2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
İyi biraz düşmüş balım, rektal biraz fazla çıkıyo doğru o yüzden sordum rektalae korkma dye, neyse düşürmüşşün inşallah bidaha çıkmaz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu kadar yuksek ates enfeksiyon belirtisi meltem.
Ishali varsa bagirsak enf. Olabilir.
Yada bogaz...saatini kur saat basi atesin olc canim egemin
Cok gecmis olsnn. Opuylrumm:nazar::KK54:

Meltem ne durumdasiniz canim?

your_app_name uygulaması kullanılarak device_name cihazından gönderiştir.

Canlarım, sabah 6.30 da 39.5 tu. Ilık duşa yine 38.4 e düştü. Doktora gittim. Doktora da 39 du. Doktora dedim ki ateş kaç olunca paniklemeliyim dedim. Dediki kolaltı ölümünde 37.5 un üstüne biz yüksek ateş deriz ve sevmeyiz ama her bebeğin ateşe duyarlılığı farklıdır. Kimi 38 le havalesi eşiğindeyken kimi 42 ye Tepki bile vermiyor dedi. Egenin şuan 39 ateşi panik yapılacak bir ateş değil dedi. Hareketlerinden anlaşılan bu dedi. Yavrum hala gülmeye uğraşıyorum, etrafı karıştırıyordu. Ege için 40.5 a kadar pay biçebilirim dedi.

Gelelim hastalığa, boğaz enfeksiyonu Boğazlar fena kızarmış ateş gibi dedi.
kusma ve ishal sayısı panik yapılacak düzeyde değil normal dedi. Ama bağırsaklardan da hoş sesler gelmiyor kaka tahlili isteyelim dedi. Verdik onu da 2 saat sonra çıkacak.

hala 39 şuan yatıyor.

Son düzenleme:
Canlarım, sabah 6.30 da 39.5 tu. Ilık duşa yine 38.4 e düştü. Doktora gittim. Doktora da 39 du. Doktora dedim ki ateş kaç olunca paniklemeliyim dedim. Dediki kolaltı ölümünde 37.5 un üstüne biz yüksek ateş deriz ve sevmeyiz ama her bebeğin ateşe duyarlılığı farklıdır. Kimi 38 le havalesi eşiğindeyken kimi 42 ye Tepki bile vermiyor dedi. Egenin şuan 39 ateşi panik yapılacak bir ateş değil dedi. Hareketlerinden anlaşılan bu dedi. Yavrum hala gülmeye uğraşıyorum, etrafı karıştırıyordu. Ege için 40.5 a kadar pay biçebilirim dedi.

kusma ve ishal sayısı panik yapılacak düzeyde değil normal dedi. Ama bağırsaklardan da hoş sesler gelmiyor kaka tahlili isteyelim dedi. Verdik onu da 2 saat sonra çıkacak.

hala 39 şuan yatıyor.

Kiyamam canim benim cok cok gecmis olsun

ay yok canım bişey de yiyip içmedi ki :KK43:(
sabah 120 cc yi kustu.
çorba yemedi, muhallebi yemedi, mama içmedi tüm gün açtı.
akşam 2 kaşık muhallebi yedi 2 su bardağı kadar kustu.
sonra 30 cc bi mama verdim içti.
1 saat sonra bi 30 cc daha verdim kustu..
uyumadan önce de ishal mamam vardı onu verdim, 20 cc de onu içti.
aç aç uyuyor.
ateş yüksek...
inşallah geçer sabaha kadar.
bence enfeksiyon falan bu.
sabaha ateş kalmasa bile gidicem doktora.

Gecmis olsn meltemcim ya :KK43:ama belirtiler dise cok benziyor

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım çok geçmiş olsun bir an önce atlatır inşallah eskisi gibi nina kovalr bitanem benim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

hala 39 şuan yatıyor.

Yavrum ege yaaaa ins temiz cikar tahlil sahalara donsun egecik. Gecmis olsun canim

meltemcim noldu yaaa amanın ..inşallah diştir enfeksiyon değildir.enfeksiyon da olsa ilaçla geçer de olsun.
kıyamam yorgun düşmüştür yavrum benim ne zaman çıkacakmış tahlil sonucu....

NATURELLLL
çok geçmiş olsun tüm gece dua etti.gün içinde de aklıma gledikçe dua ediyorum
Rabbim şifa versin tez zamanda .

