2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Iyiyim kızlar yaa. Cemre iyiyiz biz oğluma iyi 1. Sınıfa başladı. Ödev yapmıyor rezil ediyor beni.

Benim de annem anjiyo oldu canım suan iyi allaha şükür.
Bizde haberler öyle . Siz Nasılsıniz Cemre Asya ?

Iyiyim kızlar yaa. Cemre iyiyiz biz oğluma iyi 1. Sınıfa başladı. Ödev yapmıyor rezil ediyor beni.

Benim de annem anjiyo oldu canım suan iyi allaha şükür.
Bizde haberler öyle . Siz Nasılsıniz Cemre Asya ?

Biz iyiyz cnm çok şükür gelişimimiz nrmal düzeyde yemek yiyorduk ama diş çıkarmaya başladığımızdan beri asyanın yeme ve uyuma alışkanlıkları değişti hep 6 dişimiz çıktı 4 üste 2 altta bizden böyle canım benim çok geçmiş olsun u arada annen şimdi iyidir inşllah öpüyorum cnm benim

Mama yapanlar gece kaç kere hangi mamadan veriyorsunuz? Kaç ölçek veriyorsunuz?
Bizim geceler darmaduman :KK43:

Slm kizlar nasilsiniz bebsiler nasil bayadir giremedim baya sorun yasayan anneler mus hepinize gecmis olsn talptaktan girilememesi sinirim bozuyor valla kk ya girememk acikcasi
Daha cok sinirimi bozan seyleri saymazssak tabi:)
Ben ve masal duru cok iyiyiz hersey yolunda

anılcım aras nasıl biraz huysuzluğu azaldı mı, kreş işini naptın inan hep aklıma geliyorsun :)
uyumaya ve yemek yemeye başladı mı sıpa?
Azalmaz mı. Huysuzluk kalmadı desek yeridir maşallah sübhanallah
Kreşe vermedim yeri tersti. Bakıcı başladı inşallah iyi olur vnm. Dua et oğlım için şiddet göstermesin sevsin şefkatini versin oğluma:KK43:

benim oğlumda çok kusuyo özellkle kahvaltı sonrası ayy acaba alerjimi var nası anladınız cnm
Cnm sadece kusmayla adlandırma bence
Bizde pek çok şikayet vardı. Bırdan Yeliz koydu teşhisi diyebiliriz. Yarın hemen dt a götür dedi. Götürdüm ve direkt yunurta ve süt alerjis çıktı
Anılım senin hiç suçun yok dr değilsinki arasın sıkıntısının teşhisini tam koyasın Allahtan bir şek. farkedildi sonuçta ya daha geç olsaydı herşeyde bir hayır vardır canım benim sen sıkma canını bundan sonra herşey yoluna girecek alerjide ne yediriliyor ne yedirilmiyor bilemiyorum ama bak benim bıdığım çok seviyor bu çorbayı yap bence hiç bişe yemz bundan başkasını

1 havuç rendele üstünü geçecek kadar su koy biraz haşlanınca içine kırık prinç at tatlım bir dişte sarımsak rendele ve iyice pişir pişmeye yakında et suyu koy azıcık z.yağı çok az tuz çok az kimyonlada tatlandır canım hefif lapa kıvaında oluyor pek suyu kalmıyor ama bizim asyacık çok güzel yiyor bunu arada içine çok az da mercimek atıyorum onuda severek yiyor arascıkda yakışıklı en yakın zamanda alerjiden kurtulacak Allahın izni ile canım benim
Tatlım daha geçi mi kaldı 9ay oldu:KK43:
İllaki geçecek ben alerjiye takılmıyoruö bu kdr Zaman böyle geçtiğine eziyete yanıyorum:KK43:

Tarifinde bizim kullanamayacağımoz birşey yok hayatım yaparım. Ama iştahta sorun yok artık şükürler olsun
Bin bir oyunla yiyor tabi o ayrı maymunlukta sınır tanımıyoruz
Çok tşk ederim desteğine
Cnm aras 3 aya yakın zamandır gece beslenmeyi kesti. Aslında acıkıyor
Ama biberonu kabul etmediği için içmiyor
Kabul etmemesi de gene alerjiden. Çocuk içince karbı ağrıdığını keşfettiği için içmiyor. Ön yargısı da kırılmadı tabi daha bu saatten sonra da kırılmaz zaten. Oğluş bize belli etmiş ama salak biz anlamamışız işte. Cahillik başa bela!

