2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Haykrrr daha bizde variz. Ayca nin da cikmsdi disi..

Kizlar ayca bir guzel denize giriuor anlatamam. O kadar hoslandiki..
Deniz suyunu bile yaliyor icmeye calisiyor.
Denizden cikincada kurt gibi yemek yiyor...

Anil dis huysuzlugu ishali once olur. Ama her zaman da olmaz.caganda olmamisti..

Ay Azra da denizi çok sevdi:) ayaklarını ellerini çırptı suları yutmaya kalktı durdu:) bir de simitinin önünde bulunan çıngıraklı topun olduğu plastiği kemirdi paso:)

Maşallah yavrulara bizim tatil yatti cok uzgunum gerci cicugu hasta ederim diye korkuyordum nasip artik seneye

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yok canım tatil iyiydi şükür ya Azra da ben de rahatladık valla:) düzenimiz de bozulmadı saati gelince uyudu ama evdekiler sessiz kaldılar hep:) bir iki akşam uykuya dalarken uğraştırdı onun dışında fena değildi... Buradan koptu. Diye dedim fena oldu diye:)
Dişle enfeksiyon birleşip bayağı zor bir durum çıkarmış ortaya hem Ege hem senin adına canım... İnşallah ilaçların da etkisiyle hemencecik toparlar...

gece 3 te uyandı açlıktan mama içti sonra inleye inleye uyuyamadı 5.30 da uyudu çocuk ya.
neyse şükür bu sabah daha keyifli uyandı.. hem keyifli sayılır hem mama içti..

iyi bari tatilin rahat geçmesi çok iyi. olsun buralara yetişirsin ama tatil her zaman olmaz... azra da denizi sevmiş ooh mis..
bitti mi tatil döndün mü?

ay canım ben de seni merak ediyordum kaç kere yazdım foruma...
nerden bilelim başındaki derdi?
çok üzüldüm, çok geçmiş olsun.
dualarımız seninle, umarım eşin tez zamanda sağlığına kavuşur ailenle mutlu, huzurlu yaşarsınız.

Cok gecmis olsun Rabbim yavrunuzun hatrina senin bukadar emegine yüzünüze baksinda esine sağlık sana kolaylik versin canım:KK43:

Canım çok geçmiş olsun,yapabileceğim bişey varmı, hangi hastanede ameliyat

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Meltemcim gormedim neler yazdigini kusura bakma. g090 yelizcim sagolun dua edin tek siginagimiz

Canım hacettepede çok iyi tanıdğım nöroşirurji doktorları var ankarada isen acil yardım ederim sana hemen bakarlae o yüzden söyledim

Canim izmirde ege unv iyi bir profesör yapacak pazartesi günü. Beyin cerrahi. Çok sagol tatlim allah razı olsun

egenin ateşi 36.5 a düştü çok şükür. keyfi yerinde. şimdi bi çorba içirmeye çalışıcam umarım içer, 2 gündür yemedi içmedi süzüldü resmen :KK43:(
doktorumuzu aradım, kaka tahlili temiz :))
sadece boğaz enfeksiyonu işte. antibiyotik vermişti, ona başladık sabah.
yanımda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim kızlar...

Geçmiş olsun meltem benim kuzularda da bir haftadır boğaz enfeksiyonu var, istahsızlık, karın ağrısı, boğaz acısı, ateş herşey mevcuttu bir haftadır, ateşleri 3 gün yükseldi, sonra ishal azaldı boğaz acısı istahsizlik arttı, ikisi de bir haftadır sütten başka pek bişey yiyip icmedi ama bugün epey iyiler sadece burun akıntısı kaldı çok şükür, egede tez vakitte iyileşir inşallah.

Kızlar Bizimde alt sol diş patlamış
Ama aras hep huysuz hep ağlayan bi bebek olduğu için ben anlamadım
Ateş ishal de olmadı sonra mı olur çıkarken?

Hadi hayırlı olsun inciniz, darısı başımıza, bence de doktorlar bilmiyor, bana doktor dişi patlamak üzere eli kulağında dediğinden beri 4 ay geçti daha bişey yok. Diş her zaman ateş ishal yapmaz ben kızımın hiçbir disinde ateş ishal huysuzluk olmadı sadece istahsizlik artardı

Meltemcim gormedim neler yazdigini kusura bakma. g090 yelizcim sagolun dua edin tek siginagimiz

Geçmiş olsun, eşinin durumunu okumuş cevap yazamamıştım, inşallah bir an önce sağlığına kavuşur daha uzun yıllar sağlıkla ailesinin başında olur.

