2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
yemek yemezken huzursuzluğu yok cnm ama. diş olsa mutlaka başka sıkıntıları olurdu. ben de o kadar et sulu lezzetli çorbalar yapyrm yemiyor bitane mama almstım hipp organik pirinçli tatsız tuzsuz bişey onu yiyor sadece. tesadüfenmi oluyor açlgna mi denk geliyor çözemiyrm.

aa doğru ya hastayken olmaz dediğin gibi toparlasın iyice

sıcakta da çorba istemiyor olabilir hava aşırı sıcak ve bunaltıcı...
boğazlarında da sıkıntı olabilir. çünkü ege de boğaz enfeksiyonuyla çorbayı bıraktı ama muhallebiyi yiyiyor. daha kolay yutkunuyor çünkü..

iyi olmuş sana da dinlenme zamanı, ortam değiştirmek ev işlerinden uzaklaşmak bile yeter... canım benim kızım 8400 dr iyi dedi çünkü düşük kilolu doğmuştu önceki aya göre 300 gr almış ama bunlar normalmiş 6. aydan sonra az kilo alır bebekler dedi dr. kiloya takılmıyorum hareketli olsun sağlıklı olsun da

Eymen de çok hareketli iki dk yerinde durmuyor
Emekliyor tirmaniyor koltuğa tutulup yürüyor
Dr o yüzden iyi diyor kilosuna ama burda kim görse
Aaaaa çok zayıf diyor sinir oldum boyutunda uzun
En son 73 cm idi

canım normal kilosu.. ege 7. ayda 8200 dü, 12sinde gidicez 8.ay kontrolüne, o zamana nolur bilmem. dün evde tarttım 8100 gr. hasta oldu yemiyor içmiyor kilo kaybediyor ama bence paniklemeyi gerektirecek bir kilo kaybı değil.
bebişler hemen hemen aynı kilolardalar. merak etme.

ya canım seni aradılarsa bilmem tabii. ama bana öyle bişey söylemediler. geçen gittim ASM'ye, sadece 9. ayda hemoglabine baktırmamı söyledi. aşı takvimi vermişti bana onda tarihler 1 yaşında. istersen bi daha ara ASM'ni danış.

Ay burda her gören zayıf diyor sinir oldum bende

Ay burda her gören zayıf diyor sinir oldum bende

boyu da uzun maşallah, bi de bu kadar hareket daha ne kadar kilolu olsun bu çocuk.
sen bakma insanlara zayıf derler, şişko derler herkes doktordan iyi biliyor bizim memlekette.
ya bak benim çocuğum kilo kaybetti üzülüyorum yemek yemiyor diye ama düzeleceğini de biliyorum takmıyorum.
takılma böyle şeylere.
zaten kilo da hiç iyi bişey değil.

kızlar geçmişi okuyayım derken alıntı yapamadım
naturell geçmiş olsun cnm umarım sağ salim ameliyattan çıkar eşin herşey yoluna girer

Kızlar kızamık aşısını sormuşsunuz 9. ayı doldurunca aşımız vurulacak bilginize salgın olduğu için 9. aya alındı aşı dikkat edin tarihini kaçırmayın canlarım

Ohh ist. ne güzel buluşuyorsunuz ya yokmu adanalılar bir ara 3-4 kişi vardı ama sonradan kayboldular neysem size iyi eğlenceler öpüyorum hepinizi

kızlar ben de tereddüte düştüm şimdi aradım asm'yi sordum.
evet böyle bir yazı gelmiş sağlık bakanlığından.
eğer 9. aya girenler varsa yaptırmalıymış.
ama ege henüz 9. aya gelmediği için seninle konuşmak için erken dedi.
ege 9. aya geldiğinde de bu uyarı devam ediyor olursa yapıcaz dedi, yoksa yaşında yapıcaz dedi.

boyu da uzun maşallah, bi de bu kadar hareket daha ne kadar kilolu olsun bu çocuk.
sen bakma insanlara zayıf derler, şişko derler herkes doktordan iyi biliyor bizim memlekette.
ya bak benim çocuğum kilo kaybetti üzülüyorum yemek yemiyor diye ama düzeleceğini de biliyorum takmıyorum.
takılma böyle şeylere.
zaten kilo da hiç iyi bişey değil.