Anıl alerji için testi nasıl yaptılar?
Bizim kızın da bi ara kollarında falan kızarıklıklar oldu. Doktor alerji dedi. 1 yaşına gelince test yaparız dedi. Krem verdi sürünce gecti. Senin oğlunda ne sikayetler oldu?
Bide bebisine niye bakıcı tuttun canım?

Azalmaz mı. Huysuzluk kalmadı desek yeridir maşallah sübhanallah
Kreşe vermedim yeri tersti. Bakıcı başladı inşallah iyi olur vnm. Dua et oğlım için şiddet göstermesin sevsin şefkatini versin oğluma:KK43:

Cnm sadece kusmayla adlandırma bence
Bizde pek çok şikayet vardı. Bırdan Yeliz koydu teşhisi diyebiliriz. Yarın hemen dt a götür dedi. Götürdüm ve direkt yunurta ve süt alerjis çıktı

Tatlım daha geçi mi kaldı 9ay oldu:KK43:
İllaki geçecek ben alerjiye takılmıyoruö bu kdr Zaman böyle geçtiğine eziyete yanıyorum:KK43:

Tarifinde bizim kullanamayacağımoz birşey yok hayatım yaparım. Ama iştahta sorun yok artık şükürler olsun
Bin bir oyunla yiyor tabi o ayrı maymunlukta sınır tanımıyoruz
Çok tşk ederim desteğine

Cnm aras 3 aya yakın zamandır gece beslenmeyi kesti. Aslında acıkıyor
Ama biberonu kabul etmediği için içmiyor
Kabul etmemesi de gene alerjiden. Çocuk içince karbı ağrıdığını keşfettiği için içmiyor. Ön yargısı da kırılmadı tabi daha bu saatten sonra da kırılmaz zaten. Oğluş bize belli etmiş ama salak biz anlamamışız işte. Cahillik başa bela!

çok sevindim cnm sizin adınıza kuzuda rahatladı çok şükür sen de. hadi hayırlı olsun cnm bakıcınız.
yok cnm ya Allah korusun ne şiddeti. öyle kötü şeyler getirme aklına. iyi olacak her şey inş. kimse kıyamaz ki o masum bakışlı meleklere öyle düşün.

cnm ben saat 8 de uyumadan hemen önce meyveli muhallebi veriyorum çoğu zaman 11 de acıkıyo 11 de aptamil 6 ölçek mama 180ml suya yani biberondada 6 ya kadar su koyuyorum 6 ya 6 ölcek mama kısacası sonra gece 2 gibi uyanıyo yanımda termosta ılık su bulunduruyorum ve bi küçük bibron kutusunda mama hemen yine 6 ya 6 ölcek yapıp bide öyle weriyorum sonra 5 gibide beni emio 7 de uyanıyo 8 de kahvaltı tabi mama sonraları su içio onlarıda yanımda bulunduruyorum

cnm ben saat 8 de uyumadan hemen önce meyveli muhallebi veriyorum çoğu zaman 11 de acıkıyo 11 de aptamil 6 ölçek mama 180ml suya yani biberondada 6 ya kadar su koyuyorum 6 ya 6 ölcek mama kısacası sonra gece 2 gibi uyanıyo yanımda termosta ılık su bulunduruyorum ve bi küçük bibron kutusunda mama hemen yine 6 ya 6 ölcek yapıp bide öyle weriyorum sonra 5 gibide beni emio 7 de uyanıyo 8 de kahvaltı tabi mama sonraları su içio onlarıda yanımda bulunduruyorum
Hmm seninde işin zormuş.
Bizim kız bide yer degistirmek istiyo gece 2 3 defa yer degisiyor. Çok uyanıyor ağlıyor gece yaaa