Sagolun arkadaslar dua eden herkesten Allah razi olsun papatya Mirakar ...

Cok cok gecmis olsun insaallah saglikla ciksin o ameliyattan esiniz.Allah yardimciniz olsun okudugumdan beri dualarima mutlaka sizide ekliyorum.Allah esinizi size ve bebeginize bagislasin.

anıl ya diş yok dedi doktor ama bence diş huysuzluğu bu...
salyaları inanılmaz arttı öyle böyle değil ki ege hiç salya akıtmaz...
hırsla kaşıyor onları..
kardeşim de dedi sen bakma doktorlara onlar kızarık şiş görmeyince diş yok diyolar dedi.
geçen sene dayımın kızı diş çıkarcak çok salyalandı dedim diyo annanem yok doktor beklemeyin dedi demiş.
kardeşim diyoki 2 gün sonra da dişini gördüm çocuğun dedi.
bence bu da diş...

aynen anıl ege zaten çok toplu bir bebek değil, hemen gitti zaten süzüldü yavrum :KK43:(
neyse iyileşsin de kilo alır zaten o kadar dert değil....
dr bize 3. ayında demişti şişmiş bu dişler 1 haftaya da gelebilir 5 aya da diye 5. ayda geldi.ama geçen ay gittiğmizde yok diş demişti
yok derken çıkmamışş anlamada mı dioooo yoka geleeecek gibi durmuyo anlamında mı bilmiyorum
sonuçta çıksa biz zaten görürüz
Hadi hayirli olsun bol istah olsuuuuun . Inşallah yapmaz ishal ates . Tek disi cikmayan benim tembel prensesim

yok daha Ege var Ayça var ,Ahmed Yasin, Eylül var
Haykrrr daha bizde variz. Ayca nin da cikmsdi disi..

Kizlar ayca bir guzel denize giriuor anlatamam. O kadar hoslandiki..
Deniz suyunu bile yaliyor icmeye calisiyor.
Denizden cikincada kurt gibi yemek yiyor...

Anil dis huysuzlugu ishali once olur. Ama her zaman da olmaz.caganda olmamisti..
oy ben onu yerim.Aras da çok sevmişti aman Kış bebeklerimz çok bi sevdi suyu maşallahhhhh
hepsi sevsin inşallah kuuların deniz iyidir:21:
Ay Azra da denizi çok sevdi:) ayaklarını ellerini çırptı suları yutmaya kalktı durdu:) bir de simitinin önünde bulunan çıngıraklı topun olduğu plastiği kemirdi paso:)
hahah Aras da o çınngırağı kemirdi tuzlu tuzlu ağzına gelince yüzünü buruşturdu ıpaaa=)
gece 3 te uyandı açlıktan mama içti sonra inleye inleye uyuyamadı 5.30 da uyudu çocuk ya.
neyse şükür bu sabah daha keyifli uyandı.. hem keyifli sayılır hem mama içti..

iyi bari tatilin rahat geçmesi çok iyi. olsun buralara yetişirsin ama tatil her zaman olmaz... azra da denizi sevmiş ooh mis..
bitti mi tatil döndün mü?
Meltem 22:30 da uyudu
00:22 de bi uynadı ağyarak uyanış o uyanış
inan her 20 dk da bir belki daha sık.zmbi gibiyiz eşimle.paslaştık hep Allahtan
Hadi hayırlı olsun inciniz, darısı başımıza, bence de doktorlar bilmiyor, bana doktor dişi patlamak üzere eli kulağında dediğinden beri 4 ay geçti daha bişey yok. Diş her zaman ateş ishal yapmaz ben kızımın hiçbir disinde ateş ishal huysuzluk olmadı sadece istahsizlik artardıolur.
Evet inşallah bizimde öyledir canım arkadaşım
Arası biliyorsun zaten huzursuz bir bebek o yüzden ekstra birşeyi olmadı
ama iştahsızlığını anlatmama gerek yok duymayan kalmadı:KK19:
ama bir dişin de2 ay iştahsızlığı olur mu onu bilemiyorumsence yapar mı o kdr uzun süre
düelir mi iştahı dersin:26:

Son düzenleme:
Evet inşallah bizimde öyledir canım arkadaşım
Arası biliyorsun zaten huzursuz bir bebek o yüzden ekstra birşeyi olmadı
ama iştahsızlığını anlatmama gerek yok duymayan kalmadı:KK19:
ama bir dişin de2 ay iştahsızlığı olur mu onu bilemiyorumsence yapar mı o kdr uzun süre
düzelir mi iştahı dersin:26:

Düzelir inşallah canım, benim kız doğdu doğalı hep istahsız ama disin çıkmasına 15-20 gün kala sevdiği şeyleri de yemeyi bırakıyordu, mamadan başka bişey yemiyordu, diş patladıktan sonra yavaş yavaş normale dönüyordu inşallah aras da öyle olur, uzun zamandır şişlik varsa zorlanıyordur, canı yanıyordur belki de.

