Herkeslere de günaydın.

Bugün doktor kontrolü olan çok kişi var. Şimdi hepsi güzel haberlerle gelecek bayram edeceğiz burada :)
Şu cuma gelse de bende bir gitsem de görsem artık, geçmiyor zaman :)

cum hayırlı gün sen daha şanlısın emin ol güzel haberler alacağız hepimizde

Günaydin kizlaaar:))Tam 1 hafta sonra benimde doktor kontrolüm var. 1 hafta nasil geçicek bilemiyorum. Uyku bastirmalari ve hafif mide bulantilari basladi bende, kokuya da cok hassasim. Insallah siddetlenmez diyorum ama siddetlensede bebisim icin herseye deger, di mi kizlar? Bugun doktora gideceklerin güzel haberlerini sabirsizlikla bekliyorum. Herkese cok guzel bir gun olsun.

Günaydın :)

Benim sadece kahvaltıdan sonra bulanıyor midem. O yüzden kahvaltı yapmaya korkuyorum şu an Yoksa gün içinde şikayetim yok hiç midemden yana çok şükür. Valla bende şu an doktora gidenleri bekliyorum heyecanla. Dökülürler 2 saate kadar :)

cum hayırlı gün sen daha şanlısın emin ol güzel haberler alacağız hepimizde

İnşallah maşallah canım.

Yalnız ben bir şeyi merak ediyorum. Şimdi SAT'a göre bakarsak ben şu an 4+6 yım. Ama bu durumda 26 Eylülde bana adetinizin geçtiğini farkedeceksiniz diyor. Ama ben 25-26 günde adet oluyordum. Yani 23 Eylülde olmam gerekiyordu benim. Ona göre bakarsak da 5+2 yim :)

Sanırım tam hesabı ancak doktor teyzemiz yapacak :)

Bir de bir sorum daha var. Ben cuma gittiğimde ya 5+2 olacam ya da 5+5. Değerimde 6000 lerde falan olacak inşallah. Şimdilik sadece kese mi görünür, yoksa bebiş de görünebilir mi acaba??

Ne kadar çok sorum varmış :))

bende hiçbişi yok ya iştahım açıldı sadece belimle karnım ağrıyor

canım benim BAT 23 eylülse 5+2 olmalısın bence 5000den sonra kese görünüyor genelde 2 hafta sonra kalp atışı duyuluyormuş

Kızlar günaydın;

her gün bol bol su içmeyi,
süt-et/tavuk ya da balık-bakliyat-sebze-meyve-pekmez vb yemeyi,
mutlaka temiz hava almayı,
biraz yürüyüş ya da egzersiz yapmayı ve
hep güzel şeyler düşünmeyi
unutmayın..

Herkese günaydıınnn
BUgün 2 arkadaşımız keseyi görmeye gidecekti inşallah keseyi görürlerr yada görmüşlerdirr

günaydın hoşgeldiniz, ya arkadaşlar hamileliğin ilk 3 ayında özellikle deniz ürünleri , çiğ et , katkı maddeli asitli ürünler almayın diyorlar ben de balığı çoook severim ama yiyemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…