Yavrum ege yaaaa ins temiz cikar tahlil sahalara donsun egecik. Gecmis olsun canim

sağol canım. çok şükür ateş düştü. keyifli ama hala yemiyor içmiyor. boğazları acıyor sanırım :KK43:(

meltemcim noldu yaaa amanın ..inşallah diştir enfeksiyon değildir.enfeksiyon da olsa ilaçla geçer de olsun.
kıyamam yorgun düşmüştür yavrum benim ne zaman çıkacakmış tahlil sonucu....

NATURELLLL
çok geçmiş olsun tüm gece dua etti.gün içinde de aklıma gledikçe dua ediyorum
Rabbim şifa versin tez zamanda .

ay anılcım boğaz enfeksiyonuymuş :KK43:((
hala diş miş yok ortalıkta.
umarım kakada bişey çıkmaz da atlatırız biran önce.
öğlen arası bitsin arıcam doktorumuzu.

egenin ateşi 36.5 a düştü çok şükür. keyfi yerinde. şimdi bi çorba içirmeye çalışıcam umarım içer, 2 gündür yemedi içmedi süzüldü resmen :KK43:(
doktorumuzu aradım, kaka tahlili temiz :))
sadece boğaz enfeksiyonu işte. antibiyotik vermişti, ona başladık sabah.
yanımda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim kızlar...

sağol canım. çok şükür ateş düştü. keyifli ama hala yemiyor içmiyor. boğazları acıyor sanırım :KK43:(

ay anılcım boğaz enfeksiyonuymuş :KK43:((
hala diş miş yok ortalıkta.
umarım kakada bişey çıkmaz da atlatırız biran önce.
öğlen arası bitsin arıcam doktorumuzu.
Oh bee. Şükür temiz çıktı
Hava da ki rüzgardan kapıyorlar enfeksiyonı kesin
Çok geçmiş olsun bir daha tekrarlamaz inşallah
Rabbim hepsini korusun tüm miniklerimizi
Yavrum benim ya
Yiyen bi bebek oldupu için süzülmüştğr. Aras olsa farkına bile varmayız:KK37:
Yemez içmez uyumaz mr azman:)

Çok sevindim meltemcim. Geçmiş olsun hemen etki eder ilaçlar da ege de meteye kaldığı yerden eşlik eder oburlukta haha maşallah deyim de nazar değmesin fındıklara

Oh bee. Şükür temiz çıktı
Hava da ki rüzgardan kapıyorlar enfeksiyonı kesin
Çok geçmiş olsun bir daha tekrarlamaz inşallah
Rabbim hepsini korusun tüm miniklerimizi
Yavrum benim ya
Yiyen bi bebek oldupu için süzülmüştğr. Aras olsa farkına bile varmayız:KK37:
Yemez içmez uyumaz mr azman:)

anıl ya diş yok dedi doktor ama bence diş huysuzluğu bu...
salyaları inanılmaz arttı öyle böyle değil ki ege hiç salya akıtmaz...
hırsla kaşıyor onları..
kardeşim de dedi sen bakma doktorlara onlar kızarık şiş görmeyince diş yok diyolar dedi.
geçen sene dayımın kızı diş çıkarcak çok salyalandı dedim diyo annanem yok doktor beklemeyin dedi demiş.
kardeşim diyoki 2 gün sonra da dişini gördüm çocuğun dedi.
bence bu da diş...

aynen anıl ege zaten çok toplu bir bebek değil, hemen gitti zaten süzüldü yavrum :KK43:(
neyse iyileşsin de kilo alır zaten o kadar dert değil..

Çok sevindim meltemcim. Geçmiş olsun hemen etki eder ilaçlar da ege de meteye kaldığı yerden eşlik eder oburlukta haha maşallah deyim de nazar değmesin fındıklara

yaa amin canım inşallah ki bugün hiç bişey yemedi. ek gıdayı geçtim mama da içmedi... şimdi uyudu aç aç... 20 cc su içti anca..

