2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
İnşallah kizlar bir insallah. Ben tanidigimm kisilerle dertlesmeyo pek sevmem. Nedenini bilmiyorum karakter meselesi saniyorum. Kendimi kapatirim cok uzgun zamanlarımda. Burdan size yazarim zaman zaman derman olmasa da stresimi paylasirim. Iki yil once aylarca resmen hastaneye tasinmistik. Hastaneden okula gittim geldim aylarca. O zaman elifimiz yoktu. Simdi bebegim var daha zor olur kendimi kapatamam diyordum ama Rabbim ediyor yardim. Sanki elif benim kafami dagitiyor stresimi aliyor fazla derinlere dalmama engel oluyor unutturuyor. Gülüşü negatif enerjimi aliyor. Dualarinizda Allahtan bizim gonlumuze ferahlik vermesini güç ve sabir vermesini dileyin. Hepsi sinav hepsi oyle yada boyle gececek biliyorum en onemlisi kazanan olabilmemiz. Isyan etmeden kalp kırmadan sabirla...
Canım ben inanıyorum ki bunu da atlatacak. Sen eşinle elifin babasıyla mutlu huzurlu devam edeceksiniz hayatınıza. . Bu minikler hepimizin gülme nedeni zaten.
Canım bize de ameliyatın sonucunu mutlaka yaz burdan merak etmeyelim.
iyi haberlerini bekliyoruz.

Kızlar bizde 20.30 da eve vardıkkkk
Hemen kerem e koştum daha tam park etmeden actım kapıyı :)
Beni görünce şaşırdı alıp emzirdim hemen o an işte kavuştuk asıllll...
Sarıldı koklaya koklaya emdi yavrum hem kucagımdaydı şimdi de yanımda uyuyo
2 günde olsa bi asır geldi ama onu Bodrum'a goturemezdim doğru düzgün full bi otele gitmedik
Birde ikinc gun tekne turu fln yaptık ztn aral yanımdaydı
Bi bok anlamazdım buna ciddi anlamda cok ihtiyacımız vardı

Denizcim artık kavuştuğu dert etme geçti gitti. Sen de kendine geldin. Şimdi daha verimli geçireceksiniz vaktinizi. Arala da iyi oldu sadece ona ayırdığın zaman okul öncesi annesiyle babasıyla başbaşa tatil ona da iyi gelmiştir.

Canım ben inanıyorum ki bunu da atlatacak. Sen eşinle elifin babasıyla mutlu huzurlu devam edeceksiniz hayatınıza. . Bu minikler hepimizin gülme nedeni zaten.
Canım bize de ameliyatın sonucunu mutlaka yaz burdan merak etmeyelim.
iyi haberlerini bekliyoruz.

Denizcim artık kavuştuğu dert etme geçti gitti. Sen de kendine geldin. Şimdi daha verimli geçireceksiniz vaktinizi. Arala da iyi oldu sadece ona ayırdığın zaman okul öncesi annesiyle babasıyla başbaşa tatil ona da iyi gelmiştir.

Evet meltem kesinlikle cok guzel söyledin.
Aral o kdr mutlu oldu ki anlatamam.
Onunda cok ihtiyacı varmış bizimle tek kalmaya
Hele tekne turunda keyif onundu vallahi.
Plajda ise ilk gun balıklarla yüzdü yedi içti eğlendi
Dönerken aşırı derecede stresini atmış bi hâli vardı
:nazar: :))
Kardeşine koşarken benimle yarış yaptı cok özlemiş keremi
Ordada annecim bak kerem e benziyor dedi her gördüğü bebeğe :KK43:

dişiniz hayırlı olsun cnm inş aras iştaha gelir cnm.. yemek yetistiremiyorum dersin😀

bizimde dişimiz yık cnm 8 ayı doldurduk 9 a başladık üstelik 😊
Olsın ne kdr geç o kdr iyi
Sağ ol canm tşk ederiz:)
Evet canım yetişkinlerde bile zararlı, hemde sana çok ilginç bir bilgi vereyim mi, bunu doktorlar bile bilmez, pastörize süt kemik erimesi yapıyor, asidik özelliği olduğu için vücut bunu bazik hale cevirmek için kemiklerdeki kalsiyumu çekiyor:)haftada bir iki bardak ve gerçek inek sütü içeceksen zararı yok, ama hergün içmeni tavsiye etmem.
Bekleyen süt için bir fikrim yok tatlım, tadı değişiyor diye duymuştum sadece