Hmm seninde işin zormuş.
Bizim kız bide yer degistirmek istiyo gece 2 3 defa yer degisiyor. Çok uyanıyor ağlıyor gece yaaa
aynen cnm zor rahat bi uyku yok hiç olsun buna şükür :KK70: nası yer değiştirmek istiyo kendi dönemiomu sen kaç kere mama weriosun acıktığı için ağlıyolar

Mervecim naber ya bende aeni merak ediyordum naptı bu kız diye. Nasıl gidiyo inşallah yolundadır herşey. Şimdi zor ama ilerde iyi ki yaş farkı koymamışım diyeceksin ben adına hep sevindim inş doğumunda iyi olur

Benim oğlum doğduğundan beri huzursuz ağlak bi çocuktı. Demek kib mizim şansımoza da bu geldi diyorduk ne bilelim

Geceleri ağlayarak uyanıyordu iştahsıDı hep zprla yemek yiyordu hep. Geceleri uykusu hiç yoktu ağlamaktan. Yok diş yok gaz. Kusmaları çoktuu yok sütün yarıo yok fazlsını kusuo yan yatır yüksek ystır hepsi yalan hepsi. Bunların hepsi süt ve yunurta alerjisindenmiş meğerse. 1 haftadır 9aylık oğlum gitti başkası geldi yerine sanki. Yumurta ve süt ürünleri kestik.ona o eziyeti çektirdiğim için hiç affetmicem kendimi.

Anılcım öyle düşünme sen yine birşeylerin ters gittiğini anladın ama malesef iyi doktora denk gelmek zor oluyor:KK43: en azından şimdi teşhis konuldu ve Aras rahatladı bundan sonra da hiç kaçaksız bir diyetle kısa sürede toparlar inşallah... Sizin tepkileriniz bizimkine göre daha anlaşılması zordu... Bizim kakada kan olunca 40 günlükken anladık ama dediğim gibi sizin öyle bir durumuuz olmadığı için teşhis daha zor olmuştur... Haa tabi doktorun direkt anlamadı lazımdı o ayrı... Üzme canını bu yeni düzene de alışacaksınız Aras bu düzende tüketebileceği herşeye de alışır ve yer merak etme... Şimdi hangi doktorda taiii yaptırıyorsun?

kizim basini vurdu besiginde korkulukta var ama gene agladi o kadar uzuldumki anlatamam bisey olmaz ins ya cok korktum ne bilim:cry:

kizim basini vurdu besiginde korkulukta var ama gene agladi o kadar uzuldumki anlatamam bisey olmaz ins ya cok korktum ne bilim:cry:
korkma cnm bişi olmaz geçen benim oğlumda sandalyede dikilmeye ç<lışrken sandalye ile beraber düştüler çok kötüydü yaa ama rabbim koruyo :/

korkma cnm bişi olmaz geçen benim oğlumda sandalyede dikilmeye ç<lışrken sandalye ile beraber düştüler çok kötüydü yaa ama rabbim koruyo :/
Haklisinda cnm kafasi olunca korktum valla Allah bi daha yasatmasin ins Allah koruya biz be yapsak boşta korktum iste

çok sevindim cnm sizin adınıza kuzuda rahatladı çok şükür sen de. hadi hayırlı olsun cnm bakıcınız.
yok cnm ya Allah korusun ne şiddeti. öyle kötü şeyler getirme aklına. iyi olacak her şey inş. kimse kıyamaz ki o masum bakışlı meleklere öyle düşün.
Öyle kıyanlar var ki bıngıldağa iğne yapıp gün boyu uyutanlar.
Çok hassas bi durum paranoyaya bağlamak istemiyorum bağlamıyorum da ama evlat olunca geliyo akla tabi
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın yavrularımızı
Anılcım öyle düşünme sen yine birşeylerin ters gittiğini anladın ama malesef iyi doktora denk gelmek zor oluyor:KK43: en azından şimdi teşhis konuldu ve Aras rahatladı bundan sonra da hiç kaçaksız bir diyetle kısa sürede toparlar inşallah... Sizin tepkileriniz bizimkine göre daha anlaşılması zordu... Bizim kakada kan olunca 40 günlükken anladık ama dediğim gibi sizin öyle bir durumuuz olmadığı için teşhis daha zor olmuştur... Haa tabi doktorun direkt anlamadı lazımdı o ayrı... Üzme canını bu yeni düzene de alışacaksınız Aras bu düzende tüketebileceği herşeye de alışır ve yer merak etme... Şimdi hangi doktorda taiii yaptırıyorsun?
Ama bizim 15. Gününde falan kan gördüm dr kabuzlıktan zorlanmıştır dedi
Sonra gene gördğm önemsemedi toplamda 4-5 kere falan gördüm
Beyse bitti gitti cahillik işte:KK43: allah beterşnden korusun hepsini

