2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

16.haftadan itibarenmiii...ama bizim sağlık ocağındakiler 20.haftadan sonra dedilerr..:uhm:

Ben 17.5 haftalıkken gittim sağlık ocağına, tabi doğru hatırlıyorum 3'lü testi de götürmüştüm yanımda. Aşı oldun mu dedi doktor hanım "yooo" dedim. "16. haftadan itibaren yapılıyor ama olsun, yaparız şimdi ilk dozu demişti. 6.ayda 2. dozu olacağım ben. Kafamı hangi duvarlara vuracağım bilemedim. Neden bir doktorun dediği, diğerini tutmuyor? :eek:klava:

zeynep hala uyuyo şoktayım tam 2 saat oldu kesin hasta bu çocuk valla
bende bu arada tüm camlarımı sildim iyi oldu bi tek zeynebin odası kaldı içini sildim mi bitti gittii oh
ama evi topalamdım daha kahvaltılıklar bile masada
baya dinlendim şimdi kalkar tolarım
dünde öğlenden beri başım feci ağrıyor
uyuyunca bile geçmemiş

Ben 17.5 haftalıkken gittim sağlık ocağına, tabi doğru hatırlıyorum 3'lü testi de götürmüştüm yanımda. Aşı oldun mu dedi doktor hanım "yooo" dedim. "16. haftadan itibaren yapılıyor ama olsun, yaparız şimdi ilk dozu demişti. 6.ayda 2. dozu olacağım ben. Kafamı hangi duvarlara vuracağım bilemedim. Neden bir doktorun dediği, diğerini tutmuyor? :eek:klava:

cnm bu akşam yolculuk varmış,şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim cnmopuyorumnanaktan

Selam kızlar günaydın diycem ama öğlen oldu neredeyse...
Nasılsınız bakalımm????
Ben bugün yine gezmeye gidicem biraz takılayım dedim:)))

hadi bakalım
sonra resmini çeker gösterirsin bize:))

Tamam şeker becerebilirsem tabii.beni biliyon teknoloji düşmanı :))

hmm anladım canım kolay gelsin sana
bisde iyiyiz canım çok şükür bi sıkıntımız yok pek yemek yiyemiyorum akşamları bide yorgunluk var uyuyorum hemen:hulya:

Benimde akşamları hemen uykum geliyoo..ama ben memnunum böle olmasından.sabah kalkmak zor olmuyo çünküü...

Hiii, şekerim sakın. Bebeklerin sadece %10'u vaktinde doğar. Bizimkiler de öyle "erken" diyorlardı. 10. haftada kıpraşan bebek, 7 ayda neler yapmaz diye baskı yapınca, "eh bari 6. ayını doldur, alırız" demeye başladılar. Hiç belli olmaz, Allah korusun bir geliverir 7. ayda, o akıl verenlerin aklına uyduğuna pişman olursun. Ne demiş atalarımız "Başkasının lafıyla yola çıkarsan, senin pabucun eskir".

Sana katılıyorum.o kadarda çok beklemenin anlamı yok.hem o kadar çok alıncak şey varki.parasal anlamdada sıkışmayız hem bence bazı şeyleri aradan çıkarınca..

cnm bebek aranbasına bakarken ağırlığına da bakın mutlaka ben hiç bakmamışım 3.katta oturuyorum aşağı in çıkar bebişler büyüyünce çok zor oluyor hatta beraber çıkaramıyorum artık
anenmeler dün bana baston tipi olanlardan aldılar bir tane daha
bu çok haifi şemsiye gibi baya işimi görür
aklınızda olsunyerimseniben

Bende hafif olmasına dikkat edilmesini duymuştum.bizde 3.kattayız ve maalesef asansör yok.benim ilk dikkat edeceğim şey o olacak zaten.gerçi ben bi tek arabayı doğumdan sonraya bırakmak istiyorum.çünkü allah izin verirse bebişler ağustos ortaları gibi gelcek.e zaten ilk aylar dışarıya çıkamıcaklar.azcık büyüdüklerinde yani 6 aylık filan gibi olduklarındada tam kış gelcek.kışında bebek arabasıyla hele ankarada soğukta nereye gitcen..otomobilimiz zaten var.onunla gideriz zaten heryere.ama oto koltuğu+ana kucağından alıcam.onunla bi müddet böle idare etmeyi düşünüyom.
Buarada baston tiplerin kışın kullanma özelliğide oluomu cnm?ben pek anlamam ama sanki kk dan birisi yaz için baston araba alcam diye yazmıştı bi yerlerde ordan aklımda kaldı.bu arabanın özelliği nedir?

Nasılsınız bakalımm????

Olsun canım, günaydın işte. İyiyiz yaşayıp gidiyoruz. Sen nasılsın??

Valla bende bi anlasam zatennn..neyse çok büyük bi sorun olmaz heralde..napalım bize ne denirse onu yapmak durumundayız..
Nasılsınız bakalımm????
Hoşgeldin defneeee :dilcikar:
ohhh bizim yerimizede gez bakalımmm boshayallersmile

Benimde akşamları hemen uykum geliyoo..ama ben memnunum böle olmasından.sabah kalkmak zor olmuyo çünküü...

