2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bilemiyorum, resmi alığım yerde "taşıma koltuğu" yazıyordu. Bunun gibi bir şey istiyorum bir süreliğine.

İşte bende bundan bahsediyorum zaten.yani biyere gitsek bile otomobilin içinde bebiş rahatça gider.hemde elde taşımak için.bide evin içinde yerde anakucağı şeklindede duruyo sallanabiliyo beşik gibi..o yüzden ideal bana..

İşte bende bundan bahsediyorum zaten.yani biyere gitsek bile otomobilin içinde bebiş rahatça gider.hemde elde taşımak için.bide evin içinde yerde anakucağı şeklindede duruyo sallanabiliyo beşik gibi..o yüzden ideal bana..

Evet şahane bir şey, bebek mağazasında görmüştüm bunun aynısından değildi ama aynı işi görüyordu. Haftalardır aklımda. Portbebeden korkuyorum, ekmek taşır gibi bebek taşımak beni nedense dehşete düşürüyor. O 5'li setlerden de alacağım, ayrı olarak bu taşıma şeysinden de alacağım, hastaneye gittiğimde görmüştüm, miniş miniş bebeklerini taşıyorlardı, çok özendim ben de yapacağım öyle.

Kızlar ya bişi dicem. Geçen perşembe günü şirketteki bi arkadaşın eşi doğum yaptı, sağlıklı bi hamilelik geçirdi.Doğum yaparken aradık herşey yolunda,sağlıklı bi oğlum oldu dedi. Çok sevindik tabi. Aradan bir gün bile geçmedi kötü bi haber aldık. Bebeğin kalbinin sol tarafı hiç gelişmemiş, şok olduk duyunca.. Gitmedikleri doktor kalmadı şu bi kaç günde. Doktor yaşama şansı çok az demiş, yaşasa da en az 3 ameliyat gerekir demiş. O kadar kötü oldum ki....:1no2: Anlamadığım şey, bebeğin kalbinde sorun varsa, girdiğimiz ultasonlarda, doppler de filan belli olmaz mı ya? Anlamıyorum ve korkuyorum, doktor mu görmedi zaten vardı da.. bi anlam veremiyorum kızlar. Allah yardımcıları olsun valla, çok acı bi durum. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Moralim çok bozuk. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Olsun canım, günaydın işte. İyiyiz yaşayıp gidiyoruz. Sen nasılsın??

Valla bende bi anlasam zatennn..neyse çok büyük bi sorun olmaz heralde..napalım bize ne denirse onu yapmak durumundayız..

Hoşgeldin defneeee :dilcikar:
ohhh bizim yerimizede gez bakalımmm boshayallersmile

hoşgeldin cnm
iyi gezmeler
cnm en yisini düşünmüşssün
baston tipi evet yaz için ideal
üstü falan kapanmıyo yağmur yağsa ısalnır bebiş
ama yazın taşıma için çok ideal bide bebğin büyük olması lazım oturabilen bebişler için bu araba
yatak olmuyo sadece koltuk gibi

ohh ellerine sağlık canım
dikkat et çok yorma kendinii

zemuszemus zemuszemus

selam canım nasılsın
şimdiden iyi gezmeler sanaaakaydirigubbakcemile2

evet canım sabahları kalkmak kolay oluyoda ütüler de beni bekliyorrr:kedi:

Hoşbuldum kızlaaaar net gitti yazamadımsağolun hepiniz ben de iyiyim şimdi çıkıcam hazırlanıym yavaş yavaş.
SİER ciiiiiiiim o neeeeee:dilcikar::dilcikar::dilcikar:

Kızlar ya bişi dicem. Geçen perşembe günü şirketteki bi arkadaşın eşi doğum yaptı, sağlıklı bi hamilelik geçirdi.Doğum yaparken aradık herşey yolunda,sağlıklı bi oğlum oldu dedi. Çok sevindik tabi. Aradan bir gün bile geçmedi kötü bi haber aldık. Bebeğin kalbinin sol tarafı hiç gelişmemiş, şok olduk duyunca.. Gitmedikleri doktor kalmadı şu bi kaç günde. Doktor yaşama şansı çok az demiş, yaşasa da en az 3 ameliyat gerekir demiş. O kadar kötü oldum ki....:1no2: Anlamadığım şey, bebeğin kalbinde sorun varsa, girdiğimiz ultasonlarda, doppler de filan belli olmaz mı ya? Anlamıyorum ve korkuyorum, doktor mu görmedi zaten vardı da.. bi anlam veremiyorum kızlar. Allah yardımcıları olsun valla, çok acı bi durum. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Moralim çok bozuk. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Çok zormuş vallahi, Allah yardımcısı olsun. Ultrasonda kalbin belli bir kısmı görünüyor sanırım. Belki de doktor anlayamadı. Ultrasonda iç organlardan çok dış gelişime bakmıyorlar mıydı? Hani kafası, vücudu haftasına uyuyor mu diye?

