2012 Aralık Anneleri Paylaşım Alan

tam olarak kaç haftalıksın?kese kaç mm çıktı yazarsan listeye eklerim :)
canım dün gördüm keseyi 5+3 te.
boyuna 0.99 cm
enine 0.42 cm:nazar::nazar:
10 gün sonra gidicem henüz yolk sac yoktu erkenmiş..
kalp atışlarını da görürüz inşallahh:nazar::nazar:

canım inşallah sağlıkla gelir bebişlerimiz her zaman birbirimiz için dua edelim. inşallah herbirimiz sağlıklı güzel gebelik geçiririz

İnşallah canım tek isteğimiz bu sağlıkla hayırla gelsinler inşallah

]NİCK....................İLK BHCG........İLK KESE HAFTASI VE BOYUTU........KALP ATIŞININ GÖRÜLDÜĞÜ HAFTA,KESE VE BEBEK BOY:emir_bebek:

elendil.......................219................. ..4+2, 4mm........................pıt pıtlar haftaya inş

sucukluyumurta ........2154.................4+2, 4,47mm.................. 23 nisan

burcu_gen------977(4+1de)...............5+0 ,10 mm....................6+0, bebek 0,5cm:emir_bebek:

livaza ......................184......................... ............................16 nisan

alishia.......................319................. .....................................

maya887....................371,26................. ................................20 nisan

biftek.........................54.99.............. .....................................

gyshnky......................691...............5+1 ..................................

egemm44...................1564.92..........5+0 3.8mm ..........................20 nisan

ruzgarr.........................161............... .....................................

hurser.........................442................ ......................................

ayo............................................... ..5+0..................................21 nisan

wool............................102............... .......................................

gyshnky........................................... ....................................19 nisan

123m.............................62............... ....................................

melihayiğit......................408.............. ....................................

esleem..........................567............... ....................................

sonesinti.........................37.............. ........................................kese ve pıt pıtlar 26 nisan

zzyyno............................................ ..........................................6+6 kese 3cm,bebek 1cm:emir_bebek:

s_tekinozcanan................19960........... 7+1 11.3 mm.......................13 nisan:emir_bebek:

naz8 ............................. 323,4 .................................................. ...19 nisanda

obsesif22.........................115 .................................................. ......kese 17 nisan

PembePanter....................1000.........................................................

oflu ....................................................5+3 0,99--0,42.......................24 nisan

kızlar listeye benide ekleyin sat 8 mart. 5+0 da kanım 197 çıktı. iki gün sonra doktora gideceğim inşallah..

NİCK....................İLK BHCG........İLK KESE HAFTASI VE BOYUTU........KALP ATIŞININ GÖRÜLDÜĞÜ HAFTA,KESE VE BEBEK BOY:emir_bebek:

elendil.......................219................. ..4+2, 4mm........................pıt pıtlar haftaya inş

sucukluyumurta ........2154.................4+2, 4,47mm.................. 23 nisan

burcu_gen------977(4+1de)...............5+0 ,10 mm....................6+0, bebek 0,5cm:emir_bebek:

livaza ......................184......................... ............................16 nisan

alishia.......................319................. .....................................

maya887....................371,26................. ................................20 nisan

biftek.........................54.99.............. .....................................

gyshnky......................691...............5+1 ..................................

egemm44...................1564.92..........5+0 3.8mm ..........................20 nisan

ruzgarr.........................161............... .....................................

hurser.........................442................ ......................................

ayo............................................... ..5+0..................................21 nisan

wool............................102............... .......................................

gyshnky........................................... ....................................19 nisan

123m.............................62............... ....................................

melihayiğit......................408.............. ....................................

esleem..........................567............... ....................................

sonesinti.........................37.............. ........................................kese ve pıt pıtlar 26 nisan

zzyyno............................................ ..........................................6+6 kese 3cm,bebek 1cm:emir_bebek:

s_tekinozcanan................19960........... 7+1 11.3 mm.......................13 nisan:emir_bebek:

naz8 ............................. 323,4 .................................................. ...19 nisanda

obsesif22.........................115 .................................................. ......kese 17 nisan

PembePanter....................1000.........................................................

oflu ....................................................5+3 0,99--0,42.......................24 nisan

AfraHatun.........................197..................5+0.....................................17nisan

ben folicplus kullanıyorum canım önceki hamileliğimde de bunu kullandım ben aynı şekilde günde 3 defa senin ilacın adı ne canım

folibol diye bişey.doktor bana folicplus yazacaktı evde var diye yazdırmadım yanlımı yaptım acaba.folicplus dahamı iyi acaba.

folibol diye bişey.doktor bana folicplus yazacaktı evde var diye yazdırmadım yanlımı yaptım acaba.folicplus dahamı iyi acaba.

merhaba tatlım. bebişin hayırlı olsun inşaAllah sağlıklı ve hayırlı bir evlat olur....

tatlım benim 3. ay doldu ve doktorum ilk basta hangi ilacı kullandığımı sordu folicplus almıstım eczaneden. ona devam et dedi. artık vitamine geçtik... eczacı tanıdıklarımın da demesine

göre diğer folicasid ilaçlarının içeriği aynı sadece firmalar değişikmiş. ben folicplustan cok memnun kaldım. normalde günde 1 kullanılması gerekirken ben günde 2 kez kullandım. sorun

olmadı. sen yine de doktoruna sor kullanım dozunu...