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Bir yaşıma daha girdim bakalım neler öğreneceğiz
O zaman bizimkiler gece yatmadan süt isterse bu milıpanın devaö sütlerini mi vercez 2-3-4 falan
Ben çok içmem haftada 2 falan buz gibi neskuikli:)) sonra boğazım şişer 1 ay mola veririm
ya yok canım ben 1 ay verdim muzlu muhallebi, valla günde 5 posta kakalıydı bezi.
sonra geçen kabız olduğunda kesmiştim katıları hep.
şimdi düzeldi diye yine veriyorum.
muzunu bol, muhallebisini az kat, çok güzel oluyor.
ama muhallebi çok muz az olunca güzel olmuyor, muhallebi bile tatlanmıyor.
yap akşam öğününde ver.
ben yerli 1 tam muzu ezip üstüne 1 ufak çay bardağıyla yaptığım muhallebiyi ekliyorum.
muhallebi ılıyınca ekle, karıştır bi güzel.
içine de 1 ölçek devam sütü kat, besin değeri de olur.
hem besleyici olur hem tok tutar sen de bu kadar üzülmezsin.

nasıl hangi sütü vericen anlamadım ben...
3 gün önce sağdığınsa ver, dolaptadır zaten bişey olmamıştır.

3 gündür sağmayıp sonra sağdım süte bişey olmuş mudur diyosan, olmamıştır merak etme ver gitsin..

bazıları süt ekşir falan diyor ama ben inanmıyorum ona. ege memeyi bırakalı 3 hafta oluyor nerdeyse, geçen sütüm aktı 1-2 damla baktım aynı bişey olmamıştı.
Bugğn yapamadım ama en kısa zamanda yapcam meltem bu muhallebiyi bakalım yicek mi by gurme
Sağdığım sütü cnm. Yani 3 gündür sağmıyorum sağsam verilir mi bilemedim ama vereyim madem öyleyse
Yarın sağcam geç oldu uğraşamam şimdi
Zaten birşey de geleceğini sanmıorum ya
Allah razi olsun. Dua etmenize cok sevindim. Ki dua bile nasiple. Sende sagol sukunet
Cnm sana yazdım görmedin sanırım gene yazayım dedim
Her zaman her türlü destekte burdayız
Numaramı da yazabilirim
Sağlıkçı tanıdıklarımız var. İlaç falan lzm olur birşy olur
Rabbim tez vakitte sağlık versin şifa bulsun eşini inşallah
Haneninzde ki kara bulutlar dağılsın gün yüzü görün bi daha da yaşamayın böyle sıkıntılar
Hep dua ediyorum edeceğim de. Gönlünüzü derah tutun hep. Birini atlatan diğerini daha rahat atlatır
Hep bi sonavdan geçiypruz. Sizde bu sınavınkolauca atlatacaksınız eminim...

Aaa Anıl Aras I'n dişimi çıktı
Hadi hayırlı olsun ilk inciniz :) :nazar: bizde daha tık yok
Eli kulağında hissediyorum ama bakalım :))

Anıl devam sütü Yada kendi sütünle yap muhallebisini içine meyve kat
Sakın süt e yanaşma canım :KK34:

Buraya resim yüklemeye çalıştım ama olmadı olmuyor
Anıl sana atayım muhallebi tarifi
Sen burayada koyarsın kızlarda belki yapar
Bebeğinizin isteğine göre meyvesini değiştirebilirsiniz

Aaa Anıl Aras I'n dişimi çıktı
Hadi hayırlı olsun ilk inciniz :) :nazar: bizde daha tık yok
Eli kulağında hissediyorum ama bakalım :))

Anıl devam sütü Yada kendi sütünle yap muhallebisini içine meyve kat
Sakın süt e yanaşma canım :KK34:

Heee pırtlattı bizimki sonundaaaaa

Kendi sütümle yapamam kaynatamadığım için ama devam sütüyle denicem kesinlikle

Kızlar cuma günü bende(çekmeköy)toplanmayo planlıyoruZ
Herkescikleri beklerim:KK19:
Buyrun evime neşe katın renk getirin. :KK55::KK12:

Eğer cuma uymuyorsa haftaya size uyan bir gün söyleyein ona göre planlama yapalım
Ne dersiniz:KK34:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1407014144.793360.jpg

Gunaydınnnnnnnnnnn
Herkese iyi pazarlarrrrrr olsunnnn

Şimdi oğlumla kahvaltı edicezzz tüm bebişlere afiyet olsun:KK54:

Eki Görüntüle 1206999

heheheh bu tarif var ben de, gizem vermişti:)))
dur canım ben sana cuma bi muhallebi yaparım, egenin iştahı gelmiş olursa aras la egeyi yanyana koyar yedir iri belki egeden özenir:)) tabii iştah gelirse..

Gunaydınnnnnnnnnnn
Herkese iyi pazarlarrrrrr olsunnnn

Şimdi oğlumla kahvaltı edicezzz tüm bebişlere afiyet olsun:KK54:

Afiyet olsun şeker. Biz mama mızı içtik şimdi Babamız kahvaltı hazırlıyor umarım egenin iştahı gelmiştir biz de güzel bi kahvaltı yaparız beraber...

