2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam anneler...opuyorumnanaktan
çocuk büyütmek zor iş çokk zorrr...
benim oğluş gece uyumayı sevmiyor.
kızımda kıskanıyor doğal olarak.
ben de bunalıyorum lohusalıktan mı nedir?
bi duygusalım bi asabi!
allah hepimizin yardımcısı olsun.
kadir gecemiz de mübarek olsun..:Saruboceq:

selam arkadaşlar....en son anne olanlardan biri benim galiba...bugün 9. günümüz,normal doğum yaptım ama hala tam normale dönemedim dikişler vs.

bu arada arkadaşlar çok fena bi alerji oldu bende kaşıntı ve kızarıklık,,vucudum berbat helde doktora gittim,önemsiz bişi lohusa depresyonu olabilir dedi....ilk günler bi gariptim tamam da şimdi rahatım da ama hala geçmedi yarın yine gidicem bu gidişle...ooof yaaa...

sizler ne zaman ev işlerine başladınız(yani çoğuınu yapıyorum da mesela ev süpürmek beni çok zorlarmı acaba ??????sonra ağrı felan yapar diye korkuyorum..)

oğlum iyi çok şükür ama göbüşümüz hala düşmedi yaaa....mıkırdanıyo uyanıyoruz...

herkesi çok öpüyorum....

selam kızlar vnasılsınız? dicem ama herkes çocuk büyütmekle meşgul :)) mutlu ama telaşlı zamanlarımız..

uras efendi artık uyumuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gözler fıldır fıldır etrafı izlemek istior sürekli
beşikte durmuo -ki parkyatağı getirdik salona :)
oynayalım sevelim gezdirelim istio sürekli ve ben tekim çok zor oluo

oyalanması için sizler uyanıkken ne yapiosunuz
nasıl oyalanmasını sağlayabilirim
emziğede alışmadı çok nadiren emio ve fırlatıo :)
sıkıntıdan bu sefer beni emsin istio ama fazla emio ve kusuo
şimdi beşiğinde uyusam mı uyumasam mı die düşünüo sanki :)

bana gelince bugün hiç iyi değilimmm
heryerimde müthiş bir ağrı var
havadan mı yorgunluktan mı bilemiorum
eve geldiğimden beri tek başımayım biliyosunuz sanırım bünye yoruldu baya
ameliyat yerim bile hala ağrı yapio bıçak saplanıo sanki
umarım hasta olmaam da
benden bu kadar canlar az dinleneyim uras sakinken

canım hastaneden geldiğinden beri yanlız olduğunu yazmışsın üzüldüm şimdi senin için...Annenler ya da kayınvaliden yakınında değilmiydi?
Uras bebekde benimki gibi büyüyor annesi artık dünyayı tanırken bizi de yorgun düşürüyorlar, bugün aynı şekilde bende çok uğraştım uyutana kadar, gündüz 4'te uyandı saat akşam 8 buçukda uyudu 4 buçuk saat uyanık kaldı arasıra uyukladı ama 5 dakikalık...Şimdi uyuyor ama benimde sırtım çok ağırdı onu gezdirmekten kilo da alıyorlar ağırlaşmaya başladılar...

aynen ya ... kızlar yanlız olmadıgını bılmekte cok guzel bıseymıs... benım kızda gaz sancısı var dıye devamlı kucakta gezıyo memenın ucunu agzına alıyo ole uyuyo... yanı benı emzık gıbı kullanıyo... emzık verıyorum mıdesı bulanıyo almıyo... bı uyandıgında 4-5 saat uyanık kalıyo aralarda 5 dk kestırıyo... devamlı omzuma yatıyo gezmek etrafa bakmak ıstıyo... bıde ellerı hıcccc ısınmıyo... tasıyamıyorum bende omuzlarım kollarım dayanmıyo cok agrıyo... daha dogumun yorgunlugunu atamamısım gıbı ya...

Seymacım dediğin gibi hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz, en iyisi 'benim bebeğim niye böyle' diye düşünüp üzmeyelim kemdimizi...
Gaz probleminin bitmesi 3. ayın sonunda oluyormuş çünkü bebek gaz olsada onunla yaşamaya alışıyormuş yabancı gelmiyormuş artık, bir de ben ağlayınca çıngırakla susturuyorum sesi duyunca etrafa bakınmaya başlıyor en azından kendimi dinlendiriyorum oturup...

benımkı daha cıngıragın sesını algılayamıyo ya... ama saatlerce kırmızı ısıga bakıyo:):):)

kayınvalide bu hafta gelio inş cnm tekirdağda o işleri var gelemedi bi türlü kadıncaz
annem 2 günde bi gelio o da çocuklarla bide ramazan die zor oluo
böle geçio işte yine idare ediorum tek sorun ramazan die eşime yemek yetiştirme derdi oluo ama işte bugün çok kötüyüm
üşümeyede başlqadım sanırım ateşim var eşim gelsinde ılık bi duş alırım uras uyuyo sabahı eder artık ama emmeye kalkar sadece

ıhlamur içeyim
bide hasta olursam emziriorumda ben bebişimde hasta olcak ona üzülüorum
mama vermiorum bn çünkü daha hiç vermedim mama almadım bile :)

benımkı daha cıngıragın sesını algılayamıyo ya... ama saatlerce kırmızı ısıga bakıyo:):):)

Benim ki maşallah doğduğu günden beri seslere karşı acayip duyarlı herkes çok uyanık bir kız olacak diyor şimdide gülmeye başladı önceden uyuklarken gülüyordu şimdi gözü açıkken gülüyor bak gör seninkide 1 aylığı geçince gülecek belki de gülüyordur şu anda:))

canım ben hastaneden ilk geldiğimiz hafta eve klima taktırdık çok sıcaktı ta havalar o zaman, beni bir çarptı klima hastalandım bebek 1 haftalıkken göz nezlesi falan oldum har tarafım ağrıyordu doktor göz için damla göz kapağı içinde krem verdi çok iyi geldi ilaç kullanmadım tabi, onun dışında hergün limonlu ballı çay içtim günde 2 3 kere, nezlem hemen geçti sadece öksürüğüm kadı onuda idare ediyorum ama bebeğin yüzüne falz temas etme, sürekli ellerini yıka nezle olursan bebeğe bulaşmasın...