Sana katılıyorum.o kadarda çok beklemenin anlamı yok.hem o kadar çok alıncak şey varki.parasal anlamdada sıkışmayız hem bence bazı şeyleri aradan çıkarınca..

cnm bebek aranbasına bakarken ağırlığına da bakın mutlaka ben hiç bakmamışım 3.katta oturuyorum aşağı in çıkar bebişler büyüyünce çok zor oluyor hatta beraber çıkaramıyorum artık

Bende hafif olmasına dikkat edilmesini duymuştum.bizde 3.kattayız ve maalesef asansör yok.benim ilk dikkat edeceğim şey o olacak zaten.gerçi ben bi tek arabayı doğumdan sonraya bırakmak istiyorum.çünkü allah izin verirse bebişler ağustos ortaları gibi gelcek.e zaten ilk aylar dışarıya çıkamıcaklar.azcık büyüdüklerinde yani 6 aylık filan gibi olduklarındada tam kış gelcek.kışında bebek arabasıyla hele ankarada soğukta nereye gitcen..otomobilimiz zaten var.onunla gideriz zaten heryere.ama oto koltuğu+ana kucağından alıcam.onunla bi müddet böle idare etmeyi düşünüyom.
Buarada baston tiplerin kışın kullanma özelliğide oluomu cnm?ben pek anlamam ama sanki kk dan birisi yaz için baston araba alcam diye yazmıştı bi yerlerde ordan aklımda kaldı.bu arabanın özelliği nedir?

Benim oturacağım binada asansör var, zor olmaz ama ben de biraz erteleyeceğim araba işini. Şu portbebeler var ya, onların daha değişikleri oluyor, daha küçük destekli -adını çıkaramıyorum- bebek yarı oturur pozisyonda oluyor hani, öyle bir şey düşünüyorum bir süre için. Havalar sonbahar olsun bakarız artık.
Baston arabalar hem hafif hem de ince oluyor bildiğim kadarıyla. Kış için ideal olur mu bilemiyorum.

[/URL]"]
thumb_520267983.jpg
[/URL]
Ahan da bu

Nasılsınız bakalımm????
hoşgeldin cnm
iyi gezmeler

cnm en yisini düşünmüşssün
baston tipi evet yaz için ideal
üstü falan kapanmıyo yağmur yağsa ısalnır bebiş
ama yazın taşıma için çok ideal bide bebğin büyük olması lazım oturabilen bebişler için bu araba
yatak olmuyo sadece koltuk gibi

cnm en yisini düşünmüşssün
baston tipi evet yaz için ideal
üstü falan kapanmıyo yağmur yağsa ısalnır bebiş
ama yazın taşıma için çok ideal bide bebğin büyük olması lazım oturabilen bebişler için bu araba
yatak olmuyo sadece koltuk gibi[/QUOTE]
Hımm anladım cnm.tahmin ettiğim gibi..evet bu konuda biraz beklemek sanırım daha akıllıca olcak.hem bebişler büyür.onlara göre en mantıklısı neyse öle bişey alınır.hemen acele etmemek lazım.araba çünkü alacaklarımızın içinde en pahalı olanı..saol cnm bilgiler için.sen tecrübelisin.bizi artık yönlendirirsin..kaydirigubbakcemile5

Kızlar buarada alıntı yapma konusunda gördüğünüz gibi beceriksiszim.sizin yazılarınızla benim yazdıklarım bazen iç içe geçiyo.idare edin artık olurmu :)))))

zeynep hala uyuyo şoktayım tam 2 saat oldu kesin hasta bu çocuk valla
bende bu arada tüm camlarımı sildim iyi oldu bi tek zeynebin odası kaldı içini sildim mi bitti gittii oh
ama evi topalamdım daha kahvaltılıklar bile masada
baya dinlendim şimdi kalkar tolarım
dünde öğlenden beri başım feci ağrıyor
uyuyunca bile geçmemiş

ohh ellerine sağlık canım
dikkat et çok yorma kendinii

Eh bir ben kaldım hazırlanacak...

zemuszemus zemuszemus

Nasılsınız bakalımm????

selam canım nasılsın
şimdiden iyi gezmeler sanaaakaydirigubbakcemile2

evet canım sabahları kalkmak kolay oluyoda ütüler de beni bekliyorrr:kedi:

seyma sanki benim eşimi gördüm sen anlatırken oda sürekli erken diyor. daha çok var diyip duruyor 9ayın içinde alıcaz nerdeyse herşeyi ben karnım burnum da nasıl alıcam bilmiyorum gerçi iş yoğunluğundan kendime yeni bi hamile pantolonu bile alamadım ya:)

ama hıc boyle kızmamıstım canım... haklı sımdı odabı yonden alcaklarımı kargoyla kayınvalıdeme gondercez hıc gerekyok ona... ama hastane cantamız ne olursa olsun hazır olmak zorunda... 7. ayda dogum yapsam ozman nolcak benleı ılgılence cocuklamı ılgılencek yoksa alısverısmı yapcak... bıde yanlızım ben burda kımsem yok esım benı nere bırakıp gıtcek yanı...

Seymacım benimki de aynı moddaydı zar zor vazgeçirdim ben ne bulsam alıyorum tam tersine o da mecbur alıştı açıkçası dinlemiyorum ben ne beğensem alıyorum artık alıştı hadi gidip bir şeyler alkalım diyo odasını bile alalım dedi de ben daha erken dedim

tatlısım benımkı vazgecmıyo cok ınat yaaa:KK43: ne guzel sen alsıtırmısın darısı basıma ıns...

[/URL]"]
thumb_520267983.jpg
[/URL]
Ahan da bu

tatlım cok tatlıymus bu cok seker ben cok begendım...

X