2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Nasıl olayım, hazırlanmaya başlayacağım öğle olsun da, o zamana kadar takılayım sizinle dedim. Malum attaaaaya gideceğim akşam.
Korkulu rüya herkesin belası. Hatırlıyor musun, ben de Temmuz'un 7'sinde öleceğimi görmüştüm. Daha kurtulamadım etkisinden, yine de alıştım sayılır.

ay aman ya bu aralar bende hep saçma sapan rüyalar görüyorum:) sinir oluyorum yaaaa

kıslar selam nasılsınız i az önce sağlık ocağından aradıalrbeni , tetanız aşısı yaptırmam gerekiyormuş , çağırıyorlar , ne zamana kaar yaptırmam gerekiyor , dahazamanım varmı , hemen izin alamama 15 gün sonra 5. ayım biticek ozaman gitmeyi düşünüyorum , sizce bir sakıncası olurmu?

ayy ben hiç bakmam korku filmine:))
bende iyiyim canımcım bugün sandalyemin arkasına destek aldım baya faydası oldu:))
[/QUOTE]

Ben cok ızlerdım korku fılmı falanda hamıle kaldıgımdsan berı ızlemıyom neolur nolmz dıye:):):) dun fılm ızlıyım dıye bakıyodum sıtlere bısuru korku fılmı fragmanları afişlerı falan vardı demekkı ondan bıle etkılenmısım:).9

en ıyısını yapmısın ttalım gule gule kullan... bu araa gobüs ne alemde buyudumu:)

sizede gunaydın canım bız ıyıyız fıstıkımla... sen nasılsın bebiş nasıl??

İyiyim cnm.sadece bel sırt kalça ağrılarım var :KK43:( bebişte artık kendini iyice hissettirse çok memnun olcam yaniii..

hmm
o zaman bu öğlen alırsın sen o hastane çıkışını:)))

Büyük ihtimal hihihiih..

hatta buraya bile girmeme kızıyor. geçmiş mevzu uzun bi konuda bizimki ben doktoruma nette okudum dersem valla uçan tekmeyle girişir bana :)) seviyorum ben kendisini bi şikayetim yok çok şükür.

Benim bi önceki dr umda bana çok kızmıştı.gerçi ona eşim ispiyonlamıştı beni.o da kızdı biraz..bu dr umun hiçbişeyden haberi yok.sölememmm.gerçi sölesemde pek kızacak bi tipe benzemiyo..sessiz birazcıkk :)

hatta buraya bile girmeme kızıyor. geçmiş mevzu uzun bi konuda bizimki ben doktoruma nette okudum dersem valla uçan tekmeyle girişir bana :)) seviyorum ben kendisini bi şikayetim yok çok şükür.

kaydirigubbakcemile3 her halukarda merdaneyi hazır et bence.

hatırlamam mı...:) tatlısım dusunme oyle kotu seylr tamam mı ıyı güzel dusun kı hersey guzel olsun tamam mı bebişim.:):) kolay gelsın tatlım bu arada hayatta en sevmedıgım seydır bavul hazırlayıp bosaltmak:):)

El bagajı kavgasından sonra hiç bir şey hazırlayacağımı düşünüyor musun? Tabi ki hayır, hepsini kocama toplattım. Götüreceklerimi akşam yığdım yatağın üzerine "topla" dedim, o da yerleştirdi. tırnişlerimi falan kestim sabah sabah. Kaşlarımı filan alacağım; kendimi hazırlayacağım senin anlayacağın. Kilitli poşet de buldum kremlerimi ve parfümümü koyabilirim. Allah'tan 100ml'lik varmış yoksa havaalanında alırlardı kesin.

kıslar sizler yaptırmadınızmı ? yada kimse bana cevap vermek mi istemiyor :KK43:

kıslar selam nasılsınız i az önce sağlık ocağından aradıalrbeni , tetanız aşısı yaptırmam gerekiyormuş , çağırıyorlar , ne zamana kaar yaptırmam gerekiyor , dahazamanım varmı , hemen izin alamama 15 gün sonra 5. ayım biticek ozaman gitmeyi düşünüyorum , sizce bir sakıncası olurmu?