Kızlar muhallebisini sütle yapan var mı aranızda
Evet dr lar yasak diyor ama bir sene önceye kdr bu yasak da yoktu
Tıp da tutarsız.

Alerjisi olanları ayrı tutuyorum tabi ki:)

Herkesten dua bekliuorum. Yasin i serif ve fetih süresi istiyorum özellikle. Uc yil once esim losemi tedavisi oldu. Iyilesti taburcu oldu derken on ay sonra tekrarladi kardeşinden ilik nakli oldu. Uzerinden iki yil gecti atlattik dedik şimdi de beyin tümörü ameliyati olacak. Bugün yatis oldu sali ameliyat. Bes gun icinde ev ara ev tut temizle diğer evle uğraş boya yap nakliye ara bayram gormesi benim tayinimle uğraş birde bebek.... pert olmuş durumdayım. Rabbim beterinden korusun.. dua edin kardeslerim cok ihtiyacimiz var..

Canım benim çok geçmiş olsun ya çok üzüldüm umarım sorunsuz sıkıntısız herşeyi atlattır eşinde sende çocuğunuzla mutlu mesut uzun bir ömür geçirirsiniz dualarım sizinle bebeğim sakin ol stres yapma bebeğinde bundan etkilenir biliyorsun kuzum benimm bunları sana demek çok kolay ama Allah sana sabır versin kuzum

Valla direkt fitil attım. Canım nane limon da verdim onu da kustu. Şuan hiçbişey yemiyor ne versem de kusuyor. Saat 7 de attım fiili. Ateş şuan 38.4 olmuş, koydum yatağına rahatladı biraz.
Ya Yeliz bana sanki üşütme gibi geldi. Kakası da çok pis kokuyor ekşi ekşi.. ama dişse de biran önce çıkar umarım.
Bu arada vücudu da kıpkırmızı pütür pütür olmuş. İsilik dicem ama daha garip duruyor.
farklı bişey de yedirmedim ki dokundu desem. Çıldırıcam az kaldı.

Meltemcim tatlım egede ki belirtiler diş belirtileri bebekler genede diş çıkarma döneminde iştahtan kesilirler ve zorlu bir süreçtür bu korkutmak gibi olmasın ama ilk diş çıkınca rahatlama gibi bir durum yok malesef biz haziran sonunda 2 gün arayla alt iki dişi patlattık ve tamam rahatladık derken şuan yine aynı durumları yaşıyoruz üst yanları çıkarıyor ve yine iştahtan kesildi sadece beni emiyor oda yetmiyo sütüm ve geceleri ağlıyor uyku düzenimiz vardı oda kayboldu gitti ve kabızdı 3 gün boyunca ne gaz ne kaka vardı en spn bayramın 3. günü eczaneden fitil alacakken eczacı bize bir şey önerdi lağma yaptık gliserinle kendisi bi dr tavsiyesi ile 1 aylık yiğenine uygulamış ve bi daha kabız olmamış bizde yaptık bebeğim çok ağladı ama 2 bez dolusu kaka yaptı ve felaket rahatladı şimdide gaz çıkarıyor ama eskiye göre daha rahat çok gaz sancısı çekmiyoruz dün kaka yapmadı ama gaz çıkardı bu bile yeterli oldu gerçekten
Diş için ağzına ince soğuk havuç ver çok faydası oluyor diş jeli kullan ve eğer ateş yoksa kesilikle fitil verme birde diş kaşıyıcısı ver çok etkili oluyor akşamları da calpol ver çok rahat uyuyor ağrısı dindiği için

Kizlar selammmm

Naturelllllll biliyorum canim bi kere daha yazmistin dimi hamileyken esinim dyrumunu
Allah sifasini versin insallah onu minik yavrusuna ve sizlere bagislasin
Bunu da atlatacaktir Allah in izniyle...