Öyle walla zaten ne yapsam bir laf söylüyorlar ne yapacağımı şaşırdım allah tan eşim benim yerime
Cevap veriyor da susuyorlar yoksa kim bilir
Daha neler diyecekler
Sende üzülme benim oğlum da boğaz enfeksiyonu olmuştu antibiyotik kullanmıştık
Hafta demeden geçti ama kilo kaybı olmuştu sonra birden toparladı inşallah sizin de öyle olur

Eymen de çok hareketli iki dk yerinde durmuyor
Emekliyor tirmaniyor koltuğa tutulup yürüyor
Dr o yüzden iyi diyor kilosuna ama burda kim görse
Aaaaa çok zayıf diyor sinir oldum boyutunda uzun
En son 73 cm idi
canım sen biptirle o çenesi düşükleri, banada diyorlardı hatta bazı hadsizler " annen sana iyi bakamıyormuuuu", ' çocuğa bakacağına kendine bakmışsın iyi kilo almışssın kız niye zayıf" diyenler vardı yemin ederim, tabiki insan bozuluyor bende "kızıma rejim yaptırıyorum çağımızın hastalığı obezite" diyorum ama eski kürek kafalılar işte. dr iyi dedikten sonra takılma maşallah boyu da iyi, bak tırmanıyor tutunuyor diyorsun, bizim tembel zeynep yüzüstü dönüyor sırtüstüne dönemiyor bile, sürünüyor ama emekleme yok daha, acele de etmiyorum her çocuğun yapısı farklı

Son düzenleyen: Moderatör:
hayır canım ben igne felan yaptırmıyorum ilac felanda almıyorum....dogumdan sonra ilk kez adet oldum ve ayrıca oglumuda emziriyorum belkide ondan böyle adetim ??? bende bu adetmi degilmi anlayamadımki ama bugün az da olsa devam ediyor...adettir baska bisey olamaz herhalde ???? aslında baskalarından duyduma göre ilk adet cok yogun oluyormus agrılı felan bende hic agrı magrıda yok yogunlukta yok belkide ondan sasırdım böyle...ama dogumdan önceki adetlerim cok yogundu...agrısı olmazdı ama cok kanamam olurdu....neyse bakalım takip edeyim simdilik olmazsa doktora giderim....

sağlıklı mutlu huzurlu hayırlı bir hafta olsun hepimiz için kızlar :KK16:
bizde de iştahsızlık var diş geliyo sanırım çünkü ağlaya ağlaya uyanıyo ağrıyla, gündüz de hep keyifsiz mızmız
bakalım kaç gün sürcek daha
inşallah çabucak çıkar

canım geçmiş olsun yazamadım giremiyorum hiç!
neyse ki tahlil temiz
allah beterinden korusun canım
buarada sizin durumlar da diş habercisi bence çok belli yani öyle görünüyo
kolay çıkarsın tüm bebecikler inşallah

anıılll hayırlı olsun datluummm :KK8: inci gibi dizilsinler sağlıklı olsunlar inşallah
iştahsızlık ta geçer inşallah yaa bizde de var aynı durum
ama dişi pırtladıktan sonra ağrısı olmaz dedi bana tecrübeli teyzeler
çıkana kadar fena
yavrum arasın acısı ağrısı diğer normal mızmızlarla karışmış kıyamam ne sancılar çekmiş annesi
çok fenadır o düşünsene yirmilik çıkarken ne ağrılar yapıyo

ne yaptın anıl sağdığını verebilirsin bence ama tamamen bilinçsizce kendi yorumum yani

:KK53:
yeliz ben de bunları bilmiyordum çok tşkler canım bilgiler için
e kadınlara kemik erimesine karşı hergün iki bardak süt için denip duruyodu!
allah allah...

