2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Canımm hoşgeldin iyi olmanıza cok sevindim :)
Bayramdan sonra bi ara kaç gel bana kızınla:KK54:

Bu arada balık gecen gun tattırdım ben yedi
Ama tan kızarmış balıktı tattırmada kaldı
Bu çorbanın açık tarifini yazar mısın
Şu kdr şu bu kadar bu diye
Terbiyesinide yazarsan cok memnun olurum
Ben hiç balık çorbası yapmadımm:26:

hoş bulduk canım iiyiz çok şükür diyelim baramda ankaradadık dün döndük kızımda düzen baya bozuldu doğuştan uyku eğitimli kızım artık ayakta sallanarak uyuyor bakalım napıcaz eskiye nasıl döncez:KK36:
balık çorbasını ölçülü yapmadım kendimizde yiyeceğimiz için çok yaptım
1 havuç 1 kabak 1 patatesi küçük küp şeklinde doğradım üzerine çıkana kadar su koyup kısık ateşte haşladım
1 palamut balığını suda haşladım suyunu süzüp sebzelere ekledim balıklarıda ayıklayıp ekledim
terbiesi için limon suyu ve 1 yumurta kullanılıyor ben az unda ekledim
kızıma geçirip yedirdim içine az zeytinyağıda ekledim kendimiz için tereyağlı sosla servis yaptım...
bir gün sana gelmeyi çok isterim hatta bursada başka arkadaşlar varsa görüşme ayarlasak ne güzel olur sen bu organizasyonları ii yapıyorsun:KK16:

kızımın havuz keyfi:KK16:

Eklentiler

• $10492382_10203343754327881_4888068732207486421_n.jpg
    $10492382_10203343754327881_4888068732207486421_n.jpg
    17,9 KB · Görüntüleme: 46
  • $10501951_10203343754767892_1671978847530704731_n.jpg
    $10501951_10203343754767892_1671978847530704731_n.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 49
hee gizo herkese atmış ama asıl tarifin sahibi Denizmiş=)
gizeme de deniz atmış çünkü=)
yap yap fazla yap bizde yiyelim ama meltem yazdım görmedin
hem muhallebi hem de çorba için bana malzeme söyle alayım
evde her şey yok çünküüüüü

dur canım kafamda ne yapcağıma bi karar vereyim de ben alırım bişeyler salı günü pazara gitcem...

Kızlarrrr çok özendimmm size keşke istanbulda olsamda gelsem yanınıza diyeceğim ama istanbul deyince tüylerim tikiliyor, kv kayınpederi hatırlıyorum,onlar istanbulda ya, gerçi yaz boyu sakaryadalar, bu arada sanırım bana küsmüşler bayram yapmadan döndüm diye.... Offfff offfff offfff çok yoruldum dostlarım çokkkkkk, nehir olmasa yaşamaya bile yorgunum bıktım herşeyden

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

amaaan yeliz ya boşver kim küserse küssün, kimsenin bişey anladığı yok zaten, o çocuk sonra ateşlerle neler çekti kim ne biliyo, laf olsun diye alınıp küsüyolar..
canım bigün de ankara yaparız merak etme sen, hemen hemen hepimizin ankarada kapısı var zaten :)))

merhaba arkadaslar ben 07 ocak 2014 de dogum yaptım ve ilk kez bugün adet oldum yani adet oldugumu düsünüyorum cok az kanamam var ve koyu kırmızı degil acık renk sizlerin arasında böyle adet olan oldumu dogumdan sonra ?? aslında ben dogumdan sonraki adetler cok kanamalı ve cok koyu kırmızı olur diye duymusdum ama benimki cok az ve acık renk bugün ilk günü ondanmı aceba ??? sizlerden bunu yasayan varsa cvp yazarsa sevinirim...doktora gitsemmi kararsız kaldım yarın gitsemmi ???

canım olabilir. benim bi adetim su gibiydi 10 gün kadar sürdü. 2.si de koyu çamur gibi kahverengiydi 2 gün lekelenme gibi sürdü. hatta adet değil de ben mi öyle anladım falan demiştim, hamilelik gibi belirtiler de vardı, hamilemiyim bile dedim.. oh çok şükür yok öyle bişey.
ben iğne yaptırıyorum o adet kanamasını etkiliyormuş. öyle bişey yapıyorsan onun da etkisi olabilir.

kızımın havuz keyfi:KK16:

oooh keyife bak ya valla kıskandım suya yatasım geldi :))
maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:

Kizlaar esime pekmez al dedim 2 tane almis ikisinide uzum sanip almis biri dut pekmezi sizce yagiza wersemmi deistirslimmi bizde diyetteyiz yenmez yani bi zarari olurmu yoksa faydalimi napiimm???

Kizlaar esime pekmez al dedim 2 tane almis ikisinide uzum sanip almis biri dut pekmezi sizce yagiza wersemmi deistirslimmi bizde diyetteyiz yenmez yani bi zarari olurmu yoksa faydalimi napiimm???