Biz d suan yoldayiz manisa civarinda.. tatil harikaaa gecti cok sukur
Resmen tazelendim oh bee!! :))

Geliyorum Allah in izniyle bekleyin beni
Gecmisi okuyamadim yol tutyoo
Varinca bakiciiimmm opuyorum canlar

Geçmiş olsun meltem benim kuzularda da bir haftadır boğaz enfeksiyonu var, istahsızlık, karın ağrısı, boğaz acısı, ateş herşey mevcuttu bir haftadır, ateşleri 3 gün yükseldi, sonra ishal azaldı boğaz acısı istahsizlik arttı, ikisi de bir haftadır sütten başka pek bişey yiyip icmedi ama bugün epey iyiler sadece burun akıntısı kaldı çok şükür, egede tez vakitte iyileşir inşallah.

canım size de çok geçmiş olsun. çok zor ya mafoldum 3 gündür. bugün daha keyifliydi az önce yine huysuzlandı, uyuyor ama çok şükür.
bugün en azından uyku saatlerine uyabildi. dün o da yoktu, hepten helaktı.

dr bize 3. ayında demişti şişmiş bu dişler 1 haftaya da gelebilir 5 aya da diye 5. ayda geldi.ama geçen ay gittiğmizde yok diş demişti
yok derken çıkmamışş anlamada mı dioooo yoka geleeecek gibi durmuyo anlamında mı bilmiyorum
sonuçta çıksa biz zaten görürüz

Meltem 22:30 da uyudu
00:22 de bi uynadı ağyarak uyanış o uyanış
inan her 20 dk da bir belki daha sık.zmbi gibiyiz eşimle.paslaştık hep Allahtan
:

ay canım diş diş bu, enfeksiyonla beraber olması da ayrı bi cabası... bugün iyice hırıltılı nefes almaya başladı, herhalde antibiyotik boğazı temizlemeye başladı.
ay dün eşim işe gitmedi de bugün işi vardı bi yere eğitim vermeye gitti. sabah erken kalkacak diye kıyıp onu da uyandıramadım.
yazık o da ne yapacak ki anca pışpışlıcak.
ama çalışmasaydı bugün ben de kaldırırdım kesin. mafoldum tüm gece.
sabah uykusunu uyurken ben de uyudum zaten onunla, iyi geldi biraz.

Kızlar muhallebisini sütle yapan var mı aranızda
Evet dr lar yasak diyor ama bir sene önceye kdr bu yasak da yoktu
Tıp da tutarsız.

Alerjisi olanları ayrı tutuyorum tabi ki:)

hayır canım süt kesinlikle yasak. bu çok uzun zamandır vardı.
benim 9 yaşındaki yeğenim doğduğunda da söylediler bunu, biz ona bile yaşına kadar süt vermedik, muhallebisini de yapmadık.
zaten ben artık yapmıyorum muhallebi, zaten anca tok tutuyordu bi besin değeri de yok.
akşam bizimle yemek sofrasında yoğurt ve çorbasını veriyorum.
öğlen de veriyorum çorba.
bazen köfte, balık yapıp yediriyorum akşamları.

ama annemin gazi ünide beraber çalıştığı bir prof geçen anneme dedi ki, 6. aydan sonra yarı yarıya sulandırılmış süt verebilir dedi.
bu süt yasakları mama firmalarının büyüme gücüyle doğru orantılı ilerledi dedi.
ama ben yine de vermiyorum.
o kadar zararları anlatılıyor ha bu ister mama politikası olsun ister olmasın riske atmak istemiyorum açıkçası.
nasılsa kaldı 4 ay daha. sonra yavaş yavaş mama-süt karışımıyla mama işini bitirmeyi planlıyorum.

Meltemcim tatlım egede ki belirtiler diş belirtileri bebekler genede diş çıkarma döneminde iştahtan kesilirler ve zorlu bir süreçtür bu korkutmak gibi olmasın ama ilk diş çıkınca rahatlama gibi bir durum yok malesef biz haziran sonunda 2 gün arayla alt iki dişi patlattık ve tamam rahatladık derken şuan yine aynı durumları yaşıyoruz üst yanları çıkarıyor ve yine iştahtan kesildi sadece beni emiyor oda yetmiyo sütüm ve geceleri ağlıyor uyku düzenimiz vardı oda kayboldu gitti ve kabızdı 3 gün boyunca ne gaz ne kaka vardı en spn bayramın 3. günü eczaneden fitil alacakken eczacı bize bir şey önerdi lağma yaptık gliserinle kendisi bi dr tavsiyesi ile 1 aylık yiğenine uygulamış ve bi daha kabız olmamış bizde yaptık bebeğim çok ağladı ama 2 bez dolusu kaka yaptı ve felaket rahatladı şimdide gaz çıkarıyor ama eskiye göre daha rahat çok gaz sancısı çekmiyoruz dün kaka yapmadı ama gaz çıkardı bu bile yeterli oldu gerçekten
Diş için ağzına ince soğuk havuç ver çok faydası oluyor diş jeli kullan ve eğer ateş yoksa kesilikle fitil verme birde diş kaşıyıcısı ver çok etkili oluyor akşamları da calpol ver çok rahat uyuyor ağrısı dindiği için