Hoşgeldinn..beni arayan soran yok.olmazsa bende cuma bi gideyim yoklayayım diyorum.hem tansiyon,kilo da baktırırım.bebişide dinleriz kalp atışını:)
Benimde pek bilgim yokk..buarada ben yavaştan tırsmaya başladımm aşıdannn:KK43:(

bu arada tetonaz aşısıyla ilgili bana sağlık ocağında ki ebe günü kaçırma 16 nisanda burda ol dedi yani gerçekten önemli olduğu için mi yoksa ben aksatmıyayım diyemi öyle dedi bilmiyorum

El bagajı kavgasından sonra hiç bir şey hazırlayacağımı düşünüyor musun? Tabi ki hayır, hepsini kocama toplattım. Götüreceklerimi akşam yığdım yatağın üzerine "topla" dedim, o da yerleştirdi. tırnişlerimi falan kestim sabah sabah. Kaşlarımı filan alacağım; kendimi hazırlayacağım senin anlayacağın. Kilitli poşet de buldum kremlerimi ve parfümümü koyabilirim. Allah'tan 100ml'lik varmış yoksa havaalanında alırlardı kesin.

toplasın tabı yardımcı olmak lazımmmguclubacismile guclubacismile... bende heriflen kavga ettım...(kocıslıkten herıflıge dusurdum onu) alısverıs konusunda nezman baslayalım dıye konusmaa absladık dedım 7. ayımızda hersey hazır olcak dedım... oda daha erken dedı bende ya erken dogum olursa napcaz dedım... bana ne dedı bılıomsuun... ben gıder alırım ben hastanede dogurcam beyfendıde gıdıp malzeme alcakmıs... neymıs efendım onunda hıcbıseyıı yokmus pamuga sarmıslar... kustum konusmuyom bende :umursamaz: :umursamaz: nası sınır oldum anlatamam ya

canım günaydın
keşke sağlık ocağına sorsaydın bunu
çok geciktirme bence çünkü biliyosun 2.olucaz
ama bi araştır bakalım

ayy ben hiç bakmam korku filmine:))
bende iyiyim canımcım bugün sandalyemin arkasına destek aldım baya faydası oldu:))

Ben cok ızlerdım korku fılmı falanda hamıle kaldıgımdsan berı ızlemıyom neolur nolmz dıye:):):) dun fılm ızlıyım dıye bakıyodum sıtlere bısuru korku fılmı fragmanları afişlerı falan vardı demekkı ondan bıle etkılenmısım:).9

en ıyısını yapmısın ttalım gule gule kullan... bu araa gobüs ne alemde buyudumu:)
[/QUOTE]

hmm olabilir belkide ondan etkilenmişsindir ben bakamam canım ya aklım çıkar:))
çok korkakımdır ben:)

sağol canım valla iyi oldu belim rahatladı baya:) göbüş de işe gelince iniyor eve gidip pijamaları giyince çıkıyor:)) anlamadım akannehir

Hoşgeldinn..beni arayan soran yok.olmazsa bende cuma bi gideyim yoklayayım diyorum.hem tansiyon,kilo da baktırırım.bebişide dinleriz kalp atışını:)
Benimde pek bilgim yokk..buarada ben yavaştan tırsmaya başladımm aşıdannn:KK43:(

BEN AŞIDAN KORKMAZDIM AMA CANIM hamiş olunca herşeyden korkuyorum. benide ilk kez aradılar daha yeni yaptırdım kaydımı diyebilirim .

seyma sanki benim eşimi gördüm sen anlatırken oda sürekli erken diyor. daha çok var diyip duruyor 9ayın içinde alıcaz nerdeyse herşeyi ben karnım burnum da nasıl alıcam bilmiyorum gerçi iş yoğunluğundan kendime yeni bi hamile pantolonu bile alamadım ya:)

Ne zaman için çağırdılarsa o zaman git. Ben 2 hafta sonra 2. dozu olacağım şeker testiyle beraber. Ben aşı için gittiğimde martın 3'üydü. doktor "biraz geç ama olsun" demişti. 16. haftadan itibaren yapılırmış aşın. Yeterince beklemişler, seni aramışlar. Kendin için değil, bebeğin için artık öğle arası falan gideceksin mecbur.

Seymacım benimki de aynı moddaydı zar zor vazgeçirdim ben ne bulsam alıyorum tam tersine o da mecbur alıştı açıkçası dinlemiyorum ben ne beğensem alıyorum artık alıştı hadi gidip bir şeyler alkalım diyo odasını bile alalım dedi de ben daha erken dedim

Ne zaman için çağırdılarsa o zaman git. Ben 2 hafta sonra 2. dozu olacağım şeker testiyle beraber. Ben aşı için gittiğimde martın 3'üydü. doktor "biraz geç ama olsun" demişti. 16. haftadan itibaren yapılırmış aşın. Yeterince beklemişler, seni aramışlar. Kendin için değil, bebeğin için artık öğle arası falan gideceksin mecbur.

16.haftadan itibarenmiii...ama bizim sağlık ocağındakiler 20.haftadan sonra dedilerr..:uhm:

sizede gunaydın canım bız ıyıyız fıstıkımla... sen nasılsın bebiş nasıl??