Ben üzüm veriyorum canım ama dutun zararı olacağını sanmıyorum bizde diyetteyiz ben dut vermedim ama nedeni alerjiden değil üzüm prkmezinde kalsiyum daha fazla diye, başka alerjik anne var o dut veriyor mesela, bence sen onu önce yüzüne sür kızarmazsa bi çY kaşığı dene, öpüyorum canım

Son düzenleme:
Cnm bnmde ayni oldu kollari isilik gecmyr ve sinek. Bu limon yagi etkili mi nasil kullnyrsun cnm

Limon yağını pamuga damlatıp yatagı yanına falan koyuyorum tabi eliyle ulaşamayacağı biyere yastığını falan sürüyorum biraz bayağı keskin bi koku zaten bikaç damla yetiyor . Bence işe yaradı eskisi gibi ısırmıyo . Sonucta doğal bişey cnm denemekte fayda var

hoş bulduk canım iiyiz çok şükür diyelim baramda ankaradadık dün döndük kızımda düzen baya bozuldu doğuştan uyku eğitimli kızım artık ayakta sallanarak uyuyor bakalım napıcaz eskiye nasıl döncez:KK36:
balık çorbasını ölçülü yapmadım kendimizde yiyeceğimiz için çok yaptım
1 havuç 1 kabak 1 patatesi küçük küp şeklinde doğradım üzerine çıkana kadar su koyup kısık ateşte haşladım
1 palamut balığını suda haşladım suyunu süzüp sebzelere ekledim balıklarıda ayıklayıp ekledim
terbiesi için limon suyu ve 1 yumurta kullanılıyor ben az unda ekledim
kızıma geçirip yedirdim içine az zeytinyağıda ekledim kendimiz için tereyağlı sosla servis yaptım...
bir gün sana gelmeyi çok isterim hatta bursada başka arkadaşlar varsa görüşme ayarlasak ne güzel olur sen bu organizasyonları ii yapıyorsun:KK16:

Cok memnun olurum lalecim eylül 2. Haftasından sonra ben gayet musaitim
Aral I'n okulu açılıyor :KK52:
Vardı Bursa'dan arkadaslar ama sır oldular
Ev gayet merkezi bi yerde ve musait canım
Bahçeye de çıkarırız bebeklerimizi.
Bu arada cokkkkk tatlıymış kızım masallah:nazar:

Kilo durumları ne alemde :KK56:

Ben üzüm veriyorum canım ama dutun zararı olacağını sanmıyorum bizde diyetteyiz ben dut vermedim ama nedeni alerjiden değil üzüm prkmezinde kalsiyum daha fazla diye, başka alerjik anne var o dut veriyor mesela, bence sen onu önce yüzüne sür kızarmazsa bi çY kaşığı dene, öpüyorum canım

Bilgiler icin cok saol tatlimmm aynen oyle yapiim yada esim usenmezse gitsin degistirsin hep uzum werdim cunku zaten cildi hassas isilik oldu dedigin gibi denemek lazim cok saol cnm bende optummm

Kızlarrrr çok özendimmm size keşke istanbulda olsamda gelsem yanınıza diyeceğim ama istanbul deyince tüylerim tikiliyor, kv kayınpederi hatırlıyorum,onlar istanbulda ya, gerçi yaz boyu sakaryadalar, bu arada sanırım bana küsmüşler bayram yapmadan döndüm diye.... Offfff offfff offfff çok yoruldum dostlarım çokkkkkk, nehir olmasa yaşamaya bile yorgunum bıktım herşeyden

Yeliz; bazen böyle hersey üst üste gelir ve ciddi anlamda inanarak
Bu cümleyi cok kurarız
Hayat cok yorucu.. İlla bi yerlerde mola vermek gerekiyor
Bu kendine ayırdığın Birgün Yada bir kaç saat
Kucuk bi hediye alıp şımarmak kendini
Yada bi deniz kenarında gol kıyısında bi Kafe'de sevdiğin kitap ı okuyarak
İnsan kendi içini dinleyince bi nebzede olsa nefes alıyor güç topluyor
Ama önemli olan kendini bırakmamak..

Bu arada neden Bayram yapmadan dönmek zorunda kalmıştın nehir in hastalığı sebebiyle mi

slm kızlar nasılsınız biz 9 aylık olduk:emir_bebek:. ve bnm ki beni benden aldı.:KK5: yerinde durmuyo durmadan:KK55: cığlık atıyo sizce normal mi bide bu aralar hiç yemek yemiyo :KK43:desem yeri var sadece beni emiyo sizce karnı doyuyomudur:KK56: bana hep acmış gibi geliyo yemedigi için ayyy ne yapsam :KK31:

slm kızlar nasılsınız biz 9 aylık olduk:emir_bebek:. ve bnm ki beni benden aldı.:KK5: yerinde durmuyo durmadan:KK55: cığlık atıyo sizce normal mi bide bu aralar hiç yemek yemiyo :KK43:desem yeri var sadece beni emiyo sizce karnı doyuyomudur:KK56: bana hep acmış gibi geliyo yemedigi için ayyy ne yapsam :KK31:

Canım gayet normal kendini sesini keşfediyor
Keremde bazen bi takılıyor bagır bagır susmuyor
:KK37:
Ama bu aralar konuşmaya çalışıyor artık
2 haftadır baba diyo 1 aydır da gel diyo
Birde abba gibi bişiii diyo aaa uuuu a uuuu diyor
Mutluysa ağzı ile melodik sesler çıkarıyor
Ama arabada genellikle bagırıyo:/:26:
Sadece seni emmesi yetiyor mu yaa?
Bu aralar hepsinde iştahsızlık var havalardan Herhalde

Canım..
Allah bazılarımıza vererek bazılarımızdan vermeyerek sınıyor biz kullarını
Ne guzel yazmışsın sende Ne kdr bilinçlisin şu evrede herkes senin kdr dirayeti olamazdı inanki
Allah yardımcınız olsun.
Buda geçer inşallah bu da atlatılır..
Bende cok fazla içimi açamam herkes beni güçlü sanıyor şakacı komik sanıyor
Öyleyim çünkü .. Cok fazla anlatamam hep tek üstesinden geldiğim için belkide.
Genelde hep dinleyen taraf olmuşumdur
Ama şu dönem ufaktanda olsa paylaşıp içimi döktüğüm insanlar var
Cok sıkıntılı bi dönemden geciyorum aslında.
yinede içimdekiler yanan bi dağ gibi. Birikmişlikler..
2 gun tatil bile o kdr iyi geldi ki eşim sayesinde sorunlardan uzaklaştım

İnşallah şu ezan vakti dua dua ediyorum eşin iyileşsin bi an evvel diye
Esk günlerinize dönmeniz dileğimle canım

Evet canim öyle. Kimseye anlatmama sebeplerimden biri de öyle saniyorumki acimalarini istemeyisim. Ve gun gelip de yuzume vurulacagindan korkarim bazi meselelerde. Halbuki Guclu saniyor insanlar beni. Oldukca sosyal ve acik sozlu. Belki de oldukca asosyalim. Neyse canim Rabbim seninde gonlunde ne sikintin varsa alsin onu. Biran once. Ayni ilde olaydik dertlesirdik yabanci yabanci :)

Canım ben inanıyorum ki bunu da atlatacak. Sen eşinle elifin babasıyla mutlu huzurlu devam edeceksiniz hayatınıza. . Bu minikler hepimizin gülme nedeni zaten.
Canım bize de ameliyatın sonucunu mutlaka yaz burdan merak etmeyelim.
iyi haberlerini bekliyoruz.

Tamam canim insallah haberdar ederim. sagolasin. Yarin sabahtan ameliyat. Ege unv.

Cnm sana yazdım görmedin sanırım gene yazayım dedim
Her zaman her türlü destekte burdayız
Numaramı da yazabilirim
Sağlıkçı tanıdıklarımız var. İlaç falan lzm olur birşy olur
Rabbim tez vakitte sağlık versin şifa bulsun eşini inşallah
Haneninzde ki kara bulutlar dağılsın gün yüzü görün bi daha da yaşamayın böyle sıkıntılar
Hep dua ediyorum edeceğim de. Gönlünüzü derah tutun hep. Birini atlatan diğerini daha rahat atlatır
Hep bi sonavdan geçiypruz. Sizde bu sınavınkolauca atlatacaksınız eminim...[/QUOTE]

Amiin amiiiin inşallah arkadasim. Dua edin bol bol. Yasini serif ve fetih okursaniz sevinirim. Yarin sabah 10 gibi ameliyat masasinda olacaktir muhtemelen. Özellikle o saatlerde okuyalimki kotu seyler olnasin..

Yeliz; bazen böyle hersey üst üste gelir ve ciddi anlamda inanarak
Bu cümleyi cok kurarız
Hayat cok yorucu.. İlla bi yerlerde mola vermek gerekiyor
Bu kendine ayırdığın Birgün Yada bir kaç saat
Kucuk bi hediye alıp şımarmak kendini
Yada bi deniz kenarında gol kıyısında bi Kafe'de sevdiğin kitap ı okuyarak
İnsan kendi içini dinleyince bi nebzede olsa nefes alıyor güç topluyor
Ama önemli olan kendini bırakmamak..

Bu arada neden Bayram yapmadan dönmek zorunda kalmıştın nehir in hastalığı sebebiyle mi

Çok haklısın canım ev- çocuk-iş- tez derken kendimi kaybettim, birde üstüne aile sorunları iyice mahvoldum:KK43: kalmadım canım çünkü nehir sıcaktan ateşten isilik döktü ve zaten yemek yemeyen bebeğim hiç birşey yememeye mama süt hiç birşwy almamaya başladı orda:KK43: ne yapayım bende pazar iftardan sonra geldim arkamıxdan kv kp ağlamış çocuk gibi tövbe tövbeeee e öyle olunca eşimle girdik birbirimize, öncr bişey olmadı haklısın dedi, sonra kardeşi aradı dün, çok ağladılar siz gidince dedi, bizde kavgaya tutuştuk:KK43:

X