2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
ay yeliz yatağına koymuştum sakinlemişti biraz, dedim kendi uyur belki, konuşmaya başlamıştı. dedim gideyim azıcık karnını ovalayım da uyusun..
ay bi gittim, uyku arkadaşını tutmuş, kendinden uzaklaştırıyor, sonra sarılıyor, sonra karnını ovaladı sonra emziğini ona takmaya çalıştı... ay nasıl duygulandım ağlamak geldi içimden, gözlerim doldu... yavrum onun da canı yanıyor sanıyor herhalde benim egeye yaptıklarımı sırasıyla uyku arkadaşına yaptı...
yarın sabah da devam ederse ateşi falan bakıcam vucuduna da aynı kabarıksa gidicem doktorumuza, yakın da zaten.

Akıllı egem benim, benide duygulandırdın meltem, sen orda gidebileceğin iyi acilleri bul da panik olma hemen giderswniz öpüyorum tatlım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Valla direkt fitil attım. Canım nane limon da verdim onu da kustu. Şuan hiçbişey yemiyor ne versem de kusuyor. Saat 7 de attım fiili. Ateş şuan 38.4 olmuş, koydum yatağına rahatladı biraz.
Ya Yeliz bana sanki üşütme gibi geldi. Kakası da çok pis kokuyor ekşi ekşi.. ama dişse de biran önce çıkar umarım.
Bu arada vücudu da kıpkırmızı pütür pütür olmuş. İsilik dicem ama daha garip duruyor.
farklı bişey de yedirmedim ki dokundu desem. Çıldırıcam az kaldı.
canım ne oldu öyle yaaaa, geçmiş olsun, 6. hastalığı ben de duydum genelde çocuklardan bulaşıyormuş siz de bayramda kuzenleriyle falana biraraya geldinizya acaba olabilirmi??? sen bilinçli bir annesin meltemcim için rahat etsin gittiğin hastane yolu olsun tek önemli bişeyi olmasın da geri eve dönersin , ben 38.5 ateşiyle bebeği götürmedim üstelik senin bu belirtiler yoktu, dr bidaha öyle bir durumda getirin biz yorumlayalım ateşin sebebini dedi.

Akıllı egem benim, benide duygulandırdın meltem, sen orda gidebileceğin iyi acilleri bul da panik olma hemen giderswniz öpüyorum tatlım

yok canım ya panik olmuyorum sakinim de dediğim gibi egeye üzülüyorum.

canım ne oldu öyle yaaaa, geçmiş olsun, 6. hastalığı ben de duydum genelde çocuklardan bulaşıyormuş siz de bayramda kuzenleriyle falana biraraya geldinizya acaba olabilirmi??? sen bilinçli bir annesin meltemcim için rahat etsin gittiğin hastane yolu olsun tek önemli bişeyi olmasın da geri eve dönersin , ben 38.5 ateşiyle bebeği götürmedim üstelik senin bu belirtiler yoktu, dr bidaha öyle bir durumda getirin biz yorumlayalım ateşin sebebini dedi.

ya yok canım çocuklar da hasta değildi ki... geçenki üst solunum yollarını onlardan kapmıştı ama bu sefer hepsi turp gibiydi.
ama tabii onlara etki etmeyen bi mikrop egeye etmiş olabilir.
yarın götürücem doktora devam ederse...

Herkesten dua bekliuorum. Yasin i serif ve fetih süresi istiyorum özellikle. Uc yil once esim losemi tedavisi oldu. Iyilesti taburcu oldu derken on ay sonra tekrarladi kardeşinden ilik nakli oldu. Uzerinden iki yil gecti atlattik dedik şimdi de beyin tümörü ameliyati olacak. Bugün yatis oldu sali ameliyat. Bes gun icinde ev ara ev tut temizle diğer evle uğraş boya yap nakliye ara bayram gormesi benim tayinimle uğraş birde bebek.... pert olmuş durumdayım. Rabbim beterinden korusun.. dua edin kardeslerim cok ihtiyacimiz var..

Canım Allah tez vakitte şifasını versin... Sizi birbirinize bağışlasın...

Paylaşırım tabii..
ya canım ege o kadar kötü ki şuan sabahtan beri sadece 120 cc mama içti onu da kutu. Ateş oldu 38.7.. fenalardayım. Çok içim acıyor. Sabahtan beri ağlıyor gözler Mosmor:KK43:(

Ay Meltem Ege'me neler oldu öyle ya:KK43: ateşin ilk günü mü? 6. Hastalıkta ateş 3 gün sütüyor sonra kesiliyor ardından döküntü oluyor... Pek 6. Hastalık gibi gelmedi bana... Sen hemen doktora git yarın test falan yapsınlar.. Kusma falan da var diyorsun blki idrar yolu enfeksiyonu falandır... Ya da diş de olabilir... Haberdar et bizi..