İyiyim cnm.sadece bel sırt kalça ağrılarım var :KK43:( bebişte artık kendini iyice hissettirse çok memnun olcam yaniii..

hmm
o zaman bu öğlen alırsın sen o hastane çıkışını:)))

Büyük ihtimal hihihiih..

Benim bi önceki dr umda bana çok kızmıştı.gerçi ona eşim ispiyonlamıştı beni.o da kızdı biraz..bu dr umun hiçbişeyden haberi yok.sölememmm.gerçi sölesemde pek kızacak bi tipe benzemiyo..sessiz birazcıkk :)

hadi bakalım
sonra resmini çeker gösterirsin bize:))

kaydirigubbakcemile3 her halukarda merdaneyi hazır et bence.

ohh süper herşey hazırrr:kedi:

SAĞOL CANIM YA, ÇOK YOĞUNUM, KDV LER YARIN SON, Bİ DÜNYA İŞ VAR DAHA bilmiyorumkismileSİZ DE İYİSİNİZDİR İNŞALLAH :Saruboceq:

hmm anladım canım kolay gelsin sana
bisde iyiyiz canım çok şükür bi sıkıntımız yok pek yemek yiyemiyorum akşamları bide yorgunluk var uyuyorum hemen:hulya:

seyma sanki benim eşimi gördüm sen anlatırken oda sürekli erken diyor. daha çok var diyip duruyor 9ayın içinde alıcaz nerdeyse herşeyi ben karnım burnum da nasıl alıcam bilmiyorum gerçi iş yoğunluğundan kendime yeni bi hamile pantolonu bile alamadım ya:)

Hiii, şekerim sakın. Bebeklerin sadece %10'u vaktinde doğar. Bizimkiler de öyle "erken" diyorlardı. 10. haftada kıpraşan bebek, 7 ayda neler yapmaz diye baskı yapınca, "eh bari 6. ayını doldur, alırız" demeye başladılar. Hiç belli olmaz, Allah korusun bir geliverir 7. ayda, o akıl verenlerin aklına uyduğuna pişman olursun. Ne demiş atalarımız "Başkasının lafıyla yola çıkarsan, senin pabucun eskir".

Kızlar gaz sancısından ölücem soda içtim biraz doğruldum ama müthiş kabızlık ve gaz var sağ yanıma ağrılar giriyor ne yapıyım yardım edin?
cnm sıcak su torbası iyi gelir ama iş yerinde olmaz ki ya

bende bebek arabalrına bakıyorm yavas yavas bı kac bısey almak lazım yoksa hepsı sıkısacak chicco ct 02 travel ıyı dıyorlar bılgın varmı?yada bılen arkadaslar varmı ya ne kadar pahalı bebek arabaları 1,500tl bıle var sankı hacı murat alıyoruz:dance:
cnm bebek aranbasına bakarken ağırlığına da bakın mutlaka ben hiç bakmamışım 3.katta oturuyorum aşağı in çıkar bebişler büyüyünce çok zor oluyor hatta beraber çıkaramıyorum artık
anenmeler dün bana baston tipi olanlardan aldılar bir tane daha
bu çok haifi şemsiye gibi baya işimi görür
aklınızda olsunyerimseniben
bak bakalım canımcım ben daha pek bakmadım arabalra:)
abim alcak zaten bize ne gelirse kabulumüz:))

canımcım msn de genel sorun var bizde de öle herkes çevrimdışı:)
git bak bakalım beğencekmisin?
sen hala almadınmı hastane çıkışını:kedi:
ben de almadım hastane çıkışını daha çok erken bence
ama çoğunuzun ilk bebeişleri heyecanlı olmanız normal alın tabi siz beğendiğiniz gibi içinize sine sineopuyorumnanaktan
kıslar sizler yaptırmadınızmı ? yada kimse bana cevap vermek mi istemiyor :KK43:
Daha önceden aşılanmamış bir kadın hamileliği sırasında tetanoz aşısı olmaya karar verirse ilk trimesterdan sonra 4-8 hafta arayla toplam 2 doz aşı olmalıdır.
alıntıdır
bak cnm bunu nette buldum illa şu haftalar demiyor,ben 25.haftamnda yaptırmıştım ilk dozumu
bi arkadaşım 32.haftaya gelmiş hiç yaptırmamıştı o zaman oldu tek doz o bile koruyor çok dert değil yani
bu arada tetonaz aşısıyla ilgili bana sağlık ocağında ki ebe günü kaçırma 16 nisanda burda ol dedi yani gerçekten önemli olduğu için mi yoksa ben aksatmıyayım diyemi öyle dedi bilmiyorum

bişey olmaz cnm ertesi günü gitsen bile

X