Merhaba arkadaşlar daha öncede bebeğinde süt alerjisi olan annelere sorularım olmuştu. Kızım 6.5 aylık ve cilt testi yapıldı süte alerjisi çıkmadı ama muz ve çileğe alerjisi varmış. Özellikle muz uygulanan yerde oldukça geniş bir alan kızardı. Sizler yaptırdınızmı cilt testini?
Doktorumuz yinede temkinli olalım dedi bir gün hastaneye gidicez ve orda yoğurt yiyecek 3-4 saat bekliycez hastanede umarım herhangi bir problemle karşılaşmayız.

Kızlar Bizimde alt sol diş patlamış
Ama aras hep huysuz hep ağlayan bi bebek olduğu için ben anlamadım
Ateş ishal de olmadı sonra mı olur çıkarken?

egenin ateşi 36.5 a düştü çok şükür. keyfi yerinde. şimdi bi çorba içirmeye çalışıcam umarım içer, 2 gündür yemedi içmedi süzüldü resmen :KK43:(
doktorumuzu aradım, kaka tahlili temiz :))
sadece boğaz enfeksiyonu işte. antibiyotik vermişti, ona başladık sabah.
yanımda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim kızlar...

Ay Meltem geçmiş olsun yaaa biraz geç oldu ama koptum ben yahu.. Bu tatil iyi gelmedi özledim sizleri valla... Canım kanda crpsine bakıldı mı? Yani iltihabik bir durum mu var da antibiyotik verdi ki doktorun? Viral birşey de olabilir çünkü... Zor bir gece geçirmişiniz üzüldüm.. Toparlar kısa sürede Egecik...

Merhaba arkadaşlar daha öncede bebeğinde süt alerjisi olan annelere sorularım olmuştu. Kızım 6.5 aylık ve cilt testi yapıldı süte alerjisi çıkmadı ama muz ve çileğe alerjisi varmış. Özellikle muz uygulanan yerde oldukça geniş bir alan kızardı. Sizler yaptırdınızmı cilt testini?
Doktorumuz yinede temkinli olalım dedi bir gün hastaneye gidicez ve orda yoğurt yiyecek 3-4 saat bekliycez hastanede umarım herhangi bir problemle karşılaşmayız.

Bize deri testi bu yaştaki çocuklarda doğru sonuç vermiyor diye yapılmadı... Kanda testler yapılıyor ama o da kesin değil... Örneğin inek sütü allerjimiz olduğu halde testte negatif çıkmıştı bizde... Bugün biz de tekrar doktordaydık bu sefer yumurtabeyazı testi yapıldı.. Şayet negatifse yükleme yapılacak... Siizn de inşallah yüklemeniz iyi geçer de tüketebilirsiniz yoğurdu...

Hdi hayırlı oldun Anılllllll:)
Dişi patlattıktan sonra çok fazla olmaz huysuzluk... İştahsızlığı da diştendi bence... Açılcak inşallah iştahı Arasın da... Azraya da öyle olmuştu... Hiç huysuzluk ateş ishal vs olmadı ama iştahsızlık vardı...

Ay Meltem geçmiş olsun yaaa biraz geç oldu ama koptum ben yahu.. Bu tatil iyi gelmedi özledim sizleri valla... Canım kanda crpsine bakıldı mı? Yani iltihabik bir durum mu var da antibiyotik verdi ki doktorun? Viral birşey de olabilir çünkü... Zor bir gece geçirmişiniz

Dişi patlattıktan sonra çok fazla olmaz huysuzluk... İştahsızlığı da diştendi bence... Açılcak inşallah iştahı Arasın da... Azraya da öyle olmuştu... Hiç huysuzluk ateş ishal vs olmadı ama iştahsızlık vardı...

Ama kuzum 2ay iştahsızlık olur mu yaaa
İnşallah dediğin gibidir
İlacı verdim kustı verdim gene kustı bi daha vermedim

Her ilaç içişi böyle. Ben napcam bilmiyorum. Süte koyamıyorum hem bozuluo hem de anlıo içmio
Fitili de ateş olmadıkça vermek istemiyorum
Şurup verdim ablam kesinlikle ver dedi ateş olmasa da. Ağrısını alır gece rahat uyusun dedi
Bakalım

ay gözünüz aydın canım. Darısı başımıza. Ege yıktı apartmanı ağlamaktan çok fena. Sanki bizim de alt sol 2. diş gelecek gibi geliyor bana. Bence de şimdi dişten sonra aras yemek yeme işine başlayacak.