Ya peki birşey dicem şimdi
Yetişikine de demişsin ya. Biz de mi icmeyelim sütlü ürün yemeyelim anlayamadım orayı:KK52:

Yaaaa ben bir de en aciliyetinden birşey daha sormal istiyorum
Bilmeseniz bile bilebilecek birilerine sorsanız ya da bana kime soracağımı sölerseniz memnun olurum
Ben 3gündür süt sağmıuorum bugün biraz doldu bu memeler
Yazıl geri gitmesin diye sağayım diyorum ama bu süt verilir mi?

Keleback miydi hatırlamıyorum biri ver demişti ama gene. De size de danışayım dedim

Beklemiş süt verilir mi kızlar??:26:

Sagdiktan snra rengine bak koyu renk ise Ilk sutu dokmeni tavsiye ederim.....
Anlcim disiniz hayirl olsn canm.ist. tayfasida sende toplanacakmis. Cok guzel oh mis gibi...

Bizim tatilimiz suruyor agustos snn kadar dikilideyiz.
Deniz cok dalgaliydi iki gundur. Cagani babayla yolladm aycayla biz gitmedik,
Hazir sevdigi denizden korkmazin diye.

Deniz o kavusma ann cok iyi biliyorum .bi ara cagani birakmistm adana ya 2 hafta..of hergun arayil caktirmadan tel. De agliyodm.
Hafta sonlari adanaya gelip gorup geri donuyoduk. Yolda gidenek kadar gozumden yas geliyordu.....:KK43:

Naturellll.
Allah sifasini versin. Kolay gecirsin ameliyotini da..tez zamanda evinize donup kaldiginiz yerden devam edersniz insalllah..

Aaa meltemmm
Anllara mi gideceksin..ay cok guzel ya..
Bebisler baksn baksin birnbirne yesn.

canım şuanki planda anıllarda buluşuyoruz. ben, gülay, hülya, gizem şuan gelenler arasında. nursel ve öznur da gelir belki ayarlarlarsa :))
buraya da yazdık istanbulda kim var kim yok bekliyoruz...
keşke olsaydın sen de burada esra çok güzel olurdu valla...

Anlcim disiniz hayirl olsn canm.ist. tayfasida sende toplanacakmis. Cok guzel oh mis gibi...

Deniz o kavusma ann cok iyi biliyorum .bi ara cagani birakmistm adana ya 2 hafta..of hergun arayil caktirmadan tel. De agliyodm.
Hafta sonlari adanaya gelip gorup geri donuyoduk. Yolda gidenek kadar gozumden yas geliyordu.....:KK43:

Naturellll.
Allah sifasini versin. Kolay gecirsin ameliyotini da..tez zamanda evinize donup kaldiginiz yerden devam edersniz insalllah..

Sorma canımm:KK43: cok zor ben hiç o kdr ayrı kalmadım ama deliririm kesin anlıyorum o yüzden
Yolda manyak sürücüleri görünce Allah I'm kavuştur bizi oğluma diye dua ede ede geldim

Canım bu gliserimli lağmanı nasıl yaptınız tam anlatır mısın kabız olunca mutlaka laZım olacak bize çünkü

Canım eczaneden dermolife gliserin aldı abim orada eczacı hazırlamıştı en küçük boy şırınga ile çektik bebişi yere yatırdık tabi etraf batacağı için muşamba üstü çarşaf yaptık canı çok yanıyor çünkü gliserinin yakıcı özelliği vardır benim kızım 3 gün boyunca ne kaka ne gaz çıkarabiliyordu ve ondan önce de bu durumlar yaşandı fitillle zar zor yaptı ama faydası olmamıştı neyse sonra bebiş sırt üstü yatarken makattan sırınganın ucunu sokup şırngayı boşalttık tabi bi kısmı dışarı çıktı ama 1 dk bile sürmed, ağlaya ağlaya ıkına ıkına tüm kakayı yaptı ve çocuğumdan onca kaka çıktı nasıl dayanmış nasıl canı yanmış çok iyi anladık sonra ağlamasına dayanamayınca altına bezini hafif bağlayıp kucakta gezdirdik ve çömelir vaziyette kucağımda bacağmın arasından sarkıttım ve tekrardan gaz eşliğinde kakayı yaptı sürekli uygulanacak bir yöntem değil eczacı demiş bir kere uygularsanız yeterli olur sıonra düzene biner bir daha yapmanıza gerek kalmaz demiş eğer aynı durum yaşanırsa en az 2 hafta sonra uygulamanız gerekir ama ona da gerek kalmaz demiş durum ve yapılması bu şekilde tatlım...

heheheh bu tarif var ben de, gizem vermişti:)))
dur canım ben sana cuma bi muhallebi yaparım, egenin iştahı gelmiş olursa aras la egeyi yanyana koyar yedir iri belki egeden özenir:)) tabii iştah gelirse..