kızlar dr bana folik asid folik plus gibi ilaçlar vermedi saglık ocagınn verdigi megady die bi ilaç var onu gösterdim kullan dedi bu sadece vitamin ilacı deilmi kafam karstı

NİCK....................İLK BHCG........İLK KESE HAFTASI VE BOYUTU........KALP ATIŞININ GÖRÜLDÜĞÜ HAFTA,KESE VE BEBEK BOY:emir_bebek:

AfraHatun.........................197..................5+0.....................................17nisan

cnm bende eksikleri yazıyım listede

ilk keseyi gördüğümde 4+6 haftalık ve kese boyu 5 mm idi ikinci gittiğimde 5+6 haftalıktı ve kese boyu 2 cm olmuştu kalp atışları için 28 nisanda tekrar gidicez cnm inşallah...

slm güzel aralık anneleri nasılsınız ben çok fenayım miğde bulantısı ve baş dönmesi beni mahfetti sabah akşam miğdem çok kötü hiç bişi yiyemiyorum ve sürekli tuvalete koşuyorum inşallah çok kısa zamanda atlatırım sizler nasılsınız görüşmeyeli

kızlar bu arada dün doktora gittim kesemizin boyu 4 kat büyümüş ve 2 cm olmuş çok şükür ama doktor kalp atışları için erken dedi 28 nisanda gidicez tekrar inşaallah o zaman duyarım...

kızlar dr bana folik asid folik plus gibi ilaçlar vermedi saglık ocagınn verdigi megady die bi ilaç var onu gösterdim kullan dedi bu sadece vitamin ilacı deilmi kafam karstı

Canım doktor bana da sadece elevit vermişti..Sağlık ocağı da megadyn ve elevit aynı içeriğe sahip ikisinden hangisi kullansan olur demişti..Gerçi ben yine de elevit kullanmıştım..5. aydan sonra da demir ilacına başlamıştım..Sadece bu iki ilaçla hamileliğimi geçirdim..tahiller yapıldığı vakit eğer eksik birşey görülürse zaten tamamlar doktor..Yani kısacası kafan karışmasın:KK34: Ama eğer huzursuzluk duyuyorsan doktoruna tekrar danış..Sonuç olarak en iyisini doktor bilir..

MERHABA KIZLAR NASILSINIZ,YENİ ARLADAŞLAR GÖRÜYORUM SELAM HEPİNİZE,,,YARIN İLK DEFA BEBİŞİMİ GÖRMEYE GİDİCEM KALP PIT PIT LARINI DUYUCAM,,yarını sabırsızlıkla bekliyorum,,sonrada fotosunu buraya koyacağım:nazar:

MERHABA KIZLAR NASILSINIZ,YENİ ARLADAŞLAR GÖRÜYORUM SELAM HEPİNİZE,,,YARIN İLK DEFA BEBİŞİMİ GÖRMEYE GİDİCEM KALP PIT PIT LARINI DUYUCAM,,yarını sabırsızlıkla bekliyorum,,sonrada fotosunu buraya koyacağım:nazar:

ne güzel canım maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:

]NİCK....................İLK BHCG........İLK KESE HAFTASI VE BOYUTU........KALP ATIŞININ GÖRÜLDÜĞÜ HAFTA,KESE VE BEBEK BOY:emir_bebek:

livaza ......................184.....................................................16 nisan

alishia.......................319.....................................................

maya887....................371,26.................................................20 nisan

biftek.........................54.99...................................................

ruzgarr.........................161....................................................

hurser.........................442......................................................

ayo...............................................5+0...................................21 nisan

wool............................102......................................................

gyshnky................................................................................19 nisan

123m.............................62...................................................

melihayiğit......................408.............. 4+6,5mm..........................28 nisan

esleem..........................567....................................................

sonesinti.........................37.....................................................kese ve pıt pıtlar 26 nisan

zzyyno...................................................................................6+6 kese 3cm,bebek 1cm:emir_bebek:

naz8 ............................. 323,4 ....................................................19 nisanda

obsesif22.........................115 ........................................................kese 17 nisan

PembePanter....................1000.......................................................

oflu ....................................................5+3 0,99--0,42mm..................24 nisan

Son düzenleme:

canım şimdi internetten baktım folbiol sadece folik asit gereksinimde kullanıyormuş
folicplus da kalsiyum folik asit ve vitamin d3 içeriyomuş
bu benim 2. hamileliğim ve ikisinde de bunu kullandım arada ki farkı tabiki doktora sormak lazım ben gidince sorarım canım :KK34:

canım sağlık ocağına git yada telde sor doktoruna çünkü ilk 3 ay folik asit kullanmak gerekiyor beyin ve omurilik gelişmesi için çok önemli demişti benim hemşirem

kızlar bende yarın giidyorum dr geçen pazartesi hiçbirşey görememiştik.yarın keseyi görebiliriz ama kalp atışları için erken gibi geliyor.alttan bakarsa belki duyulabilir.ilk bebeğimdede öğle duyabilmiştik.bu sefer bebeğim bizi hiç bekletmeden süpriz bir şekilde geldi inşallahta hayırlısıyla allahım sağlıkla kucağıma almamı nasip eder.

X