Ay Meltem geçmiş olsun yaaa biraz geç oldu ama koptum ben yahu.. Bu tatil iyi gelmedi özledim sizleri valla... Canım kanda crpsine bakıldı mı? Yani iltihabik bir durum mu var da antibiyotik verdi ki doktorun? Viral birşey de olabilir çünkü... Zor bir gece geçirmişiniz üzüldüm.. Toparlar kısa sürede Egecik...

Bize deri testi bu yaştaki çocuklarda doğru sonuç vermiyor diye yapılmadı... Kanda testler yapılıyor ama o da kesin değil... Örneğin inek sütü allerjimiz olduğu halde testte negatif çıkmıştı bizde... Bugün biz de tekrar doktordaydık bu sefer yumurtabeyazı testi yapıldı.. Şayet negatifse yükleme yapılacak... Siizn de inşallah yüklemeniz iyi geçer de tüketebilirsiniz yoğurdu...

Ay Öznur biz de seni çok özledik valla.. niye tatil iyi gelmedi ki?! Azranın düzenimi bozuldu?
Ya bu arada idrara bakmadı canım ya. Kaka tahlili yaptı ama idrar demedi hiç. Aman başladım valla ilaca artık. Az bişey zaten biter 4-5 güne kadar.
Bi de bu diş bence Öznur. Herşeyi ağzına sokarken Bişey den enfeksiyonu kaptı bence. Ama fenalardayım.
bi laf vardır ya alışmış g.tte dön durmaz diye hah işte aynen öyle. . Ya çocuğu ben hiç bu kadar ağlarken görmedim, yardım et diye bakıyor gözümün içine, doğumdan beri hiç gece uykusuzluğun çekmeden resmen nöbet tuttum başında 8 aydır olmayan şeyler olunca ben de aptallığını tabii. Anılır aras gibi hep huysuz olsa diş huysuzluğu da batması gözüme:)))

Hadi hayirli olsun bol istah olsuuuuun . Inşallah yapmaz ishal ates . Tek disi cikmayan benim tembel prensesim

Hadi hayirli olsun bol istah olsuuuuun . Inşallah yapmaz ishal ates . Tek disi cikmayan benim tembel prensesim

Haykrrr daha bizde variz. Ayca nin da cikmsdi disi..

Kizlar ayca bir guzel denize giriuor anlatamam. O kadar hoslandiki..
Deniz suyunu bile yaliyor icmeye calisiyor.
Denizden cikincada kurt gibi yemek yiyor...

Anil dis huysuzlugu ishali once olur. Ama her zaman da olmaz.caganda olmamisti..

ay gözünüz aydın canım. Darısı başımıza. Ege yıktı apartmanı ağlamaktan çok fena. Sanki bizim de alt sol 2. diş gelecek gibi geliyor bana. Bence de şimdi dişten sonra aras yemek yeme işine başlayacak.

Ay Öznur biz de seni çok özledik valla.. niye tatil iyi gelmedi ki?! Azranın düzenimi bozuldu?
Ya bu arada idrara bakmadı canım ya. Kaka tahlili yaptı ama idrar demedi hiç. Aman başladım valla ilaca artık. Az bişey zaten biter 4-5 güne kadar.
Bi de bu diş bence Öznur. Herşeyi ağzına sokarken Bişey den enfeksiyonu kaptı bence. Ama fenalardayım.
bi laf vardır ya alışmış g.tte dön durmaz diye hah işte aynen öyle. . Ya çocuğu ben hiç bu kadar ağlarken görmedim, yardım et diye bakıyor gözümün içine, doğumdan beri hiç gece uykusuzluğun çekmeden resmen nöbet tuttum başında 8 aydır olmayan şeyler olunca ben de aptallığını tabii. Anılır aras gibi hep huysuz olsa diş huysuzluğu da batması gözüme:)))

Yok canım tatil iyiydi şükür ya Azra da ben de rahatladık valla:) düzenimiz de bozulmadı saati gelince uyudu ama evdekiler sessiz kaldılar hep:) bir iki akşam uykuya dalarken uğraştırdı onun dışında fena değildi... Buradan koptu. Diye dedim fena oldu diye:)
Dişle enfeksiyon birleşip bayağı zor bir durum çıkarmış ortaya hem Ege hem senin adına canım... İnşallah ilaçların da etkisiyle hemencecik toparlar...

X