Afiyet olsun şeker. Biz mama mızı içtik şimdi Babamız kahvaltı hazırlıyor umarım egenin iştahı gelmiştir biz de güzel bi kahvaltı yaparız beraber...
hee gizo herkese atmış ama asıl tarifin sahibi Denizmiş=)
gizeme de deniz atmış çünkü=)
yap yap fazla yap bizde yiyelim ama meltem yazdım görmedin
hem muhallebi hem de çorba için bana malzeme söyle alayım
evde her şey yok çünküüüüü

Son düzenleme:

Naturellll.

evet inş bakalım şimdilik 7-8 kişiyiz inşallah daha da çoğalırız....
Anadolu yakasından bu kdr oluyor napalım Avrupa da olsaydı daha çok olurdu..hala saçmaım birazdan üşenmez sağarsam bakarım cnm.belki gitmiştir süt geri hiç gelmeyebilir
haber veririm
yorudum artk sağmaktan sağ yıka ısıt soğut sakla poşet koy biberona koy sırasını unutma karışırma yok kaç gün önekisüt bu geçti i bozuldu mu çözündümü bilmem ne öyle yoruldum öyle yoruldum ki.şükürler olsun 7 ay dolu dolu sadece anne sütü aldı
mama ilk ay verdim o da toplasan 3 kutu etmez.
bundan sonra da bi ek gıda bi formül mama aralarda ek gıdayla geçiştircem artık.buzluk o kdr dolu ki .sanırım 4 ay öyle günde 2 kere içe içe yetiririm diye düşünüyorum

anne sütü almasa nolcak ya hoş.ek gıda da her protein var topiğimiz maşallah sağlıklı bebeklerle dolu mama alsalar da..biz onlara iyi baktıkça hep sağlıklı olurlar inşallah

Canım eczaneden dermolife gliserin aldı abim orada eczacı hazırlamıştı en küçük boy şırınga ile çektik bebişi yere yatırdık tabi etraf batacağı için muşamba üstü çarşaf yaptık canı çok yanıyor çünkü gliserinin yakıcı özelliği vardır benim kızım 3 gün boyunca ne kaka ne gaz çıkarabiliyordu ve ondan önce de bu durumlar yaşandı fitillle zar zor yaptı ama faydası olmamıştı neyse sonra bebiş sırt üstü yatarken makattan sırınganın ucunu sokup şırngayı boşalttık tabi bi kısmı dışarı çıktı ama 1 dk bile sürmed, ağlaya ağlaya ıkına ıkına tüm kakayı yaptı ve çocuğumdan onca kaka çıktı nasıl dayanmış nasıl canı yanmış çok iyi anladık sonra ağlamasına dayanamayınca altına bezini hafif bağlayıp kucakta gezdirdik ve çömelir vaziyette kucağımda bacağmın arasından sarkıttım ve tekrardan gaz eşliğinde kakayı yaptı sürekli uygulanacak bir yöntem değil eczacı demiş bir kere uygularsanız yeterli olur sıonra düzene biner bir daha yapmanıza gerek kalmaz demiş eğer aynı durum yaşanırsa en az 2 hafta sonra uygulamanız gerekir ama ona da gerek kalmaz demiş durum ve yapılması bu şekilde tatlım...

Canım sağolasın benim kız bi defasında 6 gün yapmamıştı, öyle beklemiştim yapsın diyr bunu öğrendiğim çok iyi oldu, inşallah bidaha kabız olmaz bebişlerimiz

Kızlarrrr çok özendimmm size keşke istanbulda olsamda gelsem yanınıza diyeceğim ama istanbul deyince tüylerim tikiliyor, kv kayınpederi hatırlıyorum,onlar istanbulda ya, gerçi yaz boyu sakaryadalar, bu arada sanırım bana küsmüşler bayram yapmadan döndüm diye.... Offfff offfff offfff çok yoruldum dostlarım çokkkkkk, nehir olmasa yaşamaya bile yorgunum bıktım herşeyden

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar ben 07 ocak 2014 de dogum yaptım ve ilk kez bugün adet oldum yani adet oldugumu düsünüyorum cok az kanamam var ve koyu kırmızı degil acık renk sizlerin arasında böyle adet olan oldumu dogumdan sonra ?? aslında ben dogumdan sonraki adetler cok kanamalı ve cok koyu kırmızı olur diye duymusdum ama benimki cok az ve acık renk bugün ilk günü ondanmı aceba ??? sizlerden bunu yasayan varsa cvp yazarsa sevinirim...doktora gitsemmi kararsız kaldım yarın gitsemmi ???

X