evet evet bence de diş bu canım. ben de bugün patates verdim eline, nişasta alır acısını rahatlatır dedi kardeşim de. baya iyi geldi.
havuç da veriyorum.
ama diş jeli kullanmıyorum, doktorum kullanmamızı tavsiye etmedi.
diş kaşıyıcı da sululardan dolaptan çıkarıp verince iyi ama sonra yine mız mız mızz..

Cnm epeydir takip edemyrm az once senin yazinin alinti yapilmasiyla tesadufen ogrendim cook gecmis olsun Allh sifa versn cnm dua edecgm bu gece sizin icin

Canım bu gliserimli lağmanı nasıl yaptınız tam anlatır mısın kabız olunca mutlaka laZım olacak bize çünkü

canım size de çok geçmiş olsun. çok zor ya mafoldum 3 gündür. bugün daha keyifliydi az önce yine huysuzlandı, uyuyor ama çok şükür.
bugün en azından uyku saatlerine uyabildi. dün o da yoktu, hepten helaktı.

ay canım diş diş bu, enfeksiyonla beraber olması da ayrı bi cabası... bugün iyice hırıltılı nefes almaya başladı, herhalde antibiyotik boğazı temizlemeye başladı.
ay dün eşim işe gitmedi de bugün işi vardı bi yere eğitim vermeye gitti. sabah erken kalkacak diye kıyıp onu da uyandıramadım.
yazık o da ne yapacak ki anca pışpışlıcak.
ama çalışmasaydı bugün ben de kaldırırdım kesin. mafoldum tüm gece.
sabah uykusunu uyurken ben de uyudum zaten onunla, iyi geldi biraz.

hayır canım süt kesinlikle yasak. bu çok uzun zamandır vardı.
benim 9 yaşındaki yeğenim doğduğunda da söylediler bunu, biz ona bile yaşına kadar süt vermedik, muhallebisini de yapmadık.
zaten ben artık yapmıyorum muhallebi, zaten anca tok tutuyordu bi besin değeri de yok.
akşam bizimle yemek sofrasında yoğurt ve çorbasını veriyorum.
öğlen de veriyorum çorba.
bazen köfte, balık yapıp yediriyorum akşamları.

ama annemin gazi ünide beraber çalıştığı bir prof geçen anneme dedi ki, 6. aydan sonra yarı yarıya sulandırılmış süt verebilir dedi.
bu süt yasakları mama firmalarının büyüme gücüyle doğru orantılı ilerledi dedi.
ama ben yine de vermiyorum.
o kadar zararları anlatılıyor ha bu ister mama politikası olsun ister olmasın riske atmak istemiyorum açıkçası.
nasılsa kaldı 4 ay daha. sonra yavaş yavaş mama-süt karışımıyla mama işini bitirmeyi planlıyorum.

evet evet bence de diş bu canım. ben de bugün patates verdim eline, nişasta alır acısını rahatlatır dedi kardeşim de. baya iyi geldi.
havuç da veriyorum.
ama diş jeli kullanmıyorum, doktorum kullanmamızı tavsiye etmedi.
diş kaşıyıcı da sululardan dolaptan çıkarıp verince iyi ama sonra yine mız mız mızz..
Eskiler hep bermiş süt
Olsaydı bize birşey olurdu bence
Ben bu kdr katı düşünmüyorum karşı da çıkmıyorum
Şimdi herşey moda. Yok terrible ları yok sendromları
Önceden bebek denirdi çocuk denirdi gaz denirdi kolik mi vardı
Ben daha hiç muhallebi yapmadım bile bi kere bile yemedi
Sütle yaparsam yiyeceğini düşünüyorum ama suyla çok kötü oluo nasıl yesin tarhanayı yemeyen çocuk:KK31:

X