Allah yardımcıları olsun... Allah kimseyi evladıyla sınamasın demişsin ya amin inş. bizlere de sağlıklı sıhhatli eli ayağı düzgün evlatlar nasip etsin inş.

allah allah çokkk enteresan yaaaa bazen bütün bu kontrollerin
testlerin herşeyin ne kadar yalannn olduğğunu düşünüyorum.
Ya da doktorların tecrübesizliği mi desem beceriksizliği mi desem.
belki görselerdi anne karnın da birşey yapabilirlermi bilemiyorum
ama ailenin bence bilgisi olmalıydı yani bebeğin böyle bir rahatsızlığı
olduğundan.Allah yardımcıları olsun o bebişe de allah uzuuuuuuun uzun
ömürler versin.....

[ı]
çok zormuş vallahi, allah yardımcısı olsun. Ultrasonda kalbin belli bir kısmı görünüyor sanırım. Belki de doktor anlayamadı. Ultrasonda iç organlardan çok dış gelişime bakmıyorlar mıydı? Hani kafası, vücudu haftasına uyuyor mu diye?
[/ı]

allah yardımcıları olsun... Allah kimseyi evladıyla sınamasın demişsin ya amin inş. Bizlere de sağlıklı sıhhatli eli ayağı düzgün evlatlar nasip etsin inş.

mesela ben şimdi üç nisanda detaylıya giricem, doktor bana dediki, bebeğin organlarına bakılcak, kalbine, bağırsaklarına filan. Ama şimdi korkmaya başladım, demekki olsa da görülmicek, yada onalrın gittiği doktor göremedi, o kadar üzüldüm ki ne dicem bilmiyorum. Hastaneye gidince de doktoruma sorucam.

1672.jpg

canım bak dediğin araba bu model olması lazım bende bunlardan alıcam Allah kısmet ederse oğluşuma... bu portbebeyle kullanılan hali bide aynı arabanın 1 yaş sonrası kullanma kılıfı var anakucağını çıkarıp o kılıfı takıyorsun 1 yaş sonrası o şekilde kullanıyorsun...

allah allah çokkk enteresan yaaaa bazen bütün bu kontrollerin
testlerin herşeyin ne kadar yalannn olduğğunu düşünüyorum.
Ya da doktorların tecrübesizliği mi desem beceriksizliği mi desem.
belki görselerdi anne karnın da birşey yapabilirlermi bilemiyorum
ama ailenin bence bilgisi olmalıydı yani bebeğin böyle bir rahatsızlığı
olduğundan.Allah yardımcıları olsun o bebişe de allah uzuuuuuuun uzun
ömürler versin.....

Amin canımm...
Doğum hikayeleri diye bir belgesel var Zone Realty kanalında. Orada herşeyi değil, belli şeyleri gördüklerini belirtiyordu anne adayları ve doktorlar. Bir bebek doğdu mesela, bağırsaklar karnın içinde doğmadı, kadın doğurur doğurmaz ameliyat edildi, düzeldi bebek. Kalpteki deliği görüyorlardır muhtemelen, ama aynı şekilde gelişip gelişmediğini anlayabildiklerini sanmam.

mesela ben şimdi üç nisanda detaylıya giricem, doktor bana dediki, bebeğin organlarına bakılcak, kalbine, bağırsaklarına filan. Ama şimdi korkmaya başladım, demekki olsa da görülmicek, yada onalrın gittiği doktor göremedi, o kadar üzüldüm ki ne dicem bilmiyorum. Hastaneye gidince de doktoruma sorucam.

benim kuzenim kadın doğum uzmanı fakat farklı şehirlerdeyiz telefonla yardımlaşıyoruz... kendisi bana her zaman der belli güvenilir laboratuvarlar ve görüntüleme merkezleri var oralara güveniyoruz yanlış sonuçlar aldığımız yerlerde var diyor banada hep bu konuda iyi araştırma yapmamı söylüyor...

off yaa Allah hepimizin yardımcısı olsun

Kızlar ben yavaş yavaş çıkayım artık. Kendinize çok iyi bakın. 2-3 güne kadar dönerim. Hepinizi öpüyorum. Özlem bugün girmedi sanırım, ona da çok selam söyleyin. Ay ağlayacağım utanmasam.
Hadi görüşürüz.

Kızlar ben yavaş yavaş çıkayım artık. Kendinize çok iyi bakın. 2-3 güne kadar dönerim. Hepinizi öpüyorum. Özlem bugün girmedi sanırım, ona da çok selam söyleyin. Ay ağlayacağım utanmasam.
Hadi görüşürüz.

iyi yolculuklar canım Allaha emanet olun... a.s.

X