canımm
Rabbim hayırlısıyla başarıyla o ameliyatı atlatmayı nasibetsin
acil şifalar versin
beterinden korusun
en zor gününüz böyle olsun
hiçbirimizi ailelerimizle sınamasın allahım
dualarımızdasınız canım
iyi haberlerini bekliyoruz

deniizz çok sevindim senin adına iyi bi kafa dinledin stres attın
ama keremi nasıl yaptın canım :26:
hem emziriyordun :26::26:

canım size de iyi tatiller okuyorum haberlerini
ayçayı da öpüyorum kocaman
yerim o sudaki hallerini
arada foto at bize de :KK16:

aminnn

Canım esselamm;
evet emziriyorum çok şükür. 1 yaş a karda asla düşünmüyorum bıraktırmayı
Anne sürtük hiç birşey ile kıyaslanamaznitelikte çünkü

2 gun tatilde sağdım canım sütümü. Azalır sanıyordum ama masallah aynı cok şükür :nazar::KK66:)

Eşinin ameliyatı ne oldu canım merak ettim... Allah yardımcısı olsun...

Ay evet yaaa bende bi yandan yemek yapıyorum
Bi yandan mrk ediyorum

Gelince yazar bize inşallah .... Tabiki cok guzel ve umut verici hbrler ile gelmesi için dua ediyorum
Allah yardımcıları olsun ..

Kendimi koyamıyorum yerine :KK43:

canım sen biptirle o çenesi düşükleri, banada diyorlardı hatta bazı hadsizler " annen sana iyi bakamıyormuuuu", ' çocuğa bakacağına kendine bakmışsın iyi kilo almışssın kız niye zayıf" diyenler vardı yemin ederim, tabiki insan bozuluyor bende "kızıma rejim yaptırıyorum çağımızın hastalığı obezite" diyorum ama eski kürek kafalılar işte. dr iyi dedikten sonra takılma maşallah boyu da iyi, bak tırmanıyor tutunuyor diyorsun, bizim tembel zeynep yüzüstü dönüyor sırtüstüne dönemiyor bile, sürünüyor ama emekleme yok daha, acele de etmiyorum her çocuğun yapısı farklı

Öyle canım onların zamanında ki gibi bakalım
Besleyelim istiyor lar yok çay ver ondan ver hersey ver
Çocuk burda kendine geldi herseyden yedi
Sanki ben aç bırakıyorum
Zaten herkes çocuk gelişim uzmanı olmuş maşallah
Herkes pek bi biliyor

sıcakta da çorba istemiyor olabilir hava aşırı sıcak ve bunaltıcı...
boğazlarında da sıkıntı olabilir. çünkü ege de boğaz enfeksiyonuyla çorbayı bıraktı ama muhallebiyi yiyiyor. daha kolay yutkunuyor çünkü..

Cnm o yiyene kdr zaten corba buz gbi oluyor. Ayrica yogurt fln yerken de ayni maalesef :KK43:(

Merhaba teyzler bebisler...

Nasılsıniz kızlar.. Biz 8.ayımızdayz 6.disimizi cıkarmak üzereyim..
Sürünüyor destek alıp kalkıyorz tutunarak bi kaç adım gidiyorz ve 8 Kilo olduk ve ve ve...
Dün bizi ayı şoktu biliyo muşunuj.. :KK14:

Merhaba teyzler bebisler...

Nasılsıniz kızlar.. Biz 8.ayımızdayz 6.disimizi cıkarmak üzereyim..
Sürünüyor destek alıp kalkıyorz tutunarak bi kaç adım gidiyorz ve 8 Kilo olduk ve ve ve...
Dün bizi ayı şoktu biliyo muşunuj.. :KK14:

Maşallah özlem baya yol almissiniz. Benim tembel kiximda daha dis yok yeni surunuyor ama emeklrme kslkma sdim vs yok yuzustu donuyor sirtustune donemedigi için ihlayip aglayip duruyor. Gecmis olsun ariya alerji si yok demekki. Tekrar tedavi dusunuyormusun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ya ne kadar guzel bebekleriniz donuyor emekliyor benim tosbik yuzustu koydukmu donemiyor sirtustunden yuzzustunede dinemiyor ama ayakta duruyor ellerinden tutup evin icinde yurutuyorum yurutece koyuyorum butun evi geziyor geliyor mutfagi karistiriyor cekmeceleri acip karistirmaya calisiyor herseye elini atiyor pesimden dolaniyor herseyi yere deviriyor yetisemiyorum artik yurutece bi koyuyorum hop bi odaya hop ordan bi odaya hizli hizli kosuyor oturuyor desteksiz oyuncaklariyla oynutor ama yuzustu sirtustu donme emekleme yok iki disimiz cikti ama biraz yamuk cikti duzelirmi sizce? :KK43: bide hero baby nin karisik meyvesinden tattirdim cok begendi bayilarak yedi haftada bi kere veriyorum ara ogun olarak yine gun icinde az bi meyve veriyorum onu verdigimde sizce bi sakincasi varmi vermemelimiyim bu arada oglum 7 bucuk aylik 11 kilo ve 74 cm ve bana cok duskun baskasinin kucagina gitmiyor hemen kucagima atliyor ve hep kicagimda kalmak istiyor yere koydugumda agliyor bende dayanamiyorum aliyorum kucagima :KK43: saglikli olsunda napayim dursun kucagimda diyorum gerci bu durum hizli kilo vermemi sagladi ama bakalim blki unutur kucagi zamanla tabi insallah :) emekleyen bebeklere bayiliyorummmmmm ama oglumu yuzusti cevirdigimde sinirlenip bagiriyo ama koltuklarin tepesinden tutup ayakta durmaya bayiliyo tutunup ilerliyo ama emeklemiyo :KK43:

Ya ne kadar guzel bebekleriniz donuyor emekliyor benim tosbik yuzustu koydukmu donemiyor sirtustunden yuzzustunede dinemiyor ama ayakta duruyor ellerinden tutup evin icinde yurutuyorum yurutece koyuyorum butun evi geziyor geliyor mutfagi karistiriyor cekmeceleri acip karistirmaya calisiyor herseye elini atiyor pesimden dolaniyor herseyi yere deviriyor yetisemiyorum artik yurutece bi koyuyorum hop bi odaya hop ordan bi odaya hizli hizli kosuyor oturuyor desteksiz oyuncaklariyla oynutor ama yuzustu sirtustu donme emekleme yok iki disimiz cikti ama biraz yamuk cikti duzelirmi sizce? :KK43: bide hero baby nin karisik meyvesinden tattirdim cok begendi bayilarak yedi haftada bi kere veriyorum ara ogun olarak yine gun icinde az bi meyve veriyorum onu verdigimde sizce bi sakincasi varmi vermemelimiyim bu arada oglum 7 bucuk aylik 11 kilo ve 74 cm ve bana cok duskun baskasinin kucagina gitmiyor hemen kucagima atliyor ve hep kicagimda kalmak istiyor yere koydugumda agliyor bende dayanamiyorum aliyorum kucagima :KK43: saglikli olsunda napayim dursun kucagimda diyorum gerci bu durum hizli kilo vermemi sagladi ama bakalim blki unutur kucagi zamanla tabi insallah :) emekleyen bebeklere bayiliyorummmmmm ama oglumu yuzusti cevirdigimde sinirlenip bagiriyo ama koltuklarin tepesinden tutup ayakta durmaya bayiliyo tutunup ilerliyo ama emeklemiyo :KK43:

Canim hic uzulcek bisey yokki bunda kimi bebek hic emeklemeden yuruyo direk ben oyleymisim mesela.senin bebis masaallah topac oldugu icin tembellik oluyo olabilir.bizim yarin 8.ay bitiyo 8.500 kilosu yarin kontrol var bakalim kac kilo almis.emekliyo tutunup kalkiyo koltugun etrafini tutluyo istiyoki hep yurutelim belim tutuldu dun iki buklum geziyorum bugun:KK43:dis desen bizde hiiiic yok 3.ayda doktoru patladi patlicak demosti:)))cok sukurki cok sagliklilar bizimleler varsin emeklemesinler varsin disleri gec ciksin:)

Kizlarrrr nolur acil cewapppp

Oglumu dun ewe hawuz almistik ona soktum su ilikti ama usuttu sanirim burnu akiyo ara ara hapsuruyo atesi 37.2 calpol werdim daha oncede yine boyle oldugunda peditus wermisti doktoru 2 tane doktoru war bugun ulasadim birine digeride werme diyo off napsam peditus kullanan warmi yada ne yapmaliyimmmm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X