Kızlar ben artık kaçtım kızım gece uykusuna girmişken bende erkenden yatsam iyi olur anca dinlenirim bu gece de kandil duamızı ettik ama benim uykum iyice bastırdı herkese iyi geceler....

iyi geceler kandiliniz mubarek olsun rabbim evlatlarımıza sağlıklı uzun bir ömür versin...

merhaba doğumdan önce ve sonra çalışan arkadaşlar bu izinli olduğumuz zamanın parasını almak için nereye nasıl başvurucaz .raporu nereye vericez bu işlemleri yapan arkadaşlar varsa bilgilendirirmisiniz.yarın bu işlemleri yapıcamda...

tamam canım sağol yaklaşmam çok
yarında duruma göre ararım doktorumu

ama kendi doktorum yani doğum doktorum ilgilenirmi ki bnmle ?

selam kızlarr üzülsem mi sevinsemmi anlamadım. neden mi? sırf benim bebeğim böyle sanarken bir baktım herkesin sorunu aynıı üzülüyordumm tuhaflık mı var diye:))
ne zman düzene giricez acaba ütün gün uyumadı şimdide 4 saattir uyuyo gece ayaktayız sanırımmmm uykuyu hiç sevmem normaldee ama uykusuzluk fenaymış.
bende hem emzirip hem mama veriyorum ilk başlarda sütüm yetmemişti mamaya başlamıştık şimdide hem emiyo hem mama yiyiyor saatlerce uykusuz kalıp emiyoo sütmü kalırrr sonra mama veriyorum uyusun diyee 10 dk uyuyorr sonraa deli gibi ağlıyor yine memede uyumak istiyorr. 10 dk sonra kakasını yapıyoor yine ağlıyor :)))) birde gaz sorunumuz başladı resmen bağırsakları ötüyor yavrumun çıkartıyorum gazını mama yinede oluyor dün rezene verdim biraz iyi geldi aradada bebuline sanırım adı ondan veriyorum .
şu karışma olayı oluyor maalesef bende deli oluyorumm söylenip duruyorumm ama hala konuşuyor insanlar geçen eşimin babanesi niye ağlatıyorsun çocuğu diyor ya açtır ya altı pistir. en salağım deliyim çocğumu ağlatıyorum sonra kayınvlidem 20 gün kaldı eskiden çok severdim ESKİDEN. aynı evde olma çok zormuş 20sinde gitti artık bana ne dese beğenirsiniz İYİ BAK ÇOCUĞA GÖZÜM ARKADA KALIYOR gelde delirmee 9 ay ben taşımadım elime verdiler yavrumu sanki.
eşimle olanları anlatmaktan bıktımmm acayip bunalımdayım patlıcam ama az kaldıııı

işte böyle arkadaşlar ...

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUNNN

bugün benim uslu kızımda delirdi yani resmen öğlen 1 de uyandı saat 5 e kadar vık vık emiyor 5 dak uyuyor sonra hemen uyanıyor evdede yanlızdım çıldırdım resmen sonra eşim geldi baktık durmıyıcak attık kendimizi sokağa arabada uyudu saat 6 gibi 7 de eve geldik uyandı tabi hemen 8 buçuktu uyudu şimdi uyuyor ama sürekli geriniyor gözlerini açıp bakıyor sonra tekrar uyuyor birazdan altını açıp uyandırıcam sonra emzirip yatırırım umarım bi 4 saat daha uyur

ha bu arada yarın benim kalbime bakılıcak ( tansiyon ilacına başladım geçen gün 18 e çıktı ve tam 5 saat düşüremediler düştüğünde de 14 tü bakalım yarın dr bakıcak belki tansiyon ilacını ömür boyu kullanmam gerekicek başka tahlillerde yapııldı çok şükür onlar temiz çıktı sadece kanda ki yağ oranı fazla onun içinde zayıflamam lazım

iyi geceler kızlar

hastayım die hastaneyi aradım emziriorum hiç mama vermedim dedim
bişi olur mu die sordum
ateşin 38i geçerse sakın emzirme kaşıkla mama takviyesi yap yemezse biberonla dedi
1kereden alışmaz biberona dedi
eşim şimdi çıktı mama almaya
eczaneye sorarsın dedim çünkü mamalar hakkında hiç yok bnm bilgim
milupa al ama dedim ufff anne sütüylede yapamıcam mamayı

memede uyumak isteyince nolcak hiç bilmiorum :

selam hanımlar. ben doğuralı yarın 1 ay olacak ve hiç ağrı çekmiyordum ama bugün dikişlerim acıyor. zorlanıyorum hatta. çok şaşırdım böyle olmasına. bu sabah çok özüldüm hatt tüm gün üzgündüm alakası olurmu ki bilemedim. var mı böyle bir ay sonra birdenbire dikişleri acıyan aranızda?

benim kızım da artık daha çok uyanık kalıp bakınmak istiyor. canım benim :)

gaz için tavsiyem günde 1 kez meme başınızı zeytinyağ il silin. gaza çok iyi geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…