Meltem bu diş canım korkma hiç fitili ver 38,5 u geçtiğinde sonra 6 saat rahat eder, diş patlayımcada rahatlarsınız balım bizim göründü biri bugün, bide test yaptım bişey çıkmadı şükür

Hadi gözün aydın Yeliz:)

Ay Meltem Ege'me neler oldu öyle ya:KK43: ateşin ilk günü mü? 6. Hastalıkta ateş 3 gün sütüyor sonra kesiliyor ardından döküntü oluyor... Pek 6. Hastalık gibi gelmedi bana... Sen hemen doktora git yarın test falan yapsınlar.. Kusma falan da var diyorsun blki idrar yolu enfeksiyonu falandır... Ya da diş de olabilir... Haberdar et bizi..

ay valla bilmiyorum öznur. ama baya rahatladı fitille. iyi uyuyor şimdi.

ege bitkin uyuyor, saat 7 de fitil atmıştım, 38.7 ydi. 21.00 de uyudu 38.4 tü. şimdi ölçtüm 39.3 olmuş :KK43:((

Canım çok yükselmiş, uykuda yükseltiyor ateşi ne yapsak ki

eşimle konuşuyoduk şimdi ne yapsak diye... 1 fitil daha attık, 1 saat beklicem düşmezse, uyandırıp ılık duş aldırıcam.
sabaha doktorumuzdan randevu aldım.
şimdi bu saatte acile gitmek de istemiyorum. çocuk helak oluyor sabaha kadar tahlil bekliyoruz. eşim de dedi sabah gidelim, kendi doktoru daha ilgili o göndersin tahlillere öğlen de alırız sonuçları eve gelir bekleriz diyor.
sen de biliyosun işte acil rezilliklerini..

eşimle konuşuyoduk şimdi ne yapsak diye... 1 fitil daha attık, 1 saat beklicem düşmezse, uyandırıp ılık duş aldırıcam.
şimdi bu saatte acile gitmek de istemiyorum. çocuk helak oluyor sabaha kadar tahlil bekliyoruz. eşim de dedi sabah gidelim, kendi doktoru daha ilgili o göndersin tahlillere öğlen de alırız sonuçları eve gelir bekleriz diyor.

Bencede haklısın canım ateşi timpanik mi ölçüyorsun rektal mi? Yoksa koltuk altı mı

geçmiş olsun Meltem ya :KK43:( ben toparlamışmıdır Ege diye bi girip bakayım dedim daha da yükselmiş ateşi :KK43:
Ateşlenince kusması çok normal canım, vücut bütün enerjisini mikroplarla savaşmak için harcamak istiyor ve sindirimle uğraşmak istemiyor, bu yüzden iştahsızlık kusma ishal gibi yollarla gıdayı vücuttan uzaklaştırıyor. sabaha kadar hiç birşeyi kalmaz inşAllah

Bencede haklısın canım ateşi timpanik mi ölçüyorsun rektal mi? Yoksa koltuk altı mı

koltuk altından ölçüyorum. geçen ateşlenip gittiğimizde acildeki doktor dediki, bebeklerde koltukaltı ölçümlerinde 40 dereceye kadar normal diyoruz dedi. 39.5 ten sonra hastahaneye getirebilirsiniz demişti. ama götürmicem şimdi. sabaha kadar başka fitil falan da vermicem. ara ara duşa sokarım artık.

Koltuk altı 39,3 birax tehlikeli hiç bekletme ılık duş aldır ama rektal için öyle diyemem rektal biraz daha yüksek çıkabiliyor

geçmiş olsun Meltem ya :KK43:( ben toparlamışmıdır Ege diye bi girip bakayım dedim daha da yükselmiş ateşi :KK43:
Ateşlenince kusması çok normal canım, vücut bütün enerjisini mikroplarla savaşmak için harcamak istiyor ve sindirimle uğraşmak istemiyor, bu yüzden iştahsızlık kusma ishal gibi yollarla gıdayı vücuttan uzaklaştırıyor. sabaha kadar hiç birşeyi kalmaz inşAllah

ay yok canım bişey de yiyip içmedi ki :KK43:(
sabah 120 cc yi kustu.
çorba yemedi, muhallebi yemedi, mama içmedi tüm gün açtı.
akşam 2 kaşık muhallebi yedi 2 su bardağı kadar kustu.
sonra 30 cc bi mama verdim içti.
1 saat sonra bi 30 cc daha verdim kustu..
uyumadan önce de ishal mamam vardı onu verdim, 20 cc de onu içti.
aç aç uyuyor.
ateş yüksek...
inşallah geçer sabaha kadar.
bence enfeksiyon falan bu.
sabaha ateş kalmasa bile gidicem doktora.

Koltuk altı 39,3 birax tehlikeli hiç bekletme ılık duş aldır ama rektal için öyle diyemem rektal biraz daha yüksek çıkabiliyor

geçen acildeki hıyar dedi ki rektal ölçme 1-1,5 derece fazla ölçer yanıltır dedi.

geçen acildeki hıyar dedi ki rektal ölçme 1-1,5 derece fazla ölçer yanıltır dedi.

Canim hepsi farkli bisey soyleyip yaniltiyo kimiside koltuk alti eksik olcer ihmal etmeyin diyo 39,3 biraz yuksek bence sen cok beklemeden dusa gir onunla beraber ates olunca urkuyolar sudan sen yaninda ol panik olmasin.bizede haber et emi?kiyamam kuzucuga mahsun mahsundurda o simdi aglarim

Canim hepsi farkli bisey soyleyip yaniltiyo kimiside koltuk alti eksik olcer ihmal etmeyin diyo 39,3 biraz yuksek bence sen cok beklemeden dusa gir onunla beraber ates olunca urkuyolar sudan sen yaninda ol panik olmasin.bizede haber et emi?kiyamam kuzucuga mahsun mahsundurda o simdi aglarim

az önce uyandı, duşa soktum, bi de 60 cc mama içti, ateşi 38.7 ye düştü yine. uyudu yine.

Bu kadar yuksek ates enfeksiyon belirtisi meltem.
Ishali varsa bagirsak enf. Olabilir.
Yada bogaz...saatini kur saat basi atesin olc canim egemin
Cok gecmis olsnn. Opuylrumm:nazar::KK54:

Meltem ne durumdasiniz canim?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X