Kızlar geçmiş olsın çok.. Dikkst etcez artık hep gözümüz üstünde olmalı. Ayaklandılar. Hele ki tam ayağa kalktıklarında iyice kazalar çoğalcak. Aras da yatağının o korkuluğuna dedalarca çarpıo kafası nasır oldu herhalde ağlamıo eskisi gibi:)
Şu sıralar yüz üstü düşüp dili damağını çok ısırmaya başladı kanıyo haliyle

Çok hassas bi durum paranoyaya bağlamak istemiyorum bağlamıyorum da ama evlat olunca geliyo akla tabi

Kızlar geçmiş olsın çok.. Dikkst etcez artık hep gözümüz üstünde olmalı. Ayaklandılar. Hele ki tam ayağa kalktıklarında iyice kazalar çoğalcak. Aras da yatağının o korkuluğuna dedalarca çarpıo kafası nasır oldu herhalde ağlamıo eskisi gibi:)
içim cızladı anıl. Allah ıslah etsin onları.
yok yok öyle düşünme cnm. iyi düşünelim lütfen. melek onlar Rabbime emanetler hepsi.

cnm ben küçük küçük yastıklar aldım sıkıştırdım korkulukla yatak aralarına kafa wurma derdi olmuyo foto ekleyebilirim nası olduğunu

kızlar gözümüz gibi bakıyoruz desek yeri annem bakıyo ben işteyken oda çok pinpiriklidir tuvalete bırakıp gitmiyo inanın olacak olan oluyo korkuluktanda çarpsada bişey olmaz sandım yoksa ben yastık felan koyuyorum arkasına yanına her zman işte Allah koruyacak derlerya öyle valla insansın bişeyleri düşünemiyosun işte ayaklanınca kapılara çok vuruyolar diye kapı süngerleri oluyomuş aklınıda olsun masa kenarlarına kapılara takmak için öyle bişeyler düşüncez artık bide ben ne yaparsam 2 evede yapıyom annemlere bizim eve :)

kızlar o kadar özledim ki şuraya girip bişseyler okumayı. oğlumun uykuları çok kısa çok huzursuz doğduğundan beri yani öyle kendi kendine zaman geçirmediği için ben de haliyle kendime zaman yaratamıyorum. iki ay önce bi hastalandı o zamandan beri de iştahsız hiç bişey yediremiyorum. zaten çok az miktarda yiyordu şimdi çoğu zaman ağzını açıp tadına bile bakmıyo baksa da yemiyo. çok üzülüyorum. reflülüydü çok kusuyordu bayağı azalmıştı iki haftadır bir de kusmaya başladı. son doktor kontrolünde o kadar ağladı ki iki kelime edemeden çıktım adam bayramdan sonra tekrar çağırdı düşünün halimi.... çocuk bakmak hali hazırda zor huysuz ağlak çocuk çok daha zor bir de yemekle arası bozulunca çok çaresiz kaldım. çalışmayı düşünmüyordum ama artık iş aramaya karar verdim yoksa cidden depresyona giricem anneden de olucak çocuk. böyle diyorum sonra bu çocuğa hangi bakıcı bu kadar sabırla bakar onu da bilmiyorum.

umarım burdaki tüm anneler ve bebekler mutludur sağlıklıdır. ara sıra okuyabilsem de annelik konusunda kendimi bu kadar yalnız hissetmesem.
bu arada bana mesaj atan alıntı yapan arkadaşlarım lütfen kusuruma bakmayın bir cevap bile yazamadım ama özetle halim bu

X